Fórum témák
» Több friss téma |
Egy kondenzátort méretétől függetlenül lehet használni szűrőnek, csatolónak, időzítőnek, és természetesen puffernek is. Erről a képről nem igazán derül ki a kondenzátor funkciója.
Sziasztok. Légyszíves segítsetek az alábbi fólia kondenzátorok néhány paraméterének meghatározásában. Az értékeiket meg tudom mérni. Leginkább a feszültségtűrésükre lenék kíváncsi. Az is érdekel hogy az alapszínük jelent-e valamit. Talán a hőfok függőséget?
A baloldali kék színű felirata felül 2E , alul 47nJ5. A 2E nem tudom mi. A J gondolom a tűrése. Az 5 fogalmam nincs. A középső zöldön rajta van a feszültségtűrés (400V). Van egy pont így kinéző másik kondenzátorom is azon 2E van ezen a helyen. Alul 47n K. Gondolom a K szintén a tűrést jelenti. A másik ugyanilyen kinézetűn az szerepel hogy 47n JI. A jobboldali kondenzátoron felül 3A jelölés van. Alul pedig 1n5 J5. Azért nyomozok ennyire a feszültség tűrésük után, mert kapcsolóüzemű tápegységben fogom őket felhasználni. Egyébként AT tápegységből lettek bontva. A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2016
Szia ez a típusa Webasto 83699c de ha esetleg még pár fényképet kérsz tudok küldeni.segítségedet előre is köszönöm.
Sziasztok!
Ilyen IC-vel nem találkozott valaki, vagy valami tipp róla, hogy mi lehet. Szerintem 99% hogy mikrovezérlő, mert eeprom is csatlakozik hozzá (w27c512), és egy rossz midi billentyűben van, ez az elsőszámú gyanúsított. Sajnos google nem segít, ezek szerint felesleges is vele foglalkoznom, kapni még inkább lehetetlen? Esetleg lehet hogy Max7000 szerűség? A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2016
Szia!
Ezen a weboldalon találsz kódtáblázatot.
Attól, hogy van rajta eeprom még lehet speciális cél IC is, az eeprom-ban csak a firmware van, vagy a beállításokat tárolja (NVRAM).
Köszi. Meg is találtam a feszültség jelölést. Jó oldal.
Volt egy utalás az EIA szabványra. Így már könnyebb volt megtalálni. szabvány A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2016
Köszi, minden bizonnyal a firmware mert volt rajt matricai is verziókóddal, és ebben meg nincsenek olyan beállítások amit tárolni kéne.
Szia, A feliratot nemigen látom, de nagyon mikrovezérlő "szaga" van. Gondolom rajz nincsen hozzá, de azért szkópold meg a lábait, mutat-e valami életjelt, nem írtad melyik részén van. Anno próbálkoztam Yamahával, de tele van nyomva spec. IC-kel, amit direkt csak nekik gyártanak le, kereskedelmi forgalomban nem létezik. ha kapsz is uvezérlőt, programot szerezni bele lehetetlen, magában meg mit sem ér.....
Semmit nem látni egyik lábá se szkóppal, multival DC állásban 4,3(minden ennyit kap 5v helyett) vagy 1,8V korüli értékek vannak a lábain. Persze nem is csoda, hogy nem változnak, mert oszcilláció sincs ennek az ic-nek a kvarcán, a másikon oedig mérhető ezért gondolom hogy talán nem a szkóp kapacitása állítja le.
Ha nincs oszcilláció az elég ok arra, hogy ne működjön. kapcsold be a tizes osztót a mérőfejen, akkor biztos, hogy nem álítja le a bemenet és a kábel kapacitása. Cseréld az oszcillátort, vagy a kondijait.
Köszi, a kristalycsere természetes már megvolt, megpróbálom majd a kondikat is, hátha..
Van, hogy csak az egyik lábon látszik a jel, azért a két lábra rámárhetsz dióda állásban, 600 körül kellene mutatnia.
A nyomógombnál esetleg nincs egy kis IC?
Sziasztok. Volna egy kis kamerám és benne lévő alkatrész tipusára,vagyis milyen ez.
Ez van rajta 1681 alatta J5L6 smd 6lábu. Mi lehet ez. Kép.
És a kapcsolóra hány vezeték megy? Mert egyszer volt a kezemben egy olyan megoldás, hogy a kapcsoló mechanikusan elfogott egy negyedet minden megnyomáskor, és ezzel tudott állapotot váltani. Ilyenkor a panel egy egyszerű oszcillátor, ez adja a villogást, a kapcsoló pedig söntöli az oszcillációt bizonyos állásban. Ha így van nálad is, akkor ez egy sima tranzisztor.
Nagy nehézen megtaláltam, hogy mi adja a lámpád működésének furcsaságát.
Ez nem egy sima tranzisztor, hanem egy SOT23 tokozású kis cél IC, illetve annak a klónja a sok közül, ami nem más mint egy két funkciós LED meghajtó IC. Itt van a tiédhez hasonló felépítésű lámpa panelja. A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2016
1W LED esetén AMC7135 a leggyakrabban használt háromlábú áramgenerátor, ami nem villogtat.
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék tőletek. Feltételezem egy ic-ről , hogy az egy eeprom.
Felirat szerint ATMLH748 2FB. Viszont ilyen adatlapot nem találok. Rosszul keresném esetleg? Nem vagyok jártas ebben témában. Kérlek segítsetek. Köszi.
Szia, Van egy motorra szerelhető fajtája, abban egy külön IC csinálta, lekaptam s megunta a villogást. Szerintem kimelegítetted belőle a tudományt, most már csak vezet.
Szia, Biztosan az, szerintem a 24C02 a "2"-esből ítélve a 2. sorban. De tedd bele egy olvasóba, s meglátod meddig van benne adat.
Szia, Ezt használom én is az 1W-os ledekhez, de ez egy számmal "nagyobb" méretben.
Szerintem nem EEPROM, hanem valami kis táp IC lesz...
Nem maradhatna bekötetlen 2 címvezeték.
Szia, Nincs véletlen valami kód táblázatod az ATMLH utáni számokról? Sokszor bajban vagyok én is, hogy mekkora olyankor szoktam olvasgatni, hogy mennyi adat van benne, s mibe tudom átmásolni.
Szia, Az biztos, hogy eeprom, és írja is a leírásban, hogy automatikusan le van húzva a föld fele belül. Ha csak 1 van a gépben azért összekötik s lehúzzák általában mind a hármat a földre.
Mint írtam, a kérdés, hogy mekkora?????? A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2016
Kód táblázatom az sajnos nincs, googlebe szoktam mindig beírni a típust. Az ATMLH utáni számok az adatlap szerint a gyártási időt mutatják meg.
Most találtam egy aksi töltő panelon, a proci felett, ennek legalább egyértelmű a jelölése.
24C04A. Visszanézve a képet, nem oly jó a felbontás.... A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |