Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2067 / 2494
(#) ozpecs válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Pont ugyanaz a bd249-250mint a Tip 35-36, csak más jelölés
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Szia! Rámértem a relé lábaira. A puffertől mértem. Amikor leold akkor a pozitív nem mérhető csak a negatív.
Közbe rámértem 3db ellenállásra is. A rajzon R114 1K Ohm helyet 689 Ohm mérhető. Az R115 691 Ohm. R137 3.9K Ohm helyet 1.92K Ohm.ott. (R114-R115 eléggé forró)
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Akkor nem a védelem áramkörben van a hiba. A rajz alapján le tudod követni hol szakad meg a pozitív táp aminek állandóan jelen kéne lenni a hangszóróválasztó állásától függően?
(#) Moszkvai válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Igen.
Ha úgy nézzük akkor még egy típuson belül a gyártók közt is van némi különbség.
Viszont mindkettőre igaz, hogy próbálnak hasonló karakterisztikájú PNP/NPN párokat gyártani.
(#) ozpecs válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Na ez ebben az esetben nagyon nem igaz borasztóan másként viselkedik az npnés pnp teljesen másként változik az erősítése az áram függvényében szokták is mondani nagyon nem valók egy komplementer párnak nézzétek mag a görbéket. Hazsnálják, mert a negatív visszacsatolás sok mindent elfed de messze nem ideáli Nézz meg egy 21193 21944 párt pl. vagy akár mj4281 és párját.
(#) Moszkvai válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Ezektől láttam már rosszabbakat is.

BD249-250.jpg
    
(#) ozpecs válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Ennél én is de ilyet még nem láttam ezekre a tranyókra csak sokkal rosszabbakat ugyenerre..na most megnéztem pár újat, mostanában ugy tünik tényleg jobbak az együttfutások régebben ez nagyon nem így volt..
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
(#) Moszkvai válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Ez az MJL4281A/MJL4302A páros viszont tettszik! Egész jók az adatai is.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
(#) Moszkvai válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Úgy látom ezt már a kínaiak is tudják. Rengeteg a hamisítvány.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
A Hangszóró választót ha off állásba teszem, feltekerem a hangot és leold a kis relé.(K3) a rajz alapján.

IMG_0638.JPG
    
(#) DJ.Jana válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Az ára alapján marad a tip páros egyenlőre.
Köszi srácok a megerősítést!
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Akkor átmeneti ellenállás van a pozitív tápágban, ami akár egy rossz forrasztás is lehet.
Elindulsz a C91 10000 µF puffertől és a K3 relé lábáig leköveted az áram útját. Mikor leold a relé, feszültségméréssel behatárolod a szakadás helyét.
(#) jetman44 válasza DJ.Jana hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Szia!

A TIP35-36 mostanság a helyettesítő komplementer párja a BD249-250-nek. Ahogy fent említették, tökéletesen helyettesíthető, csak bétára érdemes összeválogatni!
Viszont ha szánsz rá kicsit többet, érdemes az MJ15003-15004 párost alkalmazni. Nagyobb a disszipációs képessége, nagyobb feszültségeket is elbír és a hangzása minőségi szintekkel jobb szokott lenni a DB-nél. Hosszú távon (pláne saját használatra) megéri a befektetést!
(#) ozpecs válasza jetman44 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Árban nem sokkal drágább a BD-nél a 2sc5200 és párja és az is sokkal jobb Ezek árban és tudásban is a BD és a sokkal drágább 15003 illetve mj4281 mj21193 között vannak
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
(#) jetman44 válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Úgy van!
És akár ezt is meg lehet belőle építeni...
(#) Alkotó válasza jetman44 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
(#) jetman44 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Tetszetős! Nálam is szerepel az "5 éves tervben" de még csak az alkatrészbázisig jutottam el... Majd ha elfogy a javításra várók hada...
(#) DJ.Jana válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
ezzel a kapcsolási rajzzal most erősen más irányba tereltetek.
Ahogy olvasgatom ez a végfok méltóbb lenne egy angol hangoskodó sub meghajtására.
4 ohm-ra is dolgozhat? Bár dupla tekercses a hangszóró és sorba köthetőek a tekercsek...
Rendelek is ebből 2sc5200, 2sa1943 párosból egy pár darabot és tovább gondolom ezt az APEX SR200 erősítő megépítését is.
(#) jetman44 válasza DJ.Jana hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
A 4ohm nem jelenthet neki akadályt, viszont nem tudom mit szeretnél vele hajtani. Alapjában véve egy ilyen "kis"monoblokkra 8 ohmból 300watt, 4 ohmból 4-500watt teljesítményű hangsugárzó már ildomos ha tartósan (bulikörülmények) használod órákon át...
(#) DJ.Jana válasza jetman44 hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Egy wharfedale evp-15sb st várja erősítőjét a raktáramban.
A 8 ohm 200W is jó lehet már, mert elég érzékeny a hangszóró a ládában.
A 300W ha kijön belőle akkor elég egy ilyen "kis" monoblokk nekem
8 ohmra kötve 400/800W a hangfal.
(#) trionaudio hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Sziasztok!

A kérdesem a következő lenne. A következő kapcsolassal bármilyen komplementer tranzisztoros végerősítőt hídba lehet kötni? Visszacsatolás kell-e neki, vagy valami féle módosítás ? Ez egy autós erősítő kapcsolásából lett kivágva, probáltam már egy kinából rendelt végfokkal hidbakötni, de sajnos az egyik csatornát tönkre tette, pár percig müködött, mikor jelet adtam neki, megjelent a kimeneten az 5 voltos egyenfeszültség, aztán csak búgott, akár mit is csinltam vele, viszont ha külön külön probálom használni, tehát nem hidkapcsolásként, ebben az esetben nem volt probléma, csak mikor az egyik végfokra a hangszóró + részét, a másik végfokra a hangszóró - részét kötöttem, mint ahogy az autós erősítőkben szokás. Lehetne-e ezt úgy használni, ahogyan az autós erősítőkben van ?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) ozpecs válasza trionaudio hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Lehet, hogy olyan erősítőt kötöttél hídba,ami már eleve abban volt és azt nem lehet mégegyszer, a másik, hogy azért hídban ugye négyszeres kimenő teljesítmény lenne, ezért nem szabad ész nélkül használni, mert az áramterhelhetőséget könnyen túllépjük
(#) trionaudio válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Akkor azért ment tönkre az invertált ágban lévő végfokozat. Ez a végfokozat volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) ozpecs válasza trionaudio hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ezt lehetne hidalni,csak óvatosan kell hajtani mert nem fog tudni az eredetihez képest dupla teljesítményt, a nagy kimeneti áramtól pl elszállnak a tranyók tulterheled. Kivehető belőle dupla impedancián az egyszereshez képest dupla teljesítmény. Ez ha jól emlékszem 50W-os vég akkor hidalva min 8 ohmon kaphatsz 100w-ot
(#) trionaudio válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ismered ezt a végfokot ? +-30 voltrol megy most az egyik fele.
Tudsz esetleg olyan kapcsolast, amit hidba lehet kötni, és birja a 4 ohm-os terhelést?
(#) trionaudio válasza ozpecs hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Ez egy jensen végfok rajza, ez már elbirná a 4 ohmos terhelest? Mekkora teljesitménye van ennek ?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2018
(#) Naszrai hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Sziasztok!

Nagyon nem ide vág a téma, de mivel itt biztosan van élet, ide tenném fel a kérdést:
- keresek Panasonic WM61A-hoz kalibrációs fájlt, LSPLaB programhoz.
- Vagy esetleg keresek olyan mérőmikrofont megvételre, ami tudja a gyári paramétereket.

Köszönöm.
(#) jetman44 válasza DJ.Jana hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
A gyári ládával együtt vagy csak önmagában? Adatlapot sajna csak ládával együtt találtam, az alapján a 131dB-t kicsit soknak tartom a ládának. Viszont ne vessz bele a számmisztikába, fölösleges. Ha sikerül összeszedned egy jó hatásfokú hangsugárzó rendszert egy ilyen Apex végfok kiszolgál egy komplett kisebb rendezvényt. Én 2X120 wattos saját építésű cuccal zenéltem be egy kisebb (100-120 nm-es) rendezvénytermet. Szóval 200 watt teljesítmény szomszédpusztító tud lenni!
(#) vipera1997 hozzászólása Feb 6, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Szereztem a minap egy Castone CPA500B dobozt, és szeretnék építeni bele valamit, személy szerint megpróbálkoznék egy D-osztályú erősítővel, viszont (viszonylag) könnyen elkészíthető bevált kapcsolást nem igazán találtam.Esetleg ha valakinek lenne hasonló elgondolású (én olyan 4-500W-ra gondoltam) és segítene ebben azt megköszönném!

ui:Még nincs eldöntve, AB osztálytól sem zárkóznék csak a fűtése nem annyira tetszik Ha esetleg ilyen lenne valakinél azt is szívesen fogadom

Köszönöm a segítséget!
(#) steve25 hozzászólása Feb 6, 2018 /
 
Sziasztok,
Van egy Sony F419R erősitőm, van hozzá Sony tuner, Sony deck Panasonic Dvd lejátszó, Sony bakelit lemezjátszó, És szereztem hozzá egy X4-Tech EQ-1000 Equalizer, hogy tudnám összekapcsolni az erősitővel? Hogy az összeset kezelje?
Egyáltalán lehetséges? Nincs rajta külön EQ bemenet az erősitőn, de valaki azt mondta hogy a deck en lehet váltani a csatornákat, de hogy?
Következő: »»   2067 / 2494
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem