Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2934 / 3976
(#) rettung hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Bakman köszönöm!

Magyaran minél nagyobb a akku kapacitása, és minel kissebb teljesítményű fogyasztót kötök rá, annál "egészségesebb" lesz az áramkör. Persze figyelnen kell a mélykisülésre.
Mit gondolsz a következő komboról? jól számoltam, hogy közel kilenc órát világítana nekem?led
akku

Köszönöm!!!
(#) Bakman válasza vkrisz81 hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Használt eszközökért az apróhirdetési szekcióban nézz szét.
(#) Kovidivi válasza rettung hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
2.6W-os LED, és 12V 2.3Ah akksi. Az akksinál szorozd össze a két értéket, megkapsz Wh-ban egy értéket, jelen esetben 27.6Wh. Ez azt jelenti, hogy egy órán keresztül 27.6W-ot tud leadni (durva közelítés). A 27.6Wh-t oszd el a terheléseddel, 2.6W-tal, megkapod az órák számát. Kb. 10-11 óra működés, de inkább kevesebb a reális.
(#) rettung hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Nagyon koszonom a segitseget!!!!
(#) akos11 hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Segítséget szeretnék kérni van 2db relé olyan egyszerű kapcsolás kéne hogy egy nyomógombra egyik relé húzzon, másik nyomógombra másik relé húzzon meg de az előző engedjen el, egy nyomógombra meg mind kettő engedjen el
köszönöm.
(#) exabit hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Axiális ventilátoroknál mi az előnyei, hátrányai az AC táplálásúaknak a DC-vel szemben? Valahol olvastam hogy az AC ventik jellemzően hangosabbak. Ha ez így van miért lehet ez? Hiszen a zajt csak a szélzaj és a csapágyzaj okozza.
(#) proli007 válasza exabit hozzászólására (») Feb 4, 2017 / 1
 
Hello! Nyilván való, hogy a váltakozóáram rángatja a forgórészt (háromfázisú kevésbé). Ha kihúzod a ventit és a lendület viszi tovább,magad is megtapasztalhatod..
De az axiális venti önmagában is egy zajos eszköz.
(#) Johnycorp válasza akos11 hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Szia.

A mellékelt kapcsolás ilyesmit tud. Elnézést a skiccért, de csak hirtelen összedobtam valamit.

A leírásodban van ellentmondás azért.
Némi tagolás nem ártana írásjelekkel.

Mert például:
Idézet:
„egy nyomógombra meg mind kettő engedjen el”

Ugyebár, ha a második relé van meghúzva, akkor az első már elejtett.

A képen azonos színnel vannak jelölve egy relé összetartozó dolgai. A kis számokkal egy létező relé jelöléseit adtam meg. Más típusnál ez eltérő lehet!
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017

relek.png
    
(#) Levi1978 hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Sziasztok!

Az szeretném kérdezni, mi a különbség a Zigbee és az XBee kommunikáció között?
A HC-05 modul használható e, Zigbee kommunikációra?

Köszi, előre is.
(#) akos11 hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Sziasztok! A képen lenne a elvi rajza kéne az elektronika hozzá.

DSC00541.JPG
    
(#) proli007 válasza Johnycorp hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Hello! Sejtésem szerint ez tipikusan az az eset lesz, amikor a kérdező nem pontosan fogalmazza meg az igényeit. Mert félő, hogy a két gombbal ide-oda akarja váltogatni a reléket.
(#) deak francis hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Hali! Egy kezdő kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni ,egy E0104M oszcilloszkóp kijelzője le olvasása téren.Hogy tudnám leolvasni a Vvv vagyis a csúcs feszt meg a freki értékét a szkóp kijelzőjéröl. Köszönöm.
(#) pucuka válasza deak francis hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
A pozíció gombokkal beállítod a jelet úgy, hogy a raszter középvonalától egyenlő nagyságú jelet lássál felfelé, és lefelé is, és a legnagyobb amplitúdó a raszter középső vonalára essen. Ezekután leolvasod, hogy hány raszter magas, majd beszorzod a V/DIV kapcsoló állásával.
A frekvenciánál az eltérítő idő kapcsolóval beállítod, hogy 10 periódust lássál. A vízszintes raszteren leolvasod a 10 impulzus hosszát, beszorzod a ms, us /DIV kapcsoló által mutatott idővel, elosztod 10 -el. Ennek recirroka adja a frekvenciát.
(#) tbarath válasza deak francis hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Van két "tekerőd", az egyiknek V/div, a másiknak Timp/div a neve. A div jelentése 1 osztás a képernyőn. Azaz ha 1 Volt/div állásban van, akkor 1 Voltot jelent a függőlegesen 1 négyzetrács. Időnél ugyanez a helyzet, 1 ms/div állásban vízszintesen egy négyzetrács 1 ezredmásodpercet jelent.

Viszont kérdés, hogy a szkóp kalibrált-e, és ha igen akkor se a legpontosabb feszültségmérésre. Illetve a mérőfejnél általában van 1x/10x osztás, ha 10x-es osztással nézed akkor a feszültség tizedét látod a műszeren.
(#) deak francis válasza tbarath hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Hát igazad van...nem igazán pontos ,plusz a "mérőcsík"(nem tudom a szaki nevét)sem áll párhuzamosan a raszterre vagyis egy picit ferde...
(#) pucuka válasza deak francis hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Nem nagy baj, azt is ki lehet interpolálni. Ha ferde a fénycsík a raszterhez képest, akkor úgy állítod a pozíciókat, hogy amennyivel az elején alatta van a raszter vonalnak, a végén ugyanannyival legyen felette.
(#) deak francis válasza pucuka hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Köszönöm szépen!!!!
(#) pucuka válasza deak francis hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Amúgy is igyekezni kell a mérést a képernyő közepén elvégezni, mert ott a legpontosabb.
(#) deak francis válasza pucuka hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Ok...ugy fogom csinálni.
(#) krabor válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Hello bekotottem elesbe, de valamiert elindul rogton,fel sem kell kapcsoljam a kapcsolot. Lehet valami kapcsolat a kapcsolt fazisnal,mivel elvilagitos a kapcsolo?
Ez a kapcsolo a lampaval egyutt kapcsolna a ventilatort, lekapcsolasnal az allando fazis mukodtetne tovabb a ventilatort
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017
(#) krabor válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
mellekelek hozza bekotes rajzot, valamit rosszul kotottem? probaltam a 15 18 cseret azzal is igy mukodik.

ventil.png
    
(#) zamatőr válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Alap állapotban 15-16 zár 15-18 nyitott -ezt mér ki bekötés nélkül . BE állásban legyen a kapcsolótárcsa .

vez.JPG
    
(#) krabor válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Koszi,de ugyanezt rajzoltam en is,megis rogton elinditja lekapcsolt allapotban.
(#) zamatőr válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Az élvilágítás bezavarhat ha energiatakarékos "égőt " használsz izzószálasnál nem .Próbára használj hagyományos égőt. Második próba- B1 -et kikötöd és ha akkor is elindul akkor hibás lehet a relé vagy az egész időzítő.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017
(#) krabor válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
ledizzo van bekotve . es elvilagitos a kapcsolo. mi a teendo ebben az esetben?
(#) RoliNyh válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
A kapcsolás amit írtam az jó, említettem a sémát hogy hogyan kapcsoljon neked kell kiválasztani.
Egyébként multkor írtad, hogy jó, akkor most nem tudom mi a gondod.

Ad1:

Ha a "(BE) Ejtés késleltetésű relé vezérlőkontaktussal" opciót használod, láthatod a sémán amint a B1 érintkezőre fázis kerül, tehát felkapcsolod a lámpát, a relé is behúz és mindaddig úgy marad, míg a lámpa világít. Ha a lámpát lekapcsolod, onnan indul az időzítés, és a beállított idő után kikapcsol.

Felfutóéllel vezérelt azonnali meghúzású, és újraindítható kapcsoló.

Ad2:

Ha a "(CE) Meghúzás és ejtés késleltetésű relé vezérlőkontaktussal" opciót használod, akkor a B1 érintkezőre kapcsolt fázissal indul az időzítés és ha letelik, akkor kapcsol be a relé, és addig marad bekapcsolva, míg az idő ismét le nem telik. A két időintervallum másodpercre megegyezik.

Felfutóéllel vezérelt késleltetett meghúzású, és újraindítható kapcsoló.

Ad3:

Ha a "(DE) Bekapcsolást törlő relé vezérlőkontaktussal" opciót használod, akkor pedig a B1 csatlakozóra adott fázis azonnal behúz a relé, és függetlenül attól, hogy a villanyt újra le vagy fel kapcsolod, a ventillátor csak a beállított ideig fog üzemelni...

Felfutóéllel vezérelt azonnali meghúzású, és NEM újraindítható kapcsoló.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017

Relé.png
    
(#) krabor válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Akkor az asztalon probaltam ki lampa nelkul,csak a ventilatort mukodtettem. Mindent ugyanugy kotottem be elesre ,azzal a kulonbseggel,hogy a kapcsolt fazis egy lampat is kapcsol.
Sajnos igy viszont a ventilator allandoan megy
(#) zamatőr válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Ha az élvilágítás az ok vedd ki a kapcsolóból és vagy használj két áramköröst és csak a világítás körben legyen az élvilágítás bekötve. Bonyolultnak tűnik de nem az és el is hagyható "csak" éjjeli láthatóság a haszna.
(#) krabor válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Egy sotet eloszobabol nyilik a wc , pont azert lenne szukseges az elvilagitas.
(#) RoliNyh válasza krabor hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Cseréld ki normál izzószálasra az égőt, ahogy zamatőr barátunk ajánlotta, és nézd meg úgy milyen. Vagy a B1 csatlakozóról kösd le a vezetéket amit most odakötöttél, és egy másik kapcsolót köss be a fázis és a B1 csatlakozó közé, és próbáld ki úgy milyen. Magyarul ne a lámpakapcsolóval akard vezérelni a relét (annak nem az a feladata), hanem egy külön mikrokapcsolóval, amit felszerelsz az ajtóra, és amikor az ajtót kinyitod, akkor zárjon össze, ha az ajtót bezárod, akkor szakítson a mikrokapcsoló.

Pl valami ilyesmivel: 240V mikrokapcsoló...

Persze az érintkezőit szigeteld zsugorcsővel, és rá lehet még tenni egy kiürült műanyag dobozt is, a véletlen megérintés ellen úgy, hogy felfúrod a kapcsolót a felső ajtófélfára, a dobozt pedig úgy vágod ki, hogy csak a kar lógjon ki belőle...
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017
Következő: »»   2934 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem