Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   215 / 1679
(#) Tomi20 válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Ha jól látom, akkor MAX5406 az IC. Ez egy Audio processzor, nyomógombokkal. (adatlapot találsz róla, ha komolyabban érdekel)
(#) X Sügi X válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Csak nem egy audioprocesszort szeretnél beforrasztani? Nem lesz nehéz, ne aggój! Egyébként ónszívó harisnya használatával szép eredményt el lehet érni!
(#) hapro válasza X Sügi X hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Mi az az ónszívó harisnya, és hogy működik?
hogy kell használni?

üdv.:

Zoli

(#) Tomi20 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Azt ilyen tekercsekben kapni. És így kell használni. Nagyon jó kis eszköz.
(#) titi válasza Gery hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Hali!

Úgylátom, másnak is felkeltette a fantáziáját az üres "édességesdoboz"...
(#) Kovidivi hozzászólása Ápr 6, 2008 /
 
Sziasztok!
Építettem egy áramgenerátort a fehér CREE ledemhez (na jó...kettőt marattam (a piros ledhez is ), de az még nincs összerakva.)!
A potival állítható az áram, a kapcsoló pedig most csak ideiglenesen van berakva, hogy lehessen kapcsolgatni, egyébként az áram mérésére kijelölt hely, vagy pedig átkötést kell a kapcsoló helyére tenni
A többi nyák még nincs kész, de azért felrakom őket, mert ők lettek az én első nyákjaim!
Szerintetek, milyen lett? (ahol nincs rendesen lemarva a nyák, az szerintem azért van, mert ott vastagabb lett a lakk a gyári nyákon... szórakozhattam volna vele, de inkább nem volt kedvem, elfér, úgy sem zavar bele a kapcsolás működésébe!)
(#) kocsgab002 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
kafa lett nagyon...levilágitóhoz készül?

linkelsz egy kapcsolási rajzot?
üdv, KocsGab002
(#) hapro válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Hali!

Kösz az infót még sosem volt rá szükségem, de tényleg praktikus eszköz. Nem túl drága, lehet a következő nagyberuházásom ez lesz....
(#) vicsys válasza X Sügi X hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Hali
Igen harisnyát használtam. Tényleg jó, csak történt 1 kis baleset. Amikor felemeltem a harisnyát, hozzákötött a megszilárdult ón aminek a túloldalán meg 0.3-as vezetéksáv volt. Sajnos egy felszakadt... Na, mindegy majd kipótolom.
(#) lidi válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 7, 2008 / 1
 
Hú, ez jó sűrű. Volt itt linkelve egy videó, wick nélkül forrasztott fel valaki ilyen sűrűlábút. Úgy csinálta hogy a panel függőlegesen állt, és fentről lefelé végigfolyatta az ónt, és csak alul gyűlt össze egy kicsi.

Én egyelőre csak hagyományos alkatrészekkel dolgozom, de nemsoká váltani kell. Ez itt a DCC rendszer erősítője. A mozdony dekódert viszont már felületszerelni kell majd.
(#) maTaKee válasza lidi hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Sztem ez gyünyörű
(#) Norberto válasza lidi hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Aztahétmeganyócát!
(#) idavid válasza lidi hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
ez a nyák ez gyönyörű, minden elismrésem. :eek2:
(#) lidi hozzászólása Ápr 7, 2008 /
 
Kép: Hivatkozás
hát volt vele küzdés, de megérte. (2x töröltem le a maszkot, mire jó lett. egy vasaltat, meg egy lakkot. Nitro higitó a barátom :vigyor2: )
(#) feki00 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
A fények miatt látom sárgának az ónt vagy tényleg sárga?
Hülye kérdés, remélem érthető : )
(#) lidi válasza feki00 hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Hmm, jó kérdés. szerintem nem sikerlüt teljesen jól a gépnek a fehér egyensúly. Bár nem is, mert az egerem fehér. Akkor csak a világítás lehet, egy régi kompaktfénycsó, szép melegfehér fénye van amúgy.

Még visszatérve a dícséretekre, köszi srácok igazán jólesik. Azért van rajta 1-2 forrasztás ami lehetne szebb, meg a pozíció vasalás se lett a legjobb. És a többiek munkái sem lebecsülendőek, pl Vicsys, és Attila8x munkái. Még ha nem is írjuk le mindíg, mondjuk tőlük már ez az elvárt minőség

(#) adax01 hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
Hát ez remek munka ez a nyák ,bárcsak én is itt tartanék már én még kezdő vagyok ebben a témában.
(#) kaqkk válasza lidi hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Akkor ha jól olvasom a nyákot fotóztad a pozíciót vasaltad?
Ráéreztél a fotózásra? grat!
(#) Attila86 hozzászólása Ápr 8, 2008 1 /
 
Ez inkább egy "Ki, mit fog építeni?" topicba férne bele, ezért csak linkelem:
SMPS Labortápegység III
(#) Ricsi89 hozzászólása Ápr 8, 2008 / 1
 
Helló
Nem éppen építés, inkább átépítés amit csináltam. Egy jó fél éve kaptam egy rossz DVD lejátszót, amit most egy hét alatt megcsináltam. de mivel a tv-men nincs scart bemenet, ezért a lejátszóból kivettem a scart aljzatot és beleépítettem egy videóból bontott RF konvertert. Ilyet se lehet látni DVD lejátszón. Ja meg a fej szalagkábele is házi megoldás, mivel az volt elszakadva, de arról most nincs képem. :no:

DSC00281.JPG
    
(#) Topi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Húúú... ez laza cucc!
(#) Ricsi89 válasza Topi hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Muszáj volt így megoldani, mert a 9V-os elem nem bírja a modult, a videó meg sokat fogyasztott. Így maradt a beépítős módszer.
(#) Petroimro válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Mintha a gyárban rakták volna össze. Észre se lehet venni az átépítést. De ötletes. Grat.
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Na épp erről írtam az előbb... hát ez a táp azthiszem minden hobbysta álma.

gr89:
belső képet is láthatnánk ?

(#) feki00 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Ebből majd lehet kérni egy szájbarágott cikket is? O_o
(#) miklosch hozzászólása Ápr 9, 2008 /
 
A napokban muszáj volt használható állapotra hoznom a labortápot, az áramkörök véglegesen rögzítve, bekábelezve, viszont a transzformátort addig nem rögzítem, míg el nem készül a nyomógombos DC kapcsoló áramkör a hővédelemmel együtt, mert ezt még nem tudom, hogy mekkora lesz.
(#) hapro válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Fúúú...te! ez nagyon kemény lett!

Gratula azokért a kijelzőkért (de örülnék ha ilyen kijelzőket tudnék készíteni).

Nálam is fut egy ugyanilyen projekt is. Már készek a nyákok, be vannak ültetve, és működőképessé téve.
Dobozolni kell, trafót neki, meg kijelzőket.


üdv.:

Zoli
(#) tbence3 válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Huh nagyon király lett! Gratulálok hozzá. Szép, precíz kivitelezés!
(#) huhuu válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
Szia!

Gratulálok! Nagyon szép!

Mit jelent a kijelzőn az az 1kilo ohm?
Mivel hajtod meg a kijelzőt? Pic-el?
(#) Tomi20 válasza huhuu hozzászólására (») Ápr 9, 2008 /
 
szerintem miklosch nem haragszik meg, ha válaszolok...
Az nagyobb, mint 1kohm. Ohm törvénnyel számolja a kimenetre kötött eszköz ellenállását. (feszültség/felvett áram) A mikrovezérlő egy AVR. Teljes leírást, programot, nyáktervet megatlálni a neten. (ha kell linkelem)
Következő: »»   215 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem