Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vitatkozzunk! / Beszéljük meg!
Moderátorok által fokozottan megfigyelt, és moderált topik! Kulturáltan, egymást észérvekkel meggyőzni vágyók témája!
Lapozás: OK   8 / 113
(#) ktamas66 válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Nem tudom így lesz-e. Amikor a nők is beálltak a termelésbe és így több lett a munkaerő, a férfiaknak nem lett kevesebb a munkaidejük.
(#) sonajkniz válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Idézet:
„vajon miért nem bírt egyetlen egy akkori vállalat sem talpon maradni a rendszerváltozás után?”

Nézz utána az ORION gyár történetének, és magad is összerakod a miérteket.
A módszerváltás után ugyanolyan cselesen gátolták a magyar gyárak termékeinek nyugatra történő értékesítését, mint előtte. A keleti blokkban történő cserekereskedelem nem tette lehetővé a gyárak számára a komoly beruházást igénylő fejlesztéseket. Ráadásul erősen gátolták is ezeket. Ebbe logikus, hogy a kapitalizmusban belerokkantak. De megnézheted ugyanezt a Trabant gyár történetében. Ők is fejlesztettek, őket is elgáncsolták. Vagy netán azt gondolod, hogy a JAWA gyár, aki 1927-ben már önindítóval szerelt kardánhajtásos OHC motoros motorkerékpárokat gyártott, önszántából fejlődött vissza?
(#) nagym6 válasza ktamas66 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Igen, és minden technikai eredmény a többet olcsóbban termelést szolgálja, semmi sem a jobb életet. Hát ez a kapitalizmus, a versenyvilág, hajtani mint az őrült, mert lemaradunk, végünk.
(#) Robin2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Nem igazán ment át a mondanivalóm, úgy érzem. Egyébként pont ez a baj, az emberek fejében él a belevert propaganda maszlag. Egymásnak tologatták az eladhatatlan dolgokat. Elnevezték KGST-nek. Egy nagy rózsaszín lufi volt, ami kipukkant. Azt ugye tudjuk, hogy az államkölcsönöket még akkor vették fel, azért, hogy megfinanszirozzák az olcsó kenyeret és a cirkuszt. 6 évente új autó? Merkúrtól?
- Pont az Orion gyár az ami a jelenleg is működik.
- Trabant. Azért az elavult technikát felcicomázva, nem nevezném fejlesztésnek.
(#) Ge Lee válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Idézet:
„En Madachcsal azt vallom: az élet celja a kuzdes maga.”
Részvétem, nem irigyellek. Akkor csak küzdjél amíg orra nem esel...
(#) sonajkniz válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 2, 2016 / 2
 
Idézet:
„Azt ugye tudjuk, hogy az államkölcsönöket még akkor vették fel, azért, hogy megfinanszirozzák az olcsó kenyeret és a cirkuszt.”

Na! Hányszorosára nőtt azóta az államadósság?
Tudsz számolni? Idejön a nyugati tőkés a gyárával. Jujj de jó. Csakhogy a hasznot nem itt költi el. Magyar termék alig van. Mindent behozunk. Megy kifelé a pénz. Be meg nem jön. Kiürül a kassza. Veszünk fel újabb hitelt. Indítunk hatalmas beruházásokat. Magyar cégek kapják meg? Egy frászt. Tehát megint csak kifelé megy a pénz.
Ha netán mégis magyar a cég, akkor a tulajdonos nem az. Elfogyott a lóvé! Sebaj, van még hitelünk. Azt is oda lehet adni a külföldi tőkésnek.
Amíg voltak magyar gyárak, vállalatok, addig ha nem is nyugati minőségben (Pardon. Inkább desing-et mondanék.) de magyar termékeket vásároltunk. Minden egyes külföldről vett termék az országot szegényíti.
Mára már sajnos alig valami magyar. A KGST pont arról szólt, hogy termékkel fizettünk a termékért. Azaz a behozatal pont annyi volt, mint a kivitel. Tény, hogy ez így stagnálás, de nem jólétnek álcázott leépülés.
(#) voodoo válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
A baj az, hogy sajnos igazad van teljes mértékben!
(#) _BiG_ válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Igazából ennek a mókuskeréknek a hajcsára az önjáróvá lett (és hatalmi ággá vált) pénzvilág, és a kamatos kamat. Ezért kell egyre többet és többet termelni, hogy a hitelből megvalósított beruházás kitermelje a kamat kamatát is és mellé még megélhetést nyújtson. Ha nem lenne kamatos kamat, csak szimpla, ésszerű kamat, akkor nem kéne az ökológiai lábnyomunknak nagyobbnak lennie, mint amit a környezet elbír. Jelenleg már ott tartunk, hogy fél év alatt feléljük azt az erőforrás mennyiséget, amit a bolygónk egy év alatt magától nyújtani tudna. És csak nő ez a deficit.
Megyünk szépen a szakadék felé. Utána kezdhetjük újra kőbaltával. De lehet, hogy az is már okoskőbalta lesz...
(#) _BiG_ válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Ráadásul a pártállami érában hatalmas kontraszelekció is volt, aminek ára volt. Apám mesélte, hogy a Ganz-Mávag, ahol ő idegenáru-meós volt, 1500%-os rezsivel dolgozott, mert annyira balfékek voltak, hogy a sikeres termékek se hoztak hasznot. Elbénáztak sok mindent.
(#) Robin2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 2, 2016 1 /
 
Na! Döntsük már el, hogy a jelenről vagy a múltról beszélgetünk? Tudok számolni. Te a kamat vagy a kamatos kamat fogalmával találkoztál már?
Egyébként pont ez a magyar ember baja. Ez a múlton való búsongás. Mert ezt szereti, de nagyon. Régen mindig jobb volt. Ma bezzeg. Mai fiatalok. Mai technika.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
(#) Gafly válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Idézet:
„- Pont az Orion gyár az ami a jelenleg is működik.”

Attól hogy ott van, még nem az és nem termel. Orion ma.
(#) Robin2 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Ha rossz helyen keresed:Bővebben: Link
Bővebben: Link
Igaz, nem Köbányán, hanem Sóskúton. És igen, külföldi tulajdonban van.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
(#) sonajkniz válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Mivel van bankhitelem, így igen. De még azzal együtt is, hogy svájci frank hitelem volt, (most már forint) és nagyon megszívtam, ha újabb hiteleket vennék fel, ráadásul a sokszorosát a jelenleginek, nem próbálnám meg az újabb hülyeségemet az előzőre kenni.
(#) Robin2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Elöző mire kenni? Te veszed fel a hitelt, a régit is, és a mostanit is. Ez nem hasonlat.
(#) sonajkniz válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Idézet:
„Az Oriont a Szingapúri bázisú Thakral Csoport tulajdona.”

Mintha már csak a neve lenne magyar.
(#) Gafly válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 2, 2016 / 1
 
Hatalmas gyár, nem is értem hogyan tudják legyártani azt a sokféle magyar terméket?
(#) Robin2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Igen, de ennek az ellenkezöjét nem is állítottam. Mindössze annyit, hogy jelenleg is működik. De lehet, így is beszélgetni, ahelyett, hogy azt mondanánk, jé, igaz, nem is tudtam, helyette, elferditve minden dologgal kötözködünk. További szép estét mindenkinek.
(#) sonajkniz válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Akkor tételezzük fel, hogy az örökösöm, aki nem csak a házam, de az adósságom is örökli, nem megpróbál kimászni az adósságból, hanem újabb, és az előzőnél sokszorosan nagyobb adósságot halmoz fel balf.. -ságból, a saját hülyeségét énrám fogja.
Így már jó?
(#) Robin2 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Létezik? Igen. Gyártanak? Igen. Szó volt a méretéről? Nem. Külföldi tulajdonú? Igen.
Remélem tisztáztunk mindent.
(#) weend válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
(#) Gafly válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Annyi, hogy apám dolgozott ott a háború után, meg én is voltam ott kicsit.
A szívem mindig vérzik, amikor elmegyek a busszal előtte...
(#) Robin2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Örökösödésnél lemondhatsz az adósságról (is, mert akkor mindenröl le kell mondanod.) A változtatáskor is lemondhattak volna az államadósságról, csak ugye a magyar virtus... (inkább hülyeség). Szóval el lehet hinni a dolgokat és lehet ebben élni. De már szerintem messzire kanyarodtunk, és engem nem kell meggyőznöd semmiről. Te is gondolsz valamit egy témáról, és én is.
(#) kameleon2 válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Szia! Egyszerű. Mert ez van. De hogy válaszoljak érdemben is a kérdésedre... Az oroszok is fejlesztettek, fejlesztenek alternatív PC-ket, amik nem is hasonlítanak az IBM konstrukciókra. Én magam is fejlesztek, sőt leginkább ezt fejleszteném, ha nyernék a lottón. Van egy sahát 32 bites "Proppy" névre keresztelt gépecském. Persze messze a tömegtermeléstől és apránként készítgetem. Az a terv vele, hogy a hardveres munkákra rágyúrom, ne kelljen a windowstól függnöm. Nem mellesleg sokat használok az átlaghoz képest linuxot és free szoftvereket. Van előadás anyagom is belőle.
(#) Robin2 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Ezt maximálisan megértem és respektálom.

Nem idekapcsolodó, de ott van a Pannónia motor. Meghallja bárki, párás szem és áhitat. Világhirnév. Arról senki nem (szeret) beszél(ni), hogy sajnos az akkori gyártástechnológia, anyagok, stb. miatt nem volt egy csúcsminőség. Tömegcikk volt a szó minőségi értelmében.
De persze ez jó dolog, ápolni a hagyományokat, magyar dolgokat. Csak kezeljük öket a helyükön.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
(#) Robin2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Mert ez van? Azt mondod, jobb volt a kézi nyákrajzolás. Akkor miért csinálod géppel? Valami miatt csak rászánod azt a sok időt. Miért? Pisztollyal fenyegetnek? Használj win-t, használj nyáktervezőt? Nem, ez a Te választásod. Vagy nem?
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
(#) kameleon2 válasza Robin2 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Robin2 ! Nem tudom milyen anyagot szívsz - de jó lesz ha leállsz vele.
(#) Moderátor hozzászólása Dec 4, 2016
 
Ne menjen át személyeskedésbe a vita!
(#) csavarkulcs hozzászólása Dec 4, 2016 /
 
(#) proba válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Ezt egy "okos" net már cenzúrázná. ( vagy csak éppen átsiklana)
Nagyon tetszett.
(#) _BiG_ válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Érdekes...
Meg jó csajok vannak ott
Következő: »»   8 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem