Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1876 / 2500
(#) tothbela válasza steelbird hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ebben a Phono csatornában már nincs RIAA korrektor? Mert ha igen, akkor vad basszusok, meg árva magasak jöhettek ki belőle.
(#) CHZ válasza tothbela hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Idézet:
„Ebben a Phono csatornában már nincs RIAA korrektor?”

Természetesen van, hangja borzalmas lehetett.
Nem csak a bemeneti érzékenység miatt.
(#) tomi1120 hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
Átdugtam és működik ez a lényeg :d Egyébként nagyon jó hangja volt úgy is hogyha levettem a gépen a hangerőt 100-3 ra
De mostmár tökéletes. 2db Dual hangfalat hajtok vele. Minden jó
(#) CHZ válasza tomi1120 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Idézet:
„Egyébként nagyon jó hangja volt úgy is hogyha levettem a gépen a hangerőt 100-3 ra”

Rengeteg mély, kevés magas. Ha ez jó...?
(#) tomi1120 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ez nem így volt. Igaz maxon volt a magas poti. De nem hallottátok. Akkor nem tudom, hogyan tudtok véleményt alkotni Igazatok van egyébként. Így már sokkal jobb
(#) CHZ válasza tomi1120 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Idézet:
„De nem hallottátok. Akkor nem tudom, hogyan tudtok véleményt alkotni Igazatok van egyébként. Így már sokkal jobb”

Nagyon egyszerű, ismerni kell a RIAA korrektor frekvenciamenetét.
Nem lineáris az átvitele, ebből adódik a rossz hangminőség.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2016
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Meg a borzalmas szintű zajtól, amit a vonalkimenet tolt az erősített bemenetre és ebből következően az iszonyatos torzításra. Na meg tudjuk, hogy a legtöbb embernek az szól jól, ami igazából rosszul szól.
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ízlések és pofonok..
(#) tomi1120 hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
Na jolvan már na Azért nem rossz a fülem. Nem sal meg mnc cuccokról van szó
(#) tothbela válasza tomi1120 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Nekem egyszer tényleg nem volt más lehetőség, csak a PHONO csatorna. A volt MHSZ KISZ I.G. csapat táborhelyén kellett hangosítani az ott talált eszközökkel. AK gépkarabélyból volt elég, vegyvédelmi ruha is dögivel, de egy árva jelerősítő, ami a keverő nagyon kis jelét illesztette volna egy kimustrált hifi erősítő bemenetéhez, az sehol. Minden poti feltekerve, de így is szúnyogfing erősségű volt a hangerő. Akkor jött ez a megoldás. Szubfilter be, basszus levesz, magas tökig, az ideg megesz, de csak sikerült valahogy zenét varázsolni az ifjú gárdistáknak. Ez van. Ha ló nincs, jó a ló#&är is.
(#) steelbird válasza tomi1120 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Hát... az Aux meg a Phono nagyon távol áll egymástól....
(#) tomi1120 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Konkrétan mire való a Phono?
(#) CHZ válasza tomi1120 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
LP lemezek lejátszásához, MM esetleg MC hangszedővel.
(#) steelbird válasza tomi1120 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Bakelit lemezjátszóhoz, aminek mozgó mágneses, vagy mozgó tekercses hangszedője van. Nagy erősítésű és mélyet emelő, valamint magasakat vágó frekvenciamenetű bemenet, mert a lemezről a vágási korrekció miatt kevés mély és sok magas jön le. Ha bővebb infó kell, akkor keres rá a RIAA korrekcióra.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2016
(#) tothbela válasza tomi1120 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Hogy mondjak azért jót is, a Phono csatornát meg is lehet hekkelni, vagyis a kapcsirajz alapján megkerülni a RIAA korrektort. Ha nem használsz vinil lejátszót, úgy sincs rá szükséged. Mindig jó egy plussz csatorna. De nem is kell szétszedni az erősítőt, egy TIC-TAC-os dobozba össze lehet forrasztani egy anti RIAA korrektort, és mivel amúgy is van érzékenység bőven, ez simán lehet passzív. Egy ilyen kábel nem kerül semmibe, de néha jól jöhet.
(#) Musicface hozzászólása Júl 13, 2016 /
 
Üdvözletem!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy:
Van testvéremnek egy kisebb teljesítményű sztereó erősítője ami 4-16Ohm-ig terhelhető, s, ha sorba kötném rá a 2db 8Ohmos hangfalat, azzal nem lőném el, igaz?
(#) Buvarruha válasza tothbela hozzászólására (») Júl 13, 2016 / 1
 
Abból aztán lesz hangminőség, összevissza variáljuk a jelet, egyszer emeljük, egyszer csillapítjuk, ez igen.
(#) steelbird válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Fordítva... először csillapítja, aztán emeli.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2016
(#) tothbela válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ott volt a másik megoldás is hogy kerülje meg a RIAA-t, csak bele mer-e nyúlni az erősítőbe?
(#) tomi1120 válasza tothbela hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Hú. Köszönöm! Kimerítő válaszokat kaptam mint mindig. Minden nap tanulok valami ujjat tőletek. Köszönöm!
(#) lukacsp válasza Musicface hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Nem lesz baja tőle, de sorosan csak teljesen azonos típusú hangsugárzókat köss, mert különben kellemetlen hangzás lesz belőle.
Ha különbözőek akkor javaslom, hogy párhuzamosan kösd be azt a két 8 Ohm hangdobozt ha 4 Ohm terhelést is támogat az erősítő - ahogy írod.
(#) Musicface válasza lukacsp hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Igen, 4-16Ohm-ig terhelhető.
Köszönöm a választ.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Júl 15, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy Grundig R2000_2 rádiós erősítő. A hangja elég szép, viszont produkál egy érdekes hibát. A hangerőpotméter tekergetésekor a hangszóró membrán ki-be mozog.Mintha valami alacsony frekvenciás szinuszjel lenne. Eme hiba megszüntetéséhez kérnék ötleteket. Üdv.:Tamás
(#) reloop válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Júl 15, 2016 / 1
 
Szia! Mérd meg a pontin van-e egyenfeszültség ami pár mV esetén is ilyen zavart okoz. Ebben az esetben a poti előtti csatoló kondenzátor szorul cserére.
(#) Nagy Tamás válasza reloop hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Köszönöm! Megnézem! Esetleg kapcsolási rajzot tudsz hozzá? Bogarásztam a netet de nem sikerült letöltenem.
(#) rolie válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Júl 15, 2016 / 1
 
Szia!
Itt a szervizkönyv, csak a mérete miatt nem lehet ide feltölteni (~45MB). Az előnézeti kép alatt lesz egy "This file is downloadable free of charge:" szöveg, dolgozik egy kicsit és a "processing" szöveg átvált "Get Manual"-ra, erre kell kattintani.
(#) Nagy Tamás válasza rolie hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Köszi! Meg is van!
(#) voodoo válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
De amúgy, ugyan ezt a jelenséget produkálta emlékeim szerint az összes Videoton rádióserősítő, erősítő. Főleg ha a tunert tekergettem és hangoltam csatornákat keresve...
(#) Massawa válasza voodoo hozzászólására (») Júl 15, 2016 /
 
Nemcsak az. Volt egy korszak amikor a hififülüek csak azt az erölködöt ismerték el, amiben DC csatolás volt a kezdettöl a végig (kb az 1980-s évek elsö fele). Ekkor tüntek el a csatolo kondik az erösitökböl. Az egyes olcsobb berendezésekben ez azonban komolyabb instabilitáshoz vezetett, igy szinte ugyanazt a kapcsolás átépitették AC kapcsolásra, azaz visszakerültek a kondik, amik viszont ki voltak téve elég nagy fesz. különbségeknek, amitöl elkezdtek szivárogni. Ha ilyen áram rákerül valamilyen potira, s ha azt megmozditod, akkor változik a DC szint ami kikerül a hangszoroba és láthatoan mozgatja a membránt.
Szoval szivárgás mentes csatolo kondik kellenek, de az sem biztos, hogy segiteni fog 100%-ban.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Júl 15, 2016 /
 
Én is csatolókondenzátor hibára tippeltem. És köszönöm a megerősítést!
Következő: »»   1876 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem