Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Készülékek kapcsolási rajzai
 
Témaindító: csikosgabi, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 18
(#) djtyboy hozzászólása Szept 23, 2016 /
 
Air Wick Fresh Matic kapcsolasi rajzot keresek, vagy egyeb technikai segitseget.
A problema egyszeru: Nem szeretnem hasznalni a draga utantoltot, igy a piacit reszitenem elonyben. Mivel a keszulek IR Sensorral van ellatva, igy kivitelezhetetlen.
Ennek az ellenorzeset szeretnem kikuszobolni, lehetoleg egy 100%os modszerrel , ami kiprobalt/mukodik/nincsenek egyeb hibak (pl: 1hetig sem jo az elem) etc.

Varom segitsegeket, vagy a kapcsolasi rajzot.
ui.: Nem tudom a keszulek pontos tipusat, mivel nem talalom rajta.
(#) uniman hozzászólása Szept 23, 2016 /
 
Hello!
ITT akad némi "technikai segítség" !
(#) djtyboy válasza djtyboy hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
A keszulek: Bővebben: Link
(#) djtyboy válasza djtyboy hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Ez alapján lett babrálva, de mint kiderült , folyamatos használatot hoz létre amivel gyorsan lemerül az elem. (a képeken pedig a készülék látható).
uniman: a linked thx de nem Ua a készülék.

Instr: http://m.forocoches.com/foro/showthread.php?t=3036401
(#) hobbyboby hozzászólása Okt 2, 2016 /
 
Üdv!

Keresem Bosch akkumulátoros villanyfúró-csavarhúzó szerkezet NiCd akkutöltöjének valamilyen kapcsolási rajzát.
A töltő tipusa AL 60 DV 7,2-12V.
(#) uniman válasza hobbyboby hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Hello! Ezt a skiccet láttad?
(#) elektrikszerviz hozzászólása Okt 7, 2016 /
 
Keresem a HS 700 as orion hangváltó kapcsolási rajzát, amelyiken 3 zöld és 1 piros led két potméterrel.Minél több infót szeretnék. elektrik
(#) djtyboy válasza djtyboy hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Hátha lesz akit érdekel.
Úgy néz ki kapcsolási rajz hijján meg lett oldva az Air Wick Freshmatic gyári utántöltő kijátszásának hibája.
A linken szereplő készülékről van szó jelen esetben:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/518pmW6o9XL._SL1500_.jpg

1hónapja megy próbaüzem alatt a készülék a képen látható forrasztási pontok elvégzése után, és még mindig egy piaci újratölthető elemmel működik.

Szóval nem igényel 1 percnél több időt a művelet.
Hozzáférni a Detektorhoz, majd a képen látható két pontot (természetesen a túloldalon)
összeforrasztani.
Ha jól csináltuk és csak a két pontot sikerült akkor összeszerelés után működik is.

Innentől kezdve bármilyen utántöltővel használhatjuk ami a készülékbe belefér 1 hónapon át biztosan, és nem merül le az elemünk max 2 héten belül.

Kép mellékelve.

nz1gckso.jpg
    
(#) hobbyboby válasza uniman hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Láttam - és szépen le is mentettem. Ám ez a mű - a panelról való lerajzolására nézve
- vagy csak félig van készen,
- vagy nem kimondottan pont azé a töltőé, mert nálam például 4 tranzisztor van benne, míg ezen a rajzon én csupán 2 darabot látok!

Nálam pl. simán ilyen a beültetés kinézete.
Persze - azt azért rá lehet fogni, hogy nagyon hasonlít rá, ámde akkor - kissé hiányos. ...
Lehetséges, hogy rajzon a kérdőjel lenne a még hiányzó részletek jelzése.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2016

PA151720.JPG
    
(#) hobbyboby hozzászólása Okt 17, 2016 /
 
Naaa - azért keresek ám én mást is
(Sajnos még a Philips szakszervízében se tudtak adni, holott maga a gyártó a weboldalról egyenesen azt ajánlotta fel nekem - mintegy utolsó lehetőségnek.
A Karinthy-n meg azt mondták nekem a szevízben - ezek olyan "eldobhatós cuccok", tehát nem szokásuk megjavítani. Hmmm - persze ez is egy igen érdekes szemlélet.).

Tehát - keresem gyári SUB erősítő kapcsolási rajzát, amelynek tipusa MMS250/00, és a Philips gyártású több elemes erősítő-szett egyik "oszlopos" tagja. (Made in Malajsia)

A cucc külleme ilyen: - első kép
*
A belseje pedig: - második kép
Nyomtatott áramkörének SMD szerelt oldala pedig így néz ki: - harmadik kép
(#) doboz hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Sziasztok! Keresem az AD-2100 elektronikus masszírozó készülék kapcsolási rajzát!Köszi!Bővebben: Link
(#) OFK hozzászólása Okt 30, 2016 /
 
Keresem a Denon PMA-250 erősítő kapcsolási rajzát, ha valakinek meg lenne és megosztaná velem, megköszönném.
(#) devergo74 hozzászólása Nov 4, 2016 /
 
Keresek Sma 051-forrasztóállomáshoz kapcsolási rajzot. Valakinek?
Köszönöm.
(#) endrusz válasza OFK hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Szia! Mailban megkapod.
(#) orcika70 válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Lehetséges hogy az SL-30 típussal azonos az elektronikai felépítése. Így keres rá, Google hoz pár találatot.
(#) OFK válasza endrusz hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) devergo74 válasza orcika70 hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Köszi az infót, rákerestem, hasonló, de sajna a tranzisztor mégsem az.
Arra lettem volna kíváncsi.
(#) Szabi1 hozzászólása Nov 10, 2016 /
 
Sziasztok! Crown macrotech 3600VZ-as rajzot keresek, leginkább a táp része érdekelne, találtam egy 2400-as rajzot, elviekben ugyanaz, csak több végtranyóval, és más táppal.
(#) silencezozo hozzászólása Dec 5, 2016 /
 
Sziasztok!

RFT WIP 6 szigetelésvizsgáló kapcsolási rajzot keresek.
Tud valaki segíteni?

Üdv: Zoli
(#) Zsola_1 hozzászólása Márc 8, 2017 /
 
Üdv Keresném egy végfok kapcsolási rajzát! Aneve: INKEL PA 9324
(#) reloop válasza Zsola_1 hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Ilyet találtam.
(#) Zsola_1 válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Köszönöm bár nekem a ventillátor fordulatszámszabályzása nem megy.Ebbe kellene seditség teljes fordulattal megy hideg állapotba is.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2017
(#) kadarist válasza Zsola_1 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Szia!
A Q71 mennyire zárlatos?
(#) Zsola_1 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Még nem szedtem szét csak látom hogy a ventillátor kilett cserélve 0,095A es re és a TH1 el sorba van kötve utólagosan egy ellenálás és ugy ment az r42 re a másik ága meg a csatlakozóján van csak az egyikbe van az ellenálás, illetve az r43 ra van ráforrasztva utólagosan egy ellenállás (párhuzamosan)
(#) reloop válasza Zsola_1 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
A TH1 az nem nyugalmi áram szabályzó körben van?
(#) Zsola_1 válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
annyira nem látom át de fel tünt ,hogy 2db van belölle , de ha a nyugalmi áramot szabályozza akkor , a másik vinné a ventilátort?
(#) reloop válasza Zsola_1 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Nem olyan bonyolult az. A Q71 bázisán van két Zener D72 és D73. Ez ugye egy közönséges Zeneres feszültségstabilizátor. Annyi csavar van benne, hogy alapesetben Q72 kisöntöli D73-at és ettől lassabban forog a ventilátor. Azt ne is várd, hogy megálljon.
Szerk.: Mérj feszültséget a ventilátoron!
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2017
(#) Zsola_1 válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
jó de a többit kiszedtem belölle kiforrasztottam amit beletettek ,vagy nem kellet volna az a nyugalmi áramot állitotta be akkor?
(#) reloop válasza Zsola_1 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Ha eddig jól működött az erősítő akkor bizony vissza kell raknod az alkatrészeket.
Visszatérve a ventilátorra, ha 17-18V-ot mérsz rajta akkor minden rendben van. Mikor túlmelegszik az erősítő akkor emelkedik meg a ventilátor táp még 8V-tal.
Mivel ez a téma a rajzkeresésről szól, a javítási résszel menjünk át az Erősítő mindigbe!
(#) Zsola_1 válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
2 napja vettem de szét szedtem mondván lássam a belsejét. De ezt a kisseb javitást láttam . A többi részéhez nem nyulltak s szól is rendesen . Nemm tudom hogy a gyári 120mA os ventilátor helyett beletették a 0,095A amperest nem e sinyli meg valami?
Következő: »»   12 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem