Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1882 / 2499
(#) tothbela válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 29, 2016 / 2
 
A soros izzó miatt, annyira leesik a táp, hogy a differenciálerősítő nem tud működni a soros zénerek miatt. Ashdown mag300 basszerősítő ugyanezt csinálja soros izzóval, Engem is megbolondított.
(#) Buvarruha válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 29, 2016 1 /
 
Csökkenti a sávszélességet a bemeneten, így stabilabb.
(#) elvenelder hozzászólása Júl 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Találtam egy elég olcsónak tűnő végfokot itt .
Az lenne a kérdésem hogy mit tartalmazhat a végfok pl hangszóróvédelem, hővédelem stb.
Jah és még valami tudna nekem valaki linkelni egy oldalt ahol találok műanyag dobozt egy erősítőnek? Lényeges lenne, hogy műanyag legyen és olcsó is (ne legyen 20 rugó mongyuk).
(#) voodoo válasza elvenelder hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Szia.

Ez az IC gyárilag tartalmaz koppanásgátló áramkört, illetve el van látva hővédelemmel is. Miféle műanyag dobozra gondolsz? Ha annyira olcsón akarod kihozni és mindenképp műanyag kell, amiben egy hozzá való táp is elfér egy régi playstation doboza, vagy valami set top box, beltéri stb. Egyébként meg sima, gyári, natúr műanyag doboz se kerül 6-10E nél többe szerintem.
(#) zenebolond válasza elvenelder hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Datasheet szerint:
VERY HIGH OPERATING VOLTAGE RANGE(±50V)
HIGH OUTPUT POWER (100W @ THD (teljes harmonikus torzítás)=10%, RL=8Ω,VS=±40V)


Az eladó szerint
Working Voltage: AC15-32V X2

Ebből az vonható le hogy nem tudhatja a 100W-ot semmiféle képen, a max.32V-os táp mellett, jó ha lesz vagy 60W.
A 10% torzítás meg azt jelenti, hogy amikor már csak brekegést hallasz a hangszóróból.
(#) reloop válasza elvenelder hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Szia! Mekkora lesz a tápfeszültséged, a transzformátorod és a hűtőbordád?
(#) elvenelder válasza reloop hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Egy Strato A-9009-es erölködőből megmaradt táp és a hozzá tartozó 2db 8900mikrós puffer kondi amivel +- 45v tápfeszt kapok. A hűtőborda is megvan az erősítőből de van egy rakás bontott bordám is.
(#) Trivium93 válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
AC 32V nem egyenlő DC 32V-al... Ha egyenirányítjuk és puffereljük akkor 45,25V lesz.
(#) tothbela válasza elvenelder hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Magnódeck, tuner, DVD stb. Ezekből biztosan akad hibás, elavult. Előlap úgy is lell, ezek legalább fém dobozok. Ja, és többnyire szabvány méretűek.
(#) elvenelder válasza Trivium93 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Én is úgy tudom hogy az ic max feszültsége 50v. A kondik is 50 voltosak a végfokon. A trafóm egyenrángatás után puffereléssel 45,7v-ot ad le.
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Üdv. Baji-féle fetes végtranyói(irfp9240/240) helyettesíthető irf630/9630 al ? Kisebb feszről és sokkal kevesebb teljesítményen is menne. Köszönöm
(#) krisz69 hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Sziasztok kis segitséget szeretnék kérni tőletek. Esetleg tudnátok valami. Segitséget nyujtani tranzisztor helyetesítésben ? Mert amiket megadnak helyetesítőket mind iszonyu nehéz beszerezni. Vagy íreális áron vannak. Eről lenne szó . Az alsó 3 a foton. A felsőknek más a tokozása nem jó
(#) kadarist válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Szia!
Először azt kellene eldönteni, hogy a japán 2SD...-t vagy a keletnémet SD...-t kell helyettsítened.
(#) krisz69 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Teljesen mindegy ezek a helyetesitök az eredeti tranzisztor helyetesítői lennének. De persze ezek sem kőnyen beszerezhető példányok...
(#) Buvarruha válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy felütöm egy webáruház tranyókészletét és keresgélek olyan tranzisztort a rendelhetőek közül, ami a lehető legjobban megegyezik a cserélendő alkatrésszel.
(#) theamp válasza lobbooo hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Szép munka!Az építés során merült fel valamilyen probléma?Gondolok itt a kapcsolásra.Megosztanád a kapcsolást és a paneltervet?Milyen végfokot használsz benne?
(#) krisz69 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Eredeti sd 347.erre keresek alternatívát..
(#) Buvarruha válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Értem én, de nem arra célóztam, hogy én fogom megkeresni helyetted.
(#) lobbooo válasza theamp hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Crescendo Millenium Köszi! A kapcsolás hibátlan, az eredeti tervek alapján készítettem a 2sk1530/2sj201 parral. A linkelt doksi alapján készítettem, a panel tervet is ebből mentettem ki.
(#) krisz69 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Nem is azt kértem ,keresd meg hanem esetleg volt e valakinek dolga . Ennek a helyetesítésével. És van e ,elfogadható ötlete.
(#) Buvarruha válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Milyen kapcsolásban és hol van használva? Ha nem végtranzisztor, akkor a BD139 is jó lehet helyette szerintem. Bár lassabb, de erősítőbe a BD911 is jó lehet, ha kell a nagy áram. Csak nem egy SAL féle trafós autóerősítőbe kell, a multkor lehet én is ilyennel szórakoztam.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) krisz69 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Sajnos vég tranzisztor...Ez egy Regent r221 gitár kombó vagy valami ilyesmi csak a bele van itt, mert egybe nagydarab lenne.
(#) Buvarruha válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Én belepróbálnám a BD911-et, ha elfér, akkor a 2SC5200-át is akár.
(#) krisz69 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Megpróbálom mind 2 őt
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2016
(#) kadarist válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Találtam egy helyettesítőt: Bővebben: Link.
(#) uniman válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 31, 2016 / 1
 
Hello!
BD 235 a "hivatalos" helyettesítője.
(#) krisz69 válasza uniman hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Köszönöm .
(#) theamp válasza lobbooo hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Elégedett vagy a hangjával,minőséggel?Nekem egy újságban volt róla cikk de nagyon tönkre ment az a papírlap amin a panelrajz volt.Tesztelted 8 és 4 ohmmal is?Mennyire fűtenek a fetek?Bevallom nagyon jó ötletet adtál a dobozolásra.
(#) pika75 hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Sziasztok. Van nekem egy Philips 70FA564 tip erositom, ami sajnos sokkal rosszabb allapotban kerult hozzam, mint amire szamitottam. Mar egy marek hibas alkatreszt kitermeltem belole, es meg lehet, hogy nincs vege. A D801-es diodahidban 2 dioda megszakadt ugy, hogy csak egyutas egyeniranyitas maradt. A vezerlo ic-k (upc1270H) taplabain levo 10 ohmos ellenallasok szakadtak - 4drb. A egyik vezerlo ic kimenete es a vegtranzisztor bazisa kozott levo 10 ohmos ellenallas szakadt. Egy masikat potoltak 5w-os peldannyal. Az egyik csatorna eredeti emiter-ellenallasai (2x0.1R) is 2 drb 5w-os peldannyal voltak potolva. Mind a 4 vegtranzisztor ki lett cserelve, az egyik csatornaban 2SA/2SC paros van, a masik csatornaban BD249C/BD250C, ezek meresre jok. Szakadt meg a +36V-os stabilizator kimeneten a soros 10ohmos ellenallas. 2 kerdesem van: 1. a fentiek fenyeben van-e eselyem arra, hogy a vezerlo ic-k megusztak a nagy kalandot, vagy belepusztultak? Ez nagyon nem mindegy, 2 ilyen ic tobbe kerul, mint amenyit az erositoert fizettem. 2. emiter ellenallasnak 2x0.1R szamomra nem beszerezheto realis aron, 2 darabbol osszetakolva nem nez ki tul jol es a masik csatornat is modositanom kellene. A 2x0.22R mar baratibb ertek, de a vedelem mar kevesebb mint fele teljesitmenynel lekapcsolna. Abban kernek segitseget, hogy a vedelem melyik ellenallasait kellene modositani a 2x0.22R hasznalata esten, (pl R723 es 724) es milyen ertekre? Elore is koszonom. Udv.
Manual az elektrotanyan van.
(#) didyman válasza pika75 hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
sajnos az IC-k döglése eléggé valószínű. Próbaképpen rakd össze a végfokot legalább egyik odlalon azzal, ami jó, aztán a szokásos, 10 ohm a tápágakba megoldással indítsd el. ha beáll a kimeneti DC, nyugalmi áram és nem torzít, akkor túlélte. Az ellenállás három lábú, ugye? Megmondom őszintén, nem értem, mi a baj azzal, ha két kétlábúval építed fel. Belül van, nem látszik, és ha mechanikailag stabil, elektromosan meg jó, akkor nincs azzal gond (én helytől függően a két szélső lábat tövig ültetem, vagy felbakolom kerámiagyűrűvel pár mm magasra, felül egymáshoz hajlítom a két másikat, aztán az egyik megy vissza a panelbe, a másik csak hozzáforraszt-nem is néz ki csúnyán, stabil is). Szerintem nem tűnik ésszerűnek átszámolni miatta a túláram-védelmet. A gyári végtranzisztorokhoz lehet, hogy jó lenne ragaszkodni
Következő: »»   1882 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem