Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Estét!
Ha már itt tartunk, én is kérdeznék egyet. A párhuzamos (tehát amit az UNO tetejére lehet rádugni) színes TFT kijelzőkhöz létezik olyan kiegészítő áramkör, amivel SPI vagy I2C buszon lehet működtetni? Szóval, hogy ne kelljen rádugni, és maradjon több láb szabadon. A MEGA board most nem játszik (igazából az UNO sem), mert valójában NANO boardhoz illesztenék nagyobb 3.5" vagy a fölötti kijelzőt, de SPI vagy I2C nemigazán találok csak kissebbeket, vagy húzós áron... TouchScreen nem lényeg... A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
Ezzel végtelen ciklusba is lehet ám keveredni
Talán működne egy olyan feltétel, ha a hónap március a dátum több mint 24 és vasárnap van az óra meg pont 2 akkor állítsa át az órát egy órával előbbre. Ha meg a hónap október a dátum több mint 23 a nap vasárnap az óra pont 3 , a jelzés törölve van állítsa az órát vissza egy órát és jelzés beállítása, amit majd 4 órakor törölsz hogy ne tekergesse vissza folyamatosan.
Illesztő még csak-csak. MCP23017 (I2C -> 1 cím 16 IO).
De: 1. lassú lesz, 2. a libraryt is át kell írni erre. Jobban jársz ha kijelzőcsere ami SPI buszos gyárilag. C terv: egyik processzor a főprogramodat viszi, míg a másik a vodeokegjelenítésért felel. 2 db nano pl. összekötve IIC vagy soros porton át...
Ajjajj szegény fejemnek.
Az 1 pont még bele is fér (csak egy dátum és egy idő lesz kiírva), de a 2 -es pontot sajna már nem tudom bevállalni... Én is egyre inkább hajlok a nagy soros képernyőre, csakhát az ára az ami még visszatart. A két procis megoldás szerintem ehez a feladathoz tulzás lenne, de ha elég spórolós, lehet még azon is agyalok egy kicsit...
Ha csak a dátum és az idő kijelzése kell, építhetsz egyet LED mátrix modulokból is, az akár a kívánt 3.5"-nál jóval nagyobb is lehet.
pl.: link Ha azért akarsz TFT-t használni mert az jól néz ki, akkor el kell keserítselek. Az olyan betűtípusok, amik elférnek egy Nano flash-ébe, nem túlságosan nagy felbontásúak és így nagyon "pixeles" lesz a kiíratás is. A képfrissítési sebességről pedig már ne is beszéljünk. Az ATMega családot nem komoly kijelzők meghajtására találták ki.
Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni. Most ismerkedem az Arduinoval. Van egy UNO R3 kütyüm, Atmega 328-cal. Tavaly ezzel oldottam meg a karácsonyi LEDek villogtatását, persze építettem hozzá elektronikát. Ez egyszerű volt, csak a kimeneteket kellett alacsony, vagy magas szintre állítani, köztük a megfelelő késleltetéssel. Most a bemeneteket is szeretném kezelni, de nem találok leírást több bemenet és több kimenet egyidejű működtetésére. Két ledet kellene megvilágítani, valamint az egyiket villogtani, három bemenet különböző helyzetétől. Tudnátok esetleg példaprogramot, vagy blokkokat, esetleg a program szerkezeti felépítéséhez segítséget? Nem szeretném, hogy valaki megírja helyettem, csak iránymutatást kérnék. Köszönettel: Tibi
1. tavir.hu ingyenes tanfolyam, javaslom!
2. bemenetből kétféle van: van digitális és analóg. Digitális: kb. ugyanaz, mint a kimeneted, magas vagy alacsony szint lehet, digitális lábakat használhatsz erre. A digitalread függvénynek nézz utána, setup-ban persze pinmode(X, input); Alapban lebeg, szóval egy 1k-100k közötti felhúzó ellenálláson keresztül húzd 5 Voltra, és a kapcsoló vagy nyomógomb húzza le a földre. Használnatod a uC beépített felhúzását is, ezesetben INPUT_PULLUP a barátod. Analóg: 10 bites ADC, 0-5V közöti feszültségre 0-1024 közötti értéket kapsz, analóg bemeneteket használhatsz erre. Pl. egy potival szabályozod a villogás sebességét, ilyesmi. Az 5V nem kötelezően ennyi, az AREF pin-en tudsz referenciát megadni neki, illetve uC-től függően több beépített referenciát is használhatsz. Atmega328 esetében 1,1 és 2,56V van még a lehetőségek között.
Tévedsz, ebben az IC-ben nincs 2,56V-os referenciafeszültség.
A táplábak és AREF kivételével minden láb nagy impedanciás digitális bemenet alapból (az "analóg" lábak is), az összes láb egyben digitális kimenetnek is konfigurálható (az előbbi megkötéssel). A lábak elsősorban abban különböznek, hogy bizonyos lábak bizonyos hardveres perifériákhoz is kapcsolatot jelenthetnek (USART, ADC, SPI, külső kristály, interruptok, időzítők, reset), de ez a kapcsolat már nem univerzális, azaz nem használható bármelyik láb pl. az USART-hoz.
Lehet, akkor rosszul emlékeztem.
Mindenesetre részletkérdés, ha a kollegának valamilyen potis szabályozás szükséges akkor pont jó lesz neki az 5V AREF-nek
Igen, viszont ha nem kap a proci 5V tápot (pl. USB általában kevesebb) de te rákötsz 5V-ot az AREF-re akkor le fog égni. Ha meg a táp 5V-ját használja, akkor felesleges összekötni, az AVCC referenciaként való kiválasztásakor az IC-n belül automatikusan összekötésre kerül az AVCC és az AREF. Egy poti esetén ez egyébként érdektelen, ha közös a táp a mért érték így is úgy is arányos lesz.
Igen, 5V a default internal AREF, ahhoz nem kell semmit összekötni.
De nem is törekedtem arra, hogy mindent pontosan leírjak, iránymutatást kért, gondolom utána fog olvasni, és ha kérdése van akkor majd válaszolunk rá.
Köszönöm a gyors válaszokat.
3 bemenetet használnék, csak alacsony és magas szint lenne, tehát semmi analóg. Alaphelyzet magas szint 10k-val. A külső vezérlő egység reléje ezt zárná testre, vagyis alacsony szint lenne az aktív, működtető. Amíg alacsony lenne egy bemenet, addig világítana a hozzá tartozó led. A gond az, hogy a három bemenetnek különböző kombinációja szerint, változna a két led, vagy épp villogna. Egy gombra és egy ledre van példaprogramom.
Az Atmega 328-at külön használnám, ennek építek elektronikát, tehát nem az UNO-ban lenne.
A relé szó nem tetszik
A példaprogramodat nem nagy dolog átírni szerintem, szívesen segítünk.
Ha a méret az ok, akkor használj nano-t, az alig nagyobb, mint egy DIp tokos 328-as
Ha nincs semmi más extra kívánság, akkor rém egyszerű a dolog.
pici kód minta (nem tesztelem):
Üdv mesterek!
Van itt ez a kód ez egy Arduino nano-ra való méghozzá egy lítium cella kapacitás mérőé! A kód rendben is van jól működik annyi lenne a kérdésem hogy ha nimh cellát szeretnék vele tesztelni akkor elég e csak a "float battLow = 2.9;"-et átírni bent? Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
Sziasztok!ezt szeretném megépíteni.Bővebben: http://adamwelch.co.uk/2016/01/lithium-ion-18650-battery-...ecker/ a programmal feltöltés közben a képen látható hibaüzenetet írja ki.Mi az oka ?A nanóm CH340-es klón.Esetleg a programban kell beállítani valamit? Köszi a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
A kód:
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
Moderátor által szerkesztve
Szia!El tudnád nekem a működőképes kódot küldeni az emailcímemre?maxtorsms@gmail.com
köszi
Required Library - LCD5110_Graph.h - http://www.rinkydinkelectronics.com/library.php?id=47
ez megvan?
Igen megvan .De a programot enélkül is fel kéne tudnom tölteni rá nem?A számok kellenek a program kód elé?
A linken levő kódot bekel tölteni az alábbi címre:
c:\Users\neve?\Documents\Arduino\libraries\LCD5110_Graph\ (Az egész könyvtárat kicsomagolva) És újraindítani az arduino IDE-t.
Köszönöm, amint lesz rá időm, megpróbálom. Utána jelzem, mire jutottam.
Köszi szépen.
Enélkül nem fordul le a program, tehát azt rátölteni se tudod.
Sziasztok, vásároltam kínából egy replica arduino nano-t.
De valami gond van vele, lehet csak a beállítások nem jók. Mikor feltöltöm a programot, alul a zöld sáv végigmegy, és megáll néhány percig. Ezután kiírja a következőt:
Van valami ötletetek mi lehet a gond? Előre is köszönöm!
A drivert telepítetted? A programozó port-ot beállítottad?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
Milyen drivert? Unohoz nem kellett driver.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |