Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1269 / 1385
(#) Ge Lee válasza jdani hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Ha a foltokra gondolsz akkor ott alámart a klorid a nyomatnak. Ezt úgy tudod megelőzni, hogy a vasalás és a papír leáztatása után a hátára fordítod a vasalót, ráteszed a nyákot szintén a hátával és újra felmelegíted, hogy a rajta lévő nyomat lágyuljon meg, és az ilyen helyeket ami esetleg elvékonyodott vagy hézagos azokat is töltse ki.
Leginkább a nyomással van baj, túlságosan rányomod a vasalót, így szinte szétpréseled vele a vékony festékréteget. A vasaló saját súlyánál nem sokkal nagyobb nyomással vasald.
Én úgy szoktam csinálni, hogy előkészítek mindent, bedugom a vasalót, a szabályozó valahova a 2/3-ára, 3/4-ére van állítva. Amíg melegszik ráigazítom a papírt. Amikor bemelegedett és elaludt a fűtést jelző fény megkezdem a vasalást, ekkor melegebb valamivel mert a bimetal nem pontos, valamennyit túlfűt. Többször átmozgatom rajta ide-oda, körözök stb. mert a nyák felülete és a vasaló talpa sem tökéletesen sík. Aztán még azelőtt mielőtt elkezdene halványan megbarnulni a papír abbahagyom, és amíg még forró egy zsebkendővel finoman átdörzsölgetem. Utána azonnal viszem a csap alá, hogy a felhólyagosodó papír véletlenül se húzhassa fel az apró helyeket, vagy nagyon vékony vonalakat. Az áztatás közben finoman visszanyomkodom a feljövő hólyagokat, majd víz alá teszem az egészet 2-3 percre. Amikor már átlátszik a nyomat, azaz teljesen elázott a papír akkor az egyik sarkánál fogva finoman lehúzom, szinte egyben lejön az egész, itt ott maradnak csak papírfoltok, amiket a víz alatt ujjbeggyel ledörzsölök róla.
Ha úgy látom hogy kész van utána jön újra a vasaló amit említettem az elején. Legvégül átnézem nagyító alatt fényben, ha valahol maradt még papír akkor azt egy tűvel finoman kikaparom, és ha a nyomat rendben van akkor megy a vaskloridba.
A maratást érdemes úgy végezni hogy a legkisebb gázlángot begyújtod a konyhában, és felette kb. 25 centi magasan folyamatosan mozgatod, így pár perc alatt lemarja. A maratótálam nekem egy vastag falú kiürült jégkrémes doboz, meg van egy nagy méretű amibe akár az A4-es nyák is belefér. Mindig csak annyit kell beleönteni ami épp ellepi a nyákot, de inkább még annyit se. Kisebb nyákokhoz fél decit szoktam.
Keress vissza a téma képei között, ott láthatod milyen minőségű nyákot csináltam.
(#) Ge Lee válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Egyet meg is találtam, de szerintem tettem fel régebben többet is, ahol az IC lábai közt megy át vonal. Attól több nekem nem kell.
(#) pont válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Csak annyit hozzá, hogy nem tűvel kellene kikaparni a maradék papírt , hanem sósavval, és ha már rajt a sósav, akkor egy löttyintés peroxid és nem kell melengetni ideig óráig gázlángon hanem egy perc alatt kész van, olcsóbb, tisztább, gyorsabb...
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Kissé agyon nyomtad a nyákot, és mivel emiatt keletkeztek rajta mélyedések itt ott , ezek után már nehéz lesz minőséget produkálni rajta.
(#) Ge Lee válasza pont hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Aha...egyszerűbb és olcsóbb sósavazni mint kettőt karcintani nagyító alatt a tűvel. És a peroxid is egyszerűbb és olcsóbb mint néhány percre begyújtani a legkisebb gázlángot. Akkor jól van. Plusz a peroxidtól gáz is fog fejlődni, aminek senki nem fog örülni a konyhában.
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Ha nem kell a "gázláng" akkor az udvaron is lehet maratni , és ha csak éppen annyi peroxidot használsz ami elég (két három maratás és rájössz mennyi kell) akkor még annyi gáz sem keletkezik mint a vaskloridból amikor melegíted
(#) pont válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
A vaskloridnál olcsóbb ha nem lenne egyértelmű, https://vitamarket.hu/Hidrogen-Peroxid-35-os-1l-technikai-1000ml_p25 és igen egyszerűbb a maratóedénybe löttyinteni egy kis sósavat, mint nagyító alatt végigbogarászni melyik forszem közepépen van még egy kis papír, csináltam ezt is azt is...
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2018
(#) niedziela válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
A sósav roncsolja a papírt, tehát onnan is eltűnik ahol nyomtatva van, csak nem fedi a toner.
Ha utána melegítesz a panelre, biztosabban nem marad hajszálcsöves.
Csak a konyhában maródik le a réz ?
(#) Ge Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Annak gőze van nem gáza, de az is csak akkor ha túlmelegíted. Nem szoktam...
(#) Ge Lee válasza pont hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
De egyértelmű, én 90Ft/liter áron vettem a kloridot, és még elég sok van a 25 literes kannában...
(#) Ge Lee válasza niedziela hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Idézet:
„Csak a konyhában maródik le a réz ?”
Ha neked van kedved -10 fokban vagy esőben, hóban kint csinálni akkor csináld ott, én maradok inkább a konyhában...
(#) pont válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Nem egy helyre járunk vásárolni.... https://www.conrad.hu/hu/vas-3-klorid-bungard-530736.html
(#) niedziela válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Nekem nincs kedvem
Szóval neked van egy konyha ahol maratsz, meg hozzá 25 liter vasklorid.
Ez jó, csak nem általános, ezért ha más mást ajánl az még jó lehet akkor is ha neked nem.
De az alap kérdés sem erre irányult.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2018
(#) Ge Lee válasza niedziela hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Idézet:
„Ez jó, csak nem általános, ezért ha más mást ajánl az még jó lehet akkor is ha neked nem.”
Ezt miért nekem írtad? Volt egy kérdés, amire válasz nem nagyon. Válaszoltam korrekten, amire aztán egyből jöttek az okoskodások hogy azt miért nem úgy kell. Szóval az idézett mondatodat magadnak kellett volna címezned...
Úgy gondolod én nem próbáltam a peroxidot? De. Ezért, meg a leírt okok miatt maratok inkább vaskloriddal, és nem nagyon érdekel ha ez másnak nem tetszik, én sem kötök bele abba ha más mással csinálja. Azt a 25 liter vaskloridot egyszer kell megvenni a donauchem-nél, és ha csak magadnak csinálsz nyákot, meg elvétve néha egyet kettőt másnak, akkor ha életed végéig nem is, de nagyon sokáig elég.
(#) jdani válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Mondjuk az igaz hogy szinte ülök a vasalón, úgy vasalok.
Milyen papírt használsz?
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Ge Lee válasza jdani hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Az úgy nagyon nem jó, szétpréseled a festéket, ami jól látható lesz a vonalak elmosott kontúrjain is. A papírt itt vettem sok éve, a fényes 135g-ból, elvágattam velük A4-es méretre. Lehet hogy a 100g-os vékonyabb jobb lenne, nem tudom, azt nem próbáltam.
(#) adapter válasza jdani hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Az nem lehet, hogy túl forró a vasalód és szinte "felforr" a toner a nyák-on?
(#) jethro válasza jdani hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Szia.
Miért nem jó a lézer fólia?
(#) Lamprologus válasza jethro hozzászólására (») Márc 19, 2018 / 1
 
Javaslom próbáljátok ki a kínai, sárga transfer papírt!
Nincs áztatás, nincs vakarászás, nincs savazás ... leesik magától, a toner meg marad a nyákon.
10db A4-es 3-400Ft
(#) kaqkk válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Szerencséd volt vele, én is rendeltem de valami más sárga papírt küldtek , rosszabb volt mint a sima nyomtatólap ..
(#) Lamprologus válasza vargham hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
igen!
(#) Lamprologus válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Az elsőt én is elszúrtam! Úgy ráragadt alig bírtam levakarni. Szerencsére rájöttem mitől: túl forró volt a vasaló. Másodszor már vigyáztam nehogy 200 fok fölött legyen a vasaló hőmérséklete ...
és láss csodát, leesett a papír magától ...
Azóta már laminálóval csinálom, 180 fokon ... szinte el sem tudom rontani! koppp-kopp-kopp!

Én azt szoktam, ha megjön kipróbálom hogy jó-e ( addig nem jelzek vissza ), ha nem jó akkor megreklamálom, visszakapom a pénzt, nem vesztettem semmit! Mondjuk papírt még csak kétszer rendeltem, mindkettő jó volt)
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
(#) kaqkk válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Én rögtön laminálóval kezdtem és egy egész hétvégét rászántam a hőmérséklet kikísérletezésére , de csinálhattam bármit nem ragadt fel a toner . Előtte utána próbáltam műnyomóval lézerfóliával sikerrel . Ezért írtam azt hogy engem átvertek
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
(#) usane válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Ez csak akkor működik, ha olyan a tonered ami 200 fok alatt ráragad s nyákra. Nem mind olyan.
(#) jdani válasza adapter hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Olyan háromnegyedesen vasalok..
Milyenenk kellene?

Lézer fóliáról még nem is hallottam.

Ha ez a műnyomó a tuti (amiről már hallottam, csak sosem tudtam szerezni), tudna nekem valaki küldeni SKba?
Vennék vagy 50 A4est, fizetném előre.
Nem akarok oldalról rendelni, mert horribilis postaköltséget adnak.
Pedig elég ha csak betennék egy A4es borítékba..
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Felesleges hókusz pókusz papírokon elmélkedni.Mert ha már alapjaiban hibás valami, akkor az a hiper szuper papírral is hibás lesz.
(#) Ge Lee válasza jdani hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Honnét nem akarsz rendelni? Mi az a horribilis? Az ebay-es ingyenes kínai szállításokat leszámítva bárhonnan bármit rendelsz azon lesz szállítási költség. Vagy földhöz vág az az 1500Ft? Adtam egy linket hogy én honnét és mit vettem, és az garantáltan jó, szemben olyan valamivel ami vagy jó lesz vagy nem. Előkerestem a számlát, vettem 15db-ot a 0,7m2-es papírból, ez volt 720Ft bruttóban, 140Ft volt hogy elvagdosták A4-es méretre, és 1600Ft volt a postaköltség. Ennek 10 éve, és még mindig van belőle.
Ha valaki betesz neked néhány darabot egy A4-es borítékba azzal csak egyetlen probléma lesz, hogy arra utána nem kell nyomtatnod, mert kizárt hogy gyűrődés nélkül érjen oda. Esetleg akkor, ha tesz mindkét oldalára 2-3mm vastag kartonlapot is.
(#) niedziela válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
A szolvák postai árak = a magyar postai árakkal ?
Mert ha nem, akkor lehet az is hogy
Idézet:
„...horribilis postaköltséget adnak.”
(#) jdani válasza niedziela hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Erről van szó.
Itthon is ha kell valami apróság, a cég nem fogja bedobni egy kis borítékba 1euro postázással, hanem küldik futárszolgálattal, 5x áron..
Következő: »»   1269 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem