Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PLC kérdések
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Köszönöm a választ, de nem nekem van problémám a megjelenítéssel hanem Levi91-nek. Mivel NB-t nem programoztam csak NT-t még anno, ezért írtam neki hogy az NT-nél be lehetett állítani a formátumot.
Igen, félre ment, bocsánat. De mivel az idézett szöveg is tőle származik, gondolom ez látható.
Szóval akinek inge kérem vegye magára!
Sziasztok
Egy hõmérséglet érzékelõ (Pt100) jelét kellene valahogy áttalakítani. Analóg bemeneten volna a jel feldolgozva 0-10V. Választ elõre is köszönöm.
Ha esetleg nem akarsz a kalibrációval foglalkozni, akkor pl. így is lehet, igaz a digipotik miatt 0-5v a tartomány.
Bővebben: Link
Omron PLC-vel egy kisebb vezérlési feladatot kell megoldani. HMI-ről terméket és operátort választanak. Az extra az, hogy fájlba szeretnék naplózni, hogy milyen termékből melyik operátor milyen időpontban hányat készített. Egyelőre semmilyen helyi hálózatba kötés nem merült fel, tehát szigetüzemről van szó, mondjuk memóriakártyára mentéssel. Hogyan lehetne egyszerűen megoldani?
Köszönöm!
Felmerült bennem egy projekt. Van egy Omron CPM1 plc-m és hozzá tartozó Omron nt2s-sf123b-ev2 típusú kijelzőm. Ezt a felállást szeretném kicsit módosítani, egy arduino közbeiktatásával. A kijelzőt le szeretném cserélni egy 4*20as kijelzőre ami az arduinoval menne I2C-n, és az arduinon futó dolgokat is megjelenítené, de közbe ami a PLChez csatolt kijelzőn megjelenik, akkor azt is meg tudjam jeleníteni az arduinora csatolt 4*20as kijelzőn. Gondolom nem megoldható, mert az Omron a kijelzőjével valami spéci protokollal kommunikálhat, de hát ha nincs igazam, és valaki ismeri a kommunikációjukat. Ebben kérnék infókat, aki jártasabb a kommunikációjukba.
Az OMRON FINS protokollja nyílt. Én ez alapján már csináltam mindenféle kommunikációt. (PC-PLC, PLC-PLC)
FINS protocol angolul Első körben én úgy futottam neki, hogy fogtam egy terminál programot (amivel bármilyen, saját magad által összeállított üzenetet ki tudsz küldeni és/vagy fogadni a soros porton), áttanulmányoztam a FINS protokollt és az alapján kérdezz-felelek alapon küldözgettem a PLC-be az üzeneteket. Ha megfelelő üzenetet küldesz neki,amit a PLC tud értelmezni és hajlandó rá válaszolni akkor a többi már gyerekjáték.
Akkor lényegébe még se lehetetlen a tervem. Köszi a leírást, át is tanulmányozom.
Attól tartottam, hogy ezek valami saját nyelvezeten kommunikálnak, mert a kijelző részbe is van egy avr. Idézet: „Attól tartottam, hogy ezek valami saját nyelvezeten kommunikálnak” Egyáltalán nem lehetetlen és igazad volt. Valóban saját "nyelvükön" (is) kommunikálnak egymással. Ezeket úgy hívják, hogy (kommunikációs) protokollok. Én a FINS-t említettem, mert az nyílt, tehát minden anyag hozzáférhető és a PLC biztosan ismeri. Nem olvastam át a kijelző gépkönyvét, de azt láttam, hogy univerzális, tehát nagyon sokféle PLC-hez illeszthető. Ebből az következik, hogy többféle protokollt is ismer(het). (Mintha azt olvastam volna a gépkönyvében, hogy azt a protokollt kell letölteni bele, amelyiket éppen használni szeretnéd. Tehát a kijelző programjával kell beállítanod, hogy milyen módon szeretnél vele kommunikálni.) Tipp: nem kizárt, hogy a kijelző ismeri a MODBUS protokollt is. Az talán egy kicsit egyszerűbb, mint a FINS és ahhoz (is) rengeteg anyag illetve segédprogram található a neten. (A CPU nem tudom, alkalmas-e a MODBUS kommunikációra.) A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
Sziasztok, dolgozott-e már valaki közületek Delta HMI-vel? A DOP-B03S211 típust néztem ki, mert abban van RTC és USB Host is. Esetleg tud valaki ajánlani hasonló árfekvésben (70kFt) az előzőekben említett funkciókkal más gyártmányt? Köszönöm!
Sziasztok!
Bár nem teljesen PLC (az, csak máshogy hívják ), de szerintem itt vannak azok a szakik, akik tudnak segíteni. Van egy Modbus eszköz, amiből az egyik regiszter kiolvasásakor 2 byte adat jön ki, a bitek állapota fontos számomra. A kiolvasás eredménye viszont valami fordítói sajátosság miatt DEC szám. Van szerintetek valami egyszerűbb módja a bitre bontásnak a sok-sok osztás, kerekítés, maradék képzésnél? 8 bites átalakító funkcióblokk van, de itt nem tudom, hogy lehetne használni. A teljes programozás funkcióblokkos, alapvető logikai, matematikai blokkok vannak. Esetleg PicoC-ben lehet funkcióblokkot írni, de ez nálam jobban képzett programozóknak is nehézségeket okoz, a nyelv nem elegendő dokumentáltsága, valamint a hibakeresési segédlet teljes hiánya miatt. Találkozott már valaki ilyen problémával? Előre is köszönöm a válaszokat! András
Így, hogy fogalmam sincs mi a kóchengerrel foglalkozol, biztos meg lehet oldani egyetlen utasítással.
Viccet félretéve, van adattipusok közti átalakítás, és van olyan is hogy bitek vizsgálata.
Loxone, ebben sajnos nincs, inkább valami matematikai egyszerűsítés talán, ami kellene. Vagy nem tudom
Idézet: „alapvető logikai, matematikai blokkok vannak.” Bitenkénti "ÉS" funkció van?
Mintha kapukból raknál össze egy áramkört, úgy kell elképzelni a "programozást"
Van ÉS, de nem tudom az egész byte-ra vonatkoztatni A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
Lehet rosszul fogalmaztam.
1 byte-on, bitenkénti "ÉS" van?
Akkor nincs
Csodás! És ez mit eszik??
Miben lehet programozni, minek az elvét követi?
valami doksid van a programozásról?
Igen egy Programing manual csodákat tehet!
Na olyan nincs...
Csak gyorsan átfutottam a Loxone Config-ot...
Van benne bináris átalakító, bár analóg értéket vár 1 byte-on. Ha így nem megy, akkor marad a PicoC, abban biztosan meg lehet írni. Bővebben: Link Mégsem olyan smart az a smarthome A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
Igen, nekem is ez a gondom, hogy csak 1 byte...
Valahogy nem lehet úgy osztani, szorozni egy számot, hogy akár több lépcsőben elég legyen a 8 bit szerinted? A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
Mi szar ez? Hogy nincs hozzá használati utasítás?? Remélem drága is.
A program ingyenes, a cucc nem olcsó, amúgy okosház.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |