Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3124 / 3963
(#) Ivan93 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Bővebben: Link Azért ez nem egy bonyolult feladat. Első találat a TME, ott pedig van adatlap.
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
A probléma az, hogy úgy kötöttem be a regulátort, hogy 12V = 1- 2+ és 5V kimenet 3- 4+ (a mellékelt képen) de így semmi se működik, a regulátor melegszik, a rá csatlakoztatott eszköz vagy sípol (ha léptetőmotor van benne) vagy meg se nyikkan!
Szóval mit csinálok rosszul? Esetleg hiányzik valami?
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Nem jó, mert a 2-es láb a pozitív bemenet.
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Akkor hogyan kellene? 12 V = 1- 2+ és 5V kimenet pedig 3- 4+ bekötés? Vagy teljesen felcseréltem a + és - ágakat? Kérlek, hogy sorban írd le a lábakat!
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Látom, még mindig nem ismered a Google keresőt. Bekötési rajz.
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Szóval ez alapján a 12V bemenetet sikerült fordítva bekötnöm... Jól értelmezem?
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
Teljesen jól értelmezed. Ha most jól kötöd be, akkor lehet, hogy működik a konvertered, de az is lehet, hogy nem.
(#) vargaf válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2018 / 4
 
Neki olyan internetje van ahol csak a Hobbielektronikán lehet kérdezni. A válaszadók információt nem kaphatnak, mert akkor nem lenne sok-sok véget nem érő, befejezetlen témája.
(#) lelkes amatőr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Ha már egyszer megtaláltad a megfelelő bekötést akkor miért nem annak megfelelően csinálod?
Olyan érzésem van, hogy Te valami cég megbízásából teszteled a fórum tagjait, meddig lehet az embereknél feszíteni az idegeket. Szerencsére sokan viszonylag nyugodtan kezeljük a tesztkérdéseidet .
(#) zsolt58 hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Sziasztok.
A trafó egyenirányitása után mekkora puffer kondit tegyek?
(#) vargaf válasza zsolt58 hozzászólására (») Feb 7, 2018 / 1
 
Mi az a:
Idézet:
„trafó egyenirányitása”
?
A transzformátor szekunder feszültségét egyenirányítjuk. A puffer kondenzátor értékét a terhelő áramtól és a megengedett hullámosságtól függően választjuk meg. A feszültséget az egyenirányítandó feszültség alapján választjuk ki:
Puffer kondenzátor számítás
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Lehet nem ez a helye de végülis elektronika!

Ötleteket szeretnék kérni olyan 12 vagy 24 voltos motorra, amiből tudnék csinálni egy kis hobbi körfűrészasztalt! Miből tudnék bontani olyat? Vagy esetleg alacsonyabb árkategóriába venni?
Dragabbat azért nem keresek, mert akkor már veszek egy noname akkus körfűrészt aztán azt aplikálom bele!
(#) Pali79 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Szerintem a fő kérdés, hogy mekkora lappal és mit akarsz vágni vele?
(#) kendre256 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Ablaktörlő motorból csinálnám. Elég nagy teljesítményű, lényegében állandó üzemre tervezték. Az áttételt le kellene szerelni (vágni) róla, de nekem is abból készült egy kis fúrógép, elég erős.
Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Valamelyik nap majd rendbe teszem a regulátoron a 12V bekötését, csak az a helyzet, hogy nem igazán szeretem magam után visszafejteni a szigetelőszalagot miután valamit már véglegesnek tekinthetően leszigeteltem...
(#) Secret válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Nézd, ha végleges, akkor nem szabad hozzányúlni. A szigetelőszalagot eredeti formájában nagyon nehéz visszatenni. A helyedben nem kísérleteznék.
(#) pucuka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Miféle szigetelő szalagot? Mit keres egy elektronikus áramkör körül szigetelő szalag?
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
A zugsorcsövet már meg se merem említeni...
De ha megtaláltad a bekötést, akkor miért is kötötted rosszul, és kötöd az ebet a karóhoz??
Ha szerencséd van nem nyírtad ki... Ha nincs akkor †
(#) Firefighter1 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Na igen... ez a jo megközelítés. kb mint a cnc-nél.... jo lenne ha még ezt is tudná!
Hát 2 fő irány lenne, az egyik amikor plexit balzát vékonyabb réteglemezt darabolok. Ez lenne kb 80 százalékban, a maradek 20 amikor erősebb vastagabb réteglemezt furnért darabolok!

És máris kezdem magamnak megválaszolni, mert vagy kismotort teszek és akkor leégetem a vastag furnérral, vagy egy erősebbet de akkor az esetek 80 százalékában feleslegesen pörgetek egy nagy és zajos(abb) motort!

Lehet hogy kukázok egy kisebb motort meg egy nagyobbat és ahogy a kézi körfűrészt szoktát beilleszteni, egy köztes lapot használva!
(#) Kovidivi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
A nagy motornak lehet szabályozni a fordulatszámát.
(#) Udvari Zsombor válasza Secret hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Sajnos közben kontakthibás lett a pisztolypákám, így egyenlőre nem tudom rendberakni!
Folyamatosan fűtő típusú páka pedig nem a barátom... Ráadásul középen tömör lapos sliccű biztonsági csavarokkal van összerakva, amik gyárilag annyira meg vannak húzva, hogy eltörte a hozzá való csavarhúzó bitet! (Ez nem az én napom...)
(#) Udvari Zsombor válasza pucuka hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Egy sérülékeny alkatrész, aminek lábaira drótok vannak forrasztva. Bizony kell szigetelni és stabilizálni hogy le ne szakadjon (zsugorcsövem pedig nincs)...
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
(#) Mackrim hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Sziasztok!

LM7909-et mivel tudom helyetesíteni?Sehol nem kapok Szegeden!
.1K63 kondenzátor polarizált?

Köszönöm a segítséget!
(#) proli007 válasza Mackrim hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Hello! A helyettesítést csak akkor lehet megmondani, ha ismert miben van (milyen kapcsolásban) és mekkora a terhelése. Ez negatív feszültségű stabilizátor, egyszerűen nem igazán helyettesíthető, illetve kisebb feszültségűvel lehet, (pld. 7905) ha a -9V stabilitása nem kritikus.
(#) kadarist válasza Mackrim hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Itt voltál már?
(#) tbarath válasza Mackrim hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
7909
- pesti ismerőst megkérsz hogy vegye meg a konthában/lomexben/stb és küldje el egy borítékban
- a földre menő lábat potira kötve kisebb (pl. 7905) stabkockával is csinálhatsz -9 Voltot: Bővebben: Link
- lm337

.1k63
Ez elvileg 0.1 uF, 10%, 63 Volt. A 100 nanosok nem szoktak elkók lenni, szóval jó eséllyel nem polarizált. De a polarizált kondikon általában jelölve van az egyik láb eléggé egyértelműen.

szerk: a fenti link 7805-tel van, csak az elv bemutatása miatt küldtem. Az lm337 pedig egy változtatható negatív fesz.stab. IC, szóval a kapcsolást is át kell hozzá alakítani
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
(#) vargaf válasza Mackrim hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
LM7909 Szegeden 151 darab
A kondenzátor nem polarizált.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2018
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 8, 2018 / 2
 
Az nagy baj, hogy kontakthibás lett a pákád, mert akkor kezdődik újra minden. Ha emlékezetem nem csal ez volt az első témád, a kör bezárult. Ez sohasem ér véget.
(#) Krisszes hozzászólása Feb 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy 100W terhelés esetén hogyan méretezzek RC taggot, hogy 120°-ot toljak 50Hz-en 230 volton.

Előre is köszönöm.
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 9, 2018 /
 
(Ma vettem megfelelő csavarhúzót.) Na jó, a pákában is forrasztással van rögzítve az összes drót! Ezek most szivatnak?
Következő: »»   3124 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem