Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WLAN router
 
Témaindító: Androla, idő: Nov 24, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 20
(#) gyulank válasza Bakman hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Még mindig nem tudom, hogy kárt tehet-e valamiben. Ha ebbe csinálhatott valami ilyen égésnyomot, akkor az a kábelen bele mehetett másba is. Az egy dolog, hogy lehet, hogy rosszul van beállítva az új router is. Ha van lehetőség arra, hogy nálam elront valamit, akkor nem dugom semmire. Azért akarok meggyőződni róla előtte.
De a dolgát biztos nem csinálta, ezért dobta ki. Vagyis nem volt net. Elmondás alapján tán a routert se lehetett elérni.
(#) Bakman válasza gyulank hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Biztos, hogy van olyan szélsőséges eset, amikor tehet kárt másik eszközben. Attól függ, hogy a másik eszköz menyire van védve az esetleges DC feszültségtől (vagy bármitől, ami nem való a LAN, WAN portokra).
(#) gyulank válasza Bakman hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Ettől nem lettem okosabb. Attól lennék okosabb, ha meg tudnám állapítani, hogy okozhat-e, mielőtt kipróbálom, hogy okoz-e.
(#) gyuszo válasza gyulank hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Az az égésnyom az antenna közelében van. Nem okozhatta villámcsapás ?
Arra gyanakszom, hogy rá lett csatlakozva egy külső antenna esetleg ?
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2016
(#) Bakman válasza gyulank hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Műszerekkel összehasonlító mérések, jó iránymutató lehet.
(#) gyulank válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Nem. Van 2 AP. Egy irányított, egy szórt, mert ez egy átjátszó. Valamiről a net lement a WAN-ba, és wifin át netezett. És itt nem volt villám, és az átjátszó működik, mert nálam van net.
(#) gyulank hozzászólása Okt 2, 2016 /
 
A tápból nem jön áram. A táp halálától lehetett ez, vagy fordítva?
Valaki tudja, hogy kell szétszedni? Senwin SWP012-1120
(#) vargaf válasza gyulank hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
A táp mikor romlott el? Már kérdezték mit mutatnak a LED-ek, de nem válaszoltál rá. Igaz rossz táppal nem mutatnak semmit sem, viszont megfelelő táp csatlakoztatása nélkül a hibát sem keresed meg. Bármilyen 12 V 1 A dugasztáppal helyettesítheted, ha a dugó belső csatlakozási pontja a pozitív kivezetés.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2016

130328.jpg
    
(#) gyulank válasza vargaf hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Hát de ha a táp tönkre mehet tőle, akkor nem próbálom ki a saját működő routerem tápjával.
Mivel mostanában ment tönkre a router, és így nézett ki, gondolom, hogy nem táp nélkül működött amíg jó volt, vagyis egyszerre mentek tönkre. De a táp jó lenne másra is, ha a router nem is jó, azért is megnézném.
És még ott van az is, hogy mégis csak 9V van a routerra írva, hátha másik tápot adott.
(#) vargaf válasza gyulank hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
A táp típusát Te írtad, én arra kerestem rá. De az eredeti specifikációba 9 V 0,6 A szerepel:
Specifikáció
A 3 V többletet nem biztos, hogy elviselte az áramkör, legalább is a jelek szerint. Mit mérsz a táp kimenetén?
(#) gyulank válasza vargaf hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Semmit. Ha mV-ot mérek, akkor többet mutat mikor felemelem a vezetéket, hogy hozzáértessem.
(#) vargaf válasza gyulank hozzászólására (») Okt 2, 2016 / 1
 
Kapcsolóüzemű tápegységet javítottál már? Azt mondom nem éri meg szétszedni. Egy ilyen tápot használtan pár száz forintért lehet venni, legalább is Győrben. Ládaszámra van a piacokon. Természetesen a működőképes WI-FI router is.
(#) gyulank válasza vargaf hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Jó, sok helyen PC tápot is. De én nem tudok ilyen helyeket. De az lenne a táppal kapcsolatban a kérdés, hogy melyik okozott hibát a másikban? Lehet tönkremegy minden táp, ha rádugom. Lehet, hogy amíg nem cserélem ki az azt hiszem {1}02 2kV-os kondit, addig nem kéne tápot adnom rá. Bár nem egyszerű szerezni azt se.
De engem mindenképp érdekel, hogy hogy lehet szétszedni törés nélkül az ilyeneket.
(#) vargaf válasza gyulank hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
A meghibásodásra vonatkozóan a kérdésed a "Melyik volt előbb? A tojás vagy a tyúk?" kérdésre hasonlítható. Erre Te sem tudsz válaszolni. De ha megméred a router táp bemenetét ellenállásmérővel, akkor eldöntheted van-e zárlat. Ha van meg kell keresni az okát. Ha nincs rá kell dugni egy jó tápot ( 9 V ) és tovább kell vizsgálódni. Eddig miért nem mértél és miért nem írtad meg az eredményeket? A dobozt legegyszerűbben óvatos fűrészeléssel tudod megbontani. Én lombfűrésszel vágom le az alját, így férek hozzá az elektronikához. Javítás után visszaragasztom.
(#) Inhouse válasza vargaf hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Fel kell rakni satura, és óvatosan körbe kocogtatni az ultrahangos lezárás körül kiskalapáccsal. Ha nem megy így, akkor egy kést kell az élek találkozására rakni azzal egyvonalban és azt kocogtatni kalapáccsal. Érzéssel túlnyomórészt a megfelelő helyen engedni fog. A két felet ragasztóval összeillesztve újra összeáll.
(#) gyuszo válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Nem hiszem, hogy vargaf szorul segítségre, nem ő volt a kérdező .
(#) gyuszo válasza gyulank hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Mivel 9V tápfeszültség kell neki 2 db sorba kötött 4,5V-os lapos elemmel próbáld ki, ha nincs megfelelő tápod.
Ha azzal megy, utána keress megfelelő tápot hozzá.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2016
(#) gyulank válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Ennyi erővel tápot is vehetnék, hogy megnézzem, hogy hátha jó. De azért nem fogok.
(#) gyuszo válasza gyulank hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Táp nélkül mit szeretnél mérni rajta a zárlaton kívül ?
(#) gyulank válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Ez nem ment. Pákával vágtam szét.
Kiégett biztosíték, 2 púpos kondi, és egy ellenállásnál sötétedés.
(#) Bakman válasza gyulank hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Valószínűleg a primer oldalon van zárlat, általában a kapcsolóelem szokta ledobni a láncot.
(#) gyulank válasza Bakman hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Milyen kapcsolóelem? A 2 trafó közt a bordás valami?
Ja, és mikor ez tönkrement, ez adott le akkora feszültséget amitől leégett a router?
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016
(#) Bakman válasza gyulank hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Igen. A képről úgy tűnik, az optocsatoló melletti IC/tranzisztor forrasztása sem az igazi. Lehetséges, hogy ez tette tönkre a router-t, biztosra nem lehet állítani.
(#) Skori hozzászólása Okt 16, 2016 /
 
Kicsit későn néztem be, de egy tipp az ilyen összeragasztott tápok szétszedéséhez: Fagyasztó spray-el körbe szoktam fújni, utána a ragasztás mentén óvatosan kiskalapácssal körbekocogtatom. A hidegtől rideggé vált ragasztás így szépen el szokott repedni. Fagyasztó spray hijján esetleg mélyhűtőbe rakás is megteszi
(#) gyulank hozzászólása Okt 17, 2016 /
 
Köszönöm az ötleteket! Mivel kiderült, hogy eddig is ezzel működött, ráköttem egy másik 12V-os tápot, és villogott minden, aminek kell. Felismeri melyik csatlakozóba dugom a kábelt, hálókártya is villog.
De az IP-re nem jön be, meg wifin is felismeri a jelszót, de mégis az lesz a vége, hogy nem tudta azonosítani.
Szóval külsőleg működik, de nem lehet elérni. Netet nem próbáltam megosztani vele.
(#) Skori válasza gyulank hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Hosszú reset esetén (legalább 10s-ig kell nyomni) törlődnek a beállításai. Azt már próbáltad?
(#) gyulank válasza Skori hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Köszönöm! Így működik. De nem kéne benne cserélni semmit? Ha ver:2,23 van ráírva, akkor a V2-es firmware való rá ugye?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2016
(#) vargaf válasza gyulank hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Miért vártál ezzel 16 napot? Én írtam október 2-án:
Tápegység
(#) Skori válasza gyulank hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
Túl sok energiát szerintem nem érdemes ráfordítani, esetleg cseréld ki hibás kondit, meg pucold le a korrodált részeket alkohollal v. hasonlóval. A firmware frissítésnek csak akkor érdemes nekiállni, ha valami oknál fogva kimondottan szükséged van az újabb verzióra. Olvass utána, hogy miben változtattak, és hogy kihasználod-e azt a funkciót ami változott.
(#) gyulank válasza Skori hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
Azt leszedtem még az elején rozsdamaróval, de a képet direkt úgy csináltam, hogy látszódjon.
Az a kondi miért felelős? Mennyire számít, hogy úgy hagyom-e, hogy olyan értékű-e?
Igazából V5-ös volt rajta, most rátettem a V2-est, és ez szegényebb beállítási lehetőségű, de nem tudom, hogy mehet-e rá V5-ös, ha nem az van ráírva. A lapon rev 5.4 a ráragasztott papíron ver 2.23. Szóval régebbit tettem fel rá, a másik többet tudott, de gondoltam, valaki rosszat rakott rá, ráteszem a rá valót. De ha mindegy melyik van rajta, a V5 jobb lenne. Azt hittem, hogy ez a hardvertől függ, és nem lehet a ver 2.23-ra V5-öst telepíteni.
De most se tudom biztosan, hogy mi a különbség, mert V2-esből is több van. Az oldal azt írja ki, hogy a rá valót kell, de mégis 5-ös volt rajta, amin mondjuk beírhattam wifi jelszót.
Következő: »»   14 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem