Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   65 / 81
(#) dokidoki válasza teglascs hozzászólására (») Jún 24, 2016 / 1
 
Szerintem meg kár görcsölni vele, sosem lesz olyan amilyennek kellene lennie. Valami másik elemtartóból bányászol hozzá alkatrészt, és cseréled. Vagy vágsz konzervdobozból a meglévő érintkezők elé új érintkezőket, és arra forrasztasz vezetéket.
(#) teglascs válasza dokidoki hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Szerinted nem lesz már jó?
Mindegy, megpróbálom sósavval is, aztán ha nem OK, gyártok újakat.
Minden esetre köszönöm a reakciót.
(#) Chipmunk1960 válasza teglascs hozzászólására (») Jún 25, 2016 / 1
 
Szia, Foszforsav az alapja mindkettőnek.
(#) teglascs válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Akkor jó az Evipass is, köszönöm.
(#) Chipmunk1960 válasza teglascs hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Igen tökéletes, csak utána le kell mosni, mint írták már.
(#) patrik81 hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Miért van az,hogy most vettem egy forrasztó pákát,az eleinte jó volt vele forrasztani 4-5 forrasztásig,majd egyre nehezebben ment.Már felvettem 400 C-ra a hőt,és erősen oda kell nyomni a páka hegyét az ónhoz,alig adja át a hőt,tiszta fekete a páka hegye,pedig vizes szivaccsal törölgetem,meg réz forgáccsal is,még késsel is kapargattam kicsit?
(#) mps válasza patrik81 hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1
 
A 400 fok sok lesz. Folyamatosan tartsd beónozva a hegyet. Ha lepucoltad akkor is tegyél rá egy pici ónt. Vigyázz, hogy a bevonat ne sérüljön meg.
(#) Bakman válasza patrik81 hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1
 
A túl meleg pákahegy nem jó, 400 °C már nagyon sok. Éppen a túl meleg miatt nehéz forrasztani. Az ónban lévő gyanta pillanatok alatt elég, nem tölti be a funkcióját. Halkítsd le a pákát kb. 280 °C-ra és úgy próbáld. A kapargatást felejtsd el, megsérül a pákahegy bevonata, aztán eldobós lesz.

Milyen forrasztóónnal próbálkozol? Ha ólommentes, akkor az is emeli a nehézségi szintet.
(#) rascal válasza patrik81 hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1
 
A pákahegy rendesen be van fogva, nem lazult ki? Mi a páka típusa?
(#) patrik81 hozzászólása Júl 26, 2016 /
 
Köszi a tanácsokat,vigyázni fogok a pákámra A conradban vettem 80 euróért Toolcraft ST-80A. 80 W-os állomás.Még a pákahegytisztító paszta is jó lehet,az is eszembe jutott.
A forrsztóónról sokat nem tudok mondani,valószínűleg olmozatlan,Diam 0.8 super solder wire nevű.De már nem sok van belőle.
(#) Buvarruha válasza patrik81 hozzászólására (») Júl 26, 2016 / 1
 
Gondoltam, hogy ez lesz az. A hegy lötyög a fűtőbetéten és nem adja át rendesen a hőt a betét a hegynek, így terhelés nélkül felemelgszik ugyan (és megég a hegy), de amikor nekinyomod valaminek hamar lehül a hegy. Bár más állomással, de ez a páka részemről totálisan használhatatlannak bizonyult. Érdekes, hogy alap álapotban 5 másodperc alatt eléri a fűtőbetét a 300°C-ot (persze a hegy nem), majd amikor megpasztáztam, akkor már 1 perc kellett a 300°C-hoz, de akkor legalább a hegy is meleg volt. Peresze a paszta hamar kiégett belőle, de így legalább tudtam vele egy kicsit forrasztani..
(#) elactrofan válasza Bakman hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Azért megnézném 280°C mit forrasztasz meg. Egy nagyobb rézfelület és szenvedsz. 380°C-420°C között lehet jól forrasztani.
(#) Bakman válasza elactrofan hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Valóban, de mentségemre legyen az, hogy csak 100 °C-kal írtam el az értékeket.
(#) Chipmunk1960 válasza patrik81 hozzászólására (») Júl 27, 2016 / 1
 
Szia, Hasonlóm van kínaiban, lehet használni nagyon jól, csak a hegyet vizes szivacson mindig tisztítsd le. Ha ráégett a gyanta, akkor valóban fekete lesz, s nem vezeti a hőt. Ha nincsen pákahegytisztító trutyid, a Kalmopyrin tabletta is megteszi, csak vigyázz, nagyon büdös, savas, véletlen se lélegezd be!!!!! A 2. megoldás a 00-ás finomságú fémszivacs, az már nem sérti fel a védőréteget. A 3. , van hozzá nagyon sokféle hegy, egyáltalán nem mindegy mit, mekkora felületet melyikkel forrasztod! A vékony hegyesek, nem tudnak hőt tárolni, csak IC, vagy forr-szemek forrasztásához elég, ha vastagabb vezetéket, vagy nagyobb a rézfelület a véső, vagy a csonkolt kúp alakú a megfelelő.
(#) usane hozzászólása Aug 29, 2016 /
 
Hello!

Hogy lehet két,tüskesorral összeforrasztott panelt normálisan szétszedni?
A második képen alsó forrsor. Melegíteni sem nagyon tudom forrólevegővel, mert messze vannak egymástól.
Vagy gondoltam elvágom és egyenként kiszedem, de azt sem tudom mi a neve ennek a tüskének és hol lehet kapni?
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2016
(#) Buvarruha válasza usane hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Vagy leszivatod róla az ónt ami furatgalvanizált nyáknál elég nehéz eset, vagy levegővel fujatod és pákával is melegíted. Alap, hogy vastagon beónozod ólmos ónnal, majd pákával melegíted a lábakat, közben levegővel tartod a meleget azokon a lábakon amiket épp nem pákázol.
(#) kadarist válasza usane hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Szia!
Jól benedvesített ónszívó harisnyát szoktam használni az ón eltávolítására. Ha jól látom, akkor nem furatgalvanizáltak a forrpontok, így még könnyebb dolgod lesz.
(#) Chipmunk1960 válasza usane hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Esetleg megfelelő méretű injekciós tűvel lábanként, ami rámegy a lábra, de még befér a lyukba. Lehet ilyen kis készletet kapni pici kínaiba...
(#) Gafly válasza usane hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
A tüskesort tüskesornak hivják

Azt viszont nem látom, hogy hogyan férsz hozzá az elvágáshoz...

Én szoktam olyat csinalni, hogy pisztolypákához hajlitok "cél" hegyet, amivel egyszerre lehet melegiteni az összes kivezetést. Használat előtt jól be kell ónozni. Az sem baj ha kettőnél több kezed van
(#) usane válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Igen, nekem is ez a bajom, furatgalvánnál nem sok esélye van ónszippantásnak. Ráadásul eléggé passzos a tüske a furatban. Marad ez az ónos melegítgetés, csak 10cm hosszban nem lesz egyszerű.

kadarist: Sajnos furatgalvánosak. Harisnyával próbáltam én is, de nagyon passzos, nem sikerült teljesen felitatni a furatból.

Galfy: Azt a tüskesort ismerem ez valami olyan 90 fokos tüske ami a másik nyákban 2 lábbal van beforrasztva. Ilyet nem találtam egyenlőre. Azt még én sem tudom hogy férnék hozzá elvágni, csak ötletelek egyenlőre
(#) Buvarruha válasza usane hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Igazából nem is kell egyszerre melegíteni mindet, a nyák tud görbülni. Ha folyamatosan mész végig a lábakon, közben feszíted, akkor szépen lassan le lehet játszan a nyákot a tüskékről.
(#) usane hozzászólása Aug 29, 2016 /
 
Kadarist módszere nyert. Elővettem az smd folyasztót és addig játszottam vele amig sikerült felitatnom harisnyával. Jöhet a hibakeresés.
(#) Joe_001 válasza usane hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Ha az ónszippantóra 3as szilócsőből húzol egy kb 15mm-es darabot szebben dolgozik.
(#) Ktulu hozzászólása Okt 2, 2016 /
 
Sziasztok. Meg tudná valaki mondani, hogy egy ilyen: Bővebben: Link
forrasztóón milyen összetételű? Annyit ír rajta, hogy "L-Sn60Pb zh"
Az ólom után üres, zh meg nem tudom mit jelent.
Nekem 0,5mm-es van, melegítve sajnos nem úgy tűnik, hogy tartalmazna fluxot.
Köszönöm.
(#) Ge Lee válasza Ktulu hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Nem ismerem, de a 60-ból azt gondolnám hogy a szokásos 60-40 összetétel. A 0,5-ösnél joggal tapasztalod azt, egyszerűen nem fér bele annyi amennyi szükségese lenne, szóval van abban flux csak kevés. Volt nekem is egy gurigával, nem ilyen hanem valami jobb minőség, de alig vártam hogy elfogyjon, azóta nem veszek a 0,8-asnál vékonyabbat.
(#) Ktulu válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Én is arra tippelek. Bolhapiacon vettem, mind egy majd jó lesz SMD forrasztáshoz.
(#) Chipmunk1960 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Szia, Nekem 0.3-is van direkt apró SMD-hez, az RA- 223 paszta helyett, találtam egy egész elfogadhatót, itt, nem ég meg, nem fulladok meg, s műkszik, s nem ráz, s nem is drága.
(#) Ge Lee válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Én nem szoktam a 1206-osnál kisebbel dolgozni, ahhoz meg bőven jó a 0,8-as ón.
(#) Banyo hozzászólása Dec 21, 2016 /
 
Sziasztok! Tud valaki lelőhelyet, hogy hol lehet kapni weller pákához szilikongumis 2x1.5-es vezetéket?
(#) Edimax hozzászólása Dec 23, 2016 /
 
Sziasztok. Ilyet használ valaki, kérnék tanacsot. Mit hogyan kell.
Kössz.
Következő: »»   65 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem