Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
Nekem is új volt - most kipróbáltam.
![]()
Igazából semmit nem változott. Talán az elején nem ragadtak össze a rétegek a szilikonzsír miatt. De amint kijött már jó volt.
![]() ![]() A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2018
Én szilikon spray-t használtam - akkor a spray és a filament együttes hatása volt. Mindenesetre ezzel a "Filamentum" gyártmányú PLA-val tükörsima az első réteg 220/60 fokon.
Az szuper.
Hali! Szerintetek egy spulni PLA-t, hogy lehet kiszárítani? Mert arra gyanakszok, hogy azért ilyenek a nyomtatványaim, mert valószínűleg megszívta magát a spulni PLA. A nyomtató tökéletesen be van állítva. Mindene a fej PID fűtésétől, az asztalon keresztül az extruderig. Már szinte minden új alkatrész. Minden tökéletes. Csak a nyomtatott anyagok ilyenek. (Alább a képeken láthatjátok) Miért lehet ez? Kíváncsi vagyok, hogy ki, hogy szárítja a PLA-t. Esetleg tippeket tudtok e adni?
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2018
Nem tudom milyen a hűtőd, de az enyém (2éves Whirlpool) fagyasztással csökkenti a páratartalmat. Tényleg kíváncsiságból be is teszek egy mérőt a hűtőbe.
A másik tippem a sütő lenne, de ez nagyon rosszul is elsülhet. Jelenleg nálam most 51%-os a páratartalom, de nem okoz problémát a nyomtatás. Volt hogy 60%-os volt, de akkor sem volt gond. Van még egy ötletem. A sütőben kiszárítasz kb.1kg sót és ezt használod pára elszívásra. Közös zárt térbe helyezed a nyomtatószállal.
Elkészült a hűtős mérés. 20%-os a páratartalom.
Szia! Légkeveréses sütőben szárítottam, 60 fokon. Mondjuk digitális PID vezérlős sütő... Benne volt éjszaka... Reggelre jó volt. Azóta a bontott filamentet vákuumos kenyértartóban tárolom. Nincs vele gond...
Köszönöm a tippeket! Aztán rájöttem, hogy igencsak nedves lehet az anyag. A szobába 65% páratartalom. Megmértem én is a hűtőben. Ott jelenleg 19% Tehát nem tévedtél ezzel kapcsolatban te sem bbatka. Nos a sütőm az egy új Bosch villanysütő légkeveréssel meg minden fittyfenével. Ott esetleg tudom szárítani. De most próbaképp levágtam a spulniból 3 métert. Beraktam az ablakba a sötétítő roló meg az ablak közé kb fél órára. Jól odatűzött a nap. Kicsit talán száradt az anyag. Láthatjátok a változást. Azért az előző hozzászólásomban található képeken látható valamihez nem hasonlít minőségügyileg.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2018
Ez érdekes , nekem a konyhában van a nyomtatóm és a filament is, ott pedid van pára bőven de nekem nem okozott még ilyen problémát.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2018
Be szokták rakni légmentesen záró dobozba a filamentet, mellé pedig jó sok nedvszívó anyagot, mint amit a cipőkhöz is adnak, az a kicsi golyó granulátum.
Silica gél a becsületes neve.
Nekem a gyári fóliájába van visszarakva és az az egy kis tasak amit gyárilag beletettek. Lehet venni macskaalmot is ilyen formátumba, ha valaki elég fanatikus akár az egész tekercs filamentet is eláshatja benne. ![]()
Szilikagél, de hogy hol lehet venni az passz. Érdekes, nekünk a suliban simán csak a gépen van hagyva a 1kg-os guriga, a gép egy földszinti osztályban áll és semmi ilyen hiba nem tapasztalható. De ha a szárítás megoldotta a gondot akkor egyértelműen ez a hiba. De más nedvszívó anyaggal is lehet próbálkozni, pl. ahogy visszább írták a só is jó lehet, de valahonnan olyan rémlik, hogy a rizs is (bár ebben nem vagyok biztos).
A rizs meg a só is jó lehet, de a szilika gél biztosabb sokkal gorsabban és több vizet köt meg. Ha van pici elemes páratartalom mérő, le lehet tesztelni a rizst és a sót is. Lehet beválik, a só pedig nem drága. Csak kérdés, hogy mennyi vizet tud megkötni.
Igen. Ezt hallottam már többfelől én is, hogy a rizs is jó. A rizsnek elvileg ugyan olyan jó a páramegkötő képessége mint a Silica gélnek.
Köszönöm mindenkinek a tippeket! Letesztelem a sót is, a rizst is. Meg megpróbálok szerezni valahonnan Silica granulátumot. ![]()
Nekem ilyen van egy nagy műanyag doboz alján, amiben PVC csövön lógnak a filamentek. Ha színt vált, akkor be kell rakni sütőbe.
Sziasztok!
Még tavaly terveztem egy bicikli lámpatartót, amit azóta használok napi szinten. A projekt különlegessége, hogy szegecsanyákat olvasztottam be a kinyomtatott bilincsekbe, hogy frankó oldható kötést hozzak létre az alkatrészek között. A tapasztalataimról írtam egy blogposztot, amit erre a linkre kattintva tudtok elolvasni.
Köszi! Most rendeltem Wish-ről 100db kis csomagot 900Ft-ért.
![]()
Az a baj, hogy azokban nincs indikátor.
Ez igaz! De arra gondoltam, hogy műszerrel majd mérem a doboz belső páratartalmát. Így látható lesz, hogy mikor illik cserélni, vagy szárítani.
![]()
Sziasztok! Nos nehogy egy kis gagyi gépről legyen szó. *** Úgy döntöttem, hogy építek egy másik nyomtatót. Mivel ez a hobbim, így nem lesz nagy kihívás. Egyébként a nyomtatókból tákolt bútorlapra szerelt gépemmel, kinyomtattam 80%-át az alkatrészeknek az új nyomtatóhoz. A képen láthatjátok miről is beszélek. Felvettem a kapcsolatot az építőjével. Szóval minden amit kell, tudok róla.
![]() Esetleg tudja valaki, hogy merre kapok 3/4-es PVC csövet amit méretre is vágnak? A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2018
Moderátor által szerkesztve
3/4-es PVC csövet tapétavágó késsel is méretre tudsz vágni. De sima kézifűrésszel is. Amúgy én megvettem a létező legolcsóbb, leggagyibb 3D nyomtatót egy Anet A6 CTC kínai klónt. A legmeglepőbb, hogy nyomtat. Kicsit elbűvészekdtem vele, de tény, hogy két tekercsnyi anyagot elnyomtattam vele és sok mindenre az is elég volt. Mindezt kb 30eFt-ért. Most már jöhet egy drágább gép. Tanulni ez volt a legtökéletesebb.
Értem. Én építésből még így is 30 alatt vagyok jóval. Az elsővel. Ez amit most építek, ez meg anyagköltségbe van. De ez sem sok. Nálam az olcsóság a lényeg. Nem tud mindenki 30 ezerért venni egy gépet. Az könnyű ha van pénzed. Nekem nincs és építettem. Na ezt nem csinálják meg sokan.
Nincs is ezzel semmi baj. De a 3D nyomtatás és a cnc nem arról szól, hogy mindent megépítek. Jó hobbi- ezért is vagyunk itt, de filamentet is gyártani fogsz? Mert 2-3 tekercs ára a nyomtatóé. Amúgy abszolút gratulálok az önerős építéshez!
PVC cső Hááát, 50 ezerből 20x20-as Bosch profilból építettem a nyomtatóm!!!!!
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2018
Érdemes házilag 3D nyomtatót építeni, nézzétek a videót, ekkora sebességgel és ilyen pontossággal nem lehet venni néhány tízezerből kínai nyomtatót: Bővebben: Mini 3D printer
Gratulálok! Nem semmi! Mi a sebessége?
![]() ![]() ![]() A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2018
Készül a NYÁK panel fúróállványom. Még az asztalra kell egy lap és kész.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |