Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1403 / 1679
(#) Melphi válasza dk1 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Oh dehogy, szó ami szó rengeteg meló van benne még ha nem is annyira látszik, meg hát sok pénz.
Köszönöm mindenkinek a dicséretet.
(#) JZoli válasza Melphi hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Tényleg jó ez a gép! Csak gratulálni lehet hozzá! Gondolom nagyon sok munka fekszik benne. Cikket írhatnál belőle! Szerintem sokakat érdekelne!
(#) Szebence válasza Melphi hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Szia!

Gratula a géphez, én is hasonlóban gondolkodok. Írnál pár sort is a software oldalról is? Melyik programo(ka)t használod? Üdv!
(#) Melphi válasza JZoli hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Igen munka az rengeteg, hónapok munkája, szétdobva mikor ráértem.
Cikket akkor fogok írni ha valaki ideül mellém én lefekszem és írja a gondolataimat, más különbem nincs az az isten hogy ennyit körmöljek.
(#) Melphi válasza Szebence hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Nos a vezérlő progit az van kettő is, az egyiket úgy hívják hogy UCCNC+UC100 Win alapú mozgásvezérlő (45000ft), a másik egy DOS alapu MCNC (http://tukortunder.hu/mcnc/) (kb 20000ft)., ezenfelül még van sok variáció olcsóbb drágább de én ezt a kettőt használom.
Bármi kérdés van írjatok bátran, semmi nem titok, akinek tudok segítek.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2016
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Nov 8, 2016 / 2
 
"ha valaki ideül mellém én lefekszem és írja a gondolataimat" Hú, az veszélyes dolog, mert az maga a pszichológós..
(#) Szebence válasza Melphi hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Köszönöm a választ, én a télen szeretnék belekezdeni, szintén alu profilból. Biztos, hogy lesznek kérdéseim, akkor majd valószínű fel foglak keresni.
(#) Melphi válasza Szebence hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Csak nyugodtan.
(#) kameleon2 hozzászólása Nov 9, 2016 / 9
 
Sziasztok! Egy ideje halogattam, mert sok volt a gond ,de egy hete felfújtam a pofámat és nekiláttam a befejező műveleteknek. A kijelzőhöz még egy piros plexire várok, mert nem tetszik, hogy látszik - mosógép kijelzője van . Quad 405 3 tekercses, átfélvezetőzött megjavított változat. Most a 60W-os trafó megcsapolásról megy, mert vár még nagyobb feszültségű kondikra. A vége 2x110W 100-101Wattra szeretném belőni a védelmet. Kínai koppanásgátló és hangszóróvédelem, kínai távirányítós, motoros potméter. Hobbielektronikás Wijdewen trafó fórumtárstól származó - jócskán átépített panelek, kínai kivezérlésjelző, saját, tranzisztoros meghajtással. A bekapcsoló gombot hosszan nyomva lehet be és kikapcsolni (vagy távirányítóval). A bekapcsoló gomb egyben csatornaváltó is, 4 bemenetet kezel - ez még vár az aranyozott érintkezős relékre. A potméter motoros és megy távirányítóról. Még kap egy szebb forgatógombot. Előlap festésén és feliraton még gondolkodom. És a képek:
(#) fufuka válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Szia!

A bekapcsoló, csatornaváltó elektronikáról van rajzod, ill. panelrajzod? Nagyon megnézném, mert én is valami hasonlót kerestem, de nem találtam megfelelőt. ( pedig mint látom -van... )
(#) kameleon2 válasza fufuka hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Bevallom nem vesződtem vele . Echte kínai, motoros ALPS poti+vezérlés. Sajnos, viszonylag zajos. Persze nagyobb hangfalakon nem észrevehető, de fülesen igen. Nálam nem képességen múlt. Volna kedvem is összerajzolni, de a nyákkal bíbelődést soha nem kedveltem. Parallax propellerel pedig gyorsan összeraknám.
(#) CHZ válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Idézet:
„Echte kínai, motoros ALPS poti+vezérlés. Sajnos, viszonylag zajos.”

Zajos, miért? Poti és a vezérlése okoz zajt, milyen jellegűt?
(#) fufuka válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Fiúk! Ezzel már menjünk át a http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_140.html mert ez már szakmai... Én is érdeklődnék sok szempontból, de itt akkor ne OFF-oljunk!
(#) balog hozzászólása Nov 10, 2016 / 4
 
Üdv!
Ma folytattam a JLH erősítőm építését és jól vizsgázott a saját tervezésű panel szépen működött márcsak a táp és a dobozolás maradt.
(#) krisz69 hozzászólása Nov 11, 2016 / 2
 
Sziasztok! Lassan a végéhez közeledik a végfok építésem. Megosztok veletek a készűléséről pár képet. Mért kimeneti teljesítményeket is, 100 Hz szinuszal azt is mellékelem.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2016
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 11, 2016 / 2
 
További képek.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2016
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Még kép-...
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2016
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Ennyi....
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2016
(#) Melphi válasza krisz69 hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Nagyon szép munka, grat!
Csak azt mond meg miért ilyen szutyok bakelithordozójú nyákra dolgoztál, hisz az üvegszálas is bagóba kerül, és fényévekkel jobb?
(#) vipera1997 válasza Melphi hozzászólására (») Nov 11, 2016 / 1
 
Itt van már nálam az új NYÁK-ja
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2016
(#) Melphi válasza vipera1997 hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
(#) jocko hozzászólása Nov 12, 2016 / 1
 
Sziasztok!Most két hangsugárzót alkottam,vagyis meglévő gyári dobozokba tettem hangszórókat ,váltót,csatlakozótálcát stb. Az első egy videoton saphir I doboz,amit 1500 ft -ért vettem üresen jófogásról ,ebbe került egy reflexcső (50mm átmérőjű ,70mm hosszú PVC cső) ,festve lett,majd többszöri hallgatás után kapott egy tölcsért,hogy ne legyen hiány a magas hangokban sem.(tudom,piezo,hát ez volt itthon).A szélessávú egy monacor spm200x/4 ohmos elég jó minőségű hangszóró,meghallgatás után vettem 6700 ft-ért újonnan.A csatlakozó tálca helyét dekopírral kivágtam ,rácsavaroztam.Szerintem jól szól,de nem nagyon akarok vele foglalkozni a továbbiakban.A másik egy komolyabb project,egy RFT szélessávú hangsugárzóhoz jutottam hozzá ingyen üres állapotában.Gondolkodtam,hogy mit lehetne vele kezdeni,és találtam egy sony mélyközepet ami méretben passzolhat a dobozhoz,ezt f.book hangtech. adásvételi csoportban vettem ,darabját 1000 ft-ért.(csak azért írom az árakat,mert szerintem beszédesek)A magassugárzó szintén sony,ezt kemény 300 ft -ért tudtam beszerezni darabját újonnan.A hangváltó adta magát, 047mh tekercs (800 ft), remix 3,3uf kondi, 5w 2,2ohm ellenállás (140 ft).Reflexcsőnek megint a PVC,de most 110mm hosszú lett,hogy miért azt ne kérdezzétek.Az 50mm-es lyukakat kellett csak kivágni,meg a régi hangszóró lyukat nagyobbra vágni,hogy beférjen a sony mélyközép.A csatlakozó tálca a videoton dc2580-am eredetije.Nem sokat kellett vele dolgozni,de nagyon meg vagyok elégedve vele.Ja még kellett pár csavar,pillanatragasztó a magassugárzók beragasztásához,vezetékek...A sony hangsugárzó képei nem férnek már ide,azt a következő hsz-ben teszem fel.(pedig át vannak méretezve jócskán)
(#) jocko hozzászólása Nov 12, 2016 / 1
 
A sony-ról a képek itt:
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2016
(#) Johnny0004 válasza jocko hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Szia! A levegőben logó tekercset rögzítsd le szerintem.
Az impedancia értéke nem biztos jó így. Persze attól függ mire kötöd.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2016
(#) jocko válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 13, 2016 / 1
 
Szia!7,6 ohmot mértem a multiméterrel.Ezek a magassugárzók jól illesztehetők kétutas rendszerekhez ,azért használom őket. Én azon filózok,hogy milyen értékű tekercset lehetne e helyett illeszteni a hangszóróhoz?Persze kéne egy nyákra szerelt hangváltó,festés,stb,ez még pótolható szerintem.Hogy mire kötöm? Erre:
(#) Laslie hozzászólása Nov 13, 2016 / 1
 
Sziasztok!
Után építettem Topi egyszerű dallamcsengőjét.
Egy tönkrement kaputelefon beltéri egységébe került. Hangszórónak a telefon hangszórója lett felhasználva. A nyákra rákerült egy optocsatoló is, mivel eléggé hosszú a vezeték a nyomógombtól.
Kicsit alakítottam a programon is (csak 1 dallamot játszik).
Köszönet Topinak a programért, és a kapcsolásért. Nagyon jól szól, nagyszerű kis kapcsolás!
(#) Chipmunk1960 válasza morfi007 hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Szia! Szép az a kijelző nagyon! Trimmer kondoval nem próbálod beállítani azt a kis eltérést?
(#) sonajkniz hozzászólása Nov 15, 2016 / 14
 
Sziasztok!

Fiam kérésére készítettem ezt az órát. Olyat szeretett volna, amilyet a kínai még nem gyárt.
Mivel a palettán igen sokféle van, (bináris, dekadikus, stb.) ez nem is volt olyan egyszerű. Végül sikerült kitalálnom olyan megoldást, amire nem találtam példát. A többi már egyszerű volt. Élőszőr egy prototípust készítettem, (1-es kép), amit egy teljes hónapig teszteltem. Majd újabb panel készült, immár profi gyártóval gyártatva. (2-es kép). A további képeken már a kész óra látható.
Egy kis videó a működéséről.
(#) pjg válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 15, 2016 / 1
 
這是很好的!
Következő: »»   1403 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem