Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Graetz-híd
Szia!
Nagy a feszültség, ezért kisebb szekunder feszültségű trafó kell, ami az izzószál áramigényét fedezi. Egyébként ehhez az alkalmazáshoz nem kell egyenirányító és kondenzátor.
Szia!
Amint azt már kadarist írta, fölösleges az egyenirányítás. Szabályozni pedig lehet a primer oldalon, akár egy fényerőszabályzós kapcsolóval is. Vagy építesz egyet.
Nagyon köszönöm, kezdek tisztán látni.
Köszönöm kadarist! Kedves vision61 az szeretném megkérdezni, hogy az említett fényerőszabályozó 60-300 watt között működik, és nekem a secunder oldalon pont ennyi jön ki. (60w) Az is le tudnám szabályozni. Köszönöm!
Üdv azt szeretném kérdezni, hogy ha graetz hidat diódákból rakom össze akkor lehet párhuzamosan kötni egyforma diódákat a nagyobb áram átvitel érdekében?
Lehet, de nem tanácsos. Mit nevezel egyforma diódának? Mert ha jelleggörbe alapján válogatod, hogy az elektromos paramétereik megegyezzenek és biztosítod, hogy mindegyik dióda-pár egyforma hőmérsékletű legyen (vagyis termikus kapcsolatban legyenek egymással) akkor minden probléma nélkül. Sajnos egyéb esetben, nem fog egyforma áram folyni a dióda-pár két tagján. Aztán hogy kibírja-e vagy nem, az jó kérdés.
Szoktunk a párhuzamosan kapcsolt diódákkal kis ellenállásokat sorba kapcsolni, pont az elektroncso kolléga által jelzett problémákat kiküszöbölni.
Közös termikus környezet is javasolt, lásd fentebb.
Egy tokban lévő kettős diódáról van szó CTL32S.
Ezeket szeretném párhuzamosan kötni, egyik lábuk ugye már a tokban közösítve van... Egyáltalán jók ezek egyenirányításra? Ez van ha jó akkor nem akarok másfajtát venni... A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
Ezek elvileg probléma nélkül köthetők párhuzamosan. Termikusan jó kapcsolatban vannak, mert közös félvezető lapkán vannak kialakítva (ezért közös az egyik láb-pár), és mivel egyszerre készültek, ugyan azon a gyártósoron, ráadásul ugyan abból a félvezető lapkából jó eséllyel a karakterisztikájuk is megfelelően hasonló. Tökéletesen ez sem egyforma (nincs is olyan), de jó eséllyel elhanyagolhatóan kicsi a különbség.
U.i.: Természetesen jók egyenirányításra, hiszen arra vannak gyártva. A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
Rendben van, köszönöm szépen a segítségedet, ez jó hír, holnap neki is állok....
Üdvözlettel Z.
Sziasztok,
Szeretném megkérdezni, hogy mitől van az, hogy egy kis graetz híd után kisebb feszültséget mérek mint előtte? Építek egy kis jelzőfényt lego vonathoz és gondoltam, hogy ne legyen gond...az elektronika elé beteszek egy hidat, hogy az elemtartó bármelyik állásában (polaritás váltó kapcsolóval szerelt elemtartó) működjön a kis kapcsolás...ami érdekes, hogy a híd előtt 8,12V-ot mértem, utána viszont csak 6,61V-ot...
Szia! Nyitó irányban feszültség esik a diódán. Bővebben: Link
És tegyél a graetz után elkót is, ami csúcsra töltődve emelni fog a feszültségen,
hogy mennyit, az a terheléstől is függ (ez a DC hullámosságát jelenti). Mint reloop írta a diódákon is esik feszültség, a graetz kapcsolásban 2-2 dióda van az áram útjában, azaz kb 2*0,7V. A 8,12VAC az 11,6Vcsúcsban, ebből lejön a kb 1,4V diódafesz, szóval kb 10V-nak kellene lenni a graetz utáni elkón terhelés nélkül Gondolom a 8,12V-ot AC állásban mérted, a 6,61-et AC vagy DC állásban mérted?
Szia! Úgy értettem, a kolléga elemet használ és a graezt mindössze polaritásvédelmet biztosít.
Üdv mindenkinek! Ma készítettem egy szimetrikus tápegységet egy TDA 7294 végfok modulhoz. A kondenzátorok 10 000 mikrófarád, ezeket összekötöttem pozitív a pozitív pólushoz a negatív a negatívhoz, a transzformátor 2X28V mérek a kivezetéseken egyenirányítás nélkül. Mikor egyenirányítom vissza esik a mért érték 2x26V. A kérdésem az hogy ez így normális vagy valamit nem jól kötöttem össze? Gondolkodtam hogy az egyenirányító híd okozza de nem tudom, ezért tettem itt fel a kérdést. Válaszokat előre is köszönöm.
Az egyenirányító diódákon is esik feszültség, ezért e különbség.
Valami nem stimmel. Ha a Graetz elött 28 Voltot mértél ( váltoáramot) az egyenirányito meg a a rákötött kondenzátor után ennek az 1,41-szeresét kellene mérned, azaz kb 40 Voltot ( egyenáramot).
Méréskor rajta vannak a kondenzátorok? Nekem nem egyértelmű.
Szia!
Próbálj egyértelműbben fogalmazni és RAJZZAL. Szerintem csak a trafó váltót méred, de rá van téve a graetz is. Ha a puffereket is ráteszed a graetzre, akkor esik vissza továbbra is a váltón az eredmény? Ha tényleg így van, maximum az lehet, hogy a puffer szivárgó árama nagy lehet és azért esik vissza az érték - de így is elég durva. Arra gondolni se merek, hogy fordítva tetted rá az elkókat, mert abból durranás lenne.
A mérési eredmény miatt nem egyértelmű. Az sem tiszta, hol méri a 26 V-ot.
Közben ugy látszik valaki kitiltatta a kérdezöt.
Helo.
Tud valaki 50A nél nagyobb beszerezhető egyenirányító hidat hűtőbordára csavarozós verzióban? Van egy hűtőskocsi Thermoking v500max hűtővel és másodjára pusztul meg benne az egyenirányító. A trafónak két szekundere van, erre van téve egyenként két 50A híd, majd a kimenetük párhuzamosítva. Elég nagy a terhelés, van rajta vagy 6 ventillátor. KBPC5010 amit tettem bele, lehet csak az volt a baj hogy nagyon csájna és valami márkásabb 50A beválik?
Mindössze pénz kérdése a dolog: Bővebben: Link.
szerk.: A "vezetési áram" szűrőt csökkenő sorrendbe kapcsold. A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2024
Csak sajnos a TME már magánszemélyek számára bezárt. De lehet meg tudom oldani ha itt van, szétnézek. Pár helyen már néztem de mindig 50A volt a csúcs.
Annó érdeklődésemre felhívtak, a telefonban mondott határidő, miszerint újra nyitnak a magánszemélyek felé, már rég letelt. El nem tudom képzelni, mit vacakolnak, miközben minden más webshop szállít magyarországra, magánszemélyeknek.
Ha másként nem megy, szimpla, hűtőbordára szerelhető diódákkal is megoldható, azokból is vannak izmos darabok. Igaz, így nagyobb helyet fog foglalni, azt viszont te látod, mennyi hely van.
Mondjuk én semmit nem vennék tőlük, de van 100 A-es.
Amúgy ha van két szekunder, akkor miért két graetz? Dupla veszteség a híd miatt, ezt régről tudjuk... A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2024
A graetz előtt is jön le két szál a szekunderekről, két 5A biztosítékon keresztül a vezérlőbe, valami segédtáp lehet. Az egyik az egyik tekercs nulla pontjáról, a másik pedig a másik tekercs 11.5V pontjáról. Ezt jó lenne tudni hogy mi, valami segédtáp lehet, de a vezérlőt nem szedtem ki még feltérképezés céljából. Ha párhuzamosítanám a két szekundert lehet nem örülne neki. Megkeresem majd a rajzát.
Helo!
Nagyobb áramra dióda modult szokás használni az iparban. Egy modulban 2db dióda van általában, a kivezetések meg úgy vannak kialakítva, hogy kettő vagy több esetében könnyen össze lehet sínezni a DC kivezetéseket. A 20mm-es moduloknak kb. 100A a teteje, kettő ilyen kb. egy 200A-es hídnak fele meg. Bővebben: Link Persze vannak 34, 50, és 60mm modulok kb. 1000A-ig. Fölötte meg tárcsadiódákkal érdemes építkezni. Ezek elég drágák, ezért valószínűleg jobban jársz, ha egyszerűen több hidat veszel, és lepárhuzamosítod azokat. Az árammegoszlás nem lesz tökéletes, de valamennyire biztosan megoszlik. Ha elfér a hűtőbordán, a helyedben én 2x4 db-t is rátennék. Nem írtad mekkora feszültségről van szó. Kis feszültség esetében jobb választás lehet a shottky diódákból felépített egyenirányító. |
Bejelentkezés
Hirdetés |