Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
Y fúvókás két extruder motoros. Azaz mindig azt tolja a saját extrudere előre, amit kell. Szerintem nem hülyék ők sem. Amiket néztem, azok is ilyen fejjel voltak.
Na igen, az jó két ugyan olyan, de különböző színű anyaghoz. De PLA+PVA-hoz nem. Más hőmérséklet kell nekik. De kétszínű anyagnál is lesz egy szép "purge block"-od.
Ilyen szép színátmenetes dolgokat jó lehet vele nyomtatni
Kérdezhetnék?
Ez a Tronxy X5 dual és nem dual fúvókás extruderrel is elég nagy pontosságot tud papíron. Hihető róla akkor az, hogy jobb is ez a gép? az egy fúvókás változata csak pár ezer forinttal drágább mint pl. az A8, vagy a Prusa I3
Tegnap nyomtatás közben arra lettem figyelmes, egy idő után a rétegek nem taladnak egymáshoz, illetve nagyon vékony szálakat nyom a fej magából. Sunlu-val fekete PLA-val sikerült elérni ezt, mitha fúvóka dugulás alakult volna ki.
Előtte ugyanezzel az anyaggal már nyomtattam párszor probléma mentesen. Az extruder motorja nem meleg, nem kattog, máskor több órán keresztül dolgozott probléma nélkül. Próbáltam a fejből kivenni a szálat, a végét letörni, újra kezdeni, de akkor sem változik a helyzet. Létezhet, hogy szennyezett lenne a PLA ?
Az X5-nél az a baj, hogy berezonál az asztal, mert csak egy oldalról van megtámasztva. Akkor Már inkább X5S
Kalkulálva a tegnapi erős környezeti lehűléssel, emeltem a nyomtatási hőfokon, de sajnos ez sem hozott tartós javulást, korábban másik anyaggal 204-208 fokon probléma nélkül ment télen-nyáron, most 222 fokra van állítva a fej hőmérséklet és néhány réteg még tűrhető és tapad egymáshoz, utána viszont elválnak a rétegek egymástól.
Milyen a tárgyhűtőd és mennyire hűtöd az anyagot?
Én is küzdök ilyennel mostanság.
Egy turbinás hűtő van kis nyomtatott kúppal ami a tárgy felé a hűtőlevegőt fújja.
Ennek a beállításain nem változtattam és ventillátor is látszólag megfelelően működik pl nem szorul a tengelye. ilyesmi megoldás, csak kissebb és itt ventillátor van nem turbina... Milyen anyagot használsz ? A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2018
Én radiális ventilátort használok és ugyan azt a pla-t amit te.
Nekem szerintem túl sok a hűtés mert maximumon simán elfújja akár a papírlapot is. Még egyesen is nagyon erős. Amíg nem kapcsol be addig szépen egymásba tapadnak a rétegek.
Azt én szerintem könnyedén meg tudnám oldani, mert vannak hozzá eszközeim és csapágyak is. Viszont nem igazán akarok 115000 forintot áldozni az X5S-re. Ha csak a dupla megvezetés a különbség, akkor azért nem kell fizetnem szerintem. Megkockáztatom, hogy a vezetőszárak 8-as átmérőjét kicserélve dupla olyan vastagra, és a tárgyasztal szerkezetének átlós merevítése, a szintező csavarok illesztettre cserélése, rugók erősebbre cserélése, már jelentős javulást hozna. Ha pedig nem, akkor még mindig meg lehet duplázni az emelést is.
Szerintem betervezek egy ilyen vételt.
Te hol nézted az árakat?
Corexy kinematika és a halkabb görgős csapágyazás sem utolsó szempont
Melyiken van görgős csapágyazás? Én eddig mindegyiken golyós vezető csapágyat láttam.
Mit jelent az a Corexy kinematika? Ebay-en nézem az árakat. Miért? Van még olcsóbb hely is?
Leírni bonyolultabb.
Google első találata, coreXY
Ja? Akkor azt akartad mondani hogy az X5 bordásszíjas mozgató rendszere elvileg jó megoldás lenne?
Butaságot írtam, nekem is radiális ventillátor van
![]() Érdekes amit mondasz, logikusnak is hangzik, viszont ha növeled fej hőmérsékletét akkor a problémának meg kellene szűnnie, feltéve ha egyéb hiba tényező nincs. A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2018
Akkor mégegyszer: Bővebben: Link
Jobb a coreXY, mert a léptetőmotorok fixen vannak, és nem kell cipelnie az X tengely léptetőmotorját az Y tengelynek. Kevesebb lesz a rezonanciád, gyorsabban tudsz nyomtatni.
Ez így nem teljesen helytálló.
Itt is fixen van az X és Y tengely motorja is. ![]() Itt se cipeli az X tengely léptetőmotorja az Y tengelyét. Mind a kettő fix és egyik sem cipeli a másikét. Az X tengelyre gondolhattál, hogy nem kell cipelnie az extruder léptetőmotorját. Bár ez se teljesen igaz mert van olyan coreXY is aminél az X tengelyen van az extruder motorja is. A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2018
Nekem a rétegek vastagság beállítása miatt volt ilyen. igaz az is Sunlu volt. Azóta vigyázok, ha 0,4-es a fúvóka, akkor 0,1 vagy 0,2 a jó rétegvastagság beállítás. 0,3-assal is nyomtatok - de az nem Sunlu.
Egyébként, ha kisebb fúvókával nyomtat az ember, akkor jobb lehet a kész termék?
Nálad zavar van. Nem Prusa i3 felépítésű gépekről írtam, hanem Tronxy X5 vs X5S. És a coreXY-nél fix(lásd X5S)
Idézet: „Jobb a coreXY, mert a léptetőmotorok fixen vannak, és nem kell cipelnie az X tengely léptetőmotorját az Y tengelynek. Kevesebb lesz a rezonanciád, gyorsabban tudsz nyomtatni.” Mutass egy olyan nyomtatót ahol az X tengely cipeli az Y tengely motorját .
Inkább nekem segítsetek. Meséljetek még a beállításokról. Ki nem sz..ja le hogy cipeli vagy nem?
![]()
Sziasztok.
Egyenlőre csak tanulmányozom a 3D nyomtatás témát. Már átolvasgattam a topikot, de felvetődött néhány kérdés. Azt már látom, hogy nulláról nekiállni egy kész vagyon lenne építeni. Másik lehetőség, hogy veszek egy használt gépet és feljavítgatom, vagy egy Anet8-at és idővel annak az alkatrészeit felhasználva építek egy erős vázat hozzá. A másik kérdésem, hogy Arduinó Unoval meg lehet épiteni egy működő nyomtatót kis befektetéssel házilag, hogy azzal majd kinyomtatom a következő jobb gép alapjait? Eddig csak a Megával láttam.
Hahaha a java eleve arduino alapú panel. Ezért olcsóak a vezérlések. 6-7000Ft egy vezérlőpanel kompletten. Ami nem mindegy az a firmware hozzáférhetősége, mert ha sajátot építesz, mondjuk saját léptetőmotorokkal, akkor a szoftvernek is azok tulajdonságaihoz kell igazodni, különben nem lesz méretpontos.
0.4 fúvóka, 0.2 rétegekkel. Ezen nem változtattam, mégis valamitől nem lett jó hirtelen.
Egyszer belefutottam nálam is egy ilyenbe és arra kellett rájönnöm, hogy amikor a nyomtató tökéletesen dolgozik, akkor a következő nyomtatás tuti rossz lesz.
![]() A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2018
Érdekes, szép, aranyos. De nekem azért jobban bejön a "dual x carriage" vagy egy "E3D toolchanger".
|
Bejelentkezés
Hirdetés |