Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1193 / 1385
(#) eyess válasza xNorbi hozzászólására (») Júl 23, 2016 / 2
 
Lehet azért még fokozni a dolgot , és bonyolultságot is.
Ami a lényeg , hogy amikor már ilyen sűrű vonalvezetés van a nyák terven , akkor már nagyon vékony papírral kell dolgozni ahhoz , hogy tökéletes legyen.És kicsivel több idő , és kevesebb nyomóerő kell a finomabb tervekhez , tehát nem minden nyákot kell ezerrel nyomni , és csakis egy irányba szabad vasalni .Ugyanis pont ezeknél a sűrű rajzolatoknál fordul elő az , hogy az ide oda mozgatás közben , amikor már felpuhul a rajzolat képes a mozgatás , és a nyomás hatására görbülni , illetve hajolgatni , és annak már onnantól kezdve vége.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2016

vasalás.JPG
    
(#) morgo válasza niedziela hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Így már értelek. Nekem még nem volt ilyen problémám mert laminálok, azzal meg nehéz lenne túlmelegíteni. Legalább is az enyémmel. Az 1,5-ös nyákot 5 - 6x kell átengedni benne. Ennek ellenére meg vagyok elégedve az 1700 Ft-os tesós laminátorral.
(#) Bakman válasza xNorbi hozzászólására (») Júl 23, 2016 / 1
 
A jelzett helyeken zárlat gyanus a NYÁK, a vonalakkal megjelölt sávok tesznek egy felesleges kanyart.

DSC_7436.jpg
    
(#) csaba8702 hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Sziasztok. Van itthon egy PC alaplap, amin hiányzik a nyákról egy forrszem.
Egy haveromé volt nekem adta mert a külső vga-t az smd kondenzátor miatt nem kezeli rendesen (csíkos a kép).
Hogyan tudnám a forrszemet pótolni? teljesen eltűnt, a nyák vezetősávja még ép (oda forrasztható).

Remélem Jó helyre írtam. Sajnos nem találtam sehol se erre megoldást.
köszönök minden segítő választ.
(#) xNorbi válasza eyess hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Hát ez nagyon állatian néz ki, még nagyságrendekkel jobb az enyémtől is! Milyen NYÁK tervező progit használsz?

Bakman: Tényleg, ezt észre se vettem az a kanyar nem kell (mert eredetileg meg voltak cserélve a csatik). Köszi!
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2016
(#) eyess válasza xNorbi hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Eagle , de nem is az a lényeg , mert jóformán kézzel lett véglegesítve.
Viszont csak példa volt arra , hogy a vékony vonalakat is szépen meg lehet csinálni , vasalva , vagy laminálva teljesen mindegy. Persze ez csak , akkor lesz ilyen , ha minden ki van tapasztalva , vagy kísérletezve a rendelkezésre álló eszközökkel.
És csak hivatkoznék egy további linkre egy kis kedv csinálónak .

Bővebben: Link

Jó nézegetést.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2016
(#) Lamprologus hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Nincs valami bevált kapcsolás vasalóhoz, amivel precízebben be lehet állítani a hőfokot?
A gyári bimetálnak elég nagy a hiszterézise.
(#) Kovidivi válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
A vasaló talpának nagy a hiszterézise, hőtehetetlensége.
(#) RoliNyh válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 24, 2016 /
 
Ne sajnálj egy laminálóra 10EFt -ot, ha ezzel akarsz foglalkozni...
(#) Eticsiga hozzászólása Júl 25, 2016 /
 
Sziasztok! Nem tudom volt-e már tárgyalva, nyákot karos lemezvágó ollóval lehet darabolni?
(#) Bakman válasza Eticsiga hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Lehet, de a leeső részt hajlítja egy bizonyos mértékig. A puhább lapok megsínylik, az üvegszálas jobban bírja.
(#) RoliNyh válasza Bakman hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Az üvegszálas meg az olló élét eszi meg szépen... (Persze nem "két hét" alatt...)

Egyébként van rá valami jó módszeretek, amivel szépen is lehet vágni, és nem is kell sokat gincsolni vele? Ti mivel szoktátok aprítani a nyákokat?
(#) Eticsiga válasza Bakman hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Köszi. Akkor ha csíkokra szeretném darabolni akkor annyira nem jó megoldás?
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Én ezzel: Bővebben: Link. Bevált a dolog, nagyon szépen vág.
(#) RoliNyh válasza Bakman hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Na jó de ez amúgy gyémánttárcsa (úgy sejtem)? Vagy mi? Mert épp az nem derül ki belőle...
És a fordulatszám mennyi lehet kb lehet tudni/sejteni?
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2016
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Igen, gyémánt, az eredeti géphez való.
(#) kameleon2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Kézifűrész, 1mm-es flexkorong, cnc.
(#) RoliNyh válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Igen a kézi fűrész a gincsolós módszer, flexet próbáltam szintén de az már égeti ha nem figyel az ember, CNC meg jobbhíjján még nem áll rendelkezésre...
(#) kaqkk válasza Eticsiga hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Én 2-3 évig vágtam karosollóval a nyákokat (fr4)az ollót ezalatt egyszer éleztettem . Nyugodtan vagdald vele... Maximum egy kicsit meg kell húzni a nyák széleit csiszolópapíron ,
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2016
(#) kameleon2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 25, 2016 /
 
Flexxel szoktam pedig elődarabolni - még soha nem égetett. a legvékonyabb, papírvékonyságú vágókorongot használom. A karos ollós megoldásokat azért nem szeretem, mert meggörbülhet a nyák. CNC-s marásnál pedig nem mindegy, mennyire vetemedik.
(#) elektrorudi válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Nekem is ez jött be. A portermelő megoldások nem szimpatikusak (körfűrész és társai). Igaz, az éleket itt is csiszolással távolítom el, de vízzel, vizes csiszoló papírt használva.
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Nálam egy pici hajlás nem okozott gondot , vegyi maratással csináltam a nyákokat ,és a cnc fúrásnál nem volt probléma ha nem 1,6 hanem 2mm fúrásmélységet állítottam és vastag szivacsos kétoldalas ragasztóval rögzítettem a nyákot a gép asztalára . Ha érdekel a dolog szívesen felviszem a találkozóra a karosollót és egykét próbavágást csinálunk majd kimérjük az "elhajlás" mértékét ...
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Szia! A karos ollóval az a bajom, hogy mindig fix hely kell neki. A flexet meg bedobom a fiókba, ha nem használom. De kinek a pap, kinek a papné .
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Ha csak egy bútorlapra felcsavarozod , betámaszthatod a sarokba és vágáskor nem termel port....
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) Prendick válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Használtam mindenfélét vágáshoz, de a lemezolló csak nagy darabokhoz jó, a flex hangos és szórja a port a világba, a szalagfűrészhez nem találtam olyan szalagot, ami nem szőrőzi az üvegszálat, a kézifűrészes meg olyan kellemes meló, mint követ törni egy fegyenctelepen. Úgyhogy megvadultam és vettem egy olyat, mint a képen. Azóta le se tudom tenni. A hosszú vágásokhoz a félköríves bimetál lapot kell használni, a belső kivágásokhoz a keskenyeket. Nem hagy sorját, a port max. 10 centire szórja és hangja is olyan, hogy használhatom a lakásban.

Igaz, hogy piszok drága, meg nem is feltétlenül hobbi kategória, de ez is egy alternatíva, és az volt a kérdés, hogy mivel lehet szépen vágni. Persze van bőven olcsóbb gép is a Makitánál ebben a multifunkciós gép kategóriában, a lényeg úgyis a jó vágólap.
(A CNC szintjét persze nem éri el, de hát ahhoz még nyernem kéne a lottón.)
(#) RoliNyh válasza Prendick hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Lőhetnél róla néhány videót is...
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Készítettem neki egy gumírozott emelvényt és egy fiókot, hogy könnyebb legyen alatta takarítani. Mindenképpen porol, mert nem elszívom a port, hanem elfújom a munkaterületről. Jobb lenne egy elszívó, de annyit meg nem megy, hogy megérje.
(#) siemenstaurus hozzászólása Aug 2, 2016 /
 
Sziasztok!
"Folex film, backover spray."
Nem biztos hogy jól írom.
Mond valakinek valamit? Levilágításhoz kellene. Hol lehetne beszerezni? Köszönöm!
(#) speedbump hozzászólása Aug 2, 2016 /
 
Próbálkozom megtalálni azt a kombinációt, ami még éppen jó minőségű NYÁK-ot eredményez. Nyilván nem ez lesz az...

Gagyi 65Ft-os fotópapír, és viszonylag rossz minőségű lézernyomtató kombinációja eredményezte ezt. A lamináló nagyon jó minőségű, a maratáshoz tn150-et az ónozáshoz tn160-at használtam. Úgy látom, hogy a vékony, nem rendesen fedő festékréteg miatt a maratófolyadék megtámadta a festékkel fedett részeket is aztán az ónozó meg csak még csúnyábbá tette az egészet.

Ettől függetlenül az áramkör működik. A jobb felső részen látható teszt is jól sikerült, a különböző forrszemek között kacskaringózó vezeték 8mil-es.

Szerintem a túl gyenge alapanyag a hibás, de bármiféle észrevételt szivesen fogadok.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2016

kesz.jpg
    
(#) kaqkk válasza siemenstaurus hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Idézet:
„"Folex film, backover spray."”
Egyáltalán mi ez és mire való ? A levilágításnál mire használható ? Csak nem a Nyomatsötétítő spray ra gondolsz ? Azt használtam , nekem tetszett csak kicsit húzós az ára (black covering) és olyan 4000 körül hajigálják utánad .
Következő: »»   1193 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem