Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Bojler javítása, kérdések
Értem. Jól hangzik.
Az a baj, már megvettem az spirál fűtőszálat hozzá. A régi elektronika jó lenne hozzá? Mindenesetre mielőtt megvenném jó lenne tudni a méreteket. Van esetleg erről infód? Ha 100%, hogy jó, akkor hajlanék a cserére, de amíg nem tudom a méreteket, addig... A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
Az 1 db csőbe belefér a hőfokszabályozó és a korlátozó érzékelője is.
Az egy csőbe belefér mindkét szonda, a hosszabb feljebb megy, a rövidebb meg alul marad.
Akkor már csak a csavarkiosztást és a méreteit kellene megtudnom valahonnan.
És elnézést kérek, ha kicsit körülményes vagyok, csak biztos akarok lenni a dologban.
Mint írtam 40 éve egyforma, cserélhető, csereszabatos, 6 db csavar rögzíti a tartályhoz, 170 mm az átmérője.
Megvannak a méretei az új lemeznek: lemezátmérő 170mm, két szomszédos csavar távolsága kb. 75mm, csavartávolság átlósan kb 150mm. Az eladó Hölgyet hívtam fel, ő mérte meg körülbelül.
Már csak az a kérdés, hogy stimmelnek-e a számok az enyémmel. Délután kiderül! Bízom benne, hogy igen. A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
Mivel a csavartávolság átlósan 150 mm, a 6 db csavar hatszöget alkot, ez feldarabolva cikkekre 6 db egyoldalú háromszög, így jön ki a 75 mm-es két szomszédos csavartávolság is.
Egy kis mértan. A szabályos hatszög oldalhossza megegyezik a köré írható kör sugarával. A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2016
Tegnap nekiestem. Természetesen nem jó hozzá az általad említett alkatrész, szóval mondhatom: Nem minden hajdú bojler azonos alaplemezzel készült. Itt most a régebbi típusra gondolok. Ehhez alaplemez NINCS!
Egyébként 8 csavar fogja fel az alaplemezt felszorító lemezt. Még megpróbálom megmenteni, ha nem sikerül újat veszek. Természetesen hajdút, mert nagyon bevált. Ez a modell 1970-es évek óta szolgálta a családot. Ráadásul legutóbbi években anód nélkül működött, és még így is tette a dolgát. Good work.
A régi TATRAMAT bojlernek volt 8 csavaros zárólemeze, de ilyet is lehet kapni .
Bővebben: Link Tehát VAN, létezik 8 csavaros, de az nem Hajdú bojler. Amikor legelőször feltetted a kérdést, más is írta egy fénykép mindig jól jönne..... A csavarok számát csak meg tudtad volna számolni, mielőtt megveszed :. ?? A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2016
Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a többi alkatrész miért ne lehetne hajdú.
Ha 1970 óta van használatban, azóta már többször lehetett javítva átalakítva. 46 év nagy idő egy bojlernél...
Nem vonom kétségbe, hogy nem lenne jó. Igen, lehet, hogy igazad van. De ez is majdnem 8 ezer forint. A másik dolog, hogy a fotón úgy tűnik, ehhez nem jó a spirál fűtőszál. Ergo akkor új fűtőszálat is kellene vennem.
Amennyi időt rászántam erre a bojlerre, előbb utóbb meg cserélni kellene az egész eszközt. Úgy döntött az otthoni tanács, hogy újat veszünk. Én ragaszkodtam a Hajdúhoz, még ha egy kicsit több pénzbe is kerül. Az a baj, hogy nem igen látok akciót rá, pedig kapóra jönne ez a black friday. Amúgy hálás vagyok a segítségedért.
Ha már itt vagyok...
A bojler hidegvizes csatlakozója és a túlnyomás szelep közé kell egy csatlakozó cső (ami ugye fixen tartja (a bojlerra merőlegesen) a szelepet). Azt hogy kell kérnem a boltban? Remélem lehet kapni ilyet gyárilag.
Toldóra gondolsz? Nem feltétlen kell, közvetlenül a bojler csövére is teheted a szelepet.
Melyikre gondolsz, mert a bojlerre a biztonsági szelep egyenesen megy rá, mint a képen
Én egy 50 mm-es réz toldó idomot szoktam betenni a könnyebb szerelés végett. A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2016
Felkerült az új bojler. Mindent bekötöttem, tömítettem.
Minden okés. Viszont van egy apróka dolog. Ha megnyitom a bojler előtti hidegvizes elzáró csapot (ami ugye a hálózat felöli oldalt zárja el), enyhe periodikus zörgés jön a bojlerből. Nagyon nagyon halk. Mint ha egy rugót megpöckölnék és rezegne. Ez baj, vagy csak ahogy a víz áramlik a bojlerben? Lehet, hogy még ennyire új?
A túlnyomásszelep (visszaáramlás gátló) membránja rezeg. Majd abbahagyja.
Sziasztok!
Hajdú 120 literes gázos bojlerem tartálya kilyukadt. Most egy Quadriga 120 literes,gázos,használt bojlert kínáltak használtan. Állítólag 6 éves,de csak 4 évet használták belőle. A készülék házon belül volt felszerelve. Gyanús volt,hogy az égőfej alatti burkolat kis nyílása már kívülről is egy kicsit rozsdás,belülről pedig láthatóan víz nyomára bukkantam. Az égőfej sem volt valami tiszta...A tartály tetején szintén vízfolyás nyomát láttam a kis kémény mellett. Az eladó szerint csak a kondenzvíz nyomai ezek... Én viszont tartok tőle,hogy a tartály lyukas. 30 000Ft-ért drága kísérlet lenne... Mi a véleményetek? Köszönöm a hozzászólásotokat! Üdv: Tityi
Hajdú 120 literes elektromos lenne a jobb választás, akár lehet használt is.
Igazat kell adjak a felettem szólónak. Nem ismerem a pénzügyi helyzeted, de ha már 30000-et kifizetnél, akkor már dobj hozzá kicsit és legyen új Hajdú. Néhány napja vettünk mi is, visszaolvashatod miért. A cserélt darab a 70-es évekből való! Úgyhogy tudom javasolni!
Csak az a baj,hogy a 70-es években még tartós fogyasztási cikkeket gyártottak,de ma már nem....
Hmm.. Lehet benne igazság. De még mindig jobban bízok a Hajdúban, mint más bojlerekben.
Ugyan nem idevág, de én a Tiszával jártam így.
Úgy ahogy írod. És tökmindegy hogy hajdu vagy valami más. Nekem kényszerből kellett váltanom mert lezárják a kéményt, és hát azóta tekeredik a villanyóra rendesen. Ha tehetném nem használnék villanybojlert, de nem tehetem. Még nem számoltam ki pontosan, de nagyjából az látszik ami várható is volt, kétszer - háromszor annyiba fog kerülni a melegvíz mint eddig.
Helyszűke miatt egy Bosch-t vettem, és ha nem spórolták volna ki belőle a szigetelést akkor még meg is lennék elégedve vele. De 2 centi van benne ha jól emlékszem, és 25 fokos kívül a palást felső része ami elég durva hőveszteség. Ha lenne időm meg energiám akkor hegesztetnék saválló lemezből egy szögletes tartályt, körbevenném jó vastagon szigeteléssel, az aljába meg tennék egy gyári belsőt, és akkor valóban örökös lenne a bojler. Itt tartunk, hogy lassan bojlert is sajátot kell gyártani ha jót akar magának az ember.
Ez már bizony a fogyasztói társadalom barátaim!
Sziasztok!
Van egy 10 l-es 6 éves hajdu bojlerem, vizkötelenitve lett 1 hete, minden jol müködött mig..... Történet: a vizesek csináltak valamit az utcában és elzárták a vizet ezért kiürült a tartály és nem tudott vizet felszivni a tartályba, áramtalanitottuk. Mikor végeztek visszakapcsoltuk, bekapcsolt, égett a piros lámpa is kb 2 percig és kikapcsolt, de a tartályban nem volt viz, mint kiderült és ugy melegitett 2 percig! Ezután már nem kapcsolt be a piros lámpa sem ég! Mi lehet a baja? Köszi szépen a választ! Sziasztok.
Szia!
Valószínűleg túlmelegedett. Ha régebbi a bojelred Hőbiztosíték-t keress. A két fekete kis gombot kell benyomni, és azzal állítod vissza alaphelyzetbe. Ha újabb hőbiztosíték lenne benne, akkor ilyet keress: Hőbiztosíték_új. Itt a pirosat kell megnyomnod. Az újabbakban már csak a fázis van megszakítva, azért van csak egy kapcsoló. Ja igen, a legfontosabb: KIKAPCSOLT állapotban nyúlj csak bele! Illetve, lehet, hogy azonnal nem fog bekapcsolni, mert "éjszakai" hálózaton van. A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2016
Az átfolyós vízmelegítőben egy hőbiztosíték van, ami kiolvad. Ezt cserélni kell. Az értéke 105 Celsius fok, a 10 literesé, 96 Celsius fok az 5 literesé.
Az előbb közölt képen a piros szilikon cső alatt lapul ez az alkatrész. Nemrég cseréltem egy ilyet, annak a képét tettem fel. A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2016
Amit leírtál, az igaz, de nagyobb űrtartalmú bojlerekre vonatkozik és az hőkorlátozó. amit vissza lehet kapcsolni.
Az átfolyós 10 literes vízmelegítő nem "éjszakai" vezérelt hálózaton van , elég a villásdugót kihúzni a konnektorból. |
Bejelentkezés
Hirdetés |