Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   932 / 1207
(#) usane válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
A programban nincs semmi ami az átállását okozhatja, viszont lehet valami abban amit attika mondott. A hex maga 7k, lehet nem fér bele.
Ezen kívül nem néztem, hogy az F88-ason a használni kívánt prtok megfelelnek e a kívánalmaknak(lehet-e kimenet és bemenet is, vagy csak bemenet), de gondolom ezen már túl van.
(#) Pali79 válasza usane hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Akkor biztos is, hogy nem fordult le rendesen, mivel ingyenes fordítóval csinálta. Ráadásul a 16F szériánál 2K fölött a laphatárok közti átjárások miatt a GOTO, CALL és társai már bezavarhatnak rendesen. Nem tudom MikroC-ben, hogyan kezelik ezt a problémát.
(#) kriszrap válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Számít az hogy ADC is 255 felosztású?
(#) Pali79 válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Ezt pontosan melyik szimulátorral csináltad?
(#) Udvari Zsombor válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Nem, a mikroC PRO for PIC program beépített fordítója fordította!
(#) Pali79 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
De megvetted vagy csak a demo változatot használtad?
(#) eSDi válasza usane hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Ez nagyon is lehetséges. Azt viszont ne gondold, hogy bármin is túl van.
(#) eSDi válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Oshonsoft.
(#) Pali79 válasza usane hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Azt nem tudom mitől 7K a hex, mert az utolsó táblázat vége az 1170. sorban van, tehát simán benne van a 2K-ba.
(#) Elektro.on válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Ugye külső 8MHz quarcot használsz? Met a projektedet betöltve azt látom, hogy arra van konfigolva.
(#) Pali79 válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Én??? Talán Zsombor!
(#) Elektro.on válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Bocs. mellé kattintottam!

Egyébként bele fér a 2K -ba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) usane válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Lehet. Én nem raktam fel ezért a mikroC-t, csak a mellékelt hex méretét néztem.
Én sem tudom mitől ennyi, vagy hogy az a hex az adott C kódból van-e fordítva, csak gondoltam abból jött, de a C kódot nézve sem kéne hogy annyi legyen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) Elektro.on válasza usane hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Nem nagyon kellett felrakni. A telepítő exe fájlt kicsomagoltam win rar-al és megy.
De én úgy emlékszek korábbról, hogy az úri emberünk belső oszcillátort akart használni. Ebben meg külső 8MHz kavics van konfigolva. És ha jól emlékszem akkor így nem megy az LCD init, mert, hogy el sem indul a PIC.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) usane válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Úgy valóban nem.
(#) Udvari Zsombor válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Elvileg teljes verziót töltöttem le, amihez mellékelve volt a törés...
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Itt ilyen nem létezik
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Most nem otthon vagyok, különben bizonyítékul mellékelném. Amúgy jó, át kell állítani belső quartzra, viszont mi más nem jó még?
(#) Elektro.on válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 19, 2017 / 1
 
Attika arra célzott, hogy ez itt egy nyilvános fórum.
Nem illik azzal dicsekedned, hogy elloptál egy közel 300$ értékű programot!
(#) kriszrap válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Leteszteljem újra hát ha én hibáztam?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) Hp41C válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Állítsd át a frekvenciát 15625 Hz -re, ekkor a PR2 -be 255 -t kell írni, a TMR2 előosztója 1/1.
A kitöltést pedig írd be a PWM2DCH -ba: a 255 jelenti a 100% -ot, a 0 a 0% -t. Felejtsd el a PWM2_Set_Duty(..) -t.
(#) kriszrap válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
PWM2_Set_Duty(..) akkor felejtsem el??
Akkor potival hogy fogom állítani a kitöltést??
szerk:
Leteszteltem és igen 255 PR2
255 PWM2DCH 63 maradt
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) kriszrap hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Másik kérdés akkor igazából miért csökken a fényerő drasztikusan amikor 10 vagy annál több ledet blinkláb segítségével "villogtatok" 74hc595 nél??
(#) Udvari Zsombor válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Mindegy, viszont még mi nem jó a kódban? Azaz feláll-e rendesen az LCD? (A quartzot meg majd átállítom belsőre...)
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
De ne majd állitsd át mert az lehet baj mivel el sem indul a pic-ed ben a program.
Csodákat ne várjál.
Senki nem fogja tudni helyetted megoldani a problémát, ha meg így állsz hozzá akkor még karácsonykor is azt fogod itt kérdezgetni, hogy mi nem jó a kódban.
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Nagy gondal küzdök. Egy jo ideje probálok megismerkedni a PID szabályozással... de egy szürke köd az egész!
Részletekben értem én... meg tudom hogy mit miért meg hogy.... meg mi a lényege, de egyszerűen nem áll össze!
Egy egyensúlyozó robotot szeretnék csinálni!

Nem azért hogy legyen.... mert akkor ardura letölteném a mintaprogramot, rátölteném egy UNO ra hanem azért hogy megértsem és megismerjem!

Ezért keresnék egy kollégát akki írna nekem egy PID es programot bőven teletüzve kommentekkel, hogy hátha felfognám. Persze nem ingyen!

Akit érdekel kérem jelezze!
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Az van, hogy csak holnapután délután leszek megint otthon, csak nem akartam kérdezgetés közben "eltűnni"... Amúgy a projekt beállításainál vagy a kódban nézzem majd a quartzot?
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Muszáj az ebet a karóhoz kötnöd?? Mindent megkérdőjelezned?? Luxus megfogadni a nálad jóval tapasztaltabbak jó tanácsát, hibajavítását? Komolyan ennyire makacs vagy, vagy mit akarsz? Talán pont ilyen kvarc és egyéb dolgok miatt kellett volna valami kezdő dologgal indítani, mert pl szöveg kiíratásnál, rögtön kiderülnek elkötések, beállítási problémák stb.
(#) pajti2 válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Melyiket hívod ott blink lábnak?

A fényerő azért csökkenhet, mert a ledjeid osztják a párhuzamos áramot vagy te szabályozod le az üzem időt. Ha az áramutat már rendbe tetted (anno gyártottam neked kapcsolási rajzot példának, hogyan lesz rendben az áramút), akkor még az időosztásod olyasmi, amivel lineárisan szabályozhatod a fényerőt, mert az emberi szem nem tud olyan gyorsan villogtatást követni, mint te áramkörrel csinálod, és az ütemes villogás helyett csak átlag fényerőt lát.
(#) kriszrap válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Húúúú eltudnád küldeni a kapcsolást?? (újra) megköszönném
13 OE
Következő: »»   932 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem