Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Ez jó, én is ugyanezt írtam, csak lassabb szabályzással a biztonság kedvéért, mert ha túl gyors, begerjed hosszú kábellel terhelve.
Melyik panel tervező programot ajánljátok, ha azért terveznék, hogy később megrendeljem? (Olyat szeretnék, amivel esetleg kerek panelt is lehet tervezni.)
Szerintem a sprint Layout nagyon jól használható és kezelhető program.
Nagyfeszültségű gyújtó nátriumlámpákhoz.
U.i.: Esetleg fémhalogénhez. A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
Egyet értek Attikával. A suliban ahova járok jövőre bevezetik az oktatásba és hogy miért? Mert együtt tud dolgozni a NYÁK CNC marógéppel is.
De van témája itt a fórumon is, sőt Alkotó írt róla egy nagyon jó kezelési utasítást is magyarul.
Az 5.0 verzióját siketült letöltenem és elvileg magyar nyelvet is tartalmaz. Ha "lesz idő", akkor kipróbálom (csak most "kaptam" egy ismeretlen PC-t és egy HP 4in1 gépet..).
kKövetem tanácsodat, 100k lesz abból az 1k-ból, ha egyszer megépül...
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2017
+1 a Sprint Layout-ra. Megvettem anno eredetiben, nem bántam meg. Nekem kézre áll. Vannak persze ennél profibbak is, de azok irdatlan sokba kerülnek.
Sziasztok,
A BGA tok újramelegítéséréről (reflow) tudtok videókat és leírásokat küldeni? BGA forrasztóállomásom van, de nincs hozza égőm. Azzal szerintem megoldható volna az előmelegítés, és hőlégfuvó forrasztóval fentről megtudnám melegíteni. Mekkora hőfokot és mekkora időt állítsak be? A választ előre is köszönöm.
YouTube-on van videó bőven, erre keress: "bga reflow" vagy "bga reball". Szinte szakmává nőtte ki mára magát, hajrá!
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2017
Köszönöm a válaszodat.
Ez egy motorvezérlőegység volt, amit visszakellett volna tanítani egy Mercire kontaktfej csere után, szétszedés előtt még komunikált a diagnosztikával, amiután átírtam benne az eepromot, utána soha többet nem, hiába írtam vissza. Szétszedéskor ügyeltem rá, hogy ne feszüljön sehol se a nyák, de nem jött össze. Ennél az mot.vez.egységnél magától is szokott tönkremenni a forrasztás. Vásárolok hozza az eBay-ről újra BGA-zó készletet és majd még probálkozok vele, ha azzal sem jön össze, akkor veszek bele egy MPC556-os IC-t és kiprobálom azzal. Tegnap megrendeltem bontóból egy másik egységet és remélem, hogy azzal összejön. A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
Sziasztok!
Erről a videóról kérdeznék: http://youtu.be/tOa0zodTP5g Több hasonló videót is találni, amikben az a közös, hogy rövidek. A kérdésem az, hogy vajon mennyi ideig működhet mondjuk egy mobiltöltő így?
Szerintem próbáld ki, és mérd az időt. Utána számolj be az eredményről. Nekem laptop megy róla, de néha azért csatlakoztatnom kell a hálózathoz, mert csak lassan tud tölteni.
Én már próbáltam, drótkötözővel szoros karikába kötöttem a (dupla szigetelésű) vezetéket, amit bedugtam a kapcsolós elosztóba, de meg se rezdült! Egy volt se jött ki, akárhogy szikráztattam az öngyújtó piezót! Csak én hibáztam el valamit, vagy kicsit kacsa a dolog? Igazságot kellene tenni!
"Igazságot kellene tenni!" Ó igen! És a gólya hozza a gyereket is.. Láttam, le volt rajzolva!
Ráesett az eső a digitális fényképezőgépemre. Azóta nem kapcsol be.
Nagyjából szétszedtem, már száraz, de akkor sem működik. Van esetleg valami amivel át lehetne mosni a paneleket (etanol, desztvíz stb.), gondolom szennyeződés maradhatott valahol rajta.
Megkérdezhetem, hogy mi az a drótkötöző?
A vízkő és egyéb maradványok elég nagy kárt okoznak a digitális elektronikában. Tisztítás ide nem biztos, hogy elég. Bejut az alkatrészek alá a kosz, és akadályozza a megfelelő működést. Át kellene forrasztani a nyákot a sérült részen, jó sok fluxszal.
Az sincs kizárva, hogy a víz olyan zárlatot csinált, ami bekapcsoláskor (esetleg már készenlétben) tönkretett valamilyen alkatrészt.
Vagy csak kicsit átvezet, itt-ott, ahol nem kellene...
Ugye meglehetősen kicsi áramokról beszélünk.
Egy kontroller ki- vagy bemenetét nem nehéz tönkretenni olyan dologgal, amire nincs felkészítve. Tapasztalatom szerint, ha az ilyen érzékeny eszközök nincsenek azonnal áramtalanítva és kitakarítva, a hulladékban végzik.
Még egy kicsi esély. Hagyd szétszedve legalább egy napig, hogy biztosan kiszáradjon, utána összerakva hátha.
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek: egy 12VAC tekercsű (46,5mA fogyasztású) relét szeretnék 230VAC feszültségről használni. Mekkora ellenállást kell elé tennem és milyen teljesítményűt? Illetve, milyen képlettel tudom kiszámolni a szükséges ellenállás méretét más feszültségre? (pl. ha csak 150VAC feszültségről hajtom ugyan azt a relét)
Re=(Utáp-Urelé)/Irelé
Ugyan is az ellenállásra eső feszültség, a tápfesz és a relé feszültségének különbsége. Az áram pedig mind kettőn ugyanakkora, hiszen soros kapcsolásban vannak. A teljesítmény pedig az ellenállásra eső feszültség és a reléáram szorzata. De jó, ha az ellenállás ennél nagyobb teljesítményű. A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
8 év elektronikázás alatt nem találkoztál Ohm bácsi törvényével??
Először is: ne csináld! Az a relé 12V-ra van tervezve, ha hálózati áramról üzemeltetve egy kisebb hiba esetén is 230V-ra kerül, és így életveszélyes. Szóval tegyél elé egy trafót, 12V 0,6 VA elég neked, vagy bármi ami ennél nagyobb. Párszáz forint, ezen ne spórolj.
Egyébként az Ohm törvény segítségével tudod kiszámolni (U=I*R)
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Legszívesebben én is trafót használnék, de vajon hol találok olyan kész trafót, ami 149,5VAC-ből csinál 12VAC-t? Esetleg, használhatnék 110V-os relét is ellenállással, így kisebb a feszültség különbség. Vagy 170VAC tekercsű relét, ez még meghúz 150V-ra, de ilyet sem találtam készleten (pedig adatlap szerint gyártják).
230/18 V-os trafó 150 V~ bemenő esetén kb. 12 V~ -t produkál.
Adott egy szigetelt vezetékhurok, aminek a végén van egy darab műanyag szigetelő.
Egyetlen olyan dolgot mondj, amiért ebből bármennyi villamos energia nyerhető! |
Bejelentkezés
Hirdetés |