Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Az ESP Virtuális PIN jéről tudnátok nekem pár szot mondani? Ugy képzeljem el mint egy fizikális PIN-t csak ez virtuálisan van és web vagy más hálózati periféria számára biztosít virtuális csatlakozást??
Ő szerintem a Blynk-re gondol. De ott van az oldalán annyi példa, hogy nehéz nem rájönni.
Nem csak a Blynk-re... szinte minden hozzáillő szoftver megemlíti a virtuális pint, és ezek alapján hittem azt hogy az egy szoftveresen generált "csatlakozási pont" a programnak..... programoknak.....
Sziasztok!
A D1 mini modult szeretném arduino alatt programozni. Egy LED villogtatást már elértem, de a "python get.py" programot nem telepítettem, nem tudom, hogy honnan tölthetem le és azt sem értem, hogy miért van rá szükség. Valóban ezt is fel kell telepíteni?
Bővebben: Link
Amikor a /Latest release/ verziót használod akkor semmi dolgod vele, és a legújabb stabil verzióra frissít automatikusan az arduino. Ha a Githubos verziót használod (fejlesztői instabil verzió), akkor kézzel töltesz le mindent és magadnak rakod a össze minden automatika nélkül, akkor kellhet a get.py. Mert ezzel frissíted ebben az esetben az egyéb fájlokat. esptool és társai.Akkor sem kell telepíteni mert ott van a tools mappában, de kell hozzá pyton 2.7 win alatt, azt kell telepíteni.. stb stb hát valami ilyesmi. ![]() A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2017
Sziasztok!
2 nodeMCU kommunikációjával szenvedek... Igaz csak folyamatábrásan "programozom" blokrendszerbe, de ott nem tudom megoldani! Van a server , azon található egy "gomb" és van egy kliens azon pedig egy relé! Azt szeretném megoldani hogy a serverrn a gomb lenyomására a relé állapota a kliensnél változton! De nem tudom sehogy a változó értékét elküldeni! Akárhany példaprogramot nézek mindenhol csak "kérésre válaszol" az esp... De az jelen esetben lehetetlen, hiszen nem tudja hogy mikor kell kérdeznie hogy a relé hogy álljon. "Normál programozásba van erre megoldás?
És ha a relé oldalt kérdezed? Ha kérést érzékel lehet a relét kapcsolni. Talán lehet több lapot létrehozni, ha az egyiket kérdezed kikapcsol, ha a másikat akkor be.
Hello
Ajalljatok egy paratartalom merot, egy idot allot, (3,3 V-ra) mert a dht nem birta ki egy teljes evig a szabadba. Mar a homersekletet sem meri
SHT21 és az összes klónja, másolata, vagy újabb verziója. Én meg vagyok vele elégedve. Ebay-en annyira nem is drága (főleg, hogy nem megy tönkre, és pontos, nem úgy, mint a DHT21).
Si7021. Nekem az egyik közel másfél éve van a szabadban, most is működik rendesen. Annyi trükköt vetettem be, hogy egy vékony réteg vatelint feszítettem enyhén rá, hogy ne érje közvetlen a piszok, por. A 4-es képen látszik a vatelin borítás: Bővebben: Link. Másik példány is hasonló korú, de az autóban van. Ott is kapja az ívet rendesen. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2017
Koszonom a tanacsotokat. Mintha eggy es ugyanaz lennenek
Bakman - SZEP munka ! A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2017
Bosch BME280. Páratartalom, légnyomás, hőmérséklet. Precíz, megbízható. Házilag nem nagyon szerelhető az IC, érdemes modulként venni.
Sziasztok!
Arduino mega 2560 as AVR-hez melyik a leginkább kompatibilis esp wifi board? Csak mert láttam neten olyan irományokat, amik olyasmit emlegetnek, hogy egynémelyik board nem annyira szereti.
Meg kéne fordítani a kérdést, ugyanis az ESP8266 a 3,0V-3,6V tápfesztartománybam hasznlható. Ebben a tartományban keress egy mikrokontrollert.
Úgy gondoltam ez nem okozhat gondot, hiszen 3Voltos kimenet a megán is van, illetve tudok neki csinálni külső tápot is. Szintillesztő stb.
Akárki akármit mond, a ESP8266 lábai nem garantáltan tűrik az 5 voltot. Itt megtalálod a modulok összefoglalóját. Ha csak kommunikációs interfészként akarod használni, akkor az ESP-01, vagy (külső antennával) az ESP-05 elég. Tudd, hogy az ESP legalább 300mA csúcsáramot leadó tápot igényel. Menet közben már elég egy 100mA körüli.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
Nem akartam én 5 voltot adni neki, azt láttam a 01-es adatlapján még régebben, hogy 3v3-as, mint kb a modulok fele amit arduhoz csinálnak. ezt hazsnálom szintillesztőnek
Tápot akkor szerkesztek neki valami mini dc-dc buck konvertert mert az ardu nem fog örülni se a 100-se a 300mA-nek szerintem. Köszi!
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vettem két D1 minit, a win telepítette drivert, kapott portot de sajnos az ARDUINO programmal nem tudok programot küldeni bele. Ezt a hibát írja ki: Idézet: „compilation terminated. exit status 1 Hiba a(z) WeMos D1 R2 & mini alaplapra fordításra.” Mi lehet probléma? Sok yutube videot megnéztem lépesről lépésre végigcsináltam de marad a hibaüzent. Mind két pédánynál. HELP!
Irtam magánba
Ha gondolod teamviewerrel belépek távolról és ránézek a telepítésedre
Legújabb keretrendszerrel nem mindíg megy jón a JSONból a telepítése.
Arduino 1.6.5 és a JSONból a 2.3.0 verziójú ESP8266 keretkiegészítés a javasolt.
Hali!
Ránéztem távolról, én sem tudtam feltenni, viszont erősen gyanús hogy a felhasználónévben lévő ékezetes karakterek, meg a szököz keresztbe tesz. Valószinűleg ezeket utálja a könyvtárnévben. Mondtam hogy próbára csináljon egy szóköz/ékezet nélküli felhasználót, oda próbálja feltenni. Már késő este lett, nem kisérleteztünk tovább, gondolom pzolko visszaszól, hogy sikerült Idézet: „a felhasználónévben lévő ékezetes karakterek, meg a szököz keresztbe tesz” Tapasztalatom szerit sok szoftver, köztül az Arduino is, meghülyül ettől. Elvileg támogatja az operációs rendszer, gyakorlatilag a szoftverek nem tudnak vele mit kezdeni. Egyszer hagytam, hogy a Windows a Microsoft fiókommal készítsen felhasználót. A kersztnevemet használta, amiben van ékezet. Ahogy fentebb is írtam, a szoftverek ezt rosszul kezelték, lekérdezték a telepítés helyét, majd más karakterkódolással létrehoztak egy hasonló nevű könyvtárstruktúrát... Például az ESP8266 Arduino telepítő scriptje. Az eredmény a mellékelt képen látható. A MárkPéter felhasználói könyvtár mindegyik variációjában volt AppData\Roaming\Arduino15
Sziasztok
Segítségre lenne szükségem az alábbi projektben van 4 épület, épületenként 1 nodemcu 3 db hőmérő (ds18b20) valamint egy kijelző ( nextion) + van egy központi kijelző amin az összes adatot kellene kijelezni valamint web-en is jó volna látni de az internettől függetlenül is mennie kell Itt akadtam meg. Az egyes egységeket meg tudom nézni böngészőben de nem boldogulok a központtal . Nem tudom hogyan tudnék adatokat lekérni az egyes egységektől hogy azt aztán meg jeleníthessem a központi kijelzőn (szintén nextion) Nehezítő körülmény minimális (zéróhoz közeli) angol tudás 2 éves arduino ismeretség |
Bejelentkezés
Hirdetés |