Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2637 / 3576
(#) pucuka válasza Stewe hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
A szlengben biztos van, de ahhoz nem értek. (sajnos)
(#) gernerakos válasza Stewe hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Please give me te 3 by 8 wrench.

De mondhatod a pass me-vel is.

Szerintem ennél jobban nem kell bonyolítani.
(#) zenetom válasza Stewe hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
+ Ge Lee
Én a jomultkorában végigtelefonáltam egy jópár futárszolgálatot, de ami nekünk kéne, egyik se tudta. Mégpedig azt, hogy tizenakármennyi kg csomagot elhozzanak úgy, hogy átvételkor fizetjük a díját.
(#) zolika60 válasza zenetom hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Azt a feladótól kell kérni. Ő adja fel futárral és ti fizettek. Hetente legalább két csomagot küldünk így.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2016
(#) jani1987 hozzászólása Szept 14, 2016 /
 
Tudja valaki mi ez?
(#) zenetom válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Idézet:
„Azt a feladótól kell kérni.”

Mármint mit?
(#) Ge Lee válasza zenetom hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Gondolom most viccelsz. Amiről beszélsz az az utánvét, aminek semmi köze a futárcéghez az csak plusz szolgáltatás amit nyújtanak, beszedik a díjat ha igény van rá, vagyis amennyiben azt előtte nem rendezted valamilyen oknál fogva az eladóval.
De hogy példát is mondjak, szinte minden webshop így működik. Kiválasztod az árut amit meg akarsz venni, ők kiállítanak róla egy számlát amin szerepel a vételár plusz a szállítás költsége, amit aztán kifizetsz majd a postásnak vagy a futárnak az átvételkor (utánvét, azaz a csomag átvételekor történő kifizetés).
Nyilván van a shopokban olyan lehetőség is hogy előre, már a webes rendeléskor átutalod a díjat is, ilyenkor nyilván a futárnak már egy fillért sem kell fizetned, vagy csak a szállítás költségét.
Szóval nem elkeseríteni akarlak, de valami hasonlót próbálsz bizonygatni hogy mondjuk a nap nem kel fel reggelente...
Ha csak nem valami olyat szeretnél a mondandód alapján hogy a futár menjen el valahova, onnan vigyen el hozzád ingyen egy csomagot, és majd az átvételnél fizeted neki ki a szállítás díját is, mert ilyet valóban nem fogsz találni, mert a költséget egyik cég sem fogja a saját kontójára megelőlegezni, a posta sem. Gondolom ott sem sikerült még ingyen csomagot vagy levelet feladni.
(#) zenetom válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Azért ennyire gyagya (még/már) nem vagyok.
Szóval ja, kézbesítéskor, azaz mikor hozzánk kerül a csomag, akkor fizetni. De akkor ilyet ezek szerint nem lehet (a webshop más, mert ők szerződést szoktak kötni, hogy heti x alkalommal igénybe veszik..).
Köbzoli: köszi, erre gondoltam.
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 15, 2016 /
 
Sziasztok! Segítsen már valaki, mert valamit nem érzek a helyén bár kémiából kifejezetten hiányosak az ismereteim. A cikk azt írja, hogy széndioxid készül - de az ugye nehezebb a levegőnél? Szerintem valami nagyon el lett írva: ebben a cikkben. Ráadásul a youtube videókon messze nem termelődött annyi gáz, ami megtöltené a lufikat.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2016
(#) Stewe válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
A cikkíró kókler....
A lényeg, hogy fel legyen fújva, a sztatikus feltöltődéstől marad a plafonon, és nem a levegőben!
Nem lebeg, vonzás miatt a plafonhoz "tapad".
(#) BarnaPili válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Gyerekkoromban kitaláltam,hogy ha fölrázom a kólát,azzal kiválóan lehet lufit fújni.
A végeredmény ágynemű csere lett,meg szülői dorgálásban részesültem...
Szóval így nem szabad.
István
(#) MaPaCaL hozzászólása Szept 15, 2016 /
 
unokahugom kérdi:
which number less than 100 has the most not necessary different prime factors ?
mit mondjak neki?
(#) mineral válasza MaPaCaL hozzászólására (») Szept 15, 2016 / 3
 
I don't know.Please leave my room please.
(#) kameleon2 válasza Stewe hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Valami ilyesmit gyanítottam. De ha a tüdőmből is széndioxid jön, akkor minek az egész varázslás?
(#) BarnaPili válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Így sokkal hatásosabb,hogy nem te fújod fel.Meg nem leheled teli párával a lufit. Bár nem tudom,befolyásolja-e a sztatikus feltöltődést a belső oldalon kicsapódott lehelet.
István
(#) szamóca hozzászólása Szept 16, 2016 /
 
Tud valaki olyan egyszerü programot, amivel video file hangerejèt lehet növelni?
(#) jani1987 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Ha csak hangot mondtál volna tudnék válaszolni. Mintha a Nero-ba lenne ilyen program csak kérdés melyikbe.
(#) Zoli1974 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Bármelyik videoszerkesztő megteszi. Én pinnacle studiót használok...
(#) Bakman válasza szamóca hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Ha számítógépen nézed a videót, akkor pl. a VLC-ben szépen fel lehet hangosítani mindenféle trükk nélkül.
(#) jani1987 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Vannak olyan zenéim hogy nem azonos hangerejűek.
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 16, 2016 / 1
 
Audacity nevű program, Normalize funció.
(#) szamóca válasza Bakman hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Nem ez a probléma. Ha átteszem telóra a filmet, nagyon halk némelyik, erre keresek megoldás gyanánt olyan programot, ami feltornázza a film hangsáv hangerejét, de nem órákon át veszkődik a videokódolással is.
(#) szamóca válasza Zoli1974 hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Freeware kellene....
(#) Buvarruha válasza szamóca hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Ilyenről én nem tudok, ezt lejátszáskor kellene erősíteni, arra viszont van szoftver PC-re legalábbis.
(#) Ge Lee válasza szamóca hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
A virtualdub-ban is van egy csomó videó és audió szűrő, köztük erősítés is ami tetszőlegesen beállítható. Meg ez a program tud direct stream copy-t is, vagyis tudja úgy szerkeszteni (vágni) a videót hogy mindenféle konvertálás nélkül, sajnos csak az avit, mást (mp4-et, wmv-t) nem. És ez ingyenes.
Mondjuk amikor kipróbáltam nekem nem volt hajlandó összehozni a kettőt valami kimeneti hibára hivatkozva.
Videó szerkesztésre ezen kívül a Corel videostudio pro x7-et szoktam használni, az biztos megcsinálná de mindenképpen konvertál a videó tartalommal együtt, ami nem kevés idő.

vdub_gain.jpg
    
(#) Ge Lee válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Jut eszembe sokkal egyszerűbb kivenni belőle a hangot egy külön fájlba, annak megemelni a szintjét mondjuk egy mp3cut-tal, majd vagy újra összefésülni a videóval, vagy ha tudja a lejátszó program akkor még az sem kell, csak lejátszáskor megadni neki hogy az audiót másik fájlból játssza le.
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Nem tudom melyik progikkal próbáltam a hang ki, majd visszafésülés a videóba, de ezután sosem lett időben szinkronban a hang a videóval. Sok vacakolással lehetett javítani, de akkor meg helyenként passzolt, máshol nem. Régebben próbálkoztam ezzel több programmal, az is lehet, hogy mai progival ez már ez nem lenne gond.
(#) szamóca válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Gyakori kérdéseken is ezt javallják, csak rinyálok kissé attól amit nagym6 mond. Elég érdekes, hogy erre nincs egy egyszerű program.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
A mai világban már nincs szükség a szerkesztgetésre mert van bőven hardver meg tárhely már egy telefonban is. Amikor még ilyesmit kellett csinálgatnom nekem sosem volt ilyen gondom, az egyedüli az volt hogy sosem kaptam jó képminőséget, talán csak az xvid kodekkel.
Olyan nem lehet hogy hol jó a hang hol meg nem mert vannak benne (neve nem jut eszembe) olyanok mint a marker, ami alapján összeállítja és nem csúszhat el. De pl. egy valamire való progiban mint pl. a Corel-é kézzel is el tudom toligálni a komplett hangsávot ha akarom, de azon belül nem csúszkálhat el.
(#) Ge Lee válasza szamóca hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Jogi akadályok miatt nincs, ha jól tudom pl. a wmv-t hivatalosan semmilyen szoftverrel nem lehet szerkeszteni, max. át vagy újrakonvertálni. De lehet hogy szoftveres akadálya is van, erre nem tudok mit mondani mert a programozáshoz nem értek.
Következő: »»   2637 / 3576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem