Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1884 / 2499
(#) krisz69 válasza Primary hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Lehet kapni KIT-ben 100w os tranzisztoros erősitőt 3000huf kőtlrűli áron . PL: 2n3055 el szerelet.Minden meg van hozzá, csak össze kell tedd.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2016
(#) Primary válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Alapvetően én szeretném a nyákot is lemarni.
(#) krisz69 válasza Primary hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Elég egy kapcsolási rajz is, vagy kell a nyákterv is ?
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2016
(#) Primary válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Ha nem túl kényes, akkor elég lehet a rajz is. Olyan lenne jó, ami bőven tud 100 W-ot, nem szeretném a határait feszegetni.
(#) Ge Lee válasza Primary hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Egyszerű és nagyszerű 1 van, a HTA. Ha nem kellene akkora teljesítmény hanem elég lenne 80-100W is, és mindenképpen AB osztály, akkor kizárólag azt építeném. Lehet kapni 120V-os darlington tranyókat, olyan kellene a végére. A kapcsolás rém egyszerű, emellett nem csak az IC-s megoldásoknál szól szebben, hanem nagyon sok jóval bonyolultabb kapcsolásnál is. Nem kívánok erről vitát indítani, de nem csak szerintem.
(#) krisz69 válasza Primary hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
(#) MikulaSan hozzászólása Aug 11, 2016 / 1
 
Sziasztok! mi a véleményetek erről a kapcsolásról, illetve ezen kapcsoláson mely alkatrész kellene módosítani hogy a mély hangsúlyosabb legyen a kimenő erősített hang?
(#) zenebolond válasza MikulaSan hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Ehhez kell azért tápegység is rendesen, de ne várj tőle nagy csodát. K.b 20-25W a kimenő teljesítménye +-18V-ról. Ez egy hangfrekvenciás végfok. Ehhez nem jók a nagy hangfalak.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2016
(#) Travolta válasza Primary hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Én ezt építettem meg.
Itt van róla pár fotó.
(#) Beringer 600 válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Heló!
Nagyon jó kis kapcsolás,már meg építettem pár éve,és meg lepően jól produkált.
(#) Buvarruha válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
megépítettem, meglepően.
(#) Primary válasza Travolta hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Ezek az erősítők jobbak, mint egy TDA7294?
(#) krisz69 válasza Primary hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Lehet hogy most lefognak hurrogni, van tda-m 3ic-s7293 párhuzamban elvileg 255w . na most ez arra való hogy . otthon szobába elhallgasd. Másra nem!! én subbra meg főleg nem ajánlanék ilyesmit. Próbáltam már sok mindent. pl: tranzisztorost , FET-est,IC-st. nekem személy szerint a fet hangzása tetszett a legjobban. (de kinek mi)
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Azért azt még illene megemlítened, az elvárásaid sorozatában, (amik kissé ütik is egymást) mint egyszerű felépítés; kis torzítás; 150W/8Ohm kimenőteljesítmény. Mire is használnád? Műhely, szobai általános használat, HB, PA, Hi-Fi, hányend? Mit is hajtanál pontosan vele? Az aktív hangsugárzó pl. tartalmazhat passzív, ill. aktív hangváltós rendszert is. Mennyit szánsz rá?
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2016
(#) Ge Lee válasza Primary hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Mik jobbak, miben jobbak, illetve mit takar a jó fogalma? Ha a hangzást, akkor felejtsd el. IC-sben a minimum az LM38xx sorozat, annak az ára kb. 3x annyi mint a TDA-nak, nem véletlenül. Az NMOS 200 is elég messze áll a jó hangzástól. Írtam egy típust, bár nem tudom minek, mondjuk az nem tud magában 150W-ot, de a TDA sem.
Ha olcsón akarsz valami kompromisszumos megoldást akkor még egy VF2 mod jöhet szóba, azt úgy 500W-ig bármekkorára megépítheted, az sem bonyolult.
(#) Primary hozzászólása Aug 11, 2016 /
 
Aktív hangváltós megoldás lesz mindenképpen. Hifi célra kéne, ezért fontos a minőség.
A nagy teljesítmény alapból nem lenne szükséges, de olyanon töröm a fejem, hogy egy alacsony rezonancia frekvenciájú hangszórót a szükségesnél kisebb dobozba teszek, majd a hangváltóban kompenzálom egy darabon a 12 dB/oktávos felüláteresztő jellegét, tehát az erősítőn az a rész ki lesz emelve. (Rod Elliot EAS nevű cucca alapján). A hatásfok nem lesz jó, de kicsi lesz a mérete.
(#) Gránátalma hozzászólása Aug 11, 2016 /
 
Összeraktam az LM3886 gyári kapcsolását némi módosítással gitárerősítőnek. TÖkéletesen üzemelt is a dolog, a keresztezési torzítást nem lehet hallani még aránylag kis hangerőn se, szóval teljesen jól szólt...egészen addig míg az ebay-es sorkapocs el nem eresztette a táp GND-t és a +- 40Volt el nem rendezte a dolgot. Szépen szétkente a tokozást is, szóval, most várom a következőt. De ajánlom mindenkinek.
(#) zenebolond válasza zenebolond hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Nekem ez van ebben a "tánciban"
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2016
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Ha aktívan válasz ilyen áramkörökkel, akkor felejtsd is el az alacsony torzítást.
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Keress rá a PA 300-ra. Mindent megtalálsz hozzá. Igaz nem olcsó, és nem primitíven egyszerű, de a többi feltételedet teljesíti.
(#) krisz69 hozzászólása Aug 11, 2016 /
 
Na gyerekek találtam egy pontosan ide illő kielégítő le írást az erősítőkről. Bővebben: Link
(#) MikulaSan válasza zenebolond hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Szia és köszönöm a választ. A cél nem a nagy hangfalak. Csak szobai használatra a laposom mellé.
(#) Alkotó válasza MikulaSan hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Én a szobában is elvárom, hogy lengjen a gatyaszár, ha éppen ahhoz van kedvem. Ehhez viszont kell teljesítmény is, meg membrán is.
(#) Alkotó válasza MikulaSan hozzászólására (») Aug 12, 2016 / 1
 
Ha el tudsz mozdulni a linkelt kapcsolástól, akkor minden szempontból jobb megoldást kínál a Reloop kísérletei és kapcsolása alapján készült, kombinált rendszer. A mélyek (tetszőleges mértékű) hangsúlyozásához a 2.1-es kialakítás kell. A javasolt áramkör és panelterv mindent megold ami ehhez kell. Tartalmazza előfokozatot, benne a hangerőszabályozást, a SUB hoz szükséges vágást és állítható szintet, a hídba kötéshez a fázisfordítást, a védelmet, a CLIP-et, és a tápegységet. Csak a trafót kell rákötni, a bemenetet, és a hangszórókat.
Itt, és ennek előzményeiben látod.
(#) Primary válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Azért nem TL072 lesz benne.
(#) MikulaSan válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Már nem vágyom rá én Úgy vagyok ezzel hogy csak annyira szóljon hogy legyen kellemes illetve (amit nem ismer csak én) az alkatrészek nagy százalékából eltudjam készíteni ami itthon rendelkezésemre áll.
(#) MikulaSan válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Köszönöm szépen.
(#) b10up hozzászólása Aug 12, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy Panasonic SA-AK40 hifi tornyunk, aminek az agya megadta magát. A végerősítője egy RSN308M24-P IC-re alapuló áramkör.

A tervem az, hogy építek egy saját erősítőt, ennek látszólag megfelelő alapanyag lenne az ebben fellelhető végfok, viszont fontos a hangszínszabályzója. Sőt igazából ez. Van benne egy 6+1 állású equalizer (kikapcsolva + 6 előre programozott állás) , és egy "V.Bass" nevű mélykiemelő, ezeket mindenképpen szeretném reprodukálni.

A végerősítő előtt egy másik modulon van egy BH3854AFS-E2 "sound processor" és egy BA3835F-E2 "Spectrum equalizer" IC. Valaki tud megoldást, hogy ezeket mivel lehetne helyettesíteni, ami könnyen beszerezhető alkatrészekből van, és ugyanilyen erőteljessé tudja tenni a hangot? Vagy ha ezt a két IC-t kitermelem (nem találtam a kapcsolási rajzában mást, ami módosítaná a hangszínt), akkor ezek milyen vezérlést várnak, amivel ugyanezt a hatást el tudom érni?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Szabi1 válasza b10up hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Nézd már meg, hogy kap-e áramot a procija, illetve próbáld a quartzot kicserélni. Szerintem egy próbát még megér, mielőtt szétbontanád jobban. Ha tényleg ezekkel az IC-kel szeretnél spectrum analysert, mindenképp kelleni fog egy MCU ami kommunikál velük.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2016
(#) krisz69 hozzászólása Aug 12, 2016 /
 
Sziasztok csináltam egy fázis fordítót . tesz is a dolgát szépen viszont elég súúúúgos lett. Na most a kérdésem az lenne hozzátok a TL072 -ic helyet esetleg valami mást tudnátok e javasolni aminek alacsonyabb a zaja vagy ,valami ötletetek esetleg van e ?
Következő: »»   1884 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem