Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   269 / 360
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Szia kicsit összezavart a sok led, de a szimulációt értem. Csak azt nem, hogy mikor írod bele az adatot a ramba?
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Szia!
Így nem kell 100 változó csak 1.. A sok led meg azért van mert így láthatod azt is hogy lehet 1 változóval állítani akár 8 kimenetet.
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Leírnád lépésről lépésre, hogy mit csinál a program, mert nem értem. Nem értem, hogy mikor írsz az eepromba, illetve a számítás utasítás. Count=count+1, vagy perc=perc+1
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
És ebbe nincs Timer, tehát minden körbefordulásnál ad egyet az adott értékhez, ez tiszta sor.
A végén időzítesz 1S-ot
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2016
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Ez a program még nincs teljesen kész csak a kiolvasás része és abból is csak a perc kiolvasás. Mint írtam jelenleg 4 be és 4 kikapcsolást "tud" azért van a 4 alkalmas ciklus.
induláskor kiolvassa az első ram helyet és összehasonlítja a perc változóval, ha megegyezik az out változót átírja, ha nem megy tovább. Majd egy léptető (count) változót növel 1-el és kiolvassa a következő ram címet ami a kikapcsolásé lenne, és ha egyezik módosítja a kimenetet, majd növeli a léptető változót.és így tovább 4X ha kiolvasta mind a 4X akkor nullázza a léptető változót "kiolvassa a z új időt" jelenleg csak hozzáad 1-et a perchez módosítja a kimeneteket és kezdi előröl. Röviden ennyi.. Természetesen ha órát is kell figyelni akkor a 4-es ciklusban 4X kell léptetni, és akkor lehetne az első az órabe, 2. a percbe, 3. az óraki, 4. a percki.
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Köszönöm szépen most már miden világos. én is ilyesmire gondoltam. Köszönöm szépen a segítséget. Szép napot kívánok.
(#) bubuszoft hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
Sziasztok

Csinált itt valaki páratartalom érzékelőt? Én egy fürdőszobában lévő ventilátort szeretnék szabályozni, ha lehet egy lcd-n leolvasni a páratartalmat. Az időzítés az már nem jelent gondot. Ha esetleg valakinek van egy komplett működő programja, azt szívesen venném.

Előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Si7021 -hez mefelel? Szerintem nagyon jó kis szenzor.
(#) Ferkógyerek válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Itt egy SHT31-re.

SHT31.fcf
    
(#) Bakman válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Csak egy-két apró megjegyzés: LCD_Start után nem kell LCD_Clear (Utóbbi az előbbi része), illetve LCD_Clear után nem kell LCD_Cursor (0,0) sem. A Clear parancs tartalmazza a kurzor 0,0 pozícióba állítását is. Ez utóbbi nincs a programodban de gyakori "hiba" (felesleges parancs).
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Köszönöm, ezek a szenzorok hogy működnek, két vezeték közötti ellenállást nézik, és ha pára van akor ez az érték megváltozik?
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Nagyon köszönöm
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Nagyon köszönöm
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Si7021 és SHT31 is I2C kommunikációt használ. A mért adatot digitálisan kapod meg, csak át kell számítani az adatlap alapján relatív páratartalomra. Mindkettőben ott a képlet is.
(#) Ferkógyerek válasza Bakman hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Köszi az észrevételt. A programot így utólag "átolvasva" van még felesleges utasítás benne, mentségemre legyen szólva, ez csak egy gyors teszt program volt a szenzor életre keltésére.
A szenzorról: nekem nagyon bejön, nagyon stabil és pontosnak is tűnik a hőmérséklet, a páratartalomhoz nincs referenciám. A hátránya a miniatűr mérete a nyák gyártásnál és beforrasztásnál, de nem lehetetlen.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Ok ezt értem és köszönöm, csak az elvét nem értem ezeknek az érzékelőknek
(#) bubuszoft válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
De lehet, hogy egy fürdőszobába felesleges ennyire túlbonyolítani.
(#) Bakman válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Az Si7021-es szenzort én is modul formátumban veszem. A páratartalmat én a szabadban mértem és "ellenőriztem" az idokep.hu oldallal. Jónak tűnik. Több szenzort is egymás mellé raktam, nagyon kis különbségeket mutattak.
(#) Kovabe hozzászólása Nov 27, 2016 /
 
Sziasztok
Nincs esetleg valakinek egy publikus makró részlete ESP modulhoz hogy hogyan kell adatot küldeni!
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Nincs benne semmi trükk. Megvárod a kérést (pl. a böngészőtől) és válaszolsz UART-on:
  1. <html>Hello world!</html>
Ennyi. Ha jól emlékszem, CR és vagy LF kell a végére.
  1. AT+CIPSEND
  2. AT+CIPCLOSE
Elvileg ezek a parancsok kellenek.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2016
(#) neoone hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Sziasztok, meg tudná valaki mondani a flowcode 6-hoz tartozó pickit2 beállításokat? Előre is köszi!
(#) Bakman válasza neoone hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
PicKIT2 program miért nem jó? Flowcode adja a hex fájlt, a programozóval feltöltöd.
(#) kokozo válasza neoone hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
(#) neoone válasza Bakman hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Jelenleg azzal használom, csak kényelmesebb lenne egyből a pic-be fordítani.

kokozo - köszi nézem!
(#) neoone hozzászólása Dec 14, 2016 /
 
Még annyit kérdeznék, hogy a 16f1939 picnek mi a 32Mhz oscon kódja és kell-e valami egyéb beállítás hozzá?
(#) kokozo válasza neoone hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
OSCCONbits.IRCF = 0x0e; //set OSCCON IRCF bits to SELECT 32MHz, 4xPLL enabled
OSCCONbits.SPLLEN = 1;
OSCCONbits.SCS = 0x02; //set the SCS bits to select internal oscillator block
(#) neoone válasza kokozo hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Szia, beírtam a fentieket, de ezt a hibát dobja fordítás közben, és ezek a jelenlegi beállítások +az órajel sebességnél 32000000Hz:
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2016
(#) Ferkógyerek válasza neoone hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Írd be ezt egy C blokkba:
  1. osccon = 0xF2;

A beállításiknál pedig a "PLL enable bit" legyen Enabled, nálad most ki van kapcsolva.
(#) neoone hozzászólása Dec 15, 2016 /
 
Köszi mindenkinek. Valamit nem csinálok jól, mert sem a kokozo sem pedig simpi által írt dolgokkal nem boldogulok - egyfolytában hibát ír fordítás közben. Ferkógyerek által írt kódot gond nélkül fordítja. Egy ilennel küzdök. Iszonyat lassú, nagyon fogja a picket, ezért akartam emelni a frekit de sok változást így sem látok. Valakinek eset leg ötlete?
(#) neoone válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Na most már nem értem, a kijelzők közül eltűnt az ILI9341-es kijelző. Pedig a components könyvtárban benne van az fcpx-e. Csak az outputs-nál nem jelenik meg, miért lehet ez?
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2016

2.fcfx
    
Következő: »»   269 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem