Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK készítés CNC-vel
 
Témaindító: Tomee, idő: Dec 20, 2009
Lapozás: OK   6 / 14
(#) guliver83 válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Ezekkel az a baj, hogy meg kell venni és átcsinálni, mert szorul stb.
Érdemesebb egy ilyet megépíteni és nem lesz vele gondod!
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
A támasztott tengely stabilabb és merevebb minden pontján ! A saját gépemre is 20mm es támasztott tengelyt tettem a 20 as hengeres helyett , és nem bántam meg . A két végén megtartott hengeres tengely nagyobb erőhatásokra mozdulhat (főleg középen) A most épülő 120x120cm es gépemen elképzelni sem tudnék ilyen tengelyeket (minimum 30kg lesz a híd 120cm en azért ekkora tömeg tud érdekes dolgokat művelni )
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2016
(#) guliver83 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Itt az a lényeg, hogy milyen hosszban akarod használni.
Ha max 400mm hosszban akarod csak használni akkor sokkal jobb lesz egy 25-ös sima tengely.
Az ilyen alátámasztott tengely kocsijaival az a baj hogy képesek kifelé megnyílni és a fa port nem szeretik egyáltalán.
A sima tengelynél ilyen nincs oda nem tud bekerülni a por egyszerűen.
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Azt elismerem hogy a hengeres csúszkánál nem jut be por , de a támasztott tengelyhez is lehet porlehúzót csinálni , és ráadásul ott a kocsik kottyanása utánállítható .
(#) tursaba válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 4, 2016 /
 
Igaz, én nem fára használom, (500mm az x,y tengely) hanem többnyire nyák készítéshez, de a 20mm-es tengelyek gyengéi kijönnek. Hiába van az alap síkba marva, a réz lemarásnál látszik, hogy a nyákon nem egyforma a marási mélység. Fát síkra marva 6mm-es maróval nem mindegy, pl.: az y tengely + vagy - irányba megy. Tapasztalatom alapján a támasztott tengely, vagy lineáris csapágy sokkal jobb lenne megvezetésnek.
(#) tkovacs hozzászólása Okt 12, 2016 / 3
 
Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy megosszak veletek egy tapasztalatomat, amely nekem sokat segített a nyákok marásánál. Javaslatom egyszerű: WD40-el fújjuk be jó alaposan a nyák felületét marás előtt.
Ezzel teljesen sorja mentesen lehet a vezetőpályát körbemarni, jó hatással van maró szerszám kopására is. Egy CED=0.1mm-es 30 fokos tűvel 600 mm/min sebességgel 0.2 mm mélyen (két 0.1 mm-es menetben) sikerült előállítanom a mellékelt nyákot. Akril lakkal fújtam le, amitől rendesen csillog a panel, megnehezítve a fotózását. A lényeg talán azért látszik a mellékelt képről is.
Nem tudom, hogy ez korábban eszébe jutott e valakinek, ha igen akkor bocs.
(#) Massawa válasza tkovacs hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Jol néz ki!
(#) csatti2 válasza tkovacs hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Jó ötlet, legközelebb megpróbálom én is. Milyen hatással van a porképződésre? Megfogja egy részét?
(#) tkovacs válasza csatti2 hozzászólására (») Okt 13, 2016 / 1
 
Gravírozáskor mindendt felvesz a WD40, semmi porképződés nincs. Csak a kontúrmarásnál keletkezik por. Ehhez én kokoricamarót használok ami nem szórja szét annyira.
(#) Sam Seed hozzászólása Okt 31, 2016 /
 
Sziasztok!

Tudna valamelyikőtök segiteni Gkód generálásával kapcsolatban sprint fájlból? Lazycam -ot, és mach3 at próbálgatom, de mindből csak próbaverzióm van. Marógépem nincs sajnos.
(#) kaqkk válasza Sam Seed hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
A sprint alapból tudja a g kódot !
(#) Sam Seed válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Szeretném teljesen kimarni a nyák nemodavaló részeit. Ha adsz egy mailcímet, átküldöm miről is lenne szó.
(#) kaqkk válasza Sam Seed hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Nem tudok segíteni ,már csak nézegető verzióm van a sprintből
(#) kaqkk válasza Sam Seed hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Idézet:
„Marógépem nincs sajnos.”
Akkor minek a G kód ?
(#) Sam Seed válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Egy barátom segítene kimarni pár példányba. Azok a gépek nem nyákra vannak rendszeresítve. Nem ismerik a sprintet. Gkód kellene nekik. Ezért kellett volna a segitségetek. (kb 30-40darab 12 centi kör átmérőjű nyák. 1mm maró kellene a kontúrhoz. A körülvágáshoz is más maró, és a felületmaráshoz is.) Nemismerem a CNC-ket. Ezért kellett volna egy olyan segitsége, aki sprintből látja a marás, és a vágás különbségét. Átlátja a kapcsolást, és nemcsak hol kell marni.
Én hiába tervezem, ha Mach3-ban csak 50 sort látok.
(#) ronin75 válasza Sam Seed hozzászólására (») Okt 31, 2016 /
 
Nem értek hozzá, de szerintem nem szokás lemarni a nem kellő rézfelületet. Ugyanis a rajzolat előállításánál "kontúrmarást" eszközölnek, nem teljes "felületmarást". Milyen marószárak állnak rendelkezésedre?
Csak kérdezem, a 6 oldalas topikban nem találtál megoldást? Esetleg elrugaszkodva a sprinttől.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2016
(#) morfondi hozzászólása Okt 31, 2016 /
 
Sziasztok! Én is nyák gyártásra szeretném használni a cyclone pcb factory szerkezetet. A bemutató anyagok szerint az adott munkaterületen jó panelokat készít. Van esély a sikerre vagy eleve felesleges belefogni? Autolevelt is tud, jó éles szerszámmal fogok tudni marni vele?
(#) guliver83 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
A Sprint hogy csinál G kódot?
Ez érdekelne engem.
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Fúrófájlt és marófájlt tud fájl-export-izolácion milling- ott mindent be tudsz állítani , nyák körvonal kontúrmarás fúrás ...
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2016
(#) Sam Seed válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Nem csinál Gkódot. MACH3 nem olvassa. További programra van szügség.
Ezért kértem a segítséget, mert aki ki tudná marni az nem nyákkal foglalkozik.
Én az utómunkákat nemtudom megcsinálni, mert nemértek hozzá.
(#) ktamas66 válasza Sam Seed hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Én a nyákot másik gépen tervezem, mint ami a cnc-t vezérli (az linuxos), így a Mach3 demó módban fut. (Hogy ezt miként értem el azt nem tudom pontosan.). Ezért nincs semmilyen korlát a programban. A sprint fájljait így megnyitom a LazyCam-ban, az csinálja a G kódot, majd leellenőrzöm a Mach3-ban. A kész G kódot viszem át a LinuxCNC-s gépre.
(#) Sam Seed válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Nekem addíg a műveletig kellene elkészítenem a dolgot, mikor te "átviszed a linux CNC-s gépre".
Lehet, hogy a nyák is rosszul van tervezve, mivel folyadékos maratásra terveztem. Van benne teljesen átvágás, marás, fúrás. Ezt én nemlátom át, csak olyan aki csinált már ilyet.
Gépem sincs, Gkódból is csak pár sort tudok megjeleníteni..
(#) kaqkk válasza Sam Seed hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Ha nem demó akkor hidd el hogy csinál g kódot , az előző hsz ben leírtam hogyan kell három kattintás és kész a fúró-marófájl
(#) guliver83 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Csak hogy pontosítsunk a Sprint nem csinál G kódot!
A Sprint csinál egy fájlt amit még meg kell tervezni Fúró és maró fájlnak.
Ami a te esetedben lehet a LazyCam vagy a Mach1 Filter.
És így lesz belőle a G kód maró és fúró fájl.

Azt hittem olyat tudsz amit én eddig nem fedeztem fel a programban
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
A sprint által készített drill-etch fájlokat közvetlenül megeszi a cnc vezérlő és ha megnyitod g kódot látsz , de nem vitatkozom te jobban tudod régebben csinálsz nyákot cnc vel mint én (én csak 2 évig használtam a sprintet cnc hez minden más program nélkül) És azt még nem is mondtam hogy szerszámcserére is kiáll a gép a sprint fúrófájllal !
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2016
(#) guliver83 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Milyen formátumban mented le amikor megcsinálod a sprintben a nyák tervet?
Amit közvetlen beolvas a Mach3?
Ezt a részt én sem tudom azért kérdezem.
Sprint_ Mach3
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Leírtam , fájl -export-isolation milling , és ott beállítod mit szeretnél fúrófájl top-botom- marófájl top botom -kontúrmarás külön külön és akár egy fájlban is . De nem hiszem el hogy ezt még nem tudtad ...
(#) Sam Seed válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Itt verzió küldönbségek lehetnek.
(#) guliver83 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Akkor ezzel csinálsz egy HPGL PLT fált és ez eszi meg a Mach3
Én nem így csinálom azért kérdezem

Vagy még ezt a fájt nyitod meg a LaziCam programmal?
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2016
(#) kaqkk válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
A hpgl-plt fájlt közvetlenül a cnc programban nyitom meg és már megy is a marás .
Következő: »»   6 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem