Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth vagy WLAN állomás USB eszközöknek
Lapozás: OK   1 / 1
(#) googa hozzászólása Ápr 7, 2008 /
 
Sziasztok!

Az utóbbi hetekben próbáltam számoma megfelelő PDA-t találni/választani. Muszáj volt kompromisszumot kötnöm magammal, mert elég nehéz olyat találni (ha nem lehetetlen) ami minden tekintetben megfelel.

A lényeg, hogy a Fujitsu Siemens PDA-k tudják kezelni az USB eszközöket. De mi van azokkal amik nem tudják?!

Itt jött az ötlet, hogy keresek a kiszemelt MIO-mra, egy SDIO ---> USB host átalakítót, de nagyon úgy tűnik, hogy nem elérhető.
Ebből a kudarcból pedig megszületett a nagy gondolatom, aminek apropóján bátorkodtam megkezdeni ezt a témát.

Az ötletem még csak néhány bevillanó kreatív képen jelenik meg, ráadásul halálra röhögöm magam a StandUp műsoron, ami most megy az RTL-en.

Szóval látok magam előtt egy olyan USB HUB-ot, amire minden cumót rá lehet aggatni, ami USB formában létezik, és ez a berendezés WLAN-on, vagy BLUETOOTH-on karattyol az adott PDA-val.

Én tisztában vagyok vele, hogy a WLAN és a BLUETOOTH még a hobbistáktól messze áll, de hátha másnak is felkelti az érdeklődését.

Üdv: gabesz
(#) kobold válasza googa hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Valami ilyet szeretnél, csak PDA-hoz?
(#) googa válasza kobold hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Azt hiszem, amire mutatsz, az már eltünt...

Olyan kellene pl.: Lenne egy dobozka, usb anyákkal és mittomén bele lehetne dugni, kamerát, billentyűzetet, egeret, pendrive-ot... Majd ez a dobozka Bluetooth-on, vagy WLAN-on csatlakkoztatná magát és így az összes beledugott kütyüt egy wlan-nal, vagy bluetooth-al "megáldott" pda-hoz, vagy notebookhoz.
(#) googa hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
Látom ez túl nagy falat, vagy senki nem lát benne fantáziát...
Esetleg segíthetnétek keresni egy SDIO to USB host adaptert.
Vagy abban is segíthetnétek, hogy ezt egy pic segítségével meg lehet-e csinálni... Ilyesmi valóságközeli fantáziákat jó lenne olvasni...
Köszi!
(#) googa hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
Na, végülis találtam ilyet, de arról egyelőre fogalmam sincs, hogy a saját wlan kulcsa nélkül működik-e a kütyü...
Wireless USB hub

u.i.: rájöttem, hogy a mondat végi három pontot nem nagyon szoktam lehagyni...
(#) bbb válasza googa hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
tudod azért nem ír neked senki, mert iszonyú nagy feladat!

eleve elvárni egy eszköztől, hogy minden rádugott eszközt felismerjen... hát ez még a jó öreg windowsnak se mindig sikerül

de azért hogy ne keserítselek el teljesen, adok pár gondolkoznivalót:

1. bedugod az eszközt, az közli magáról mégis micsoda, milyen driver kell hozzá
2. az eszközzel kommunikálni kell a megfelelő protokollokon keresztül, amit ugye az eszköz megnevez, mikor bedugod
3. az átadott adatokat valahogy át kell vinni pda-ra (ez az egyszerűbb feladat, akár egy az egyben átküldheted az adatokat, amiket kapsz az eszköztől)
4. a pda-nak szüksége van egy megfelelő driverre, amivel képes beszélgetni az eszközzel...

szóval valahogy azt kell megoldani, hogy a pda-n futó driver utasításait átjuttasd az eszközre (hogy ezt nem közvetlen összedrótozva, hanem rádión keresztül teszed meg, az a te dolgod) viszont ehhez az is kell, hogy a pda képes legyen kezelni az eszközt! márpedig nem sok usb eszköz van, amit egy pda hajlandó használni...

marad az a megoldás, hogy olyan eszközöket veszel, amik a pda-hoz is jók (infrás nyomtató, bluetooth letöltésre alkalmas fényképezőgép, ...)
(#) googa válasza bbb hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Szia!

Persze ezeket én is végiggondoltam. Azért is csak beszélgetős témának tettem fel.
Eyébként, meg nem csodálkoznék, ha egy fél év múlva valamelyik társunk közzé tenné a cikkét, ami egy ilyen eszköz megépítését taglalja, hiszen itt elég komoly dolgok is születtek már.
Azért nem hagyom annyiban, lehet ezen is rágódom egy pár évig, aztán majd betörök a piacra
Egyébként bluetooth billentyűt már találtam, pici és összecsomagolható mégkisebbre.
(#) rockersrac hozzászólása Szept 2, 2008 /
 
sziasztok! nekem olyan problémám lenne,hogy van egy nyomtatónk itthon.közösen használjuk a nyomtatót,de anyukámnál van a nyomtató és be kell kapcsolni a gépét ahoz,hogy nyomtatni tudjak! az lenne a kérdésem hogy szerintetek meg lehetne oldani a vezeték nélküli usb-s összeköttetést,vagy nem?(tudom nem egyszerű a dolog,de próba szerencse alapon írok ide!) köszi előre is!
(#) Dudus válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Úgy Hívják ami neked kell, hogy : PrintServer abból is USB csatlakozós WiFi-s. Van ilyen. Építeni nagy fa a fejszédnek.
(#) rockersrac válasza Dudus hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
építéssel nincs gond,mármint úgy értem hogy ha valaki kapcsolási rajzot vagy ilyesmit tudna linkelni/mellékelni azt megköszönöm!megépíteni ha én nem is tudom,de van elektro technikus ismerősöm,ő talán már megtudná építeni!
(#) Gory válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Az a probléma, hogy az ilyen eszközök rengeteg programozott alkatrészt tartalmaznak szoftverrel. FPGA, procik stb... Másrészt ezekhez az alaktrészekhez mondjuk 4 rétegú nyák kell BGA tokozás stb... Házi barkácsolással nehezen kivitelezhető, a szoftvert meg évekig írhatod hozzá.
(#) potyo válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Létezik pont olyan, amit te szeretnél, csak még elég borsos áron van, meg fogalmam sincs, hol lehet beszerezni: Link
(#) rockersrac hozzászólása Szept 2, 2008 /
 
és valakinek esetleg más ötlete van?nem kell feltétlen vezeték nélküli megoldás,csak ne kelljen állandóan bekapcsolnom muterom gépét!
(#) Lucifer válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
(#) rockersrac válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
ezzel csak az a baj,hogy már van egy smc routerünk(wi-fis router) és mégegy router szerintem felesleges lenne! (meg nem is biztos hogy működnének rendesen)
(#) Muri válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Gondolom az a gondod, hogy mindig át kell menni másik helyiségbe, hogy bekapcsold a gépet.
Amíg nem születik más megoldás:
Nézd meg, hogy a nyomtatós gép támogatja-e a Wake-On-Lant. Ha igen, a gépet távolról is bekapcsolhatod.
(#) rockersrac válasza Muri hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
a másik gép az laptop,így gyanítom hogy nem! :S amúgy meg a baj az hogy ha ki van a gép kapcsolva akkor nem is látja a router sem!csak azt hogy párosítva van a laptoppal. meg a másik bibi az, hogy jelszavas a gép amin a nyomtató van úgyhogy ígyis úgyis át kell mennem ha nyomtatni akarok,mert be kell kapcsolni a gépet!
(#) tib12 hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Hali, nekemis van hasonló ötletem. Kész bluetooth modul. erre csak egyetlen usb csatlakozót kéne fabrikálni, tápot is tudna kapni. Gondolom kell hozzá mikrovezérlő, legalábbis nem árt. Okostelefonhoz lenne(samsung galaxy s advance). Sajna OTG kábelt amit próbáltam nem nagyon akarta felismerni, pedig nagyon jó lenne ezért gondoltam bluetooth-on is mehetne akár, csak gondolom program is kéne hozzá. Valakinek van valami ötlete, kérem ossza meg velem és a többiekkel.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem