Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Csak nem haladok! De már hibakeresésbe kérnék segítséget! Kaptam egy programot ami garantált hogy jó! azóta ezt rátöltöttem 4 teljesen uj PIC re, közbe cseréltem USB UART modult, cseréltem dugdosós panelt de mindig ezt kapom! Küldenék egy számot, ahhoz hozzáadva egyet küldené vissza! de e helyett elmegy a szám Termit el küldve, és Free Device Monitoring Studio val figyelve: 002081: Write (DOWN): 2018-04-16 18:08:03,4358992 +0,0922752 32 0a 2. 002084: Read (UP): 2018-04-16 18:08:03,4536256 +0,0007728 Status (error): 0x100000102 Mi lehet a gond??
Csak általánosságban: Tápfeszültség legyen stabil, a kotroller +5 V-os táplábán legyen 100 nF-os kondenzátor, a PIC RX lábán legyen 10 kΩ-os felhúzó ellenállás.
Ha ezek rendben vannak, akkor jöhet az oszcilloszkóp, azzal lehet látni a jelalakokat, hátha ott van valamilyen hiba. Vagy. Másik Terminal programot próbálj ki, esetleg a PICKit2 is hazsnálható UART monitorként. A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2018
Hát akkor várnom kell amíg megjön a "játék" szkópom! mert ezek megvannak!
Idézet: „cseréltem dugdosós panelt” Azt nem cserélni kell, hanem a leghamarabb megszabadulni tőle ! A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2018
Stripboard vagy normál panel ha biztos vagy a fizikai áramkörben.
Vagy légszerelve, de mindenképpen forrasztva nem dugdosva kontaktos vackokon, aztán heteket lesni, hogy miért nem jó aminek jónak kell lenni.
Amiket javasoltál, nem alternatívái a dugdosós panelnek amit rendszeresen használok. Szerintem nagyon jó dolog. Nem kell forrasztani, így kb. bárhol használható, egyszerűen és mindenféle extra szerszám nélkül átalakítható stb.
Szia! Rakj össze egy picet lcd-vel, és először a fogadást csináld meg, ha az már 100%-os akkor lehet csak elkezdeni a visszaküldést.
Kicsit OFF de leírom, mert már elképzelhetetlen volt hogy mi lehet a hiba
Már túl voltam minden verzión PC-PIC PIC-PC PIC-LCD PC-PIC-LCD Írtam olyan programokat ami egyszerű volt mint a faék! Kaptam bonyolultabb programokat és teljesen egyszerű teszt programot ami garantáltan működött csak nállam nem! Mivel a kis műhelyem most el volt torlaszolva igy maratni nem akartam, ezért a végén már "légforrasztással"( a kontakthiba elkerülése végett) szereltem! 9 PIC-et ettem meg Amikor már most nem tudtam mire gondolni, a kisfiam kiborította az alkatrészes dobozomat és másik tartó került a kezembe ( műanyag toksinbe küldte a kis kínai tizes csomagolásba) Feltöltöttem a teszt programot.. szépen futott, feltöltöttem az én programomat ( programjaimat) és mind futott, komunikált küldött, fogadott per pillanat kb 30 db 18f14k22 van a közelembe, de az egyik 10 csomagból az egyik se működött rxtx vonalon ÉS mivel mindig ugyan abból a tokból vettem ki .... Úgyhogy nagyon köszönöm hogy elviseltetek és segítettetek de egy kicsit megnyugodtam hogy nem teljesen én vagyok a bolond!
Idézet: Ez viszont tényleg hiba. Miért pont onnan rendeleted a kontrollereket, amikor itthon is Dunát lehet rekeszteni a forgalmazókkal? „küldte a kis kínai” A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2018
TUdom és már sokszor ráfáztam az e-bay-re de kevés Magyar forgalmazó postázik Svájc-ba!
Már próbálkozom a "Magyar" út kiépítésén.. de nehéz olyan valakit találni aki bevállalja hogy az ő címére rendelhetek, és ő továbbpostázza nekem!
Nincs helyi forgalmazó? Igen-igen meglepődnék, ha nem lenne.
Sziasztok! Használta már valaki a flowcode DSP PID modulját? Egy PID-es hőmérséklet szabályozót kellene építenem, de azt sem tudom hogy álljak neki.
Tömbben szeretnék szövegeket tárolni de sehogy sem akar rendesen működni, megoldható egyáltalán ?
Egy betű, egy bájt, célszerű az ASCII kódolást használni. Nem elég jó? A beolvasott karakterkekkel mi lészen majd?
Az alap koncepció a gyakorlás de , van olyan ötletem hogy mondjuk kétnyelvű menü
és a tömbből egyszerű lenne a kész szövegek kiolvasása . Pl tömb0-10 ig magyar tömb11-20 ig angol és csak az indexhez kell hozzáadni 10 et máris más nyelven beszél a pic az LCD-n
Valahol, itt a témában láttam példát, most nem találom. Hétvégén tudok mutatni olyat, amivel elindulhatsz.
Valami ilyesmire gondolsz?
Ez is egy példa a tömbre
Ez már valami hasonló ezen már el tudok indulni , köszönöm
Ezt is kipróbálom , ez első látásra szimpatikusabb
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata több DS18B20 hőmérő alkalmazásával Flowcode-ban? Egy hőmérős alkalmazás megy. De sajnos nem jövök rá, hogy egy vonalon hogyan lehetne több hőmérőt alkalmazni. A segítséget előre is köszönöm!
A komunikációja 1 Wire, tehát nem címezhető, így egy vezetékre csak egy. Azt talán lehetne, ha mutiplexelnéd a vezetékeket, amiken a hőmérők lógnak. Vagy keresel I2C komunikációjú hőmérőt, azok címezhetők.
Azért ez így nem igaz..simán lehet 1 vezetéken több ds-t is kezelni.
Hiszek neked, de akkor eddig én tévúton jártam, mert nekem mindegyik más serial numbert dob vissza ha lekérem tőle. pl ilyet:28 88 84 82 5 0 0 6A
Amivel ha megszólítom még válaszol is rá. Sőt ha 4 van egy vonalon mind a 4 tud válaszolni a saját címére. Ez persze lehet véletlen is természetesen .
Alapvetően két lehetőséged van. Valamilyen külső, analóg multiplex IC használata vagy a gyári számok alapján szólítgatni őket. Előbbi esetben több kontrollerláb kell mert a 1W csatornán kívül a multiplexáló IC-t is vezérelni kell, utóbbi esetben a program csak és kizárólag az adott DS18B20-as IC-ket tudja megszólítani mert mindegyiknek egyedi gyári száma van.
Ez utóbbit meg lehet oldani tanítással is csak kicsit macera, mert a tanítás közben a vonalon egyszerre csak egy IC tartózkodhat. Segíthet a dolgon, ha az IC gyári számát pl. az EEPROM területen tárolod, így a programot nem, csak az EEPROM területet kell mindig átírni, minden egyes készüléknél. Elméletileg van egy harmadik módszer is, a Flowcode példái vagy a beépített segítségben van opció több IC kezelésére is, de abban jóval több a buktató, nálam nem is működött soha rendesen, nem javaslom a használatát.
Szia
A második folyamatra van esetleg példád vagy el tudnád magyarázni a folyamatot?
Volt egy ilyen példám, nem találom...
Tulajdonképpen nem bonyolult. A ROM kiolvasáshoz (64 bit, 8 bájt) a sorrend a következő: oo_busreset oo_tx_byte (0x33) oo_rx_byte <-- Ez a parancs 8x egymás után, így megkapod a ROM bájltjait. Ezzel egyenként ki lehet olvasni a 1W eszközök címeit. Papíron létezik a "Search ROM" parancs is (0xF0), de ebbe már nem folytam bele. Ha megvan az IC gyári száma, akkor megszólítani így kell: oo_busreset oo_tx_byte (0x55) oo_tx_byte <-- Ez a parancs 8x egymás után. A már ismert gyári számot küldöd ki. A 0x55 parancs kiadása után csak az az eszköz fog reagálni, amelyiknek a gyári számát elküldted. A nyolcadik bájt után a többi aludni tér. Ha olyan gyári számot küldesz ki, amelyik nem létezik, egyik eszköz sem fog reagálni. Folytatva a bájtok kiküldését, pl. megszólítod, hogy mérjen hőmérsékletet: oo_tx_byte (0x44) Várakozás vagy egyéb feladatok elvégzése, amíg a DS18B20 végez a hőmérséklet méréssel. Az adatok kiolvasása: oo_busreset oo_tx_byte (0x55) oo_tx_byte <-- Ez a parancs 8x egymás után. A már ismert gyári számot küldöd ki. oo_tx_byte (0xBE) oo_rx_byte <-- Ez a parancs 9x egymás után. Ezzel megkapod a teljes memóriaterület tartalmát (lásd melléklet). Nem kötelező a kilenc bájt kiolvasása, de ha CRC-t akarsz számolni, akkor kelleni fog minden bájt. Remélem jól emlékszem a dologra, rég szórakoztam már ezzel. Az adatlapban benne van, hogy melyik parancs mire jó. A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2018
Szia! Hátha ez segít.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |