Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   37 / 729
(#) Flatlander hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Hy!Na beletettem a Sal váltót és a közép elé csak simán betettem a gyári 2micro-s kondit!Hát különbség nemnagyon van,de mintha a mélyei teletebbek lennének.......
(#) Ga_bor hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Helló mindenkinek úgy tudom, hogy itt akad egy két ember, aki jártas a hangdobozok építésében. Felvetettem néhány kérdést tegnap, de lehet hogy csak átsiklottak rajta. kb a 27 oldalon található már. Légyszi segítsen már valaki?
(#) szamóca válasza Ga_bor hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Szia!
Az a gond hogy a linkelt oldalon nincsenek olyan adatok amik a hsz megítéléséhez kellenek.
Az hogy milyenek a dobozaid, érzékenység,teljesítmény, nem beszélve a hallgatótér akusztikájáról és még sok más adat is szükséges lenne.
És akkor ott van még a szubjektív megitélésed, amit mi nem tudhatunk előre.
(#) Flatlander hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Hy!Am van olyan h leég egy hangszóró de még szól?Mert nekem a magas elég büdös de végülis szól csak halkabban mint szólt mert elég hangosan hallgattam vele 20.000hz-t próba képp de nemkellet volna.....Tehát akkor most leégett vagy mi baja lett?
(#) Ga_bor válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Szia. Ezt a jelenséget egy olyan ellenálláshoz tudnám hasonlítani, ami elfüstölt, de még ellenállás, tehát van értéke, ezért esik rajta feszültség, de nem annyi, mint kellene. Cseréld ki.
(#) Ga_bor válasza szamóca hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Sokáig keresgéltem a neten és az a tapasztalatom, hogy nem szokásuk megadni a hsz paramétereit vagy ha igen azok elégé sántítanak. Így hát nem tudok mi alapján dönteni. Arra lennék kíváncsi, hogy van olyan hsz ami autóba ajánlják és szobába is megállja a helyét, valamint a sztereó rendszer( 90 dB-es) és a mélyláda azonos teljesítmény szinten van és láda tud-e mélyládaként üzemelni vagy csak fülelek és talán észre veszem,h valami rásegít a mélyen egy cseppet. Ha ezek valós dolgoknak tűnnek akkor szimplán ugrok egy fejest és végén kiderül,h a viz megfelelő mély lesz-e.
(#) lamalas válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Idézet:
„van olyan h leég egy hangszóró de még szól?”


Sztem nincs olyan hogy leeg a hangszoro de meg szol Akkor az nem egett le. Lehet, hogy a csevetest kicsit "megpörkölődött" a nagy melegben es ezt erezted, de ha meg szol, akkor nem egett le teljesen.
(#) Flatlander hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Lehet h nem égett le teljesen de elég halkan szól tehát cserélnem kell
(#) shalafi66 válasza Skyline hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Szóval az X-ion 12+ arra amire kitalálták biztos jó, szép nagy meg nehéz, centiket tud mozdulni amembrán, ha kell (bár kicsit belegondolva kinek kell az...) meg valószínű jó sok wattot el tud fűteni (persze a fűtési szezonnak nemsokára vége), DE nem érzékeny (85dB@1W), és sokkal kevésbé illeszkedik tölcsérhez, mint az eminence. Annak gondolom textil széle van, és ezzel semmi gond nincs, ha jól tervezik simán jobb lehet (főleg erre a célra, amire te akarod), mint egy nehéz vastag pár év alatt kikeményedő gumi membránszél.
(#) shalafi66 válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Az, hogy gerjedt magasfrekin az erőlködő, és ezért füstölt a magashsz.
(#) shalafi66 válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Ugye tudod, hogy váltót nem így kell.
(#) shalafi66 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Nna abból képzelem mi lenne.
(#) shalafi66 válasza Ga_bor hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Ga_bor, hol az a hozzászólás?
(#) Flatlander hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Lehet ezért égett le,többet nemhallgatok 20.000hz-t ilyen hangosan Egyenlőre meg visszateszem a gyári vidi magast!Am milenne ha vennék bele egy olyan váltót ami csak mélyre van?A magashoz meg a középhez tennék egy kondit a mélyhez meg a váltót?Nemtudom h szólna mert akkor olyan lenne szinte mintha mélynyomó lenne.....Sztetek?
(#) Flatlander válasza shalafi66 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Miért nem így kell?Micsoda?
(#) shalafi66 válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Én feladom, nekem ez péntek este már sokkkkkkk.
(#) Skyline válasza shalafi66 hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
igazad van az érzékenysége nem a legjobb ezért is maradok inkább az EMINENCE-nél!
megnézted a rajzot amit felraktam?
nem tudom h 30-as vagy 38-as hangszórót válaszak,ha 30-ast választok kicsinyíteni kell a falat ha 38-ast eredeti méretben kell megépíteni!
Van egy másik ugyanilyen rajzom a rádiótechnika 99/7-es számában abban a doboz szélessége 960mm mélysége 800mm az általam feltett rajzon ez pont fordítva van!!
Most melyik a jó rajz?
Ha tud valaki lécci segítsen!!!
(#) Flatlander hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Jóh na mindegy haggyuk......Még egy kérdés mit csináljak h hangosabb legyen a közép hsz.?Mert ezzel a 2micro-s kondival marha halk,olyan mitha nem is lenne benne.....A mélyhez váltónak meg majd berakok vmit lehet kipróbálok egy sub váltót csak a mélyhez
(#) Flatlander válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Am megtaláltam mire írtad a váltót.....jah nem így kell de most muszály volt
(#) Trojan válasza Skyline hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
Hy én reflex 15r400-ast tennékbele vagy 18r400-ast.
(#) Skyline hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Ha valaki tudja hogy a két oldallal ezelött közzétett rajz helyes-e vagy nem lécci irjon!
Előre is köszönöm!!
(#) Skyline válasza Trojan hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
hol tudom megnézni ezeket a hangszórókat?
Tudnál adni valami cimet?
Köszi!!
(#) Trojan válasza Skyline hozzászólására (») Márc 14, 2008 /
 
(#) Ga_bor válasza shalafi66 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
27. oldalon van, ha arra gondoltál
(#) shalafi66 válasza Skyline hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Nem tudom így ránézésre. Ahhoz modellezni kéne a várható viselkedést, arra meg nincs időm mostanában sztem.
(#) shalafi66 válasza Trojan hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
15R400 nincs is gyártásban, csak három mélyközéphangszórót tartottak meg a Reflexnél, a többit egy éve kivonták. Az a baj, hogy hiába jók, de az áruk túlontúl magas.
(#) shalafi66 válasza Ga_bor hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Nem találom azt a hszt. Adj egy linket.
(#) shalafi66 válasza shalafi66 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Közben mégis megtaláltam. Ezek a hangszórók nagyon autós célokra készültek ám. Zárt dobozban használhatók, és abban egész tűrhető mélyátvitelük van, de ennek az az ára, hogy nem túl ézrékenyek. A 300mm-es 1W-on 86dB-t tud a forgalamzó szerint, a 380mm-es 87-et. Mekkora a rendszer átlag érzékenysége adott teljesítményen? Mihez kéne illeszteni? Azt tudod? És milyenek a lehetőségeka szabályzásra? Beállítható a szub és a többi csatorna szintje külön?
(#) Ga_bor válasza shalafi66 hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Mi a helyzet a reflex dobozzal? Rendszer érzékenysége 88-90 körül van / hangfal. külön erősítőt kapna a láda és ott állítható a vágás (150-30 Hz-ig). Mind három hangfalat( 2 sztereó + szub) külön hangerővel lehet szabályozni.
(#) lamalas hozzászólása Márc 15, 2008 /
 
Hello Mindenkinek,

Nos, keszulgetnek az aktiv ketutas hangdozok. Ma beszereltem a hangszorokat. Mindenfele meres es valtotervezes hianyaban egy aktiv valtoval es 4 vegerosito segitsegevel kiprobaltam hogy szol a szuletofelben levo hangsugarzo pár. Elso nekifutasra egesz jonak tunik, kellemes hangja van, kis doboz letere egesz jo melyei lettek/lesznek. Sok munka lesz meg vele, de bizom benne hogy megeri a belefektetett idot es energiat.
Következő: »»   37 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem