Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lehet, hogy erre gondoltam, lehet, hogy nem. Kértem, hogy linkeld a libeket is. A forrás megnézése után könnyebb válaszolni.
Egy Nodemcu wifi-t tartalmaz, emellett 4MByte flash is van benne, ráadásul az Arduino is elfut rajta. 80/160MHz-es 32 bites proci, 150k RAM és bekerül vagy 1000 Ft-ba. Érdemes lenne mint alternatívát megnézni.
Bővebben: Link Ha web-es alkalmazást szeretnél fejleszteni, az Atmega2560/ENC28J60 kombót jobb, ha elfelejted. Az enc28j60 szerintem komolytalan cucc. Életében az ember egyszer kipróbálja és annyi. Egy nodemcu simán lekezel párhuzamos kéréseket, nem csak úgy egyesével, figyelve arra nehogy az RX+,RX- lábakat felcseréld. Kissé bugos a chip... A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
Vagy EZT. Az 1-es szamu. Ugyanaz csak kisebb kiszerelesbe.
Szerintem messze megeri azt a penzt. A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
Köszi. Ezzel az a gondom kevés a láb kiosztása. Nekem kell lcd,relék,max6675, ds1820,pwm,sd,ethernet,nyomógombok.
Nem tudom ennyit hogy lehetne vele lekezelni.
Köszi. Szerintem meg találtam a választ.
https://www.arduino.cc/en/reference/ethernet
Mellé raksz egy AVR-t IO port bővítőnek. A kerti locsolómban az ESP az agy, az AVR az IO port, tehát a probléma megoldható.
Szerintem az ENC28J60-nal nem tudsz mit kezdeni, de ez részletkérdés. Ha kereszt-kábel helyett véletlen egyenes kábelt raksz, akkor 50% feletti csomagvesztést produkál. Nekem akkor lett nagyon elegem az egészből. Mindig legyen nálad kereszt és egyenes kábel is, attól függően, hogy milyen routerhez csatlakoztatod. Egy kábel nem elég neki. Az Atmega2560 a maga 8k RAM jával, az ENC28J60 szintén 8k RAM-jával, hát igencsak vicces játékszerek. Kevés web-lap fér be 8k-ba. Szerintem komplett vakvágány az egész. Arról nem is beszélve, hogy milyen eszméletlen lassú. Az ESP8266 40 MHz-cel olvassa a flash-t, az AVR max 8 MHz-cel, amit még át is kellene tolnia az ENC28J60 felé SPI-n. Bocs, de 30kbyte/s egy komolyabb weblapnál tragédia. A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
Amire használni akarom az egy apríték égető kazán. A net azért kell, hogy a hőmérséklet adatokat el tudjam küldeni pl ide https://thingspeak.com/. Az sd meg az apríték fogyását akarom tárolni.
Gondolom erre elég nekem.
Küldésre mind a kettô jó, de a HC-05, ami az átkapcsolható jobb, de nem azért mert átkapcsolható, hanem mert van egy protected mód, ez a BT kommunikációra vonatkozik, amit a 06-os nem tud (és néhány telefon kifejezetten igényli) , emezen viszont bekapcsolható AT parancsokkal.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
Akkor ha jól érzem és egy ilyet rendelek:
Bluetooth modul... akkor már nem nagyon foghatok mellé. A másik amire kíváncsi volnék, hogy ezen az alaplappanelen vajon meg van -e oldva már a szintillesztés is vagy nincs, és kell még szintillesztő a 328P és -e közé? Vagy mehet rá direktben szerinted?
Én Hc06-ot használok több kütyümbe is és ahhoz kellett szintillesztő.
A 3,3V-ot már magasnak érzékeli a BTM ha 5V-ról működteted.
Valójában nem is tudom. Ha van 328p ami full 3.3V on megy, akár még az is szóba jöhet...
8MHz-en adatlap szerint stabil, a valóságban 16MHz-en is, de szobahőmérsékleten. Ettől eltérő hőmérsékleten nem garantált a stabil működés. Adatlap pontosabban informál.
Ugyan ilyenem van HC-06-ba, ugyan azt tudja mind a kettő.
Amit észre vettem különbséget az az, hogy amíg nem csatlakozik semmihez addig ezen lassabban villog a kis led rajta, míg a másik fajtán sokkal gyorsabban. Viszont 3,3V-ról nem biztos, hogy fog menni, sőt szerintem biztos, hogy nem.
Végül is a feszültség nekem mindegy is. Bár az 5V annyival előnyösebb, hogy az már van a rendszerben. Akkor rendelek is egy ilyet...
üdv!
Szeretnék soros porton keresztül eepromot területet irni olvasás az megy! Tömb probálom a beirt részt tárolni de nem irodik bele az ki jelölt eeprom területre...
"Tömb probálom"
? Ebben a kódban nincs tömb. Érdekes még az #include semmi is. Amúgy várd össze az összes adatot egy bufferba, és utána írd ki. A delay(2000) pedig nem túl egészséges miközben bájtonként olvasod a soros portot. A delay amúgy sem egészséges, de az már egy külön téma.
A fórummotor lenyeli a csúcsos zárójelek közé zárt állománynevet.
Az EEPROM-nak véges az írási ciklusok száma!
Ezért tilos végtelen ciklusban, minden feltétel nélkül, egyfolytában írni! Mert percek alatt túlírás következményeként, tönkremegy!
Sziasztok!
Arduinohoz van lehetőség ELF transzmittert építeni? Ha igen, miből? Vagy hogyan? Nem vagyok igazán otthon a témában, a google számomra homályos infókat ad. Nagy távolságra kéne szöveget továbbítanom, vezeték nélkül. 1km-es hatótáv nagyon jó lenne, de 5-600 méter elvileg megfelelhet. Nyilván az sem baj ha többet tud!
Nem LoRa modult keresel ELF helyett? Azokkal sík terepen át lehet lőni 2-3 km-t is.
Ez lett volna....#include <EEPROM.h>
Ez Serial.parseInt();tömb?
Üdvözletem minden hobbistáknak. Hobbiszinten kezdtem tanulni , elsajátítani az arduino uno Atmega 2560 stb programozását.A két ill négysoros Lcd programozása úgy ahogy működik ,szeretnék tovább lépni Tft Lcd-vezérlésére.Vásároltam az ebayről egy képen látható 3,5" Tft lcd-t .Unohoz ill Atmega2560 hoz is kompatibilis elméletileg. Nekem mind kettővel működik egy egy teszt példaprogram erejéig , amit a linken található oldalról töltöttem le. A kijelző ili9481 nem tudom ez kinek mit mond. Ebay-en így hirdették s ami tetszett benne az olcsósága.Ha valaki rendelkezik ehhez a kijelzőtípushoz tapasztalattal ill egy-két példaprogrammal ,meg köszönném ,vagy csak leírná a tapasztalatait.A kijelzőhöz a linken lévő oldalról töltöttem le a példaprogramot. A letöltött programot kicsomagolva a Example01-Simple test nevű mappában található Uno és Mega2560 programok gond nélkül futnak uno-ban illetve megan. De a többi programot nem tudtam szóra bírni. Ebben is kérném a segítségeteket. Bármilyen egyszerű program érdekelne a kijelzőhöz. Válaszotokat segítségeteket előre is köszönöm. Teszt program Bővebben:Ebay
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
Most hogy emlited igen mindig irja!
De mit figyeljek mind feltételbe eeprom tartalma mindig változik azt nem jo !
Irja a megjegyzésben, hogy kel hozzá még:
// IMPORTANT: Adafruit_TFTLCD LIBRARY MUST BE SPECIFICALLY // CONFIGURED FOR EITHER THE TFT SHIELD OR THE BREAKOUT BOARD. // SEE RELEVANT COMMENTS IN Adafruit_TFTLCD.h FOR SETUP. adafruit/TFTLCD-Library És ezeket be kel állítani a megához:
Egyébként ezek a pin_magic.h -ban elvannak készítve! Csak ki kel jelölni a használt boardot. A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
Azt hiszem ez kevés infó számomra hogy életre keltsem a programot.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |