Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LPT portos vezérlés
 
Témaindító: creative, idő: Nov 11, 2005
Lapozás: OK   7 / 29
(#) kobold válasza Seszo hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Csatoltam pár file-t tömörítve, le vannak benne írva, hogyan lehet akár 8 bemeneti vonalad is a Status és Control regiszterek állítása révén.
Ha az adatvonalat akarod bemenetként használni, azt csak akkor tudod megtenni, ha a BIOS támogatja a bidirectional, azaz kétirányú üzemmódot a portra. Ekkor a Control regiszter 5. bitjét 1-be írva az adatvonalak nem nyitott kollektorosak, hanem háromállapotúak lesznek, és ezt kihasználva fel- illetve le tudod húzni külső eszközzel.
(#) Seszo válasza Medve hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
A lenyeg hogy van egy kapcsolom amivel barmifele eszlelheto valtozast kene eloidezni az LPTn. A legjobb az lenne ha valamelyik adatregisztert tudnam 0-bol 1-be allitani.
(#) Medve válasza Seszo hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Tehát olvasni már tudod az adatregisztert? És nulla van benne?
(#) Seszo válasza Medve hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Irni is tudom, csak a kapcsoloval nem tudok valtozast eloidezni.
(#) Seszo válasza kobold hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Koszi, atnyalazom ezeket is.

MSN vagy Gtalk elerhetosegetek van esetleg?
(#) brato válasza proba hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Átnyálaztam az ic-ket ami itthon van. Zsír újak de csak1 db-t találtam amelyiknek 30 mA a felvétele a többi 60-67mA vezs fel üresen (8 darab van 74157). Azzal az egyel jónak néz ki. Ezekszerint a boltban átvertek mert még egy sem volt használva eddig.
Kösz a segítséget.
(#) Seszo válasza kobold hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Nagyon koszonom a leirasokat, sikerult megoldanom a dolgot... Mostmar csak a szoftveres resz van elottem
(#) proba válasza brato hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Fontos a két szám közötti betű (74xx157), ha S akkor kétszer annyi a fogyasztása ha LS akkor csak fele .A 30-40 mA normál ic-re vonatkozik.
(#) Dav1d hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
Köszönöm szépen a segítségeket, sikerült megépítenem a 8x8as led kijelzőmet, és rendesen működik!

De mivel ami van az ugye sosem elég, felmerült bennem a kérdés, hogy lehetne nagyobbat nyomtatóportra kötni.

A kérdésem az lenne, hogy az megvalósítható-e, hogy a port 8+4 kimenetből 8-at rákötök sok 8bites regiszterre, és a regiszterek beírását engedélyező biteket egy gyűrűs számlálóval léptetném végig (ha jól tudom ez a neve (pl 4 biten 1000,0100,0010,0001) ) aminek az órajelét a port maradék 4bit kimenetről valamelyikéről szabályoznám. Ekkor elvileg annyiszor 8bit kimenetet kapok ahány bites a számláló.

Ez így működhet? Vagy a számláló helyett, egy shiftegiszterrel jobb lenne?

Előre is köszönöm a segítséget:
Dávid
(#) proba válasza Dav1d hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Ha nem akarsz sokat (max 15*8) akkor inkább 4-16 demultiplexerrel csinálnám (bármelyik sor tetszőlegesen címezhető) .Ha hosszabbat akkor a te megoldásod a nyerő nálam is.Ha tudod multiplexelni akkor 8*8 as mátrixonként két tárolóval megcsinálható (nehezebb programozni,és csak egy led kimenetenként)
(#) nagy_david1 hozzászólása Márc 25, 2008 /
 
Sziasztok! Nekem van egy olyan problemam hogy evttem egy usb => lpt atalakitot de sehogy enm tudod mozdulasra birni. A gep lpt-je mukodik jol de ennel akarmit allitgatok sehogy sem jelenik meg semmi egyik laban sem, nem uzemel semennyire. Legyszives adjatok valami tippet hogy mit kell atallitani hogy beinduljon az usb-s lpt is itt van 2 kep, az egyik az oszto a masik a program mit vele adtak es instalalodott. u.i ahogy csatoltam a usb-s lpt-t kiirta a windows hogy sikeresen automatikusan telepitodott es hasznalhato, tehat felismerte csak valami meg sem mukodik. Elore is koszonom segitsegetek hja es a program mi a kepen is lathato aligha eleg a javitasra azt hiszem, valahol mashol kell atallitgatni a dolgokat, bar ez csak szerintem miutan fel oraig probalgattam ezzel a progival az inditast, bar lehet valami fontosat nem tudok.
(#) pipi válasza nagy_david1 hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
emulációs portcímet nem lehetett állítani a teszt progiban?
az eszközkezelőben mit látsz? milyen erőforrásai vannak? emulál valódi 278/378/3bc lpt portot? különben csak windows printer dolgokat fog tudni, bit piszkálást nem
(#) nagy_david1 válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Nincs semmi, ezen en is csodalkoztam mikor lenyitottam hogy ures. Nem lehet valamit biosban, windowsban esetleg uj soft-al valamit 'maszekelni'? nagyon fontos lenne. Azert koszi, az igazsag faj nagyon
(#) Georgee hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Hali volna egy kérdésem.... Régebben taloiztam egy LPT vezérlő progit, (nem a winampos) szóval a lényege h a progiba zenét is be tudtál tölteni és ahhoz tudtad irni a progit h melyik kimeneten legyen jel. Valaki nem tudja a progi nevét vagy valami hasonlót?
(#) TavIR-AVR válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
USB-LPT nem hagyja a direkt porthozzányúlást. Azaz LPTre lábanként nem lehetséges kiírni semmit. Printeremuláció az megy, de az szabványos működés...

Megoldás:
- PCI-s LPTport
- PCMCIA LPTport
- spec esetek:
- FT245 USB-Paralell átalakítóIC (nem LPTként látod, hanem sorosportként! 8 csatorna ki/bemenetet tud).
- Mikrokontroller (én az AVR-t preferrálom)+sorosportemulációs IC (FT232).

Ez utóbbiak esetén teljesen át kell írni az eredeti programot. CNC vezérlések esetén lett a probléma körbejárva nálam....
(#) nagy_david1 válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Hat nekem allitolag most rendeltek valamit mi azt mondtak hogy erre a celra meg fog felelni, bar en nem tudom, mert mar egyet vettem s most azt cserelem vissza mert nem ment. Szolok ha barmi fejlemeny lesz majd az uj atalakitomrol, csak jojjon mar meg. Es az is a bajom hogy akarmire allitom biosban az lpt portot (Ecp, epp, stb) ugyis eltolodva marad a data bit sor (1-9 helyett 5-13) es a control bitek nem jelennek meg sehol
(#) a1356 hozzászólása Ápr 7, 2008 /
 
Sziasztok! Eléggé szokásos problémám van: LPTn kesresztül akarok vezérelni két H híddal ellátott motort.Ezek a motorok egy webcamot mozgatnának. A program nyelve amiben írni szertném: C#. Még kezdő vagyok és ismerkedek csak a nyelvvel,de mindenképpen ebben akarom megírni. A kérdésem csak anyi lenne ezzel kapcsolatban,hogy megoldható-e az valahogy hogy a bejövő képet és a programot (ami billentyűzetről mozgatná a motorokat) összehangolni?( tudom,hogyez inkább programozós kérdés,de mégis vmenyire ebbe a témába vág)

Köszi előre is a segítséget!
(#) kobold válasza a1356 hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Mit értesz összehangolás alatt? Csak nem mozgás-követést?
(#) a1356 hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
NEM Ennyire nem rakom magasra a szintet egyenlőre Az lenne csak,hogy lene egy .exe fájl és ha azt megnyitnám akkor látnám a képet amit a kamera venne és a motorokat akkor tudnám működtetni. (nem úgy hogy alapból bejön egy kép és akkor futatok vmi olyasmit ami működtetné a motorokat)Még anyi hogy a képernyő közepére szertnék egy célkeresztet bigyeszteni.
(#) H.Viktor hozzászólása Máj 2, 2008 /
 
Sziasztok!
(lehet ,hogy ez nem így van de)
Szerintem ebbe a témába illik legjobban a kérdésem.
ÉN Turbo Pascal 7,0 val programozgatok.
Tudom a portkezelést.
De bármit is csinálok nem megy ki az lpt ig a jel.
A portcím ok a program is.(programozó haver ellenőrizte) Anyit csinál csak hogy egy kis autón 2 motort mozgat előre v hátra és 1 kart csuk ősze vagy nyit ki és ezt kurzorral kezelem.
De a win..... őrködik v mit csinál a lpt porton.
Nem tudjátok ,hogyan lehetne ezt kiiktatni??

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.:H.Viktor
(#) Kera_Will válasza H.Viktor hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Win alatt NT / 2k / XP nem lehe direkt port címezni W9x alatt nyugodtan. Más a kernelük lelki világa a rendszereknek.

Elvileg van lehetőség XP / 2k / NT alatt is elérni a portokat csak ahhoz kell 1 2 segéd DLL file amit bekell másolni a rendszer direktoriba.

keressél rá a másik lpt port-ról szóló topickokban :

pl itt : lpt portos 1ik téma

meg 1 másik helyen is :

lpt portos 2 téma io32 és io.dll emlegetik

lpt portos 3 téma dll-t emlegetik

stb ...stb ..stb ... csak keressél rá a témákban LPT és DLL szavakat hozd ÉS kapcsolatba és kb.:60-80 találat lesz 10-12 topicban

pl igy :

Bővebben: Link

Pascal alá még a jó félig meddig öreg DOS alapokon nyugvó periféria kezelést használó oprendszert válasszál pl .: Win98

Telepitsél fel 1 virtuális masinát amin W9x fut azon futtasd a pascalt csak a virtuális masinádhoz rendelt hozzá a lpt portot is ..vagy ha van 1 másik géped akkor azon csak w9x telepitve és akkor nem lesz semmi bajod ...

(#) zsilaci válasza H.Viktor hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Szia!

Szerintem az UserPort egyszerűbb, mint az IO.dll kezelése.

Az UserPort.sys-t átmásolod a windows/system32/drivers könyvtárba, majd elindítod az Userport.exe-t, -> Start.

Üdv

UserPort.zip
    
(#) H.Viktor válasza zsilaci hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
szia
Már leszedtem a progit de én kifejezetten pascal alól szeretnék egy kis robotot csinálni!
A dll meg nem értem mit kell vele csinálni hova rakni??
és ha jóhelyre rakom hogyan kell címezni pascalból.
Szóval ha veleki ezt eltudná mondani részletesen és alaposan akkor azt nagyonmegköszönném.
A UserPort al meg ezt csinálja ha bemásolom és elindítom (csatolt kép)
[code=c]

névtelen.JPG
    
(#) kobold válasza H.Viktor hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Ha UserPort, akkor nem kell dll, ha dll, akkor nem kell UserPort. Ne keverd a kettőt, a rendszer sem örül neki túlzottan.
UserPort: elindítottad, ő betölti a kernel-szintű driver-t, te kijelölöd a használni kívánt címeket, bezárod a kisablakot, és programozhatsz Pascal-ban, vagy amiben akarsz. A környezet beépített input, output függvényeit használva (ha van, Pascal nekem kimaradt, de C-ben van) már használhatod is a portot, ha nincs ilyen utasítás, a UserPort pdf-jében ott a minta az assembly kódra is.
IO.dll: rendszerkönyvtárba másolod (System32), a hozzá letölthető deklarációk közül a szükségeseket beilleszted a forráskódod elejére, aztán már csak hívogatod, a többit a dll automatikusan intézi.
(#) H.Viktor válasza kobold hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Köszönöm!
dll még nincsen fen...
Akkor Most emgnézem a port címét BIOS-ban és utána kipróbálom!
Köszönöm szépen!
Üdv.:Vikotr
(#) zenetom válasza kobold hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Sziasztok!
Nekem a régi gépen működött az userport, csak hozzáadtam az LPT címét és máris engedte az XP asm-be programozni az LPT-t. De most ezen az új gépen (túl új az alaplap?) az userport se segít, vagyis csak addig jó amig ujra nem indítom a gépet. Aztán megint újra bele kell írni a címet. Úgyhogy inkább az io.dll-t használom, szerintem az jobb, mert csak egy dll-t kell bemásolni a system32-be meg a program elején meghívni.
(#) H.Viktor hozzászólása Máj 2, 2008 /
 
Még egy utolsó kérdésem lenni .
A biosomban nincsen jelőlve a lpt port címe ....
378h-t nem engedi a UserPort program
Valaki felhomályosítani mit kell beírni ,hogy feloldja az lpt-t??
(#) kobold válasza H.Viktor hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Van egyáltalán LPT a gépen? Ne BIOS-ban keresgélj, Eszközkezelőben nézd meg a tulajdonságai között.
Egyébként meg egyetértek zenetom-mal, az io.dll két nagyságrenddel használhatóbb... Egyszer bemásolod, és elfelejtheted.
(#) H.Viktor válasza kobold hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Szia!
Elöször is Igen van lpt a gépen.......
Tudom eszkoz kezelőbe is van.....
Valaki elmondaná légyszives ,hogy UserPort ba mit és hova kell írni ,hogy menjen??
(#) zenetom válasza H.Viktor hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
ja azt hittem Te akarod programozni az LPT-t...
naszóval.. megnyitod az userportot és beleírod felülre a mezőbe hogy 0378-037F és az Add gombra kattintasz ez megcsinálod a másik mezőnél is, aztán Update és Start gomb.
Következő: »»   7 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem