Fórum témák
» Több friss téma |
Csak annyiban vagy hunyó, hogy nem méregettél az áramkörben: a bizti nem durran el véletlenül.
Az eredeti hiba következtében kiolvadt a bizti - látszólag minden ép, de zárlat van. Beteszed az új biztit - fiatalos lendülettel felrobbantja a rossz alkatrészt... A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
Van-e a képen látható EEPROM programozónak eszmei, anyagi értéke így egyben? Ha nem, akkor elbontom az alkatrészei miatt.
A nyákon szerepel: "Video Elektronika 1991" Lényeg, magyar, exportra készült termék lehet a feliratozás alapján. Némi életjelent mutat.
A *képen* látható cuccnak semmi értéke , ha valamit látnék, többet lehetne mondani róla.
Nem értem, nem rakja be a képet (100KB alatti jpg, jpeg kép).
A dobozára az alábbi van írva - hátha valaki ismeri: "EPROM AND MIKROCOMPUTER PROGRAMMER EP 05 No/ 91293"
"A *képen* látható cuccnak semmi értéke." Így, ilyen formában teljesen egyet értek veled.
Rakj be egy két képet róla! (v linket a képre)
(Az kevés ha csak panaszkodsz a képre) A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
Sajnos linket nem tudok berakni, nem találtam a Neten képet róla, de még anyagot sem.
Ha kapok némi segítséget kép fórumba történő beillesztése ügyében, akkor cserébe két képet is csatolok az üzenetemhez. S persze megköszönöm a segítséget.
Akár ide is feltöltheted és megmutatod a linket...
[url=http://kepkezelo.com/viewer/7mk1o6upeozo0efvsrg6.jpgKép: Hivatkozás[/URL]]EEPROM égető[/url]
Ha így sem jelenik meg, akkor: http://kepkezelo.com/images/7mk1o6upeozo0efvsrg6.jpg Ez a legegyszerűbb. Köszi a segítséget.
Így már OK ! ...azonban a belseje alapján talán nagyobb eséllyel ismerhetné fel, aki ilyet már látott. (én nem)
Én simán csatoltam a képet...talán az eredeti megnevezése a fájlnak "nemkívánatos" karaktert tartalmazhatott, mint pl. "ÉGETŐ"... A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
Kép alapján feltehetően printerporton (LPT) keresztül lehetett felprogramozni akár sorozatban különböző kapacitásu 8 bites epromokat, OTP mikrovezérlőket.
Mai viszonyok között (EEprom, Flash) már nem sok gyakorlati haszna van. (valahol még nekem is van egy hasonló, a Spectrum sz.gépemhez csináltam.)
Manapság nem lehet még eBay-en sem 20eFt alatt beszerezni eprom égetőt. Mert már nem divatosak. De régi készülékek, gépek javításakor ha szükség van rá akkor szükség van rá. Ha nincs mehetsz kuncsorogni ismerős barátjának nagyapjához, mert sehol nem vállalnak pénzért epromírást..
Egyetlen gond, hogy ezekhez a gépekhez egyedi szoftver tartozott, ami nélkül nem lehet használni. Nekem a régi Rádiótechnikás, párhuzamos portos égetőm van és meg van hozzá a DOS-os program is. A kapcsolás az RT ÉK 1994. 25. oldalán van leírva.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
Egyre ritkábbak az elérhető, működőképes EPROM égetők. Ha megvan a hozzávaló szoftver, ne szedd szét, a kinyerhető alkatrészeket egy-két sör áráért újonnan be lehet szerezni.
No igen, a siettség és a megszokás.
Érted ezalatt, hogy kapjam le a fedelét, és rakjak be egy fotót az áramkörről? Valami ipari alkalmazású programozó, mert mintha három EEPROM-ot is lehetett volna vele egyszerre programozni. A történet is érdekes: a szigetszentmiklósi bolhapiacon vettem 1500 pénzért. Akkor még benne volt a háromból két nagy karos "csipszorító", ami újonan 5000Ft/db. A tőbbi már prémium, ami benne van - helipotik főleg, amiknek darabja ezres. De hát magyar termék, akár múzeumba is lehetne a helye - egyébként a szegedi számítástechnikaii múzeum nem válszolt az e-mail-emre.
OK, köszi a választ neked is. Akkor nő a valószínűsége, hogy bontódik. Azért a belsejéből berakok képet, ha már csigáztam a kedélyeket a fórumon vele.
Idézet: „Valami ipari alkalmazású programozó, mert mintha három EEPROM-ot is lehetett volna vele egyszerre programozni.” Inkább azt mondanám, hogy volt hozzá egy füzetke egy listával, hogy melyik típust melyik foglalatba és hogyan kell beilleszteni.
Sajnos nincs hozzá szoftver - a történetét feljebb megírtam. Végső soron a háromból az egyik "hely" mutatott életjelet (a ledje éget - talán azt jelezve, hogy programozásra készen áll.)
A bontással nem sietek, körbejárom a témát, ezért is fordultam a nyilvánossághoz az ügyben.
Akkor most vegyél bele 2-3 olyan nagy karos "csipszorítót"...
Az alkatrészek összessége több értéket képvisel mint az eggyes alkatrészek árainak összege. Persze mostanában divatos a cigány lomis szemlélet is, hiszen a termodinamika 2. főtétele ezzel van legjobban összhangban.
Nem véletlenül kerültek le róla, azokkal más célom van.
Valahol szándékosan nő a rendezetlenség azért, hogy máshol pedig szintén kevésbé spontán módon, de összeálljon valami nagyobb rend, nagyobb érték. Ha már emlegeted a kisebbséget, akkor megemlítem, hogy aki kinálgatta a programozó készüléket eladásra nem igazán hozzáértő cigány- vagy romaember volt. Azt persze kétlem, hogy nagy floppy-n (1991-es gyártású kütyü...) a kevésbé jobb esetben Comodore 64-re vagy ZX Spektrumra megírt programot oda tudta volna-e adni a papíros formátumú felhasználói leírással együtt. Idézet: „Nem véletlenül kerültek le róla, azokkal más célom van.” Idézet: „egyébként a szegedi számítástechnikaii múzeum nem válszolt az e-mail-emre” Szerinted ők szemetet gyűjtenek..? Egy lecsupaszított csontváz már semmire sem jó.
Gondolod, hogy egy múzeumban minden tökéletes állapotban van. Lehet, ez az utolsó ilyen programozó, és 20 év múlva azon álmodoznának érintettek, bárcsak találnának a padlástéren egy ilyen kütyüt bemutatásra. Tisztára, mint a MÁV 601-es gözöse... egy főkeretnek vagy egy hozzá való kazánnak is örülnének, nem néznék, hogy mi hiányzik róla.
Üdv! Van egy lámpa, amin 16 LED / a másik végén 1 db 40 Wattos kis halogén égő világít.
Van egy átalakító, ami a LEDeket táplálja 230 voltról, A vezetékek bontva vannak, tehát nem tudom, hogy mi volt az eredeti összekötés. Külön külön feszültségre kötve világít mindkét felállás. És van egy gyufás doboz méretű doboz: Dual load electronic switch Mi ennek a kapcsoló áramkörnek a működése? Tele van a panel SMD alkatrészekkel. 4 Vezeték jön ki belőle - , L (fázis be), N' (fázis ki 1), N2 (fázis ki 2) Egy belső relé állásától függően egyik, vagy másik kimenetre teszi a barna vezetéken bemenő fázist. És van egy kék, ami N címke van Ha ez a nulla, akkor mitől kapcsol egyik helyzetből a másikba? De mitől billen át a relé? Mert valószínű, hogy ettől függ, hogy a LEDek, vagy a halogén lámpa kap feszültséget.
Még 1 kép.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2017
Ebből nem sokat ( semmit ) sem látunk eredetileg, mert nem jelent meg a kép, csak a módosításod után.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2017
Miért? A doboz belsejét hiába fotóznám le, ott csak egy rakás SMD-t látnál, meg 1 relét
Így néz ki a lámpa. Mellette a LED vezérlő 230 ról. A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2017
Bocsi - BMP volt a kép, és azt nem töltötte fel
Sziasztok!
Nem tudja véletlen valaki, hogy ennek a kódkapcsolónak mi lehet a pontos tipusa?
Kódzár néven megtalálod sok helyen . A pontos típust nehéz lenne megmondanom, mert nagyon sok hasonló van. Szemre Renkforce gyártmánynak tűnik a rozsdamentes fém és a fekete alapon fehér billentyűk alapján, valamint a négy szegecs és a két rögzítőcsavar is árulkodóak.
Ezek közül választasz egyet, házat, meg elektronikát készítesz hozzá.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |