Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   973 / 1207
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Ha folyamatosan rajtahagyod a multimétert, akkor közben mennyi ingadozás látszik? Pl azelőtt, hogy: "4. újra üres és már kikapcsolásig így marad" ez történik...

Áramot tudsz mérni mennyit vesz fel a cucc? A billentyűzetre azt írják elég sokat fogyaszthat: Bővebben: Link max 275mA-t...
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Egy max kettő tizednyi ingadozás van (5 - 4.99 - 4.98 V) csak, tehát eléggé stabil!
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Ha digitális a műszered, akkor azon az ingadozás jóval kevésbé látszik, mint egy analógon, és még azon is van ami olyan gyors, hogy nem látszik a mutatón, erre jó a szkóp...

Amúgy az nem tized, hanem század...

A tápod mekkora terhelhetőségű? (hány mA?)
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Egy stabil normál univerzális dugasztáp, valami ilyesmi. Szkópom pedig nincs!
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2017
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Idézet:
„A tápod mekkora terhelhetőségű? (hány mA?)”


Az aljára rá szokták írni, vagy valahova...
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
600 mA max
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2017
(#) sonajkniz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Idézet:
„Mi lehet még probléma?”

Talán Udvari Zsombor?

Pár hónapja már zaklattad ugyanezzel a fórumozókat.
Már akkor is igyekeztél NEM megfogadni a tanácsokat.
Például, hogy ne hagyd lebegni a kijelző D0-D3-as lábait.
Nem tudod, mit csinál a szoftver, de nem is érdekel. Ezt már átrágtuk. A felajánlott működő kapcsolást és hex fájlt nem fogadtad el. Most visszaérsz az eredetihez, ami már akkor sem jött össze. Ezek szerint kezdjük mi is elölről?
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Ha lehúzod a kijelző háttérvilágítását és a billentyűzetet és úgy indítod el az egészet, akkor a kijelzőn megmarad a kurzor?
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Ha szkóp nincs, akkor multival mérni a data clock vonalakat, hátha ebből is kiderül valami.
Multija válogatja négyszögjelre mit mutat, de nem 0 vagy 5 V-ot.
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Idézet:
„Négybites bekötés
Az LCD modulok HD44780 vezérlője a 3. ábra szerinti kapcsolásban 4-bites üzemmódban működik:

A 4 bites üzemmód lehetővé teszi, hogy csak a D7, D6, D5, D4 adatvonalakat használjuk (ezzel a mikrovezérlőn négy kimenetet megspórolunk, ami a kis lábszámű vezérlőknél nagy előny), a 8 bites adatokat emiatt két részletben kell kiküldenünk. A D3, D2, D1, D0 adatvonalakat ebben az esetben alacsony szintre (földre) kell kötni, de ha lusták vagyunk ezzel foglalkozni, akkor szabadon hagyva is maradhatnak.

Bővebben: Link

Ha a te kijelződ esetleg háklis erre, akkor ahogy sonajkniz kolléga is írta, okozhat gondot akár ez is... próbapanelon semmiből se tart kb megtenni...

Mert amúgy látszólag működnie kéne... de a 100nF kondi hiánya is lehet a gond, a kapcsolóüzemű tápból valamilyen zavart összeszed és lefagy a pic... itt fent a sárga keretes részben is írják ezt...
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Most nézem a rajzot, a pic és az lcd 0 V gnd és 5 V lábai közé 100nF kondi alapvető dolog.
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 26, 2017 1 /
 
Az idézetedhez annyit, hogy nálam D4-D7 az aktív adatvonalak, a többi negatívon van. Kondenzátor valóban nincs, úgy néz ki, hogy menne ez nélküle is... Mérni pedig már csak holnap fogok...
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Idézet:
„Kondenzátor valóban nincs, úgy néz ki, hogy menne ez nélküle is”
Miből néz úgy ki, ha nem működik? Fogadd el, hogy kell a pic és lcd-hez.
(#) Pali79 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Idézet:
„Kondenzátor valóban nincs, úgy néz ki, hogy menne ez nélküle is...”
Eddig is nagyon jó volt a napom, de most feltetted rá a koronát!
(#) don_peter hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Srácok az mitől lehet, hogy MPLAB IDE-ben, debug módban működik a hőszenzor adatainak lekérdezése, de ha nem DEBUG módban van és be van fixen töltve a PIC-be a program akkor már a hőszenzor nem mutatkozik, nem ad ACK jelet. Mellette az I2C-s memória termesztésen működik beégetve is, nem csak debug módban.

Próbáltam már 18F46K22, 18F4550 és 18F442-őn. Mindegyiken ugyan ezt mutatja..
Az I2C buszt digitális analizátorral nézem.

Tapasztalt már valaki ilyesmit?
(#) Hp41C válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
A kapcsolási rajzról hiányzik a felhúzó ellenállás a billentyűzet adat és órajel vezetékéről.
(#) Udvari Zsombor válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Felhúzó ellenállás??? Nagyjából mekkora és hova? Adat, órajel és + közé?
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Látom, még mindig nem spanoltatok össze a guglival...
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
1K0 meg 1K2 ellenállásom van, de hiába rakom ezekkel pozitívra a billentyűzet adatvonalait, még mindig nincs reakció a billentyűzetre...
Valamint rámértem V~ 20 méréshatárral a billentyűzet adatára és masszív 0.56 áll be, gombnyomásra pedig 0.58-ig megy fel...
(#) sonajkniz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Vedd le a billentyűzetet és úgy mérj rá a PIC lábaira!
De a felhúzó ellenállások legyenek rajta!
Ha így sem mérsz + táppal egyező értéket, akkor a lábak kimenetnek vannak beállítva.
(#) brato válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Esetleg egyenfeszültség méréshatárban mérjél. A "V~ 20" váltófeszültséget jelent.
(#) Udvari Zsombor válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
20V méréshatárban beáll a 0.00 ha vége az indulási ciklusnak, V~ 20 méréshatárral pedig masszívan 0.04 van csak. Hol tudom megnézni a kódban a lába irányát?
(#) Udvari Zsombor válasza brato hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Egyenfeszültség mérésnél nem igazán akarta mutatni a multiméter...
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Megvannak már a 100nanós kondik a táplábakon???
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
470n van. Az sok?
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Próbáld meg vele
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Hiába van bent, billentyűzet még mindig nincs!
(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Ha kihúzod a billentyűzetet, és anélkül indítod el, akkor a kijelzőn ott marad a kurzor? (ezt már kérdeztem tegnap is)

Más:
Meg van ennek a valaminek valamilyen netes oldala, vagy legalább youtube videója, ahol látszik, hogy működik, vagy valami teljes dokumentáció, kapcsolási rajzzal, kis szöveggel, vagy akármi? (A forráskódot ne linkeld be azt láttam a hozzászólásban)
(#) Balagemann2031 hozzászólása Aug 27, 2017 /
 
Sziasztok! írtam egy programot P24HJ502GP-re, ASM30 fordítót használok. A programban 0x800 tól 0x84E-ig foglalgattam le változókat. Ha még egy változót lefoglalok, a fordító lefordítja, de a program hibásan működik. Esetleg valami direktívát kell megadnom a memória lefoglalás folytatására, vagy belelógok valamibe? Segítséget előre is köszönöm! (Képen csatoltam amit fontosabbnak ítéltem)

EZ.jpg
    
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Idézet:
„Ha kihúzod a billentyűzetet, és anélkül indítod el, akkor a kijelzőn ott marad a kurzor? (ezt már kérdeztem tegnap is)”
Sajnos mindegy, hogy van-e billentyűzet, a megjelenő dolgok változatlanok, kurzor ugyanúgy van!
Idézet:
„Meg van ennek a valaminek valamilyen netes oldala, vagy legalább youtube videója, ahol látszik, hogy működik, vagy valami teljes dokumentáció, kapcsolási rajzzal, kis szöveggel, vagy akármi?”
Ez, ez meg ez a videó az, amit alapul vettem, bár igaz, hogy a videókban PIC16F887 van, de nem lehetetlen a kódot átírni (videók leírásában ott van a videóhoz tartozó kód linkje)...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2017
Következő: »»   973 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem