Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   12 / 81
(#) mhorpheus hozzászólása Feb 24, 2008 /
 
lenne egy lol kérdésem:
haver hozott egyszer egy pákát ami ugy úgy müxött hogy bedugta aztán felmelegedett és használta. de folyamatosan be volt dugva és nem volt semmi baja!
na azt nem végom hogy a pisztolyomat mért ugy rakták össze hogy lazán szétolvasztja magát ha nem pihentetem elég sokat!? mért nem ugy csinálták meg ezt hogy állandó hőfokon van és ahhoz mérten használnak anyagokat?? nemrégiben is kissé elfeledkeztem az időről és már azt vettem észre hogy a pisztoly felől szállodogál némi füstöcske! néztem nagy szemekkel! aztán gyorsan hüvesre tettem......
(#) wargapityu hozzászólása Feb 24, 2008 /
 
LIDL-be lehetett kapni valami parkside világmárka pákát kemény talán 800ft már nemtom vettem egyből 2-t is (3 év gari befigyel rá ) és póthegynek 10es tömör réz vezeték pont optimális nagyon jó szerkenytyű és baromi olcsó. csak azért vetettem fel mert én már régebben vetem de nemrég megint láttam. ahhoz képest hogy milyen olcsó, nagyon meg vagyok vele elégedve.
(#) lgyk válasza mhorpheus hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Nagyon egyszerű. A hőfokszabályzás nem olcsó mulatság. Kell egy hőmérő alkatrész (termoelem, ellenálláshőmérő, miegyéb), valamint egy fázishasítással vagy PWM-nel működő aktív szabályzó. Egy olcsó pákánál semmi ilyesmi nem fér bele az árba, egyszerűen a fázis és a null között egy fűtőszál van elhelyezve.

A pisztolypáka (pillanatpáka) egyébként sem tartós üzemre van tervezve.

A lol nem használandó melléknévként. Meg úgy általában sehogyan sem. Ez nem MSN/IRC.
(#) hapro válasza wargapityu hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Sziasztok!

Haver mesélte, hogy 2,5mm2 sodrott réz vezetéket szerettek volna befuttatni ónnal és csak az a TESCOS piros színű pillanat pákájuk volt, viszont abból 2db is. Namost pillanatpáka bekapcsolt, felmelegedett, kis cint a végére, a leblankolt vezetékhez érintik a pákát, és hopp.. egy pillaant alatt kihült, nem volt hajlandó befuttatni. gondolták, hogy akkor na majd 2-vel biztos sikerül, két pákával egyszerre melegítették a huzalt, és láss csodát..így sem sikerült befuttatni velük a drót végét.
Tescos pákát ne vegyen senki.

Zoli
(#) vicsys válasza hapro hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Nem a pákával volt a gond. Ezeket a pillanat pákákat nem erre találták ki.
Tessék megtanulni (ha még ezt senki nem mondta volna): jó munkához megfelelő szerszám kell! Gányolni persze lehet, csak semmi értelme.
(#) mhorpheus válasza lgyk hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
ja de pont ezért lenne logikusabb olyan anyagból gyártani a bevonatot ami birja az üzemi hőjét nem?
és amugy mi leheta legnagyobb baj ami egy ilyen pillanatpáka(forrasztópisztoly?!) tulmelegedéséből adódik? ráolvad a burkolat és kisül vagy csak simán kisül?
(#) mhorpheus válasza wargapityu hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Erre a LIDL-s pákára kiváncsi lennék! légyszi ird már majd le a tapasztalataidat mert ha franeyesz akkor én is beszerzek egy olyat mert eddig a forrasztópisztoly nem nekem lett kitalálva
(#) Moderátor hozzászólása Feb 24, 2008
 
Mellőzni kéne ezen a fórumon a következő szavak haszálatát:

- LOL
- müxött
- müxik
- befigyel
- "tom - nemtom" páros
(#) gulasoft hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Vettem egy olyan chipet ami 12mm*12mm, és ennek van oldalanként 25 lába.
Egyszerű kérdésem lenne, mivel tudom ezt a nyákra ráforrasztani (a legvékonyabb pákahegy is minimum 2 lábat érint), eagle-vel megterveztem a nyákot, az még kérdés meg tudom e csinálni, bárvalószínűleg igen.
Erről lenne szó:

Bővebben: Link
(#) whalaky válasza mhorpheus hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Ne erőltesd, én vettem, de 3 hónap alatt feladta a fűtőbetét és nem kapok bele másikat. Csak 1 hegy van hozzá, az furatszerelt dolgokhoz jó, de smd-ket már komoly kihívás azzal forrasztani. (szerintem reménytelen)
Mindent összevetve kb annyit ér amennyiért adják. Mindamellett durvább dolgokat forrasztgatni jó. Amit nem szerettem benne, hogy szerintem túl meleg és kiégeti a gyantát az ónból még mielőtt a nyákra kerülne.
(#) mhorpheus válasza whalaky hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
étem... akkor egyszerűbb ha veszek egy értelmes pákát kicsivel többért! amugy most nyilt a kolinkt melett lidl de nem volt benne páka!
(#) mviktor hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
Sziasztok!

Használ valaki ílyen forrasztóállomást?


DIGITÁLIS FORRASZTÓÁLLOMÁS 50W ST50-D

Kép: Hivatkozás
(#) szasza10 válasza mviktor hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Azta!Ez jól néz ki de nagyon!
(#) AMD válasza mviktor hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Elfogadnák egyet. Biztos megkérik az árát.
(#) mviktor válasza AMD hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Elég profi kis szerkezet, én kb 2 hete használom.
Nagyon meg vagyok elégedve vele, az eddigi tapasztalatok pozitívak.
20e Ft- ért lehet hozzájutni.
(#) mviktor válasza AMD hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Örűlnék neki hogyha a forumozó kollégák közűl rendelkezne még valaki ílyen forrasztóállomással,
hogy a szerzett tapasztalatokat és esetleg felmerülő kérdéseket valakivel meg tudjam vitatni.
(#) mhorpheus hozzászólása Márc 26, 2008 /
 
Üdv!
szerintetek pillanatpákával hogyan érdemes nekikezdeni egy 14 lábú elég nagy alakatrész kiforrasztásához, ha a hegy max 2 lábat ér egyszerre?
(#) feki00 válasza mhorpheus hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Pillanatpákával csak passzív alkatrészeket szabad kiforrasztani!!!
(#) mhorpheus válasza feki00 hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
hupsz! ez mit jelent?
(#) bbalazs_ válasza mhorpheus hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Mit jelent az, hogy nagy?
Sima DIP tokos 2x7-es?

Hasznalj sok ont, huzigald a labakon fel-ala, kb 5-10 masodpercig, kozben feszitsd aladugott kespengevel vagy csavarhuzoval az egyik oldalt. Kijjebb jon kb 1-2mm-t, akkor kicsit varsz es megismetled a masik oldalon.
Aztan amig ki nem jon, felvaltva. Utana a labakrol egyenkent mar le lehet pucolni az ont.

A pillanatpakat bekapcsolod tavol a cucctol, melegites utan elveszed es szinten tavol a cucctol engeded el a kapcsolojat. Gondolom feki00 az egymenetes tekercs nagy magneses lokesere gondol. En szinte minden alkatreszt pillanatpakaval forrasztok ki es eddig nem volt hibas. Ez persze lehet csak veletlen szerencse is.

(#) Gafly válasza mhorpheus hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
> szerintetek pillanatpákával hogyan érdemes nekikezdeni
> egy 14 lábú elég nagy alakatrész kiforrasztásához, ha
> a hegy max 2 lábat ér egyszerre?

Hajlits egy olyan hegyet, ami a belso oldalon pont befer a
ket labsor koze.Esetleg a labsorra felfekvo ket reszt reszeld
meg egy kicsit, hogy azon a reszen kisebb legyen a keresztmetszete
es igy inkabb ott melegitsen. Jol onozd be a feluletet
(es viszonylag sok onnal dolgozz). Ezzel a "celszerszammal"
egyszerre tudod melegiteni az ossszes labat, majdnem olyan
jo mint a Wellerhez kaphato IC kiforraszto. Sem az IC, sem
a panel nem szokott serulni. Ugyanilyen kiforraszto hegyet
tudsz kesziteni egysorosat is, azzal konnyebb dolgozni, de
nem annyira kimeletes.
Persze kiforrasztas elott egyenesitsd ki az esetleges
elhajtogatott labakat

Ha nem kell az IC, akkor pedig nem kerdes hogy az alkatresz oldalon
elvagyog az osszes labat, majd egyenkent kiforrasztod a labakat...

Egyebkent ami a pisztolypaka es alkatresz halal kerdest
illeti, nem kell felni tole. Teljesen jol hasznlahato es
nem veszelyes az alkatreszekre.
DE ha valaki "fakezu", akkor konnyen szetegetheti a panelt
(leszedheti a forrszemet). Valamint a sztatikus feltoltodes
miatt erre erzekeny alkatreszekre veszelyes lehet, de ez ugyanugy
igaz a nem pisztoly pakara is....
Ha lehet akkor a pakahegyet eloszor egy foldponthoz erintsd
es ne egy mosfet gate-jehez (de ez itt mar off)
(#) proba válasza mhorpheus hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Vegyél még hozzá egy onszippantót,utána a lábakat eggyessével melegíted elszívod az ónt.... Ha nagyobb a lyuk talán a zöld szinű injekciós tű mellé fér,akkor láb felmelegít tű ráhúz tovább lép.vagy veszel valami folyasztószert belemártasz egy sodrott vezetéket odarakod az ic lábak mellé melegíted, ha szerencséd van a cin átpártol a vezetékre és az ic kiesik. Ha sehogy sem jön és drága a panel/szerkezet akkor szike/csípőfogó és a lábait ledarablod,majd egyessével kiforrasztod.A tejes panel melegítését nagyobb alkatrészeknél nem javaslom (max dip8) mert valami (panel vagy az ic) úgyis sérül (persze ha előtte gyakorolsz....) Ha mégis ezt a módszert választod arra nagyon ügyelj hogy mekkora erővel húzod /milyen irányba/minden lábat melegítesz/lábakat kiegyenesítetted/mennyi ideig melegíted)
(#) feki00 válasza mhorpheus hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
Passzív alkatrész ami nem igényel tápfeszültséget a működéséhez, röviden, konyhanyelven. Ellenálások, kondik, tekercsek. A tranyókat nem tudom hova sorolni

Azt hogy ne forrasz ki/be vele aktív alkatrészeket már a többiek megmegyarázták.
Persze ez nem olyan vészes, csak a nagyon exra érzékeny dolgokra lehet hatással.

(#) mhorpheus válasza feki00 hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
végülis már megoldottam az "agresszív kismalac" módszerrel! fogoval ahogy átmelegedett kihajtogattam! igaz szan szét sérült de nem kell a cucc csak gyakorlom ezt az egész forrasztás dolgot.... amugy sztem ez valami tekercs lehet mert ugye fel van tekerve rá sok drót és az egész egy vas keretben van (de nem hiszem hogy mágnes, mert sz.gép tápjában volt)
amugy a forrasztó hegyet nem lehet valamilyen szerrel megtisztítani csak a "reszelős" módszerrel?
(#) jocokacska válasza mhorpheus hozzászólására (») Márc 26, 2008 /
 
De forrasztóvizzel(sósavban oldott cink), forrasztógyantával, és a drótkefe is jó ha más nincs kéznél.
(#) Frankye válasza feki00 hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Idézet:
„A tranyókat nem tudom hova sorolni”

A félvezetőket, mint tranzisztor, dióda, LED, Graetz-híd, IC-k, stb. általában az "aktív" alkatrészek közé szokásos sorolni.
(#) Frankye válasza jocokacska hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Ejnye! A forrasztópáka hegyét nem agresszáljuk! E célra a legtökéletesebb a nedves (nem vizes!) valódi, tengeri szivacs! (A mosogató szivacs nem, mert az műanyag, és csak ráolvad a páka hegyére!)
(#) Babó22 hozzászólása Márc 27, 2008 /
 
A nagymamám varrónő volt, sokrszor aljazott fel nadrágokat, hogy ne lógjon le a szára. Én a nagyitól lopkodom a munkásnadrágokról, farmernadrágokról származó kis csíkokat használom a forrasztópáka tisztítására.
(#) zenetom válasza Frankye hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
hopsz akkor leszokok a mosogatószivacsról
igaz nekem nemmolvad rá...
(#) Frankye válasza zenetom hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Lehet, hogy nem olvad rá, de a páka alatt megolvad, és az sem túl jó. Rendes elektronikai boltokban kapható direkt e célra való tengeri szivacs. Nem olyan nagy összeg, hogy megérné spórolni rajta, no meg a pákahegy se olcsó mulatság...
Következő: »»   12 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem