Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2042 / 2508
(#) Naszrai válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
En pontosan tudom. Csak gondoltam ravilagitok a DIY egyik lenyegere.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Massawa hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Ok benéztem, de működőképest simán lehet venni minden kínlódás nélkül.
(#) tothbela válasza pjg hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Nekünk is hamisítani kellene STK IC-ket. Persze a legjobb verzióban. Nem az lenne a cél hogy átverjük a jónépet, hanem hogy legyen pótalkatrész. Annyira nem lehet nehéz.
(#) kiszebra válasza tothbela hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Lehetne kompatiblis paneleket gyártani.
(#) zotya1983 válasza tothbela hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Erre én is gondoltam egy légypiszoknyi szilíciumlapkát rátaknyolunk egy rézlapra és kész is némi szigeteléssel...Az erősítőépítés már nem bosszúság,inkább az a bosszantó hónapokat kell várni egy megfelelő alkatrészre ami tudja is azt amit ráírtak.Ha ráfáztál akkor a "jó minőségű" is éppen olyan semmirevaló ....
(#) pjg válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Pont ilyet néztem ma. Azt hiszem a Vaterán.
(#) pjg válasza Naszrai hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
(#) tothbela válasza zotya1983 hozzászólására (») Okt 31, 2017 / 2
 
Szoktam STK-t klónozni. Csak mindig egy darab egyedi példányt. Most is kel csinálnom. Én alu bázis helyett 3 mm vastag réz az alap. De borzalmasan utálom. Ha hoznak javításra erősítőt, előnyben részesítem a diszkrét kapcsolást. De mit mondjak egy olyan embernek, aki éjjel is felkel ha gondom van. Ennyivel én is tartozom neki.
(#) pjg válasza tothbela hozzászólására (») Okt 31, 2017 / 4
 
Nincs rá fizetőképes kereslet.
Vagy csak velem van a baj.
Ha venni akarok valamit, mocskos drágán adják.
Ha eladni akarok sz..-ért, hú..ért sem kell. Vagy csak azért kéne.
(#) tothbela válasza pjg hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Megértem. Végül is fogyasztói társadalomban élünk. Elkezdtem tákolni az STK utódját, ezt a Sankent meg neki adom valakinek. Se védelme, se teljesítménye. De ha épp ilyen hiányzik...

Ezek a hibridek szinte mindig akkor durrannak el. ha valaki nem figyel oda. Egy drága, millás erősítő/hangsugárzó forgalmazó összeszereli a lakásodban a rendszert. Ha nem vagy vadállat, akkor a sírig elkísér. Persze azt is haza lehet vágni.

Gondolj bele: a kocsidban kiégett az index lámpa, és ez miatt bontóba kellene vinned. Hagy ne kelljen már! Én kicserélem az izzót, te meg kicentírozod nekem a gumit. Mind a kettő filléres tétel, miért kérnénk érte pénzt.

Én is szeretem a pénzt, de amíg ennek fogságából nem sikerül kitörni, nem lesz kész az erősítőm.
(#) amex hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Sziasztok,

Szeretnem kerdezni ismeri e valaki az STK442-050 vegfok ic -t?
Sehol se talalok datasheet-et rola.
Ha valaki ismeri a labkiosztasat, vagy a konkret heleyettesito ic szamat es annak a labkiosztasat, kerem ossza meg velem.
Koszonom.
(#) pjg válasza amex hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
(#) Naszrai válasza pjg hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
(#) pjg válasza Naszrai hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Van A osztályú erősítőm. 10W-os. Az a baj velük, hogy piszkosul fűtenek. Amúgy szépen szól.
Inkább a FET-es felé venném az irányt. Állítólag jobban hasonlít a hangszíne a csöveshez.
(#) Naszrai válasza pjg hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Ez Fet-es.
(#) pjg válasza Naszrai hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
De A osztályú.
(#) Naszrai hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
F5, ujra. Belso kabelezeshez: 1m ilyen kabelben 8db 2.5mm2 igen jo minosegu vezetek van.
(#) amex válasza pjg hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Igen tudom,
neztem is de ez a szam a 050 vegu hianyzik.
Vaan mindenfele 030,070,090 de 050 nincs.
Vagy mindegyik teljesen ugyanaz?
(#) pjg válasza amex hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Szerintem a bekötése ugyanaz.
(#) amex válasza pjg hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
nincs veletlenul otleted, hol talalhatnek hozza rajzot?
(#) lefituta hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Uraim! Van egy Denon rádióserősítőm és ha kb a felénél jobban feltekerem a hangerő szabályzót (akkor is ha nincs jel, vagy nagyon gyenge és fel kell hangosítani) forró lesz a végfok és kiveri a biztosítékot. Egyébként ha megfelelő a jelszint és nem kell a felénél tovább tekerni igen nagy hangerőnél sem melegszik. Mi lehet ennek az oka?
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2017
(#) pjg válasza amex hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Gondolom a neten. Ma már nem, de holnap bekapcsolom a régi gépemet. Azon van rengeteg adatlap. Hátha.
(#) newDesigner hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Bang & Olufsen Beovision MX 7000 hi-fi tv-ből kibontott erősítőm. Erre egy passzív váltó nélküli kétutas hangsugárzó van bekötve. A B&O-t ismerve, ebben van valahol egy váltó. Hogy lehet kideríteni esetleg, hogy mi a váltási frekvencia? Egy Philips TDA8421 processzorról jött a jel, amiben hangszín szabályzás van csak, váltás nincs.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
(#) luigi71 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem ,hogy valaki tudna egy kapcsolási rajzot adni STK4362 íc-hez? Szeretnék egy erősítőt építeni belőle de nem találok kapcsolási rajzot hozzá. A googl-én sem.
Egy linket tudtok adni azt is megköszönném.
(#) newDesigner válasza luigi71 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
(#) Primary hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy 24V-os kapcsolóüzemű táppal szerintetek egy TDA2050 lehet jobb az adatlapi kapcsolással, vagy pedig a képen látható TPA3116D2?
Otthoni zenehallgatás a cél.
(#) imre59 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Üdv Tisztelt Fórumozók!
Érkezett hozzám egy Toshiba SB5438 erősítő. Szemmel látható hibája nincs, a tápfeszültségek megvannak, csak nem szólal meg. Javított már valaki ilyet? A neten nem találtam hozzá rajzot, egy gyanús ellenállás van benne, panelszáma R42, mért értéke 48,3 ohm.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) luigi71 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sziasztok egy kis segítség kellene.A bal felső és bal alsó ( ST-BY és MUTE)-val mit kezdjek.Hogy lehet ezt a szerkezetet hangzásra bírni.Köszönöm a segítséget előre is.
(#) pjg válasza luigi71 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Kösd +tápra
(#) luigi71 válasza pjg hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Köszönöm
Következő: »»   2042 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem