Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   201 / 299
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Okt 3, 2016 /
 
Sziasztok! Elektromos targonca aksitöltőben van valakinek tapasztalata? 24V-80V-ig 30-140A-ig kb. A legtöbbje régi trafós, de abban is van vez. elektronika,van amelyik nem indul, mert az elszállt. PIC-kel általában, de majd hozok egyet elemzésre, amin jumperrel állítható a fesz. Ideális esetben, egy jól megméretezett transzformátor, egy adott Ah-s aksihoz nem kell külön vezérlés, mert a töltés végére annyira leesik a töltő áram, hogy átmegy kiegyenlítő módba, ha még pár órát rajta hagyjuk. Általában 80%-os töltöttségnél megy át equalizing módba, majd a töltés végén lekapcsol.
(#) kissattila88 hozzászólása Okt 15, 2016 /
 
Szeretnék csinálni egy töltőt szabályozható áramerősséggel. Hogy tudnám meg oldani a szabályzást?
(#) Gafly válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Mihez?
Mekkorát?
(#) Bakman válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 15, 2016 / 1
 
Az áram a feszültség függvénye, tehát tulajdonképpen a feszültséget kell szabályoznod. Esetleg nyálazd át a témát, van pár kapcsolás.
(#) kissattila88 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
150Ah aksihoz kellene egy 15A töltő.
(#) Joe_001 válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Van egy ilyesmi töltőm, nem használom. Ha kell beszélhetünk róla, az Ericson AR központokban ment vagy 30 évet. 48V de asszem lejjebb is kapcsolható. Ez tud annyit, 24" rack méret és sérvet kapok, ha rosszul emelem.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016
(#) martin96 hozzászólása Okt 16, 2016 /
 
Sziasztok
Szerintetek ezt a 18v-os lithium töltőt valahogy működésre lehet bírni úgy, hogy nem gyári akksival használom? Tehát van egy 18V-os akku pakkom(csak az akku semmi elektronika) , azt szeretném ezzel tölteni. De ha ráteszem, akkor csak annyit csinál, hogy néhány másodpercig világít a piros aztán elkezd mindkét led villogni, mintha hibás lenne az akku.
4 kábel menne az akkumulátorra. Abból kettő az magára az akkumulátor kapcsaira, az egyik az egy sima 12V (stabilizátor után van még egy 100ohmos ellenállás meg egy dióda aztán megy az akku felé)
Illetve van még egy COM. Ami jelen esetben nem tudom mit csinál.
Ha az akksi negatív részére teszem, ha a pozitívra nem történik semmi.
Gondolom ezzel kéne valamit csinálni.
(#) Joe_001 válasza martin96 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Nézd meg az eredeti akksit is! 3 pontról megy az akksira a vezeték. +,- a töltés, a 3. egy figyelő ellenállásra, termisztorra ami lehet ptc is, ntc is azt nézi forr e az aksi. ha iigen akkor az elektronika lekapcsol. A 3 vezetéknek elégnek kell lennie.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016
(#) martin96 válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Nincs eredeti akksi az a baj.
(#) uniman válasza martin96 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Hello! A töltő pontos típusát is leírhattad volna...
De mutatok egy Li-Ion akkupakk elektronikát, és ez az akkuba van beépítve! (Ez csak 14,4V-os).
DE volna jobb helye is a felvetésednek: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2016
(#) FordHUN hozzászólása Okt 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Örökségből maradt rám egy Tungsram UTB 24/20 akku töltő. Elvileg működik rendesen. Nekem nincs szükségem rá, el szeretném adni. Szerintetek mi a korrekt ár érte?
(#) Joe_001 válasza FordHUN hozzászólására (») Okt 17, 2016 / 1
 
Más ennyiért kínálja. Aztán elkél-e?
(#) Joe_001 válasza martin96 hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Szerintem pt 100 lesz, de vastag vezetékek a töltés, a vékonyabbra 500 Ohm körüli poti. fullról visszavenni el kell valahol indulnia. Persze érdemes a vékonyat kideríteni mire megy, műveleti erősítő. tranzisztor az segíthet a totóban.
(#) FordHUN válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Hát ja, az az én hirdetésem..
Már érdeklődtek páran, kérdezték tudok-e engedni, meg ilyesmi, de nem tudtam mit mondjak, mennyit engedjek... Ezért is írtam ide.
(#) Joe_001 válasza FordHUN hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Gondoltam belefutok...
(#) Joe_001 válasza FordHUN hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Nehezen adható el. Gondolom 20A-t tud. Van nekem is egy, kicsit nagyobb. Nem használom. Valaki keresett ilyesmit/ilyesmihez trafót traktor akkut tölteni. Arra tuti jó. Ha belegondolsz a trafó mennyibe kerülne... Labor tápegységet szeretnék csinálni, nem a honlapon futó rendszerűt (idővel) ahhoz a 1000VA körüli trafó volt 8k. Volt egy Statron a kezem alatt akkor tetszett meg az elv. 0-72V 0-15A -akár több, soft off, közben beállítható a kimenő fesz, áram. Használtan a vaterán 160k-ért kínálták... Valami ilyesmiben gondolkodok, ha majd ráérek... De jól megy az RT2002Ék-ben leközölt is, és még van kettő, úgyhogy "tápegységnagyhatalom" vagyok így is .
Mindenesetre egy kalappal az eladáshoz!
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2016
(#) FordHUN válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Az az igazság, ha szétbarmolom, és a rezet eladom belőle, az egy tizes. De ahhoz meg nincs szívem, akkor inkább porosodjon itt a garázsban, illetve leviszem az árát 15-re, hátha....
(#) Tomi111 válasza FordHUN hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Üdv! Nekünk is van egy ilyen, de az csak 6A-t tud, egyébként ugyanígy néz ki. Elnyűhetetlen, ha nem patkolod meg a kimeneti biztit. Ez biztosan tudja a 20A-t tartósan is. A miénk még szelénes, gondolom ez is. Töltöttem vele 210Ah-a teherautó akksit is, két-három napig rajt volt, nem féltem, hogy baja lesz. Akinek mezőgazdasági gépei, teherautói vannak, annak tökéletes, bár bikázni nem lehet vele.
(#) hzsiga válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Szia palko0125. Szeretnék érdeklődni az akkutöltőről mert nekem sem működik. Mit kell esetleg a kapcsoláson változtatni, hogy működjön, segítségedet előre is köszönöm. Üdv:hzsiga.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2016
(#) palko0125 válasza hzsiga hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Szia!
Nem sikerült azóta sem előrébb jutnom. A töltő áramot nem tudom szabályozni, az mindig maximális. Viszont a töltés végén ( mikor eléri az akksi kapocsfeszültsége a 14 V-ot) be tudom állítani az áramot, csak pulzál nagyon.
Szóval nagyon nem is foglalkoztam azóta vele. Hátha valaki ír valami ötletet. Plíííz!
Üdv, Palkó.
(#) Joe_001 válasza FordHUN hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Nekem is ezért van meg tizenéve. Nem kér kenyeret...
(#) balog hozzászólása Okt 22, 2016 /
 
ÜDV!
Nekem egy 18V-os fúró akkumulátorhoz kellene egy jó töltő kapcsolási rajza tud nekem ebben valaki segíteni? Előre is köszönöm.
(#) uniman válasza balog hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Hello!
Ugye tudod, hogy a 18V-os akkuk lehetnek NiCd, NiMH vagy akár Li-Ion típusok !?
(#) balog válasza uniman hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Ez NiCd csak véletlenül lehagytam a kérdésből.
(#) hzsiga válasza weend hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Szia weend. Szeretnék egy kis segítséget kérni. Már többször is meg építetted eszt a töltőt én is meg építettem de nem működik helyesen. Tölteni tölt de nem szabályozható sem a feszültség sem az áramerősség. Az alkatrésze a kapcsolásban lévőkkel azonosak kivéve a tirisztort az BT151-es. A nyákot én készítettem lehet az sem jó. Ha feltennéd a te nyákodat, vagy elküldenéd az e-mail címemre azt megköszönném.Az én nyáktervem itt található: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1982732.html#1982732. Segítségedet előre is köszönöm. Tisztelettel:hzsiga.
(#) Chipmunk1960 válasza balog hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Szia, Nekem is olyan van, most akuztam újra. Szerintem a Max 712/13 kapcsolás a legjobb, az a töltés végét jelző a minimális feszültség-esést indikálja, és lekapcsol. Ott van a táblázat, hogyan kell bekötni a PGM/Batt lábakat a cellaszám függvényében. Mindenképp kímélőbb, mint amelyik kimeríti teljesen, majd időre újratölti. Bocsi, ez nem az a táblázat, 15 cellánál: PGM0=BATT-, PGM1=REF, és az Rsense=0,47Ohm.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
(#) proli007 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Hello! "Mindenképp kímélőbb, mint amelyik kimeríti.. " Egy apró gond van, hogy a NiCd aksinak van memória effektusa..
(#) pucuka válasza proli007 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Egyrészt. Másrészt ez a delta U töltésvége jelző attól működik, hogy az akkuban a depolarizátor elkezd rövidzárba menni, ráadásul akkupakk esetén cellánként eltérő mértékben. Ez pedig nagyon nehezen visszafordítható folyamat. Ennnél sokkal kíméletesebb módszer, ha ismert mennyiséget töltünk az akkuba. Csakhát ennél a mérési módszer a bonyolult.
(#) balog válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) Chipmunk1960 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Akkor egyszerűbb Li-ion cellákra kicserélni, mert ahhoz van korrekt gyári töltő modul, ami ráadásul nem is engedi teljesen lemerülni, és könnyebb is. Egy ilyet vettem most ilyen cellákhoz, ez már azért elég kemény.
Következő: »»   201 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem