Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
A tranzisztor azt se tudja, hogy tranzisztor. Vagy tudja?
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy egy tv sorkimenőjének az elsődleges tekercse a kissebb vagy a nagyobb Ohm számú? Köszönöm a válaszokat.
Úgy emlékszem a nagyobb Ohm számúra kell kötni a tápot. Lehet,hogy nem jól emlékszem? Segítségeteket köszönöm.
Szia, feszültség feltranszformálásról van szó, tehát a primer tekercs a kisebb menetszámú, kisebb ellenállású, míg a szekunder a nagyobb menetszámú, ami látszik is, ezért hívták régen malomkeréknek.Bővebben: Link
Figyelembe véve, hogy a primer tekercsen leágazások is vannak. A szekunder az meg különálló.
Sziasztok!
Van TTL jeles áramköröm, 8 db kimenettel. Tehát max 5V-al operál az áramkör.... Jelenleg azt szeretném kivitelezni, hogy ha a 8 kimenet bármelyikén van jel (ez általában 2.5 - 3V), akkor ne világítson egy LED, viszont ha nincs jel, akkor világítson. A jel egyébként elég gyorsan váltakozik, szóval lehet annyira gyors is, hogy olyan gyorsan villog a LED, hogy már az ember folyamatosnak látja. Jelenleg úgy oldottam meg, hogy a 8 kimenetet eggyé alakítottam, 8 dióda felhasználásával. Ezt a jelet invertáltam egy tranzisztorral és az így kapott jelet egy felhúzó ellenállással a LED-re kötöttem. A megoldás majdnem jó, mert néha működik is, de néha nem A probléma az, hogy néha a 8 kimeneten kincs elég fesz, aminek valamiért a diódák zavarnak be. Túl sokat földelnek le? Vagy túl sok feszt engednek vissza (lehetséges egyáltalán?) Szóval ha erre valaki tudna nekem ajánlani egy kapcsolást, olyan értékű komponensekkel, amik nem okoznak galibát, azt nagyon megköszönném Én jelenleg 1 N 4148 GEG diódákat használok és 2 N 3904 tranzisztort. A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
Használj schottky diódát, azokon kevesebb feszültség esik. A tranzisztor bázis ellenállása mekkora? A LED milyen tápfeszültségre van kötve?
Es azzal hogyan oldanad meg a problemat?
Üdv.
Mérőfejet szeretnék csinálni az ESR műszeremhez freki mérésére,ha lehetne valami tulfesz védelemmel , mert egyszer kivágta az ATMEGA 328_at.Köszönöm.
Ezt a típusú IC-t hogy kell kiszefni a tokból? A műanyag lábait kellene ujra forrasztanom, és totál burkolt körbe. Nem szeretném eltörni sem az IC-t srm a tokot.
Bővebben: Link
Ehhez létezik kiszedő-villa de kis csavarhúzóval is ki lehet pattintani az ovális lyukaknál. Nincs beforrasztva az IC.
Hello! Ha a megoldásod ez, akkor működnie kell a dolognak. De a problémádat szerintem nem a feszültségszint hanem az okozza, hogy ha egy bemeneten csak egy pillanatra van jel, akkor a Led ugyan ez alatt elalszik, csak azt Te a szemeddel nem fogod érzékelni. Tehát a diódás ÉS kapu után igazából egy újraindítható monostabil multinak kellene lenni. Akkor hiába csak egy pillanatra van jel, a monostabil késleltetési idejéig mindenképpen sötét lesz a Led.
Bemenetek védelmére már régóta van megoldás, mellékelem.
Köszi szépen!...
Esetleg egy inverter a kimenetekre? Teszel egy LED -et az inverter kimenetére, ebből 8 db kell.
Ez az, és működnie kell. Nem kell hozzá még Schottky dióda sem.
Pontosabban egy VAGY kapu meg egy inverter, azaz egy NOR kapu. De tudom, hogy ezt te is tudod, csak elirtad. A kep neve is TTL-NOR
Igen, proli007 kollega kapcsolasanak mukodnie kell. De az eredeti kapcsolas es az uzemi parameterek ismerete nelkul nem tudunk eleg okosak lenni.
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Van egy laserpointer-hez kapott töltő. Na most megmértem és a pozitív a negatív. Szóval gyárilag nem jó a jelzés. Kép mellékelve. Ez hogyan hat a lítium ion akumlátorra? Nem teszi tönkre?
A felső érintkező stimmel, de az alsó nem jól látszik. Mindensetre a felső inkább a pozitívra hajaz, így a címke jónak tűnik. Tegyél fel másik képet, ahol az alsó érintkező jobban látszik.
Sziasztok!
Két Zener-dióda sorbakötésénél a két dióda feszültsége összeadódik,a két vége közt pedig az eredő feszültségük összegének megfelelő letörési feszültséggel lehet számolni? Nem volt még ilyen problémám,eddig találtam mindig megfelelő értékűt... Köszönöm szépen!
Igen. Azonos irányban bekötött, és hasonló Zener-áramú diódák esetén igaz.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018
9A legpontosabb akkor lesz az eredmény, ha közelazoonos feszültségűeket haaználsz. Ekkora feszültségnél már tökmindegy. .
Nyolc bemeneti tranzisztort használnék, áramkorlátozással, (a forrás felé). A kollektorokat közösítve. Akkor már 6-7 tized voltra is reagál. Ha szükséges egy tranzisztorral lehet erősíteni a jelet a LED-ekhez. Ha még kevesebb kell, akkor lehet diódával közösíteni, de az erősítőkel már szimmetrikus táp feszültség kell, eltolt munkaponttal. Vagy virtuális testet kell létrehozni és független táppal táplálni.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018
Az áram terhelhetőség a 200 V-osnak felel meg, de 250V körüli lesz.
Nekem van ilyen töltőm, a LED felőli (a fix) rész a pozitív, a másik (a mozgatható) a test.
Ha nem így van, akkor az fordítva lett beforasztva lehet, vagy hibás a készülék. Szedd szét, és ellenőrizd. Az üresjárati feszültsége 4.220V. Akku nélkül bedugva a piros LED villan egyet. Ha akkut teszel bele a piros LED folyamatosan világít. Idézet: „Ez hogyan hat a lítium ion akumlátorra? Nem teszi tönkre?” Remélem ez ugye költői kérdés volt... |
Bejelentkezés
Hirdetés |