Fórum témák
» Több friss téma |
Szia
Az egy differenciál szenzor,a két csö nyomás különbségét mutatja a kimenet.Neked abszolút szenzor kell Nyomás érzékelö valami ilyesmi ezt a menetest könnyebb is beépiteni,meg ez erre van kitalálva
Sziasztok!
Stringekkel kapcsolatos műveleti parancsokat hol találok? Értem ezalatt pl valtozó számmá, vagy változó plusz szöveg ( hogy a nextinnál cimezni tudjak) Illetve hasonlok... Egy kettőt már irtatok nekem ide fel, azokat jegyzem.. Illetve ezeket akkor nem c kodként kell a flowba illeszteni hanem számításként? Köszönöm!
A számításoknál a változók listája felett a jobb szélső dollárjeles ikon
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2017
Sziasztok
Lenne egy furfangos kérdésem, egy szulfátmentesítőt szeretnék kreálni, aminek a ki -be kapcsolási ideje egy 2*16 soros kijelzőn olvasható. Nem kell atom pontosságú így a pic belső órajele bőven jó. A TMR2-vel beállítom szépen a megszakítási értéket ez ok csinálok egy timer változót, amit egy adott időbe nullázol, de a másodperchez adok egyet. Na de most jön a kérdés. én egy állítható értékű változót hogy adok meg, értem ezalatt a bekapcsolás 20ms (ez fix) a kikapcsolás idő viszont változó legyen 170ms-500ms között. Két változó kell az egyik a be változónevű a másik a ki változónevű. de az értékek változásánál a pic minden körvefordulásnál megnézi az értéket? Hogyan?
1 másodperc 1000millisecundim.
Ha az osztó 250 akkor 250megszakítás 1 másodperc. Tehát 1000milliszekundumot elosztok 250 megszakítási értékkel. Tehát az érték 4 Ha a timer érték 4 akkor 1 milliszekundumnál adna egyet az értékhez? A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
Szia!
Szerintem nem.. Nálad a rollower 250 azaz 250 hz ami 4ms, ha ilyenkor 4 ig számoltatod akkor 16 ms lesz..
Állítsd át 100 Hz re a megszakítást akkor sokkal egyszerűbb a számolás
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
akor kérnék segítséget, ha 100Hz akor 1milliszekundumot 1 egység alatt játsza le?
Ha jól számolom akkor 100Hz nál egy egység 10ms , de ha kell az 1ms akkor 1000Hz re kell állítani a megszakítást .
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
Hi Mesterek!
A kérdésem az lenne, hogy egy adott nyákban az egyik pic-el megy az lcd a másikkal már nem. Azaz a 28F258 működik a 18F2550 már nem. Valamit benézek? Válaszokat előre is köszönöm.
A 18F2550 kontrollernek van D+ és D- lába, amit nem lehet csak úgy használni, az az USB-hez kell. Vusb lába is kötött. Nincs oda tervezve valami (most nem tudom megnézni a Flowcode fájlt)?
Szia
Megcsináltam, a tesztnél megy az óra, de nem akar villogni, szerinted hol lehet a hiba, nem jövök rá.
Így elsőre 2 hiba.. 1. a Main villogo többirányú elágazásnál mind a 2 lehetőségnél ha impulzus =125 helyett ezt ird impulzus >=125 mivel ha épp a kijelzőnél jár a progi az esetek 99% ban mire végez már rég nem egyet léptet a számlálókon a timer, 2. hiba meg a start stop makro be_ki 1-es lehetőségnél mindig felülirja a progi a mainban beállított értékét a változóknak 1-re. ezért sose fog villogni mert amott ugyan átírja 2-re de azonnal itt vissza is íródik 1-re.
Jó reggelt!
Igen, telibe. Akkor ezek szerint a C portoknál a 4-5 lábat másra nem lehet használni . Köszönöm a segítséget.
Szia így gondoltad?
A timernél lehet adni>= parancsot?
Nem értem a logikádat >=1 a nem ágban ?
Küldj fotót mire gondolsz, mett dolgozok. Délelött amit feltettem most legutobb tettem bele a pic-be. Dr valami az órájával nem stimmel. Az elején kiiratom az akku szulfátmentesítő kijelzést 1mp-ig a valóságban olyan 4mp-ig jelenik meg. Miért ???
1 MHZ (Default after Reset).. Ez mindent megmagyaráz
A timer ről kérdeztél arra válaszoltam , ott van az elágazás és a nem ágra fut a >=1 parancs az igen ágon meg számol De MIT ? Ha a nem ágon nagyobb vagy egyenlő egy akkor az igen ágon az ellenkezője tehát kisebb mint 1 akkor így 0 nál hozzáad egyet amit azonnal nulláz a másik ágon ...
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
Holnap megnézem. Ki tudnád javítani, ahogy te gondolod??
Nem tudom mit szeretnél , 1000Hz nél egyet számoltatsz a megszakításban ? Minek ?
Jelen állapotban sehol nem állítod be az osccon értékét, ezért alapból 1MHz-el megy.
Attól hogy a flowban beállítod a sebességet a pic még nem fog annyival menni, csak a flow annyival számol A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
1000Hz számol egyet a kiütésre. Ha eléri a 20 at (addig kimenet aktív, 20ms idő utána nulláz és átvált a melette lévőre (több irányú elágazás) ott lekapcsolja a kimenetet és a beállított értélig amo max 500ms úgyhagyja. Utána vált, és kezdődik minden előről.
Ezt hogy adhatom meg neki? Azt hittem alapból beállítja.
Sok baj van a Flovval, Pl az 5.1.0.0 simán lefordítja a pic-re, de az újabb verzióval nem is indul el a pic. A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
Szerintem erre gondolt..
Timer értélét a Tmr megszakítás kapcsolja nem? Egy kötbefozdulásnál többször is. Ha a timer nem egyenlő egyel, akor nem ad a változóhoz hozzá nem? Vagy nagyon tosszul gondolom?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |