Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   18 / 28
(#) shirke hozzászólása Okt 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy Quectel M95-ös modult próbálok feléleszteni. Megadom a pin kódot, válaszol hogy "Ready" de ha megint lekérdezem újra kéri a pint a SIM PIN válasszal. Találkoztatok már ilyennel? Van valami ötletetek mit lehetne tenni?
(#) mechanika hozzászólása Nov 11, 2016 /
 
Sziasztok!

Sim900-at használok email küldésre.
Szeretnék az emailhez SD kártyáról fájlt csatolni, de nem megy.
A dokumentáció szerint az alábbi parancsot kell elküldeni:
AT+SMTPFILE=1,"test.txt",0

Gondolom ez előtt meg kell nyitni olvasásra a fájlt...?
Nem igazán vagyok képben ezzel a dologgal.
Ha valakinek van tippje, azt megköszönném!

Ja és UNO-t használok.
(#) aroxol hozzászólása Nov 17, 2016 /
 
Sziasztok!

Így kapok sms-t egy bizonyos samsung telefonról küldött kérdőjelre: +CMGR: "REC UNREAD","+3620xxxxxxx","E","16/11/16,15:04:32+04"
003F
Másik telefonra küldve megjelenik a kérdőjel.

Ha másik akármilyen telefonról küldök egy kérdőjelét:
+CMGR: "REC UNREAD","+3620xxxxxxx","E","16/11/16,15:04:32+04"
?

Extraként egy bővebb szöveg:
0045007A00200061007A002000FC007A0065006E006500740020006F006C00630073006F

Miért így küldi az sms-t?
(#) Hp41C válasza aroxol hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Karakterkódolási különbség lehet. 0x003F egyébként a '?' kódja.
(#) aroxol válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Ok, ezt én is tudom, mégis így kapom az üzenetet. És csak ettől az egy samsungtol.
(#) Attila86 hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy Quectel L76 GNSS modullal próbálok meg beszélgetni soros porton. Az ő adatait látom ezzel nincs gond, viszont nem tudok neki parancsot küldeni. Pontosabban küldeni tudok, látom az RX lábán hogy eljutott a 'füléig' amit mondok neki de nem reagál rá semmit. A terminál ablakban nem látom hogy válaszolna rá valamit de a saját üzenetemet sem látom. Utóbbi mondjuk lehetséges, nem tudom hogy a visszhang be van-e kapcsolva a modulban.
Itt vannak a protokollok:
Bővebben: Link
Elküldtem neki a következő üzenetet:
$PMTK251,38400*27<CR><LF>
Ezzel elvileg át kellene állítódnia a baudrate-nek 39400-ra, de nem történik semmi.
Találtam egy másik pdf-et is amelyben sokkal kevesebb parancs van, de ha jól értem ezek viszont a Quectel összes GNSS moduljával működnek:
Bővebben: Link
Ebben a baudrate változtatására ezt a példát írja:
$PQBAUD,W,115200*43
Erre a következő választ kellene kapnom:
$PQBAUD,W,OK*40
De nem jön semmi és a baudrate sem állítódik át.
(#) Bakman válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Triviális, de azért megkérdezem. A
  1. $PMTK251,38400*27<CR><LF>
parancsban a <CR> és <LF> részeket kicserélted 0x0D és 0x0A -ra?
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Megvan a hiba:
Rákötöttem a logikai analizátort az USB-soros átalakítóm kimenetére és bekapcsoltam rá egy protokoll-dekódert. Meglepődve tapasztaltam hogy mikor én ezt az üzenetet küldöm el a modulnak:
$PMTK251,115200*1f<CR><LF>
Akkor valójában ezt küldi ki a soros átalakító:
<0>TK251,115200*1f<CR><LF>
ha próbakébb beírok az elejére valami, mondjuk így:
abcde$PMTK251,115200*1f<CR><LF>
Akkor ezt kapja meg a GPS modul:
abcde<0>TK251,115200*1f<CR><LF>
Tehát a $PM-ből egy nagy nulla lesz. Lehet kellene keresnem egy másik terminál programot...
(#) Bakman válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Már csak egy kérdés van- Melyik a helyes panacsformátum? $PMTK251 vagy $PQBAUD?
(#) Attila86 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
A $PMTK251 biztosan működik mert találtam egy kis programot ("Mini GPS" a neve) amelyből el tudtam küldeni a $PMTK251 parancsot és át is állítódott a baudrate. A $PQBAUD kipróbálásához keresnem kell egy másik soros port-kezelő programot, utána tudok róla nyilatkozni.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Na sikerült rájönnöm: a $ jelet a terminál programom valami különleges karakternek érzékeli amire valamiért csinál valamit ami ezt az anomáliát eredményezi. De ha két $ jellel írom be neki akkor jó:
$$PMTK251,115200*1f<CR><LF>
A soros átalakítóból persze csak egy $ jellel jön ki és a GPS modul át is áll. Így már ki tudtam próbálni a $PQBAUD-ot ami viszont nem működik! Ami azért kár, mert ahogy nézem az odométert a $PMTK parancsokkal nem lehet működtetni.
(#) Attila86 hozzászólása Feb 28, 2017 /
 
Hogyan lehet egy Quectem M66 modulnak megmondani hogy ne küldözgessen folyton "UNDER_VOLTAGE WARNING" üzeneteket? Egyáltalán, miért küldi ezeket? Gyönyörűen stabil 3,3V a tápfesze a modulnak.
(#) Little válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Valószínű magasabb az értesítési küszöb mint a betápod.
AT+QVBATT? mit mond?

De miért 3,3V? 4Vról stabilan működik, a 3,3V a minimum érték. Nekem van 1000µF (470µF-dal 50 ből 1 alkalommal előfordult anomália mert megrángatta a tápot) a modul mellett, és a dc-dc konverteren is van még 470uF.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2017
(#) vizor válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Üdv. Kevés neki a 3.3V. Az adatlap szerint a tápfesznek 3.3V és 4.6V között kell lennie, de a nominális fesz 4.0V legyen. Ha a VBAT fesz <=3.5V akkor kapod az UNDER_VOLTAGE WARNING üzenetet, ha meg <3.3V akkor meg az UNDER_VOLTAGE POWER DOWN-t.
(#) Attila86 válasza Little hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Idézet:
„AT+QVBATT? mit mond?”

Idézet:
„+QVBATT: 0,3500,1
+QVBATT: 1,3100,1
+QVBATT: 2,4500,0
+QVBATT: 3,4600,0”


Idézet:
„De miért 3,3V?”

Mert 3,3V-os a PIC meg minden ami van a panelon. Az adatlapja szerint 3,3V-ról mennie kell, úgyhogy menjen is nekem!
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Egy "AT+QVBATT=0,3500,0" üzenettel lelőttem.
(#) Little válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
AT+QVBATT=0,3100,1
ezzel lecsökkented az érzékelési határát, vagy a 0 kapcsolóval a végén mind a warning (0), mind a power off (1) funkciót lelőheted.
(#) Little válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Lassan frissülök...
(#) Attila86 válasza Little hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Az nem jó, nem fogadja el a 3100-at. Az adatlap szerint 3451 és 3600 közt kell lennie. Érdekes ez egy olyan modultól aminek 3,3V-tól kell tudnia működnie üzemszerűen...
(#) Little válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Valóban, csak a kikapcsolásnál van ez az érték. Marad a megoldásod, kilőni.
Valószínű az alap gsm telefonok miatt maradtak meg ezen feszültség értékek (mobiltelefonoknál szintén ebben a tartományban volt a warning beállítás).
(#) Attila86 hozzászólása Márc 1, 2017 /
 
Sajnos a Quecteles modulon a feliratok nem szeretik az aromás hígítót amivel a paneljaimat le szoktam mosni. Borzasztóan zavar a dolog mert nagyon elcsúnyítja a kis M66-os fejlesztőmodulomat!
Olyannyira, hogy inkább nyomtatok neki egy másik matricát és ráragasztom. Viszont a feliratok rajta elmosódtak. Kb így néz ki egys Quectel M66 modul gyárilag:
Bővebben: Link
Ebből a modul típusát (M66FAR01A07BT) és az IMEI számot le sikerült kérdeznem a modultól. A sorozatszámot (SN) viszont nem találom hogy melyik AT paranccsal lehetne lekérdezni. Van ilyen parancs?
Illetve, a sorozatszám feletti sor (S2-vel kezdődik) micsoda szerintetek? Erre nem sikerült rájönnöm.
A vonalkódot le tudom generálni szerencsére.

Legalább annyi eszem lehetett volna hogy lefényképezem a modult a hígítós művelet előtt...
(#) Attila86 hozzászólása Márc 2, 2017 /
 
A PIN-kód beírása után ezt küldi a modul (Quectel M66):
Idézet:
„DSR:1 CTS:1 RI:1 (DCD:0)
DSR:1 (CTS:0) RI:1 DCD:0
(DSR:0) CTS:0 RI:1 DCD:0
DSR:0 CTS:0 (RI:0) DCD:0

DSR:0 CTS:0 (RI:1) DCD:0
DSR:0 (CTS:1) RI:1 DCD:0
DSR:0 CTS:1 RI:1 (DCD:1)
(DSR:1) CTS:1 RI:1 DCD:1”

Aztán lefagy.
Mit jelentenek ezek az üzenetek?
(#) NickE válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Én is le szoktam mosni a paneljaimat, kivéve a GSM modulokat. Macerás, de a GSM modulnak csak a lábait mosom le alkoholba mártott fültisztítóval. Ha a modult beáztatod, befolyik az alkohol, vele együtt a trutyi és ki már nem jön, szóval több kárt csinál, mint hasznot.

Egyébként néhány hónapja én is elkezdtem az M66-al játszani, az OpenCPU-t használva, így nincs szükség külső kontrollerre. Csak sajnos elég komplikált az OpenCPU használata, néhány helyen leragadtam. Te AT parancsokkal vezéreled, vagy az OpenCPU-t használod?
(#) Attila86 válasza NickE hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
AT parancsokkal vezérlem, egyenlőre soros porton aztán majd PIC-el. Az OpenCPU-ról most hallok először. Mindegy is, mert én mindenképpen mikrovezérlővel szeretném működtetni.
(#) Attila86 hozzászólása Márc 9, 2017 /
 
Quectel M66-al próbálkozom még mindig, egyenlőre PC-ről soros porton. Tudok beszélgetni a modullal, válaszol mindenre. Ha beírom a SIM-kártya PIN-kódját akkor megpróbál ugyebár azonnal feljelentkezni a hálózatra. Küld egy "+CPIN READY" és egy "OK" üzenetet, majd kikapcsol a modul. Onnan tudom hogy kikapcsol hogy nem válaszol semmire, illetve a LED is elalszik ami addig villogott. Ha a nyomógombbal a PWRKEY lábat ezután lehúzom akkor újra bekapcsol.
Nos a modul 3,3V-os tápfeszültségről működik, mivel a modul specifikációja szerint 3,3 és 4,6V közt van az üzemi tápfeszültsége. Megnéztem szkóppal, hogy a PIC-kód beírása után a tápfesze lerántódik egy picit, egész pontosan 320mV-nyit, azaz lemegy 3V alá. Oké, akkor kevés lesz neki a 3,3V gondoltam én, és kicseréltem a stabkockát egy 4V-osra. Sajnos azonban a helyzet nem változott, a PIN-kód beírása után amikor próbál feljelentkezni a hálózatra akkor kikapcsol így is. Néha egyébként (10-ból kb 3-szor) sikerül feljelentkeznie és ilyenkor működik is minden, tudok hívást indítani, fogadni, SMS-t írni stb.
A modul tápja a gyári ajánlás szerint van megépítve, azaz közvetlen a modul táplábain van egy 100uF, egy 100nF, egy 33pF és egy 10pF. A 4V-os stabkocka (MCP1825-4002) bemenetén és kimenetén pedig 1-1db 220µF van. Ahonnan a stabkocka bemenetére érkezik a tápfesz (mely 5V), ott pedig egy 100µF-os elkó és egy 1µF-os kerámia van.
Találkozott már valaki hasonlóval?
(#) Bakman válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Próbáltad labortápról biztosítani neki a 4 V-ot? Csak mint egyszerű tipp, hátha alapon.
(#) Gafly válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Attila!
Nagyon nagy áramot vesz fel a végfok eleinte. Csak akkor csökkenti, ha már lebeszélték a hálózattal, hogy hallja amit mondasz.
2W RF kimenet 3.3v-on meglehetősen durva áramfelvétel . Nem véletlen hogy külön fejezetet szentelnek a gyártók erre...
(#) pbalazs válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Szerintem szkópold meg a modul tápját. Lehetőleg mérj áramot és feszültséget is.
Megnéztem a modul adatlapját gyorsan, és azt mondja, hogy adáskor 1.6A is lehet az áramfelvétel. Meg azt is mondja, hogy az adás ideje alatt (577us) ne essen 400mV-nál többet a tápfesz (3.3V alá meg pláne ne). Számításaim szerint ehhez 2308µF kondi kell függetlenül a példa kapcsolástól.
A másik a stabilizátorod, ami 500mA-es (ha jó adatlapot nézek). Én nagyobbat tennék, vagy a kondival játszanék, vagy megmérném, hogy mennyire 1.6A a csúcsáram.
A rendszerben összesen 640µF van, ami 1.6A-t 577us-ra csak úgy tud biztosítani, hogy 1.44V-ot esik a feszültsége, ami nem okés.
Nem biztos, hogy (csak) ez a gond, szkópolni kellene...
(#) Attila86 válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Igazatok lehet. Megnéztem a Mikroelektronika Quectel MC60-as és Quectel M95-ös click boardjainak rajzait és azokon MCP1826-os stabkocka szerepel amely 1A-es, illetve 2db 470µF-os kondi van a stabkocka kimenetén.
Rápöccintek egy 1000µF-ot a kimeneti 220µF-ra és megnézem úgy. Ha az sem jó akkor sajnos gondban leszek mert ilyen DPAK tokos stabkockából nincs olyan ami 4V-os és legalább 1A-es lenne. Sajnos nem elég körültekintően terveztem meg a kis panelt.
(#) pbalazs válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Nincs még baj.
Ha az alap áramfelvétel belefér 500mA-be, és az adáskor fellépő plusz áramigényt megoldod kondiból, ami az adásszünetben vissza tud töltődni, akkor jó lehet.
Arra figyelj még, hogy ezek a stabilizátorok nem mindig szeretik, ha a kimenetükön nagyobb kondi van, mint a bemenetükön.
Következő: »»   18 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem