Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3051 / 3976
(#) RoliNyh válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Mivel 4S gyakorlatilag 16.8V kell neki. Hogy hány amper, az meg az akkukapacitástól függ.
Kérdés mit teszel rá, ha 18650 -eseket, akkor 1C töltőáram megfelelő lehet.
Jaaaa és amúgy szigorúan csak Li-Ion töltővel lehet tölteni, remélem azt tudod...

De amúgy ezt nem a Li-Ion akku topikba kellett volna?

Hamarosan új videó lesz elérhető a csatornámon.
Címe.: Li-ion alapozó kezdőknek / Li-Ion basic for beginners...
(Iratkozzatok fel...)
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2017
(#) RockFonok hozzászólása Szept 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Két kérdéssel fordulok hozzátok.

Hány wattosak lehetnek hangfalak, és a hifim?

Van egy Philips mcm166 mikro hifim. 20 watt van rá írva a hifi hátuljára, használati utasításába 10 W RMS kimeneti összteljesítmény. A hangfala akkor hány wattos lehet? Mert nincs a hangfalra rá írva Bővebben: Link

A másik hifim egy Millenium MN 9644 mini hifi. Hány wattos lehet a hifim? Mert nincs rá írva, csak annyi van a használati utasításába írva, teljesítmény: 80 watt (PMPO), a hangfalára az van rá írva 8 Watt.

A Millenium hifimet fel rakom teljesen a hangerőt kicsit már torzítanak a 8 wattos hangszórók, mintha hangfal nem bírná el a hifit.
Ugyan ilyen Millenium hifim van amit az illető árusít, 50 wattos hangfallal nyomatta és azzal is adja el, akkor lehet 80 wattos a hifi ha már el bírja. Bővebben: Link Nekem van egy házi készítésű hangfal amit úgy kaptam 2db 70 wattos hangszóró van benne 8 ohm-mos, a hifi csak 4 ohm-mos, de elég jól elbírja hogy még az utcára is ki hallatszik a hang. Ilyen hangfallal is próbáltam már és ezzel is jól szólt Bővebben: Link Akkor Millenium most már biztos 80 wattos lehet a hifim, elbírja az ilyen hangfalakat?
Teljesen nem tudja le adni azt a hangerőt de ne is várjam el tőle mert csak 4 ohm-mos a hifim, a hangfalak meg 8 ohm-mossak.

A Philips hangfala akkor 10 wattos lehet?


Előre is köszönöm a segítséget!
(#) ujfalusi válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Ezek a vackok mint ez a PHILIPS is közelsem tudják a tiz wattot, jó ha három kijön belőlük.
Ez a tiz watt úgy látszik valami varázs szó mert az ilyen kis vackok meg a TV-ék mind 10 wattosak a leírás szernt, de csak a leírás szernt. Persze itt is tisztelet a kivételnek.
(#) RockFonok válasza ujfalusi hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Akkor szerinted PHILIPS hangfala csak 5 wattos?
A PHILIPS hifire meg az van írva 20 watt.

A MILLENIUM hifi szerinted lehet 80 wattos? A hangfala csak 8 watt.
(#) ujfalusi válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Ráirni bármit lehet Én ezekről a "10 wattosakról" irtam le a tapasztalatomat, lehet bármilyen gyártmány.
(#) RoliNyh válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 14, 2017 / 1
 
Miért annyira fontos kideríteni, hány W? Ha valami értelmes teljesítményadatot akarsz, szedd szét, nézd meg mekkora trafó van benne, és hasonlítsd össze egy általad ismert teljesítményű trafóval. Vagy írd be a transzformátoros topicba a méreteit, ott mondanak rá egy körülbelüli teljesítményt. Több a hangfalon se fog kijönni, biztosítalak. Meg ha már széttúrod, akár a végfok IC típusából is levonható némi konzekvencia. Így lehet következtetni némileg a valós teljesítményre.
Csatlakozom az előttem szólókhoz, ráírni bármit lehet...
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2017
(#) RockFonok válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Annyira nem fontos.
(#) game4812 válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
A linkelt oldalon a Philipsre 2x5W-ot ír, az hihető. Össze tudod közelítőleg fülre hasonlítani az erejüket, ha ugyanazt a hangdobozt teszed először az egyikre, aztán a másikra, de a dupla hangerő 4x-es teljesítményt jelent. Olyan nincs, hogy egy erősítő "elbírja a hangfalat". (ha csak nem az impedanciáról beszélünk). 500W-os dobozokat is tehetsz 10W-os erősítőre, ugyanúgy fog szólni, mint egy 500W-os doboz 1000W-os erősítőre téve, szobahangerőre halkítva. Csak az 1000W-osat fentebb tekerheted, ha bírja a doboz. Valószínűleg a hallott torzításnál az erősítő clipelte a kimenetét.

Egyébként kb. meg tudod mérni a teljesítményt, ha az egyik oldalon meghagyod a dobozt, a másik kimenetre egy multimétert teszel, váltófeszt mérsz, és 50Hz torzításmentes szinuszt játszol le rövid ideig. A valós az ebből számítottól, a trafó méretezésétől függően kisebb lesz.

A PMPO mindig hazugság, például a mi régi házimozi 5.1-ünkre 500W-ot írtak, belül meg 6db TDA2030 volt 2x9V trafóról járatva, tehát jó esetben 60W lehetett volna, de ahhoz meg a trafó volt kicsi.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2017
(#) RockFonok válasza game4812 hozzászólására (») Szept 14, 2017 /
 
Philipsről itt a teljes leírásnál mindent le írnak Bővebben: Link

Bővebben: Link

Akkor szerinted a Millenium hifim 80 watt? Mert azt nem értem akkor miért csak 8 wattos hangfalt adnak hozzá.
A könyvbe meg így van le írva, teljesítmény 80 watt (PMPO).
(#) Pafi válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
"A PMPO mindig hazugság"
(#) jocka0012 hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Üdv!Van egy l293d motorvezérlő ic-m amivel szeretnék egy olyan 24v-os dc motort vezérelni aminek az áramfelvétele 2A.Az ic az nem bír ekkora áramfelvételt ezért én arra gondoltam , hogy rakötnék egy relét csak sajnos nem jöttem rá , hogy mit hova kell kötni.Esetleg más megoldás is érdekel , ha van.
Köszönöm a segítséget!
(#) ferci válasza jocka0012 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Szia!
Nagy luxus lenne reléket (be)kapcsoltatni ezzel az ic-vel.. ha csak jobbra-balra akarod forgatni a motorodat - oda elég 1 relé irányt váltani, 1 másik pedig start-stop.
Sebességszabályzásra pedig a relé ugyebár nem okés.
Egyebekben van a "dc motor pwm szabályzása" topik.
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Köszi a választ! Igen 18650 -eseket teszek rá 4 db-ot ahogy képen is mutatja.Akkor én nagy tévedésbe vagyok? Akkor nem az van hogy kötöm rá a 16.8V -dc-t és tölti? Azt tudom hogy a Li-ion akkut mivel kell tölteni egyesével,már csináltam pl ilyennel mint akkutöltő 2 kép.
De most erre amit rendeltem még kell más is? Akkor folytatnám a Li-ion os topikba.
Köszönöm!
(#) tbarath hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Egy (lehet több) hibás monitorban találtam egy púpos kondit, szóval gondoltam kicserélek minden elkót benne. Viszont találtam benne 4 db 125 fokos 47 µF 25V elkót is, amik nem biztos, hogy hibásak, de ha már kendácsolok, akkor kicserélném. Viszont itthon kiskerben nem nagyon látok sehol.

Kérdéseim:
1. hol találok ilyet itthon (Bp.)?
2. ezeknél a kondiknál mennyi a "normális" ESR érték?
3. ha cserélni kell és nem találok sehol, akkor 105 fokost beletéve mire számíthatok? Esetleg ha nagyobb feszültségű 105 fokost teszek bele, pl 47 µF 35V 105 fok, az javít valamit a helyzeten?

Köszi,
Tamás
(#) bitmixer válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Ez a 2. képen szereplő összeállítás működött is neked rendesen? Azért kérdezem, mert a 7805 max megengedett árama 1,5A, és az még egyszerre 2 ág töltéséhez is kevés... Ismerem ezeket a Li-ion töltő panelecskéket, nekem is van. Méréseim szerint a töltés indulásakor 1,05 Ampert kapnak fel -
ha van miből
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
(#) RoliNyh válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Nem elég, Li-Ion töltő kell hozzá...
(#) Wind-Storm válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Na most kipróbálom, semmi mást nem fogok a kezemre tenni, csak vizet és citromsavat, aztán besázmolok..
(#) vladcepes válasza bitmixer hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
A 2-es képet csak szeretném megépíteni. ( de ezekszerint nem jó úgy). Külön használtam csak egy darabot,vagy laptophoz kötöttem,vagy 5V 2A teló töltöhöz eddig. De akkor az az összeállítás amit paintba csináltam ezek szerint nem jó.
(#) vladcepes válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Köszönöm! Irtam a li-ion os topikba.
(#) Wind-Storm válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Bizony, síkosít a citromsav! Te még nem facsartál citromot? Azután is síkos lesz a kezed ha rámegy.
A lúg mar, a sav szintén.
(#) bbalazs_ válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Bocsi, fujtad mar ki az orrodat? Az is sikos, megsem sav vagy lug...
(#) Bakman válasza tbarath hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
3: Lehet nagyobb feszültségű, semmi gond nem lesz. Milyen részen vannak a kondenzátorok? Lehet, hogy a 85 °C tűrésű is elég.
2: Nagyon változó, elsősorban gyártó függő, 0,5 Ohm körül már jónak mondható, de semmiképpen nem kiváló.
(#) RockFonok válasza Pafi hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
10 W RMS kimeneti összteljesítmény, ez azt jelenti a hangfalak csak 10 wattosak?
(#) nedudgi válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Az erősítő kimeneti teljesítménye szerencsés esetben kisebb, mint a hangfal által elviselt maximális teljeítmény. A legnagyobb teljesítmény közelében jelentősen megnövekszik a torzítás.
PMPO: legnagyobb impulzusüzemű teljesítmény.
RMS: effektív, átlagteljesítmény.
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
A 125 fokos elkók a panel egyik oldalán vannak, szerintem az az oldal lehet felül, ha normálisan a talpán áll a monitor. 85 fokost nem teszek bele, minimális az eltérés a 85 és a 105 fokos között, mindegyik van a Konthában, és 105-ös van benne (a 4 125 fokos kivételével)
(#) tbarath válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Nem, az 10W RMS kimeneti összteljesítményt jelent, az a hangfalakról semmit nem mond el. De ezt már leírták neked ha jól emlékszem
(#) RockFonok válasza tbarath hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Hifire meg rá van írva 20 watt az mit jelent?
Lehet a fogyasztása. Bővebben: Link
(#) tbarath válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Sanszos, hogy az.
(#) Wind-Storm válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Na látod! Ezzel most a saját állításod cáfolod, mert megannyi dolog síkos már..
(#) ujfalusi válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Látod ezzel kellett volna kezdened. Ez egyértelműen a hálózatból felvett teljesítmény.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2017
Következő: »»   3051 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem