Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1899 / 2495
(#) Buvarruha válasza golem hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Azt azért jó lenne tudni, hogy mit csináltak vele!
(#) golem válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 24, 2016 / 1
 
IO board csere ezen van a fülesnek a csatlakozója képen látható alkatrészt cserélték

s-l225.jpg
    
(#) Buvarruha válasza golem hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Hát eléggé baromságszagu....
(#) diysub hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Sziasztok!

Remélem, a jó topicba írok.

Szeretnék egy kis hangsugárzót építeni a telefonomhoz.
Ugye ehhez kéne egy kis pici erősítő, olyan 3-12W-os.
A problémám az, hogy nem találtam ennek megfelelő kapcsolási rajzot, alapból kevéssel találkoztam, ami meg jó lett volna, bonyolult volt számomra, szóval letettem az önálló megépítéséről...
Ezért elkezdtem nézegetni előre kész modulokat, amiről legfeljebb egy poti, vagy csatlakozó hiányzik.
Erősítő 1
Erősítő 2
Erősítő 3

Ezek megfelelők lennének?
Ha jól tudom, egy mobil jack kimenetén max hangerőn kb. 775mV lehet a jelszint, míg ilyen erősítőknél olyan 200mV körül van a max bemeneti jel.
Nyilván a vaterás eladók is Kínából rendelik fillérekért ezeket a cuccokat, de most nem tudnék külföldről, meg így gyorsabb is lenne.

Üdv.
(#) martin96 válasza diysub hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Az 1.-ő elég jó, csak ebay-en feleennyiért van.
800-tól többet pedig nem is nagyon ér.
Esetleg innen lehetne nézegetni:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2016
(#) diysub válasza martin96 hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Köszi. Ez jó lenne, csak gondolom, nekik sincs raktáron, hanem Kínából rendelik, meg csak kártyával lehet fizetni sajnos.
Egy ilyen erősítőnél kéne még egy ellenállást kötni a telefon és az erősítő közé?
mert ahogy néztem, kisebb bemeneti jelszinttel lehet használni.
(#) Linegekko hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Sziasztok! A hangszórók hogyan viselik ezeket a digitális erősítőket? A kimeneten négyszög jel van?
(#) pucuka válasza Linegekko hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
A digitális erősítő kimenőjelének (PWM) demodulálása aluláteresztő szűrővel történik. Szélsőséges esetben ez lehet maga a hangszóró is. (kisebb teljesítményeknél megoldás)
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2016
(#) Poli válasza diysub hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Szia!
Ha úgy döntenél mégis építeni akarsz, akkor ezeket is megnézheted:
TDA2030
TDA2002
(#) Linegekko válasza pucuka hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Akkor a hangszóró mechanikai tulajdonságai, pl. a membrán tehetetlensége teszi szinuszossá?
Mert azt hallottam hogy az erősítőket csak addig szabad hajtani amíg szép szinuszos jelet ad ki, utána nem bírja követni a membrán és veszteség keletkezik.
(#) diysub válasza Poli hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Köszi, kicsit utánaolvasok, hátha menni fog.
Ezeket az erősítőket, amiket linkeltél, légszerelten is össze lehet rakni, vagy muszáj nyákot készíteni hozzá?
Erősítő
Ez is jónak tűnik.
Annyi kérdésem lenne, hogy kell ellenállás a telefon kimete és az erősítő bemenete közé?
Vagy honnan tudom, mekkora a max jelszint, amit az erősítő kaphat?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2016
(#) pucuka válasza Linegekko hozzászólására (») Szept 25, 2016 / 1
 
A hangfreki, (mint moduláció) és a vivőfrekvencia (PWM frekvencia) között jelentős különbség van. Az egyiknek 20 kHz körül vége van, a vivő 100 kHz, vagy nagyobb. Kis teljesítmények esetén a vivő teljesítményét a hangszóró gond nélkül eldisszipálja (mert lesugározni a tehetetlenségénél fogva nem tudja), de nagyobb teljesítményeknél már kell az aluláteresztő szűrő.
Nagyjából ennyi, de van erre külön topik, ha érdekel a téma, tanulmányozd.
(#) Linegekko válasza pucuka hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Köszi a választ, egyenlőre ennyi infó is elég volt. Megrendeltem egy ilyet: Bővebben: Link
Kíváncsi leszek mit tud.
(#) martin96 válasza diysub hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Nem kell ellenállás.
(#) Poli válasza diysub hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Sok fejfájást és hibakeresést megspórolsz, ha csinálsz hozzá panelt, de ha mégis légszerelten csinálod, használj forr-lécet. A hűtésről annyit, ha a teljesítmény felső harmadát is kihasználod, akkor ne csak egy lemezkét, hanem rendes hűtőbordát használj. A max. kimenőteljesítmény tápfesz. függő, +-12V-nál, ha jól emlékszem, 12-14W körüli, -+18V-nál 20W, a gyártó szerint, a tápból ne sajnáld a pufferkondenzátort.
Ellenállás nem kell, de ha a hangerőt nem a telefonoddal akarod szabályozni, akkor az ajánlott értékű potmétert használd.

Ez a cucc Mono erősítő, ha stereo hangzást szeretnél, kettő darabot kell építened.
(#) tothbela válasza diysub hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Nem akarlak lebeszélni a PWM erősítőről, mert vannak előnyei, főleg nagyobb teljesítményszinten. Itt a fiókomban is van egy lapát kínai modul 3-200W között. Telefonhoz mégis LM1875-el, meg egy USB bluettoth adapterrel tákoltam össze a kis hangszórót, mert az a kis PAMxxxx filterless PWM erősítő ellehetetlenítette mind a BT kapcsolatot, mind wifit.
(#) pucuka válasza tothbela hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Pedig nem kéne. Annak a pár száz kHz -es négyszög "vivőnek" 2,4 GHz -en már nincs mérhető harmonikusa. Ott valami más gond lesz.
(#) krisz69 hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
Sziasztok 45 v -os tápfeszre milyen kapcsolást javasolnátok ? 1x15 w kellene hogy tudjon. Torzitatlanul.(és csak +- os ,táp van)
(#) Pali79 hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
Sziasztok Van valakinek tapasztalata a PAM8610 típusú modullal kapcsolatban? Nagyon pici, semmi hűtés, kicsit kétkedve tekintek a dologra, bár ennyi pénzért...
(#) steelbird válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Szia.
+/- 45V?
Még egy kérdés: hány Ohm-os terhelésre kell a 15W?
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2016
(#) Pali79 válasza steelbird hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Szerintem tök egyértelűen azt írta, hogy csak + tápja van.
(#) Gabó válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Azért a kötőjel kicsit félre értelmezhető
Idézet:
„csak +- os”
(#) krisz69 válasza steelbird hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
8ohm . És aszimetrikus csak +- os táp van.ez egy régi Vermona Relgent r 221 de a végfoknak anyi. Bele alkatrész nincs :/ .így marad az átépítés.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Tessék úgyis ebayen megtalálod szerintem.
(#) Gafly válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Mi nincs hozzá?
Ehhez nincs alkatrész?
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2016
(#) djcaveman hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
A tda2030 max tápfesze 36V. 45V-al kicsit érdekes lesz... A panelen nem látok külön plusz tápot a 2030-nak....
(#) zotya1983 válasza djcaveman hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Azt néztem én is...De a kapcsolást nem ismerem...
(#) Yeti1983 hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
Tisztelt Fórumozók!
Valaki tudna nekem segíteni egy aktív 5.1-es hangredszerrel kapcsolatban?
Az erősítő részével vannak gondok.
Ha van jelentkező,kérem privátban írjon.
Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2016
(#) tothbela válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 26, 2016 / 1
 
(#) misi93 hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Az alábbi képen megfelelő lehet az elrendezés? Arra gondolok, hogy a fetek felfelé vannak és nem adnak sok hőt át a bordának. Illetve átadnak, csak mivel a meleg felfelé megy ezáltal a hűtőborda alsó része nem veszi ki a részét a hűtésnek. Jól gondolom? Amúgy 2X130W VF2 végfok lenne majd.
Vagy nyugodtan felcsavarozhatom így a Feteket?

hutoborda.jpg
    
Következő: »»   1899 / 2495
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem