Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   335 / 849
(#) gyulank válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Azt amit a linkedben írtak. Gondolom, ha tudnám, hogy kell flac fájlt lejátszani vele, akkor opussal is ki tudnám próbálni, hogy beteszem ugyanúgy a flac lejátszás helyett, vagy lehetőleg mellé. De nem tudom azokat sem, hogy hogy lehet cél IC nélkül. Én nagyon durva akarok lenni.
(#) tbarath válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Ha durva akarsz lenni, akkor hajrá!
Innen letöltöd a forrást, aztán megpróbálod lefordítani atmega328 uC-re.
ESP8266-ra egy isti37 user már megcsinálta, legalábbis ezt írja az internet, de ez még csak a munka fele. Mert valahogy ki is kellene szedned belőle a jelet (vagy I2S vagy egy dac, netán pwm-mel csinálsz valami DAC szerűt), illetve be is kellene juttatnod a lejátszandó audio stream-et.
És ez még csak 1 pont a 8-ból amit fentebb írtál...
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) TavIR-AVR válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Konkrétan mi a kérdés?
(#) csabeszq válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Fiatalok vagytok még.

Én azért cseréltem le a 48 MHz-es IBM AT-met 200 MHz-es Pentiumra, mert nem tudott mp3-at lejátszani.

Egy 48 MHz-es IBM AT-nak 64 MByte memóriával ez nem ment.

Az ESP8266-ban van RAM is (150k) és kakaó is 160 MHz, meg 32 MByte SD is.

Emellett meg a kínaiak 1000 Ft-ért adnak kész megoldásokat:

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2017
(#) csabeszq válasza csabeszq hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Egy 8 bites AVR reménytelen, hogy mp3-at játsszon, amikor a 32 bites processzoroknak is megerőltető.
(#) Kovidivi válasza csabeszq hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Mikor a 66MHz-es 486-on szaggatott az mp3, de azért hallgattuk! És nem tudtál mp3-at beszerezni, még internet sem volt, csak a gazdagoknál meg a suliban.
(#) tbarath válasza csabeszq hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Én Commodore-ral kezdtem, az első PC-m 286-os volt, szóval ezt a fiatalságot szerintem benézted Sajnos

Az mp3 témát pedig kár idekeverni, gyulank fórumtárs opus codec-et akar, az messze nem olyan elterjedt, nincs is rá célhardver. És ez még csak 1 pont az igénylistájából.
És mindezt még olcsón is akarja, értsd: túl olcsón, ezért nem jön neki össze. Másik topic-ban javasoltuk neki a pi-t, vagy tetszőleges "rendes" linuxot futtatni képes SBC-t, amihez már csak a sw részét kellene mellé tennie és kész lenne, de az drága.
(#) kapu48 válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Szerintem a PI zene lejátszónak, ágyúval verébre alkalmazásnak tünik!
Megteszi 1 olcsóbb: Stm32f407 Discovery
Bővebben: Link

Minden szükséges HW rajta van!
A többi már csak vad SW feladatnak számít!
(#) tbarath válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Azért javaslom a pi-t, mert kell még neki wifi, bluetooth, hálózati megosztás, youtube hanglejátszás, toronyóra lánccal, valamint satöbbi. Bővebben: Link

Az általad linkelt devboard 6900 Ft, én pimoroniról egy ezressel drágábban vettem egy pi zero w-t és egy hozzávaló 4 portos USB HUB-ot (zero4u). A kb. 7900 Ft-os árban már a szállítás is benne volt, bár egy hétvégi kuponkód miatt 10% kedvezményt kaptam a termékek árára. Kell még hozzá egy USB hangkártya és valami levetett uSD kártya, 10ben megáll. Olcsóbban szerintem a devboard-dal se lehet kihozni...
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2017
(#) zsolt58 hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Sziasztok.
Hozzá szeretnék fogni egy automatikus kapu nyitóba amit csak is arduino vezérelne.
Két szárnyas kapu, rajzot még nem találtam, de keresgélem.
Van nekem ilyen adó-vevö párosom itthon ezért jó lenne ha olyanal meglehetne oldani.
A motrokra sincs ötletem.
Jó lenne házilag megoldani mindent, ha ez persze megoldható.
Üdv.
(#) sirály12 válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Orange Pi Zero. 3500-ért. Ezen szinte minden magvan ami kell.
(#) tbarath válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Ezt a cuccot nem is ismertem, jó tudni az ilyenekről, köszönöm!
Bár ez kb. ugyanaz mint a Raspberry Pi Zero w és kb. ugyanannyiba is kerül. Mondjuk azon nincs LAN, de ehhez a feladathoz talán nincs is rá szükség. Valamilyen USB HUB-ra viszont van, ha a kártyaolvasós, hangkártyás, mindenféle dolgokat is beleveszem a feladatba.
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy készülő elektromos kerékpár kijelzőre. Feszültség, áramerősség, teljesítmény, sebesség, távolság (meg még majd ami eszembe jut) kijelzésre. Nem bánnám, ha kijelzőként mondjuk egy okostelefonra aplikált szoftvert lehetne használni, de ha csak sima színes kijelzőn megy arduinoról akár soros akár párhuzamos kommunikációval, úgy is jó. Egy szóval, valami tetszetős, grafikus felület kellene, ami nem csak a sima 5*7 mátrixos betűket használja, hanem van benne normális betűtípus is, vagy esetleg grafikus kijelzőműszerek. A neten keresgélve, olyasmit látok, hogy van valami úgynevezett "HMI" program amivel ilyen kijelzéseket és akár vezérléseket is meg lehet oldani. Tudnátok ajánlani egy olyan programot/fejlesztőkörnyezetet, amivel ezt meg lehet oldani egy arduino procival és valami színes TFT kijelzővel, vagy esetleg bluetooth -on keresztül okostelefonnal?

HMI controller with arduino...

Köszi...
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2017
(#) sany válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Ó csak ennyi, sima ügy!
(#) kissi válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Szia!

Bővebben: Link

Szerintem ez jó lesz Neked !
(#) RoliNyh válasza sany hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Igen, csak ennyi, azért kérdeztem...
(#) RoliNyh válasza kissi hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Csak 19 oldal a topikja, asszem lesz mit olvasgatni egy darabig.
Letöltöttem az editort, és kifagyott mint az állat, ez is jól kezdődik.
Lehet megfelel a céljaimnak, feltéve ha működésre tudom egyáltalán bírni...

Köszi...

Aztán ha valaki még ismer más alternatívát is, osszátok meg, köszi...
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2017
(#) molnarp hozzászólása Ápr 26, 2017 /
 
Megjött az AM2315-ös szenzor, ég és föld a DHT22-höz képest.
Annyi, hogy 90.1 rH% a max. amit tud közölni.
Ezt az adatlapon nem találom, ez normális?

image.jpeg
    
(#) Kovidivi válasza molnarp hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
90% fölötti páratartalom a gőzkabinban van, ott pedig mindenhova lecsapódik a víz, és tönkretesz minden elektromos berendezést, a szenzort is. Te hol mérsz ekkora értéket?
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) dannu hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Kérdesem a következő lenne Ardunio uno el bír e 2 Amper teljesítményt ?
Mivel építettem egy egyszerű lézer show-t és 2 dioda van benne egy 1 kék és 1 zöld .
A zöld4 V megy ( 100mw) a kék 4,5 (1w). Lm2596 használnák hozzá és ezen keresztül villogatatnám (TTL).
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) vargham válasza dannu hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Kérlek, fogalmazz pontosabban! Kezdjük ott, hogy az Amper nem a teljesítmény mértékegysége... Az uno önmagában nem képes ekkora áramot leadni, viszont a megfelelő áramköri elemek alkalmazásával képes kapcsolni ilyet. Tipikusan ilyen elem a FET.
(#) molnarp válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Terrárium vezérlőt építek ahol optimális 65-75 % között lesz.
2 nagynyomású szórófej porlasztja a vizet. Most 75%-ra állítottam be, így kb fél óránként 3mp-re indul be. Az analóg mérés szerint csak 40%, a szenzor pedig egy ideig 90 felettit mutat, aztán mikor eléri ezt a küszöböt szépen mutatja. A szenzort ha kiemelem, 2mp-en belül elkezd csökkenni az érték, tehát nem az van, hogy áll rajta a víz. Ha vissza teszem a terkóba akkor pedig szintén rövid időn belül szépen visszamegy. Most vagy az analóg mérésem rossz, vagy valamit rosszul csinálok.
(#) dannu válasza vargham hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Már végig gondoltam és megoldottam tip 120 al
(#) molnarp válasza molnarp hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Tettem egy palástot légréssel a szenzor köré, így már nem zavar be neki az apró vízpermet, teljesen jól szabályoz.
(#) ALI hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
Sziasztok.
Egy megára hogy tudok egyszerre rákötni egy ethernet kártyát és egy sd kártyát?
Külön külön találtam bekötést és mind a kettő ugyan azt a lábat használja.
Köszönöm.
(#) vargham válasza ALI hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
"Külön külön találtam bekötést"
Tudod linkelni őket? (Bekötést és a libet is.) Könnyebb segíteni, ha tudjuk, hogy mitket szeretnél használni.
(#) ALI válasza vargham hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Ilyen a két kártyám.
(#) andyka válasza ALI hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Bakman adta meg a valaszt nekem, ITT nezd.
(#) vargham válasza ALI hozzászólására (») Ápr 28, 2017 / 1
 
Az SPI buszt ismered? Az Arduinon az SPI kivezetések helye kötött. A CS az chip selectet jelent, ez viszont bármelyik lábon lehet. Tehát a MOSI, MISO SCK közös, a CS pedig mindkét eszköznek másik.
A libek támogatják a CS pin szabad kiválasztását? Tipikusan a konstruktornak kell paraméterként átadni. Ha nem, akkor át kell írnod a libet.
(#) ALI válasza vargham hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Ha jól értem erre gondolsz?
EthernetClient clients[4]
const int chipSelect = 4;
Ezt találtam két példa programban.
A második az sd példában van.
Következő: »»   335 / 849
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem