Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Üdv!
Van olyan PIC32 amiben az SPI magas és alacsony jelszélessége állítható? (on-time, off-time). Általában IIC-t használok, nem tudom az SPI-vel mit alkottak a 32-esekben. Vagy létezik egyáltalán olyan bármilyen mikrovezérlő?
SPI clock frekvenciáról beszélünk, vagy valami olyasmiről amivel én még nem találkoztam?
Tudtommal nincs. Ha WS2812 vezérlés a cél, akkor csak több bit felhasználásával lehet SPI-vel játszadozni.
Egy érdekes projekt: Driving WS2812B Pixels, With DMA Based SPI (PIC32MX250F128B)
Igen az a cél, bár nem WS hanem sk6812 de kb. ugyanaz. Én is gondoltam a több bitre meg találtam is hasnolnlót, de köszönöm ezt a linket is. Még szoftveres is lehet, de még nem tudom milyen hosszú lesz, de kb 500 LED-re számolok, 500*32bit adatot kell küldözgetni, nehogy villózzon ezért gondoltam mehajtom több vonalon SPI-vel.
Látom itt a CLC-t is említik, az sem rossz ötlet. Még a uC terhelést is figyelembe kell vennem, mert közben egyebet is el kell néha végezni a vezérlőnek. A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2018
Esetleg ezt is érdemes tanulmányozni: AN1606, CLC van 32 bitesben is.
Most vettem észre hogy van új MPLABX verzió amelyben már végre a PICkit4 támogat egy halom mikrovezérlőt, és végre szerepel benne az általam nagyon kedvelt dsPIC33E sorozat is! Így most már kivettem a PICkit4-emet a dobozából és ki tudtam próbálni. Most tűnt csak fel: ennek az ICSP csatija nem 6 hanem 8 pólusú! Miért?
![]() A Microchip oldalán annyit találtam hogy az utolsó két láb "reserved for future use". Egy ismerősömtől pedig azt hallottam hogy ezekkel fog majd tudni a PIC-ek mellett AVR-eket is programozni. A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2018
Nemcsak ICSP-t támogat:
https://www.waveshare.com/img/devkit/PICkit-4/PICkit-4-pinouts.png
Érdekes kontrollerek: dsPIC33CK256MP508 család és a "kétmagos" dsPIC33CH128MP508 család
Itt látod pontosan, hogy melyik módban melyik láb mire használható (persze a nagy része jövőbeli).
Viszont ha jól emlékszem neked van ICD4-ed kíváncsi lennék az ICD4 csinál olyat min a Pk4. Nálam debug közben előszokott fordulni hogy random disconnectel és utána sír az MPLAB X hogy az USB EP2 keresztül nem tud kommunikálni (vagy valami ilyesmi). Szóval ICD4 produkált nálad ilyet? A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2018
ICD4-el voltak korábban gondok, de pont ilyen mint amit írsz nem volt. Aztán kijött egy frissítés és megjavult, azóta teljesen jól megy az ICD4.
Egy kis apróság most már a PK4 is tud release from reset-et (eddig csak hold in reset volt) valamint ha rá van töltve az új firmware és egy kisebb build számú IDE-vel van használva akkor nem kerül visszaállításra a régi firmware (mint a PK3/ICD3-nál)
Tudom, ne legyek telhetetlen, de miért nem egy 32mx-et adnak inkább dual core-ban?
![]()
Vannak még rejtélyek az MpLabX Device Support állományában:
dsPIC33DV64MC205, dsPIC33CH128RA50x, PIC32WK2057GPD132, PIC32WK2057GPB132, PIC32PR0000DAD288...
Rákerestem octopart-on. A fene tudja, nem ismeri a kereskedelmi forgalom. És ami a tokozását illeti, ebben a doksiban az 5/8-as oldalon az a dupla soros qfn egyébként sem tűnik leendő népszerűség-bajnoknak.
Valójában nem felesleges, mert ezekből a vitákból is lehet tanulni, megismerni különböző gondolkodásmódot, programozói megközelítést.
Próbáltam utána kotorni, hogy mplab / c32 üzleti felhasználáshoz jelenleg licencelhető-e, és hogy mibe kerül? Már mindenütt csak az xc-ket kínálják, ezt a listát találtam összesen: Bővebben: Link. Bárki bármi ötlet?
Feltettem ezt a legújabb (4.20-as) MPLABX-et. Működik, viszont ha lenyomom a CTRL gombbot és így rákattintok egy függvény nevére, akkor eddig elugrott abba a C fájlba ahol a függvény meg volt írva. Most viszont a headerbe ugrik! Ez nagyon idegesítő, nehogy már manuálisan kelljen megkeresnem a függvényeket!
![]() A "Navigator" ablak pedig tök üres. Sem függvények nevei, sem változók, sem definíciók, semmi nincs benne. Más is tapasztalta ezeket?
Nem! Nekem a függvényre ugrik most is...
Szeretnék egy sima PWM jelet előállítani az Output Compare perifériával:
De csak egy stabil H szint van a lábon. Pedig az OC1 dolgozik, ugyanis ha kikommentezem az utolsó ("OC1CON1bits.OCM=0b110; ") sort akkor L szint lesz a lábon. Nem értem, ennek így működnie kellene szerintem! ![]() Ja és dsPIC33EP512MU810-ről van szó.
Az OR1R-t is be kellene állítani...
![]()
Na most egyszer csak megjavult! Pedig nem csináltam semmit. Most már a függvényhez ugrik és a Navigator ablakban is megjelentek a dolgok. Érdekes.
![]()
Ilyet a régi is csinált néha. Nem jöttem rá miért.
Nem véletlenül attól függ, hogy hova kattintottál utoljára a sövegmezőben?
Java...
A CTRL+Click és a Code Completion (CTRL+space) úgy működik hogy a háttérben fut mindig egy parser ami nézi mi változott a kódban. De itt előfordul drája JVM nem kap ramot vagy korlátozva van neki és kellene még neki akkor szegény megőrül. És néha még a header-be se ugrik-be a code completion nem dobja fel a változókat stb... Én ilyenkor azt szoktam X bezár AppData-ba pedig tőrlöm a Cache mappát és magához tér. Persze az is működhet, hogy újra van indítva vagy inkább a JVM task manager-el ki van ütve (nálam nem mindig áll le...) de ez az újra indítos nem mindig oldotta meg a problémát a Cache törlős pedig mindig.
Most fejből nem emlékszem hogyan, de a RAM-ot, ha van a gépben bőven, lehet növelni neki, nekem ez sok gondot megoldott (sebesség, stabilitás).
A X mappájában van egy mlab_ide.conf fájlt -J-Xmx attributummal lehet állítani a maximális JVM heap méretet.
Igen sok gondot megold ha van bőven RAM, egyetem beszéltem egy Javással istenítte, hogy cross-platform stb.. majd elmondta, hogy 22GB RAM van a gépében... így könnyű ![]()
Hmm.... Elgondolkodtató... 22GB RAM -mal beprogramozni egy 16F84 -et... Világra szóló eredmény. 1Kb program memóriára 23.068.672 szoros memória igény a fejlesztéshez... Ha csak 2Gb RAM -mal számolok, akkor is 2.097.152 -szeres az igény. Ha már itt van a 64 bites rendszer, lehet építeni memóriát egész 18446744073709551616 byte -ig...
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
Igen.
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |