Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   338 / 847
(#) Electricboy válasza RoliNyh hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Köszi.
Igazából nem olyan nagy gond a melegedés, csak ha ki lehetne kerülni akkor jó lenne. Ezt meg csak úgy tudnám megoldani ha a pwm felbontásom legalább 10, de inkább 12bites lenne. Úgy meg nem kéne "analógosítani" a pwm jelem.
(#) fapuma68 hozzászólása Máj 2, 2017 /
 
Szia
Ha jól értem akkor mobilról vagy távolról szeretnéd vezérelni a klíma rendszeredet.
Nézz utána az ESP8266 modulnak.Ha jól tudom az Arduino IDE-vel is programozható.Persze ez csak vázlatos terv így.
Kicsit pontosíts mit szeretnél.
Addig is https://github.com/markszabo/IRremoteESP8266
(#) Andralin válasza asprey hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Egyszerűen nem éri meg házilag barkácsolgatni ilyesmit, kicsi kínai már megoldotta fillérekért: Bővebben: Link

Én fél éve használom, nem csak a klímát tudom a neten kerestül vezérelni vele, hanem a tévét, házimozit is kezeli. Nagyon erős infra jelet sugároz, körben 360 fokban, időzíthető, klímához akár hőmérséklet görbe is definiálható órás bontásban, stb.

Ha ezt valaki 4000 Ft összköltség alatt kihozza Arduinoval vagy bármivel, akkor le a kalappal.
(#) Kera_Will válasza FDAssasin hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Ezek modulok kissé túl vannak méretezve
1W az felesleges mert azt 20mW azaz húsz milliWatt kimenővel tudják ezt a LoRa modulok.
10-20-50-70-150 km távokat amit írnak a linkelt cikkekben!
Nézzétek meg mit adnak a Chipcad-nél
(persze lehet mondani hogy drága ... de akkor is azt a modult keresd az ebayon)
1W kimenővel eleve bukta a "low power" követelménye a rendszernek.
Ez elemes táplálású mobil eszközökbe szánt adat kommunikáció
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2017
(#) Kera_Will válasza FDAssasin hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 

A gyakorlatban a Semtech SX127x típusú adó-vevő IC-kkel, vagy a HOPERF LoRa modulokkal valósítható meg a LoRa moduláció. Ezek a modulok a LoRa mellett még több más modulációt is ismernek, mint FSK, GMSK, stb. A modulok a nem engedélyköteles ISM sávokat, 433 MHz és 868/915 MHz használják, azaz működnek a 70cm-es rádióamatőr sávban is.

Első tesztek esetén 2mW és ment :
több km 2mW (veszteséges antennákkal)
APRS
APRS útvonal
Ez egy 20mW modulka "rugós antennával" a biciklire akasztva, a "bázis állomáson" se jobb eszköz fogadta.
régebbi tapasztalatok
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2017
(#) fapuma68 válasza Andralin hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Sok minden nem kel hozzá!ESP8266 999Ft, IR led fillérek,5V táp."Csak" a szoftvert kell összerakni.Szerintem jó kis projekt lenne.
(#) jeges válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Rendben!
(#) jeges válasza fapuma68 hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
Hali!
Én csináltam hasonlot már ithonra WIFI>>>>>RF(433Mhz)>>>ANDROID alap elv "teljes uart protokol" de bele lehet tenni az infra részt is ami a lényeg hogy router nélkül is hadra fogható tudja automatikusan STA/AP modban is...De lehetne még rajta javitani pl az arduino részt bele teni esp 8266 alá na ez még nekem ne sikerült hogy müködjön is !
(#) nedudgi válasza fapuma68 hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
A szoftver megírása valószínűleg tíz perc körül van: az ESPBasic beépítve tartalmaz infra utasításokat.
(#) jeges válasza Electricboy hozzászólására (») Máj 2, 2017 /
 
pwm kapcsidon 10uf nem igazán látom értelmét?
vagy a pwm jelböl teljes dc csinálsz a tranyonak?
De a bázis áram elenálások is nagyon kis értéküek 4.7K kicserélheted és még a tranyod is életbe marad!
Én mosfete javaslok hajtásra alig kell hüteni pwm nem esik diszipáció a feten!

fet kapcsolas

A gate és arduinoláb közé még tehedsz sorba egy 100R és jó lesz a kapcsolás!
(#) asprey válasza Andralin hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Köszönöm a választ, megrendeltem!
(#) orifab hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Eljátszodtam a gondolattal, hogy egy kis programozásba kezdek, és hallottam erről az ATMEGA - arduinó -ról.

Szeretnék kérni tőletek egy kis segítséget, hogy a választani kell akkor melyik válasszam eBay 1 vagy eBay 2vagy esetleg másikat ajánlanátok?

kis próba programozáshoz, led villogtatáshoz, esetleg 1-2 hőmérsékletérzékelő összehasonlításhoz + szivattyú kapcsoláshoz

Továbbá ha leírásokat tudtok még adni, ahol kezdőknek is jól leírnak 1-2 jó példát? ismertetik a programozását, azt is megköszönöm. angol is jó, de magyar előnyben.

Köszönöm
(#) Gabó válasza orifab hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Én az elsőt ajánlanám.
Programozás meg nem olyan nehézkes, ha ismered az alapokat, mert rengeteg példa található a neten, "kész" forráskóddal, max összeollózod ami pluszba kell neked. Azért se árt ismerni az alapokat.
Itt pl vannak videók: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) vargham válasza orifab hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Szerintem is az első. Bónusz tanács: Minimum kettőt vegyél. De inkább többet. Érkezhet gyári hibásan, égetheted el te, és sokszor jól jön, ha tudod programozni az egyiket a másikkal. Lásd Arduino ISP.
(#) tbarath válasza orifab hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Tanuláshoz: tavir.hu, 60 nap alatt arduino tanfolyam, iratkozz fel most!
Rendelni: én az uno helyett inkább a nano-t preferálom, kisebb, talán olcsóbb is és breadbord-ba dugható. És igen, ne egyet vegyél. És vegyél hozzá megfelelő "madzagokat" is, ezeket "dupont 2.54" kulcsszóval találod ebay-en.
(#) icserny válasza orifab hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Ízlés dolga, de én jobban kedvelem az Arduino nano v3.0 kártyákat. Olcsóbb és a dugaszolós próbapanelos kísérletekhez célszerűbb. A kártya akkor jobb választás, ha veszel hozzá bővítő kártyákat (fedlapokat) is.

Tanuláshoz segítség: A jobb felső sarokban az Új hozzászólás gomb alatt van egy legördülő menü, abban válaszd a "Keresés csak ebben a topikban" menüpontot. A keresőben a keresett szó legyen "könyv", vagy "tanfolyam" (idézőjel nélkül). Találni fogsz köztük hasznos linkeket.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) Kovidivi válasza orifab hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Mindkettő jó, de amit én vennék: Arduino nano, olyan USB csatival, mint ami a telefonokon van. Így kapásból lesz hozzá kábelem is. Amit linkeltél, azok olyan csatival vannak szerelve, hogy kábelt nehéz hozzá találni. Ha adnak hozzá, rövid időn belül tönkre fog menni, vagy rendelsz ismét kábelt, ami tönkre megy ismét, vagy veszel drágán helyi boltban, esetleg leforrasztod az USB csatit.
(#) orifab válasza tbarath hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek a hasznos infókat...

A miniben találtam olcsóbbakat is, mindkettő 600 Ft-os kérdés... egyik 328P"IC-re a másik 168névre hallgat van valami lényegi különbség? analóg bemenet mindkettőn van? (hőmérséklet érzékelőhöz)

Csalakozásban pedig ha jól gondolom, ideiglenesen akár használhatom a régi IDE csatlakozókat is...
(#) vargaf válasza orifab hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
A lényegi különbség a mikrovezérlő típusa, az egyikben ATmega328P, a másikban ATmega168 van.
(#) orifab válasza vargaf hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Te melyiket választanád?

Gondolom csak gyakorlati oldalon lesz döntő... de én abszolút "nem értek hozzá" jelenleg.

Köszi
(#) andyka válasza orifab hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Szerintem is az elsőt válaszd tanuláshoz. Abba simán lehet procit cserélni (ami beszerezhető itthon és ranyomod a bootloadert startbol, talán még készen bootloaderrel is találsz).
Mindig legyen egy bootloaderes procid a fiókba (tapasztalat).
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) vargaf válasza orifab hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Én az első hozzászólásodban lévő DIP tokos IC-s változatot választottam magamnak, azzal több feladat is megoldható. A miniArduino változatokat is azzal programozom.
(#) orifab válasza andyka hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
bootloader? Lehet azzal és anélkül venni? vagy le lehet törölni az IC-ről? Még nem világos, miért is kell többet itthon tartani, de ha próbálkozni akarok és több kell akkor a 600 Ft-os hangzik jobban... egyébként 328 vagy 168 ? Van lényegi különbség?
(#) Kera_Will válasza orifab hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Nézd át a procok adatlapját !
Egyik X kB ram adat / program tár másiké Y kB ram adat / program tár ... a nagyobbal jobban jársz

328 adatok
168 adatai
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) Moderátor hozzászólása orifab hozzászólására (») Máj 3, 2017
 
X. Mint minden új helyen ahova kerülünk, a Hobbielektronika.hu-n is kötelező megismerni a helyi szokásokat. Olvasd el a használati útmutatót, a szabályzatokat és ismerd meg a közösség saját szokásait mielőtt megnyilvánulsz.
XVIII. Csak egy helyen kérdezz! A fórumon egy kérdést egyszerre csak egy helyre tegyünk fel. Amennyiben több helyre is beírjuk ugyan azt a hozzászólást, a moderátorok kérdés nélkül törölhetik hozzászólásainkat és ki is tilthatnak türelmetlenség és tiszteletlenség miatt.
(#) andyka válasza orifab hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Igen, a kereskedelembe, akar on-line, lehet talalni kesz UNO bootloaderrel is (termeszetesen a 328-as az elonyos).
Miert is jo ha van IC-nk kesz bootloaderrel ellatva ? - erveles: ha nincs bootloaderes IC-d akkor nem tudsz bootloadert feltolteni egy masik szuz IC-re Arduino IDE alatt.
Tehat, ha csinaltal egy rossz mozdulatot es odalett az IC-d akkor benyulsz a fiokba es seperc alatt megoldod, ha nincs akkor irany a bolt/e-bay/aliexpress ..., ahol kotelezoen bootloaderrel ellatott IC-t kell hogy keress.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2017
(#) orifab válasza andyka hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Köszönöm szépen. Nagyon hasznos infók... A youtubeon találtam pár szuper videót, ami sokat segít még, az az ARDUINO saját SWét használja. Az eBay es paneleket is lehet vele programozni? Vagy azt kiszűri? Az olyan egyszerűnek látszik és példakkal gyorsan tanulható a videóból. Köszi
(#) icserny válasza orifab hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Idézet:
„Az eBay es paneleket is lehet vele programozni?”

Hát persze, hogy lehet! Szabad péntek, szabad szoftver, szabad programozni...
(#) djusee hozzászólása Máj 4, 2017 /
 
Sziasztok. Ma furcsa dologra figyeltem fel, miközben állitottam volna a potenciométeren (csupalyuk panel, Arduino UNO, ADC) hozzáértem az USB csatlakozóhoz a csavarhúzóval amire az Uno megszakitásba futott( int0, GNDre húzva, RISING módban ) . Megismételtem és ujból megtörtént. USB röl táplálva majd csak dugasztápról járatva is ugyanaz. Szkópon nézve durva tüske jelenik meg a tápon amikor ez történik. Ez az elektrosztatikusság végett van? Megoldásként mit ajánlotok azon kivül hogy ne matassak a csavarhuzóval az Ardu körül ? Tápra LC szürö, RESET re dioda ,100nf kondi, ellenállás, bemenetekre dupladióda ellenállás, kondenzátor megoldás lehet? Vagy ez ilyen hobbi cucc, ne várjak el töle megbizható müködést? Köszönöm

SDS00005.jpeg
    
(#) csabeszq válasza orifab hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Van, 168-at ne vedd meg.

Fele annyi flash, fele annyi RAM, viszont többe kerül. Nem biztos, hogy célravezető választás.
Csak kompatibilitás miatt érdemes megvenni, új projektnek nem való.
Következő: »»   338 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem