Fórum témák
» Több friss téma |
Nem kamu alkatrészek, mert ipari felhasználásra van tervezve és az plusz alkatrész nélkül is elég drága tud leni. Azóta alaposabban nézem a rajzokat, ott is ahol éppen nincs javítani való. Tehát valószínűleg távtartónak kellenek a 0603-as méretű kondik az U alakú bizti tartók alá. Talán hogy a hőfejlődés ( kw-os inverterek ) ne menjen a NYÁK-ra. Bérgyártók vagyunk, mindent nem kötnek az orrunkra, mindenesetre ma találkoztam olyannal, hogy egy derékszögű csatlakozó felfekvését biztosították a nem teljesen sík felületű csati alá helyezett ellenállásokkal.
Pedig lehet, hogy csak várnod kellett volna, amíg a kondi felrobban és a detonációtól kipurcannak a rágcsálók.
Meg tudná mondani valaki, hogy a mellékelt képen milyen alkatrész látható? A felirat jól látszik, meg az is, hogy egy 8 lábú alkatrész, de hiába túrom a guglit semmi használhatót nem találtam.
Keresnék olyan SMD alkatrészt, amiben 2 db tranzisztor van, lehetőség szerint minél azonosabb paraméterekkel. A BDY77 és a hozzá hasonló lábas tokozású, duál kivitelű N-es tranzisztorpárokat szeretném kiváltani. Fontos körülmény lenne, hogy nem csak egy elvi lehetőséget keresek, hanem vásárolható példányokra van szükségem.
Valaki tud ilyet ajánlani, vagy ötletet adni a keresésre.
Hello. Te egy TO3- as tranyót tettél be. Odébb meg azt írod, hogy smd kellene. Smd-t láttam a Lomexben. BC847BS, BCM847BS, EMX18,
Vagy Te teljesítmény tranyót keresel?
Konkréten egy búvárkomputer USB adatkábelének egyik alkatrésze. Mellette egy FT230-as USB soros átalakító van és pár ellenállás és kondi található még a panelon.
Elírtam, elnézést. BCY77 a kiváltandó alaptípus. Ebben 2 db egyforma tranzisztor van.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2017
Esetleg ez? ON seminek is van...
Annak a helyettesítésére akar dula smd-t találni.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2017
Idézet: „BCY77 a kiváltandó alaptípus. Ebben 2 db egyforma tranzisztor van. A” Jó hogy figyelsz!
A BCY77 valóban egy szokatlan típus, mert van ahol szimpla, és van ahol dupla. Ha ez zavar téged, akkor legyen BCY87, ami talán mindenhol dupla ((itt a család).
A kapcsoláson egyértelműen egy duál tranzisztor van, és sem az ott megadott BCY77-et sem a 87-et sem egyéb "lábas" alternatívát nem találok, ezért gondoltam egy SMD technológiával való kiváltásra. Nekem az mindegy a panel melyik oldalán van. Azt tételezem fel, az ilyen iker kialakítások esetében jobban együtt futnak a tranzisztorok, hőmérséklet változásra és elektromos jellemzőkben egyaránt. Köszönöm a többieknek az alternatívákra tett javaslatokat. Adatlap szerint ígéretesek, de hol vegyem meg őket?
Most akkor NPN vagy PNP kell?
KC811 azt tudsz venni, 0.275 eucent / darab, fetétel a vásárlásnál, hogy minimum akármit 5 Euro értékben + postadij. Bővebben: Link KC811 adatlap Bővebben: Link Itt hirdeti
Bővebben: Link1...
Bővebben: Link2... Bővebben: Link3... Bővebben: Link4... Keresőkifejezések.: VMT6 dual transistor... (Egyébként nem tudom mi lehet az az áramkör amibe ilyen speciális tokozású dual tranyó kell, de ha minden kötél szakad, szerintem simán megpróbálhatod kiváltani két szimplával is...) A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2017
Idézet: „szerintem simán megpróbálhatod kiváltani két szimplával is...)” Ha esetleg akad, akkor kicsi alutömbbe két lyukat fúrva, szilikonzsírral bepasszítva összeválogatott példányokat... Idézet: „nem tudom mi lehet az az áramkör amibe ilyen speciális tokozású dual tranyó kell” Ez egy olyan felvetés, amin magam is töprengtem már. A kapcsolások egy részét a HI-FI világban direkt ilyenekre tervezik, és ez egy olyan területe a tudománynak, ahol több a misztikum mint a valóság. Egy híres példa erre Ottala erősítője, és most már egyik fórumtársunknak is van ilyenje. Éppen az Ő munkáját próbálnám utánépíteni. A tokozás milyensége nincs megkötve. Az eredetiknek 6 lábú TO18-os tokozása van, de ilyet nem tudok beszerezni. Ezért gondoltam arra, hogy értelmes alternatívát találok az SMD birodalomban. Magam is találtam néhány típust, de azok egyikét sem kínálja egyik hazai bolt sem azok közül, akiknek néztem a választékát.
Mert a fentebb javasolt BC847BS-el mi volt a probléma.
Sebi, Ktamas66!
Mindkét javaslat tökéletes lehet, köszönöm őket.
Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Egy 13SP UEI 005 típusú NTC901 termisztort mivel tudnék helyettesíteni? Philips ht erősítőben van. Köszönöm! Isu
Üdv!
Mivel erősítőben van, a működési hőmérséklet tartománya kb. 20-100 fok között lehet. A védelmi fokozat része lehet. Valószínű, hogy ablakkomparátorhoz, Schmitt-triggerhez csatlakozik. Általában ventilátort indít, kimenetet leválaszt, bemenő jelet csökkent. Ezek, a kapcsolástechnikai megoldásából kiderülnek. A választáshoz link: https://www.tme.eu/hu/katalog/tht-ntc-merotermisztorok_113183/
Sziasztok! Egy SCR-es akkutöltőben találtam a következő alkatrészt: 12-0976/06 9617 ITALY, sajnos adatlapot nem találtam róla, valószínűleg a kora miatt. Sajnos az én könyveim az élet viharában eltűntek, ha valakinek van valamilyen infója róla, legalább fesz/áram, megoszthatná velem.
Köszi: Mike
Szia!
Egy közelképet tehetnél fel az alkatrészedről. Elképzelhető, hogy nem kritikus a fesz/áram igénybevétele és így könnyebben kiválthatod, ha az szükséges. Ha pedig csak kíváncsi vagy, akkor is jobban hozzá tud valaki szólni.
Üdv!
A töltő kapcsolástechnikáka behatàrolja az alkalmazhatô tirisztorokat. Ezek függenek a töltő feszültsêgêtől, áramától és a működési frekvenciától.
Szia, Itt vannak a képek, valaki már előttem kiszerelte őket, így nem tudom melyikben lehetett. Elméletem szerint 200V -osak lehetnek a vezetéket nézve, pedig 100A körül, de jó lenne pontosabb adat. Leteszteltem működnek. 2 van belőle, mert 2 kell a hídba.
Szia, a frekvencia 50 Hz, mivel sima trafósok, csak emelt feszültségűek, így a PIC programtól függően lehetőség van gyors töltéssel kezdeni, majd a töltés befejezése előtt equalizing -ra, aminek időtartama megint csak program függő, de találkoztam már külső kapcsolóval, vagy jumperrel, amivel állítható 8, vagy 12 óra max töltési ciklus.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |