Fórum témák
» Több friss téma |
Volt magyar szabvány. Ha jól emlékszem, csak azt írta elő, hogy vagy külön áramkör a világításnak, vagy vegyes áramkör is lehet, de akkor is a helyiségben legyen két áramkör. Így aztán bármelyik módon szereltek, egy helyiségben egy hiba esetén soha nem lehetne (hosszabb távon) teljesen sötét, mert vagy világítás működik, vagy bevisz egy dugaszolóaljzatról működtetett lámpát a kétségbeesett lakó.
Ebből a szabványból persze több is volt, gondolom, a régebbi kiadások kevesebbet fogalmaztak meg, az utolsó 92-től volt érvényes, 95-ben meg vissza is vonták.
Van egy olajradiátor, amit kipróbáltam, nem világít benne a lámpa, nem fűt, és úgy érzem, ráz.
Szétszedtem, külsőleg minden oké, a glimmeken keresztül mehetett a fűtőszálra az áram, de kiégtek. Ин-21 8708 van ráírva, mit rakhatok a helyére? 1kW van a matricán, és 2 kapcsoló, így gondolom 2*500W. Szerintem ilyen. De a matricán 220V van, ez meg 140V-os? Akkor ezt kiválthatom egy 240/0,012=20k ohm ellenállással, ami 240*0,012~3W-os? Vagy helyettesíthetem rövidzárral? Mitől rázhat? A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2017
A glimmeken keresztül NEM mehetett a fűtőszálra az áram. Nem biztosítékot nézel glimmnek?
Rajz, fénykép?
Sziasztok!
Felraktak hozzánk egy a képen látható mérőt, villany bojlerhez. Az elmenő oldalon volt egy porcelánbetétes biztosíték, azt lecseréltem kismegszakítóra, ami a nullát és a fázist is megszakítja. Persze ehhez a mérő melletti kismegszakítót lekapcsoltam,kb.fél órára. Mikor vissza kapcsoltam, a mérő kijelzője semmit nem mutatott. Persze előtte meg sem néztem hogy van-e kijelzés rajta. Kellene neki alaphelyzetben mutatnia valamit, vagy sok volt neki ez a fél óra és a következő bekapcsolásnál tér észhez?
Linkeltem, és leírtam, mit írtak rá. Javítottam, csak nem mentődött. Elvileg minden jó, és lényegtelen, hogy világít-e.
Valószínűleg vezérelt áramon van a bojler, és most nincs rákapcsolva a hálózatra.
Igen, van mellette egy hangfrekvenciás vevő, tehát akkor ha nem kap jelet, akkor addig nem kell neki mutatnia semmit? Azért érdekel,mert nem néztem meg előtte és nem tudom hogy volt-e rajta kijelzés,vagy sem? Vagy én csesztem el valamit?
Amíg nem kap tápot, nem mutat semmit. Ha elkezd a bojler fűteni, akkor nézz rá. Akkor már kell mutatnia.
Szigetelés mérővel kellene megmérni a fűtőbetéteket, egyik részlegesen főldzárlatos lehet. A védőföldelés jó lehet, be van-e kötve? A glimmek csak kijelzés céljára vannak. A korábbi írásod alapján orosz gyártmány lehet, azoknál nem biztos a földelés léte illetve minősége.
A föld egyből rá van csavarozva. Most összeraktam, pislákol az egyik glimm, legalább látom, hogy van bekacsolva. (lefele) Most nem érzem, hogy ráz, pedig semmin nem változtattam. Már érzek valami meleget, ha megfogom.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2017
Minimum lámpázással kellene ellenőrizni a földelés meglétét. Az egy dolog, hogy látod a földelő vezetéket, de a konnektorban is csatlakozik? Van földelés a konnektorban méréssel is?
Azt megnéztem, hogy az is vezet. Rázni mondjuk nem itt rázott, de szerintem ott is földelt volt a konnektor. Itt már direkt nem fogtam meg csak most.
Most bedugtam egy földeletlen konnektorba, fázisceruza világít, de ha megfordítom a konnektorba, akkor nem.
Akkor jó öreg szovjetes megoldás szerint a fűtőtestben össze van kötve a nulla, és a föld.
De hogy? Közvetlenül gondolom nem lehet, mert akkor fordítva kiverné a biztosítékot.
Valószínűleg elöregedett fűtőbetét, Fi relét valószínűleg verné.
De akkor mindkét irányba világítana nem? Amúgy hogy készül a fűtőbetét?
Attól függ, hol van a fűtőbetétben elgyengülve (elszenesedve) a szigetelés. Bizonyára van több technológia is. Amit én ismerek: Cső, beletéve fűtőspirál, majd teleöntve a szigetelést biztosító porral. Ezután meghúzzák a csövet, mire annak csökken az átmérője és tömöríti a szigetelő anyagot.
Szia! A hangfrekvenciás vevőnek az óra után kell lennie. Az órának (ha fel fan kapcsolva a megszakító) működnie kell, ha van vezérelt áram, ha nincsen. A villanyóra leolvasó sem áll ott órákat, mire le tudja olvasni a mérőállást...
Lehet, hogy elnézték a szakik a sorrendet.
Igen, manapság a konyhás néni is lehet regisztrált szerelő...
Sajnos én csesztem el . Nem hagyott nyugodni a dolog,ezért még egyszer átnéztem a kötéseket. Tudni kell,hogy a házat így vettük tavaly, alumínium vezeték hálózat, itt ott konnektor,stb. A vezetékeket rézre cseréltem,konnektor bővítés, világítás átépítés stb. Ma leraktam egy földelő szondát is,mert nem volt. Meg lecseréltem a bojler előtti porcelán biztosítékot kismegszakítóra. És rájöttem miért nem mutat semmit a mérő. Mert én hülye,nem kötöttem össze a nullákat. Az első kép a régi kötést, a második pedig az új változatot mutatja. A bojler egyenlőre nem működik,lekapcsoltam,holnap javítom a hibát.
Az érdekesség az a dologban, hogy ahhoz a részhez elméletileg hozzá sem férhetsz.
Már csak egy kérdés maradt: hogyan fértél hozzá a méretlen nullához?
Az nem a méretlen nulla. Az a mérő órától felszálló nulla vezető+ a 3 fázis. A bojleré szintúgy.
Az órától elmenő vezetékek (3f+N+F) már semmilyen ráhatással nincsen visszamenőleg az órára.
Hát én is azt hittem. De mikor a bojler nulláját és a másik órától jövő nullát összekötöttem, a bojler mérőórája rögtön életre kelt. Én azt hittem,hogy ezeket a mérők alatt összekötik.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |