Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1885 / 2499
(#) Buvarruha válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
NE5532 a klasszikus.
(#) Ge Lee válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Biztos hogy nem az IC hibája, annak teljesen csendben kellene lenni. Egyébként nekem ami leginkább bejött az olcsóbb kategóriából az az LF356, hogy létezik-e dual vagy quad verzióban azt nem tudom.
(#) krisz69 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Anyi hogy én mindenhova elkot tettem. A folia kündübol nem volt itthon 1uf .
(#) krisz69 hozzászólása Aug 12, 2016 /
 
Gyerekek .másik nagy kérdés motoszkál a fejembe. Úgye van itt egy Robson dx 1000turbó nálam javításon. Namár most ven nekem egy úgyan ilyenem ami müköfik. De a kűlőmbség csak anyi más a firma tábla mind 2 darabon amúgy mindenben egyeznek.Na most akkor vajon ,melyik is lehet az igaz ??
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Szia! A fázisfordító kapcsolásban nincs jó helyen a jelerősítés. A szintet még a hangerőszabályzás előtt ildomos beállítani, ha nem akarsz sziszegést. Csak így tartható kordában a jel-zaj viszony.
Maga a bemutatott kapcsolás talányosan alacsony bementi impedanciájú és a zajgeneráláson kívül alig látom értelmét a neminvertáló bement előtti 10k-nak. Az Erősítő hídbakötés témát felkerested már?
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Ott még nem jártam meglesem.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Esetleg egy bevált kapcsolást tudnál ajánlani? Majd átrajzolom anyiban hogy a főtápról menyen
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Néhány ábra a témájából: Bővebben: Link, Bővebben: Link, Bővebben: Link.
Esetedben nem élnék a műveleti erősítős fázisfordítóval, csak a szokott módon, az invertáló bemenetről hajtanám az egyik csatornát a másik kimenetéről. Ennek az egyszerűségen kívül vannak előnyei, hátrányai, de nem kívánom idecitálni az egész topicot.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Köszönöm
(#) b10up válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 13, 2016 /
 
Sajnos ezek nem jöttek be, már végigzongoráztam ezeket a lépéseket. Az előlap fele életképtelen, bizonyos ledek egymást kizáró állapotokat jeleznek, a CD része totál lehalt, a magnó része saját magát öli. Már régóta FM rádió+AUX erősítő volt csak, de most már letilt a védelme, ha a magnódeck be van kötve. Anélkül pedig más nem kap tápot, és azért tilt le.
Lényeg, hogy -bár lehet szadista gondolat- elférne kisebb helyen is, mert végülis rádiónak kell és erősítőnek. Viszont a hangzását szeretném, ha tovább élne. MCU nem gond, PIC-et tudok programozni.
(#) trickentrack válasza Massawa hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Nekem a távirányító sajnos nincs meg és nem is tudok hozzá szerezni! Mondjuk ez inkább csak kényelmi szempont!
(#) Robi85 hozzászólása Aug 14, 2016 /
 
Sziasztok.

Van nekem egy Pioneer házimozihoz készült aktiv 5.1-es erősítőm. Az a baj, hogy nincs meg hozzá a fejegység, de szeretném használni magát az erősítő részét. Ehhez már meg is csináltam az RCA csatlakozásokat, de a bekapcsolással bajban vagyok. A trafó előtti relét áthidaltam így már látszólag működik a cucc, mert a ventilátor elindult, de sajnos a hangszóró relék nem kapcsolnak be. Hogyan lehetne életre kelteni a cuccot? Gondolom valami némítás lehet még rajta, vagy pedig a hangszóró védő rész nem kap meg valami vezérlést. Mellékelt linken található a kapcsolási rajz.

Bővebben: Link
(#) Trivium93 válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Üdv.
Vagy segédtápot nem kap, vagy az ic néma üzemódban van. Nézd meg az ictől kijön-e a vezérlő áram a relé tranzisztorához. Nézd végig hol akad meg. Más nem a relét összeforrasztod.
(#) krisz69 hozzászólása Aug 16, 2016 /
 
Sziasztok . Végig méricskéltem a Robson Dx 1000 turbot . Tranzisztor hiba nincs 2 ellenállás picit barna volt azokat cseréltem. Viszont volt 820pf kerámi kondenzátor amin 18nf et mértem a szomszédos darab meg szét hullott a kezembe... Az összes kondit cserélem. A tóvábbi fejleményekről még majd írok.
(#) kadarist válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Azt a kerámiakondit kiforrasztva mérted?
(#) krisz69 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Igen... És többszőr is rá mértem az érték 18-19nf.820pf helyett. A nyagyobbik kondi a foton ő . A kisebbikre cseréltem
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2016
(#) kadarist válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 16, 2016 / 1
 
Lehet, hogy átvezet és ez csapja be a kapacitásmérőt.
(#) Alkotó válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Több esetben találkoztam már ilyen jellegű eltéréssel (rajztól vagy felirattól tért el), amik feltevésem szerint nem véletlenek, hanem az adott eszköz valamilyen sajátságos tulajdonsága miatt, már a gyártáskori beméréskor elkövetett korrekció.
Tehát jó eséllyel azért ennyi, mert ennyi kell oda.
Más a helyzet, ha a kondira rá van írva a 820 pF és ezt méred 18 nF-nak. Csak nehéz olyan meghibásodást elképzelni, ami egy kondi értékét meghússzorozza.
(#) Buvarruha válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
Azt tudom elképzelni, hogy gyárilag lett rossz kondenzátor belerakva.
(#) Alkotó válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
A cseréd nagyon vakmerő, szinte öngyilkosságnak tűnik.
Az eredeti kondi kb. 500 V-os lehet, amit meg helyette betettél az 50 V-nak néz ki.
Ez persze csak tipp, de a méret az nem lényegtelen a kerámiák világában, mert minél nagyobb, általában annál nagyobb a feszültségtűrés is.
Egy ilyen erősítő tápfeszültsége akár 180-200 V körül is lehet, és ha ezt látja a kondi, akkor oda az 50 V sovány lesz.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2016
(#) krisz69 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 16, 2016 /
 
100v os kondi. Meg érdekesége a dolognak az eredeti elkok. Is 50v osak voltak. Az erősitő teljes tápfesze viszont .140v +-70
(#) Alkotó válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 16, 2016 / 2
 
A teljes tápfeszültséget, csak mint elvi maximum említettem. Az alkatrész pozíciójában rajta megjelenő feszültségmaximum a lényeg, ami lehet sokkal kevesebb is.
Pl. az elkó, ha mondjuk +-15V IC tápfeszültséget szűr, akkor bőven jó az 50 V-os feszültségtűrés.
(#) latyakosa hozzászólása Aug 17, 2016 /
 
2SK1529 és 2SJ200 helyettesítésére kinek mi vált be (Sony végfok, az egyik oldalon rövidzárlatosak lettek az alkatrészek) ?
Esetleg eredeti alkatrész beszerzési forrásra van javaslat ?
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2016
(#) CHZ válasza latyakosa hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
(#) krisz69 válasza latyakosa hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Ha meg nem túl sürgős akkor Ebay.com.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2016
(#) latyakosa válasza CHZ hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Kár, hogy a 1529-s raktárkészlet szerint 0 db.
(#) CHZ válasza latyakosa hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Kérdezz rá, lehet, hogy beszerzés alatt van.
(#) krisz69 hozzászólása Aug 18, 2016 /
 
Robson DX 1000 turbo . Ismét muzsikál. Szigetelő gyűrűknél is áthúzott. Azokat is kicseréltem. Ismét muzsikál még a védelmi rész. Rendberakása van hátra. Bővebben: Link
(#) Phoenix82 hozzászólása Aug 18, 2016 /
 
Sziasztok!

JVC A-E5 erősítő SM-jére lenne szükségem,a nyugalmi áramot szeretném beállítani.

Jelenleg 4mv esik az emitter ellenállásokon ezek értéke:
0.22 Ohm 3W

Minden segítséget előre is köszönök!

Üdv

Tamás
(#) Linegekko hozzászólása Aug 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Szereztem hibásan egy Robson DX-300 -at. Az egyik fele elnémult. Az előző tulaja azt mondta hogy nem nyúlt bele de kiderült hogy mégis. így nyilván nehezebb dolgom lesz. Ismeri valamelyikőtök ennek a típusnak a lelki világát? Esetleg kapcsolási rajz lenne valakinek? Ez ugye régi magyar cucc? Csatolok képeket róla.
Előre is köszönöm a segítséget
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2016
Következő: »»   1885 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem