Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2647 / 3566
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 5, 2016 /
 
Múlt héten találtam az utcán ezt a slicc nélküli csavart! Tudja-e valaki, hogy hol használják?

IMG_0722.JPG
    
(#) pucuka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2016 / 1
 
Pl. bútorban.
(#) SzervízMacska válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2016 1 / 1
 
Kapupántcsavar a becsületes neve. Kerítéseknél, bútoroknál használatos. Nem hiszem el, hogy nem tűnt fel az iskolapadban...
(#) Udvari Zsombor válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 5, 2016 1 / 1
 
Ez? A kapupántcsavar nem ez? Össze kellene hasonlítani a két képet...
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
(#) zolee1209 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Felénk is ez a kapupántcsavar vizuális megfelelője.
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Olyan helyeken is használnak ilyet, ahol nem szeretné valaki, hogy illetéktelenek ki tudják tekerni a csavart. Pl. az anyához csak egy ajtó kinyitása után lehet hozzáférni, a képen látható csavar feje van a közönség felé.
(#) Udvari Zsombor válasza Bakman hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Aha, szóval ez biztonsági csavar! Már értem...
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Másik ok, hogy ne akadjon el benne semmi.
(#) SzervízMacska válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Igen, de a Te képed finoman szólva... akár kapupánt csavar is lehetne.
(#) voodoo hozzászólása Okt 5, 2016 /
 
Sziasztok !

Ma végre elindították a fűtést(már nagyon vártam) és az lenne a kérdésem, hogy régi típusú egy csövű átkötéses rendszerű a megoldás. Van a radiátorok előtt egy-egy csap, de csak felül. Viszont ezeken nincs rajta már a tekerő. Most nem tudom, hogy ezeket egyszer belőtték azt jól van, vagy ezt én is állíthatom? Tudok rá venni valahol olyan régi típusú csaphoz termosztát fejet?
Illetve még az is kérdésem lenne, hogy az egyik radiátoron ami a nagyszobában van, felül is van egy más fajta csap, de az függőlegesen van, és azt se lehet tekerni, szorul. A csövek melegek, de a radiátorok meg épp hogy csak langyosak. Annyira nem értem, hogy muszáj megkérdezzek egy itteni szakit hogyis van ez?

Dobok fel képet, hátha így érhetőbb miről beszélek.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
(#) SzervízMacska válasza voodoo hozzászólására (») Okt 6, 2016 / 2
 
Nyárig van rá időd, hogy tájékozódj. Akkor van a karbantartási időszak, mikor a vizet is leengedik. Addig nem tanácsos megbontani. A gondnok/közös képviselő biztosan útba tud igazítani, hogy mik a lehetőségek.
Nem vagyok épületgépész, mi több gőzöm sincs róla, de úgy gondolom, lehetne szabályozni - mivel van megkerülő ág. De ha szorulnak a szelepek, először azokat kell majd cserélned, hogy thermo-fejeket tehess rájuk...
(#) voodoo válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Félig meddig értem. Köszi a választ.
(#) zoly15 válasza voodoo hozzászólására (») Okt 6, 2016 / 1
 
Az egycsöves rendszert is lehet valamennyire szabályozni.
Ha nyitva van a radiátorszelep, akkor a radiátor fog jobban fűteni (mint a kerülőág) mert a radiátorban kisebb az áramlási ellenállás.
El is zárthatod akár, mert ott a kerülőág, van olyan lakás ahol nincs kerülőág, és ha elzárod/ más elzárja az egész lépcsőházban nincs fűtés :-O
Termosztatikus fejet ilyen csapra nem igazán fogsz szerezni sajnos.
A csapot cserélheted pl leállási időszakban, vagy ha épp nem fűtenek, el lehet fagyasztani a csövet és akkor "élő" rendszernél is ki lehet cserélni. A kérdés csak az, hogy az mostani és az új csap építési mérete mennyivel másabb, mert akkor a visszatérő (alsó) csatlakozásnál is kell toldani hogy jó legyen...
(#) voodoo válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Így már világos, akkor igazából nekem csak az a sima fej kéne ami nem termosztatikus, de lehessen állítani, mert sima kis fogóval nem tudok bele nyúlni (a képeken látszik, hogy egy szár kiáll) ami lyukas belül, menetes a mélyén pedig valami réz fityula van amit szerintem csavargatni kéne. ha minden igaz kifelé.
(#) Stewe válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
A lényeg nem látszik, a fej hátsó oldala.
Van rajta sugárirányú recézés, négylaptő, vagy bármiféle alakos nyak?
(#) Gafly válasza Stewe hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Ja-ja, nagyon igazad van
Nekem is van egy olyan csavarom eltéve emlékbe, aminek keresztfejes a teteje, a szára meg sima henger. Azaz nem mángoroltak rá menetet
Mi több, a találkozón Elektroncsőtől ajándékba csavarok között is volt egy ilyen "kakukktojás".
Erre a barátom mondta, hogy ő meg azzal szívta meg, hogy mángoroltak rá menetet, csak előtolás nem volt, így menet helyett párhuzamos gyűrűk voltak rajta. Szemre elsőként nem látszik, csak ugye becsavarni meglehetősen nehéz

Mellesleg az anyaga micsoda? Kísértetiesen emlékeztet az autóiparban használ műanyag patenthez...
(#) BarnaPili válasza voodoo hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Erre a csapra nem tudsz termós fejet tenni. Ha megnézel egyet,látni fogod,hogy abban a nyitás-zárás nem foegómozgással valósul meg,hanem ki-be csúszik a beavatkozó szár,a zermós fej ezt tologatja.
István
(#) pucuka válasza voodoo hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Mifelénk egy leeresztés/feltöltés szezonban 27 eFt -t kóstál. Sajnos radiátor lukadás miatt igénybe kellett venni.
Azt meg jobb, ha nem csavargatod, mert akkor meglehet szükség lesz a manőverre, már ha el kezd folyni a szelep.
(#) pjg válasza pucuka hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Ha nem nagy a lyuk, akkor fadugót kel beledugni. Megdagad a víztől és jól tömít.
(#) voodoo válasza pucuka hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Akkor ne birizgáljam? Pedig jólenne rá egy fej, hogy tudjam tekergetni.
(#) pjg válasza voodoo hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Fagyasztásos technikával szerelhető. De nem olcsó.
(#) elektroncso válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Nekem facsavarból van itthon menet nélküli. Meg van még gombostű hegy nélkül, 1µF-os kondenzátor, amire visszafelé írták rá az 1-est, LED, amire fordítva öntötték rá a tokot stb. Gyűjtöm őket.
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Én is gyűjtöttem régen, csak jelentős része elveszett. Most meg hát nem termelődik annyi...
(#) voodoo válasza pjg hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Nem akarom a csapot leszerelni hanem csak egy sima fejet rátenni. Vagyis egy olyan fejet ami eredetileg volt rajta. Márpedig az elmondottak alapján elvileg volt rajta és állítani is lehetett. Ilyet kéne szerezzek csak nemtudom hol és mi a neve.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2016
(#) voodoo válasza voodoo hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Rákeresek googlebe, meg ilyen szaküzletek keresőibe és csak termósat találok, ami ilyen pici tűszelep végződése van (a kép alapján úgy néz ki kb mint egy tollbetét) és azon van rajta a műanyag fogantyú. Nem tudom hogy keressek rá, mert a radiátorszelep szóra a sima mezeit meg a termósakat dobálja ki.
(#) pjg válasza voodoo hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Tudnál csinálni közeli fényképet? Van nekem régi szelepem a garázs mélyén valahol. Ha olyan a képen, neked adom.
(#) voodoo válasza pjg hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Persze megpróbálok valamit össze hozni, köszi.
(#) voodoo válasza pjg hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Szóval a belsejében egy hogy is mondjam "fózolt" cupek van ami nem mélyedés, hanem kiállás. Tehát egy lapos csavarhúzóval pont nem tudom tekergetni.
(#) voodoo válasza pjg hozzászólására (») Okt 6, 2016 / 1
 
Még arra is gondoltam, hogy egy pl 6-os menetű csavart a menetes végénél hossz irányba befűrészelném picit egy kis vasfűrésszel és így elvileg bele illeszkedne.
(#) zoly15 válasza pjg hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Itt szerintem nem fagyna le sohasem, mert közel van a keringés, és a víz is meleg.....
Következő: »»   2647 / 3566
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem