Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 180
(#) lidi válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Valami olyan képet küldj inkább légyszi, ami este készült, és az látszik hogy mennyire világítja meg a környezetet. Esetleg egy 60W lámpával együtt, hogy legyen összehasonlítási alap, mert ezekből így semmi nem látszik, max hogy szépen csillog.
(#) fotomen32 válasza DiveZ hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Szia
Bármeik locticeot áruló boltban beszerezhető én itt Kecskeméten vettem az egyik csapágyboltban.
(#) fotomen32 válasza lidi hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
Szia
sajnos nekem még nemsikerült olyan fotót késziteni de még mástol sem láttam képet ami visszaadta volna a ledes világitás látványát ha te tudsz ilyen képeket csinálni szivesen várlak és készithetsz képeket én Kecskeméten vagyok
(#) DiveZ válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Hi!

Nem hiszed el de itt a nagy és álltalam oly nagymértékben utált Budapeseten legalább 15 boltban néztek rám bután és hajtottak el...
A számítógépes üzleteket már nem is említem.

Szóval szívás... De nem adom fel...
Azért kösz!
(#) lidi válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Ne csináld már, annyi az egész, hogy a szobát fényképezed vaku nélkül, esetleg felirhatod a záridőt, meg blende, és iso adatokat, és akkor talán levonhatnánk vmi következtetést, hogy mégis mennyire van világos.
(#) fotomen32 válasza lidi hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Szia
Készitettem 2 képet az elsőn a ledes világitás van 50lm es hidegfehér ledekkel a második képen egy 40w os izzó van 60w osat nem találtam ithol
Vakunélkül canon ixus V2 vel készültek autómata beélitásban más adatokat nem ir ki.
Kép: Hivatkozás
(#) sprofan válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
Ez nagyon szuper
Megmondanád nekem hogy milyen ledet használtál, és hol lehet kapni?

Ebből ( a lap legalján) hány db-ot kéne felhasználni a fent látható eredményhez?
BJ1264UW-40, 3mm Super Flux LED fehér 4360-6105mcd 30° 57ft/db
(#) fotomen32 válasza sprofan hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Szia
az általad irt ledböl kellene párszáz db.
az a led nem világitásra való.
6db led van felszerelve hütőbordára!!(különben elégnek a ledek ez nem vicc hütés nélkül kb 1perc alatt elérik a 100fokot) a chipcadnál kaphatók az enyémek még XR7090 ESEK 50LM fényerővel már van nálluk XRE 7090 ES 118lm fényerővel kb1200ft+áfa/db az ára.
Meghalytása kizárólag áramgenerátorról különben szintén elszálnak.
Sajnos ez már nem az a korszak hogy rákötök 2 drótot meg egy elemet és világit ennél egy kicsit bonyolultabb és sajnos az ára elég magas igy drága mulatság kisérletezgetni vele. Ha van elektronikai ismereted akkor nem nagy ügy ha nincs akkor inkább vedd meg készen a lámpa modulokat már láttam több helyen is és én is árulom őket ha érdekel és nem sürgős áprilisban készül el a legujjab széria előreláthatólag 5-6000ft körül lesz az ára.
(#) sprofan válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Igen értek hozzá, és természetesen az áramgenerátorról is tudok. De a kérdés most egyenlőre a milyet.

Szóval amit te vettél azok nem voltak alapból hűtőbordán? Mert akkor ez jobban megéri nem?
BJ-HPS3 64*55*30mm 3W 120° 110lumen 12V 2650ft
Egyébként te milyen generátor rajzot ajánlasz?
(#) fotomen32 válasza sprofan hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Szia
Hát az is elég gyengus
a legjobb mostanában a következő
XREWHT-L1-WG-Q5
107.0-114.0lm,
XR-E WHITE
1 100 Ft
és ez 3,5v/350ma en értendő
Hütőborda legalább 10x10cm alulemez vagy valami hosszab aluprofil nálam a 6 led 3m aluprofilon van aminek métere 90ft volt
(#) pizzai válasza sprofan hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Ennél már van jobb a ledmasternél, csak az nincs kirakva még netre, ugyanilyen, csak 7300 mcd/led
168 ft/db (Ezek sztem 4esével sorba rá lehet kötni stabil 12VDC-re)
(#) pizzai hozzászólása Márc 22, 2008 /
 
Meg ezek miért nem valók világításra? Nem értem?
(Nekem világítottak mint állat 1 órán keresztül teszteltem)
Tapasztalat : kicsit melegedett ugyan de sztem azért mert nem lett tökéletes a nyák amit hozzá csináltam, kicsi volt a réz keresztmetszete a nyákon.
(#) fotomen32 válasza pizzai hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Nem azt mondtam hogy nem világit hanem azt hogy nem lakásvilágitásra való.
ezeknek kicsi a nyillás szöge tehát csak kis területet világit be és ha kiszámolod a hatásfokát nagyságrendekkel rosszabb mint a nagy ledeké
ha az xre re teszel egy 30fokos optikát és belenézel szerintem egy félóráig biztos nemfogsz látni ez a kinai piacos trükk hogy a lámpával a szemedbe világit az eladó és hu de erős a fénye ezek a ledek is általában 8-10fokosak próbáld ki lereszeled egy ilyen led tetejéröl a domboru részt egyenesre és összehasonlitod egy eredeti leddel ezáltal a led nem változik csak a nyillás szöge nő meg 10röl 140fokra.
A másik dolog te az adatoknál mcd irtál én meg lm et ez teljesen más érték
(#) pizzai válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
pillanat, lefényképezem, és felrakom, sztem elég jó fénye van amugy egy 100 W-os normál izzónak 110 cd fényereje van ennek a lednek meg ugye 7300 mcd azaz 7,3 cd /db.
De! már 6*4*7300 az 175200 mcd azaz 175,2 cd Ez szetm már egész jó. Vagy te azt mondod hogy a 10foktól eltérő szögben már nem ennyi mérhető? (az lehetséges)
(#) pizzai hozzászólása Márc 22, 2008 /
 
szoval itt vannak a képek
(#) fotomen32 válasza pizzai hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Ez igaz csak a 110cd azt 180fokban tudja és ha jólemlékszem a nyillás szög növekedésével négyzetesen csökken a fényerő.
Nemtudom merre laksz ha pest környékén akkor meny el a chipcadba és vegyél egy olyan ledet amit irtam és próbáld ki majd meglátod a különbséget.
nekem 100számra voltak ithol ilyen ledjeim mert én is bevásároltam belölük és alig tudtam megszabadulni tölük ja és arrol neis beszéljek hogy az életartamuk hát messzevan a 100000órátol szinte hetente kellet cserélgetni ha megnézed a neves gyártók árait egy sima nagyfényü led ára 1dolár körül van a gyártótol nagyker áron nagytételben akkor hogy tudja az itteni kiskeres 40-50ft ért adni(ugy hogy kinai gagyi)
nekem van nagykeres angliai kapcsolatom közvetlen a gyárhoz és látom az árakat.
(#) pizzai válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Ok, biztos k. jó fénye van, amit leírtál, de ha hűtőbordával kell felszerelni, akkor az kib. sok helyet foglal.Na mind1 nekem sajna nem jó ez a hűtőbordás megoldás, mert ezeket kis helyre kell beszerelnem Meg attól még hogy kínai nem biztos hogy gagyi. Vettem 3600 mcd-s ilyen superflux ledeket kb, 3 hónapja, beszereltem üvegvitrin világításnak, és azóta folyamazosan megy éjjel-nappal, és semmi gond velük, igaz egy elég drága stabil kapcsolóüzemű tápot raktam elé.

De amugy kivancsi vagyok és télleg kiprobalom amit írtál! THX
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Üdv!
Régóta kukkolom ezt a fórumot.
Vettem egy CREE XREWHT-L1-WG-Q5 ledet (www.chipcad.hu) Hozzá egy 6x25 fokos optikát.
Teszteltem. Képeket 10 perce készítettem, 15:20-kor, felhős volt az ég, délre néz az ablakom
Az árnyékot a led vetítette a falra (joghurtos poharakat igérem, még ma eltüntetem anya), a plafonon látszik a lap a lencsével, a kéz lencse nélkül.
Párszor sajna belepislogtam tizedmásodpercekre, így sajna alig látok.
Én azt mondom, hogy sztem ez baromi erős fény. !!!Főleg hogy mint kiderült csak 90mA-t eszik most.
Kérdés: egy LM350-et használok hozzá áramgenerátornak, de 3,3ohm-mal a rövidzárási árama 370mA, erre terveztem de csak 90mA jön ki belőle. Ez a terhelés miatt van? Csökkentsem az ellenállás értékét még?
Jah, ez biciklilámpa lesz, így nem rossz ez a fogyasztás, ha már látok vele
(#) Sir-Nyeteg válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Képek a plafonon
Jelenleg nem melegszik semmi se!
(#) Sir-Nyeteg válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Kiderült, h én csak 5V-ról hajtottam meg, de 12V-ról megy a 350mA

Kinti kép az összehasonlításhoz, és benti kép...

Ha 5V-áll rendelkezésre a biciklin, akkor használható az LM350 még kisebb ellenállással, vagy az akkor felejtős?
(#) sprofan hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Nahát ez aztán tényleg odabXsz, ebból tuti szerzek 1 et. Azt írja: 400 lumen. 14V Sugárzási szög: 120°, Fehér(melegfehér) Bővebben: Link
Véleményetek? Ez tényleg lehet 400lumen vagy csak kamu? Mondjuk az ára az elég borsos.
(#) fotomen32 válasza sprofan hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Szia
10w az lehet igaz csak ha utánna számolsz az nem is olyan sok mert 1w ra csak 40lm esek a q5 crre nél ez az érték 1w nál 118lm tehát 4 q5 ös 472lm és árban kb ugyan annyi fogyasztásra pedig nem10 csak 4 wat
ezekután ellehet dönteni hogy jó e valamire. Ja és az oldalt nézegetve minden 2-3 szoros áron van.
(#) sprofan válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 

Hol lehet kapni ilyen q5 Cree led-et?
(#) Sir-Nyeteg válasza sprofan hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
6 hozzászólással visszább!

"Vettem egy CREE XREWHT-L1-WG-Q5 ledet (www.chipcad.hu)"
(#) Macsek71 hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Ahogy korábban valaki már elkövette :
iróasztal 12V20W halogén lámpával -halogen.jpg
LUXEON K2 4.5V laposelemről - luxeon.jpg

fényképelő automata üzemmód-vaku nuku
(#) sprofan válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Jó, nem figyeltem.
köszi
Egyébként egy 78xx -el felépített egyszerű áramgenerátor! elég a feladatra? Vagy inkább használjak 555+Fet pwm meghajtással ( most ezt az utóbbit használom csak a 78xx -et egyszerőbb elkészíteni, meg olcsóbb is, 6db kellene)
(#) DiveZ hozzászólása Márc 31, 2008 /
 
Sziasztok!

Most kaptam a kapcsolatomtól és gondoltam, azonnal megosztom veletek.
Hasznos lehet mindenkinek aki maga építi a világítását...
Adatok, rajzok, számolások, meg minden ami kellhet.
A szakmai angolt nem annyira vágom ezért ha nem haragszotok nem fordítottam le. (Én sem értek minden részletet).

Használjátok egészséggel...

(#) Sir-Nyeteg válasza sprofan hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Én egy LM350-et használok áramgenerátornak, de ezt is írtam fentebb. Elég hozzá! Talán az 555 könnyebben szabályozható. Én annyit csináltam, hogy az LM350 két lába közé beforrasztotam 3db 10 ohmos 0603-as smd ellenállást. Ez a legegyszerűbb megoldás, nem foglal semmi helyet.
(#) Norberto válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Az az egy "baj", ami tulajdonképpen a fénygépnek köszönhető, hogy automata üzemmódban a fénygépek mindig úgy állítják be "önmagukat", hogy az adott fényviszonyok mellett a lehető legjobb legyen a kép minősége. Azaz folyamatosan változik a gép ön-beállítása, akár minden egyes külön exponáláskor is. Azt mindenki elhiszi, hogy nagy fénye van a LED-nek és akár lefölözi a halogént is, de a legösszevethetőbb eredményt manuális, azonos beállításokkal célszerű végezni (azonos blende-érték, azonos záridő, stb, stb).
(#) palack válasza boy23w hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Sziasztok, Én is kísérletezek 100 db-os ledes világítással nem nagy eredményekkel, megkérhetném boy23w hogy felrakjad a kapcsolási rajzodat?
üdv
Következő: »»   7 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem